Детска градина и имаме ли "достъп" до госпожите

  • 10 217
  • 197
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 252
Сутрин се влиза само до вратата(наистина е по-хигиенично според мен)
Ние, родителите, използваме калцуни, които се продават в аптеките, и си се качваме съвсем спокойно до залата на децата. Госпожите сами идват да ни информират как е протекъл денят на детето. Изобщо не мога да се оплача.
Знам,че има и други алтернативи.За съжаление в нашата ДГ практикуват така.Приех го и съм доволна щом лично идват да я взимат малката и я чакат сама да тръгне с госпожата.Просто споделих как практикуват при нас.

# 16
  • София
  • Мнения: 20 082
Мира, това наистина звучи странно, може би трябва сериозно да помислиш за смяна на градината, както са те посъветвали.
Не бях чувала досега да се отказва информация за децата. В нашата градина сутрин като водехме децата, нямаше проблем да се качим с тях да ги изпратим до стаята, ако искаме /с калцуни, разбира се/.
Следобяд ако децата са в стаята, родителя си преценява дали предпочита да се качи, или да звънне на звънеца и да му изпратят детето долу.
А това, че изобщо не ги извеждат, направо не ми се коментира.
Нашата госпожа казваше, че не може да смени пантофите на 25 деца, и затова ги извеждаше с тях. Тогава много се пенех за пустата хигиена, но май е по-добре така, отколкото да държат децата затворени в хубавото време.

# 17
  • Мнения: 2 781
Задължително сутрин госпожата ги посреща, вечер другата ги изпраща/няма значени коя група е детето/Даже на родителската среща споделиха с нас, че има родители,които не се обаждат, а си пускат децата още на вратата на градината/външната - на двора/ и дори не ги изчакват да влязат в сградата. При хубаво време излизат по два пъти на ден сутрин след 10,30 и след закуската в 16,00 часа.Децата са ни на 2-рия етаж, не се качваме до горе по хигиенни причини.Долу има звънец - звъним и госпожата приема или изпраща детето и каквото има за споделяне го казва.Имаме поне по две родителски срещи за годината. Често имаме празненства, на които децата показват какво са научили, а когато рисуват, моделират или работят по заложеният учебен план всяко си носи творбите на мама и тати.Явно е и до политика на самата градина. В тази е така, баткото беше в същата градина, но при други госпожи. Положението беше същото.
 А това с обувките е голяма глупост. Явно някой го мързи. При нас децата сами се обуват и ако някое има проблем - например обувките са с връзки госпожата му помага.

# 18
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Имаме контакт, да.
И сутрин, и след обяд при прибиране, и по телефон, ако се налага.
Даже мога да кажа, че след 4 години посещения с една от учителките завързахме приятелски отношения.

Мога само да те посъветвам да отидеш и спокойно да поговориш с учителката.

# 19
  • Мнения: 571
Благодаря на всички за споделените мнения и опит  bouquet
Не зная каква е политиката.Не зная дали пък аз не се пеня прекомерно.Ясно е,че госпожите не могат да запомнят 25 деца и за всяко да дават подробно инфо само след 2 седмици посещение.Ясно е,че са малки и не могат да се самообслужват и за това госпожите предпочитат да ги оставят в групата вместо да ги извеждат.Действително за някои деца не е само смяна на пантофи и обличане на яке за отгоре.Аз не я водя с дрехите,с които играе вътре Peace Сутрин е хладно и е много по-плътно облечена.И следователно не може да излезе със същите дрехи,с които е била цял ден в групата.Нали се спазва хигиена newsm78
На ни пускат до вратата на групата.Там отвън-но не при шкафчетата-детето носи всичко,което му кажа и съответно прибира.Не ни дават калцуни.
Учителките не виждам защото когато отида са прекалено заети с децата в групата,които вече са вътре.На прибиране е същото
Прави ми впечатление,че децата не се обличат с пижамки за следобеден сън.Как разбрах ли???Ами ето и какво се случи днес:
Отивам да си взема детето с татито бяхме.Всичко ок.Учителката излезе за да ни обясни как всичко е наред,детето не е пишало по време на следобедния сън,слушала не знам си какво...и след това каза "о извинете едно дете се напишка я да видя дали не е била Симона" #Crazy #Crazy #Crazy И в следващия момент ми носи една огромна торба с дрехи и пикливката,която бях дала.Чаршаф нямаше,че слагали пикливката върху него #Crazy съответно е била и отвита лсед като нищо за завиване не дадоха за пране #Crazy И оправданието "Ами аз нали разбирате докараха ни новото ДВД и да го разгледаме,да му се порадваме и тя беше още будна и се разхождаше,та не разбрахме кога е легнала да спи и явно се е напишкала и като е станала помощничката я е преобляка и аз...ами не съм разбрала де" #Crazy И в следващия миг към мъжа ми  "Ето татко,да ви помоля да влезете да погледнете аз ли немога да свържа ДВД-то с телевизора или нещо допълнително трябва да се купува" #Crazy
Та след този сърцераздирателен проблем...така разбрах,че децата си лягат с връхните блузки вместо с горно и долно за пижамка.Това имам да пера заедно с долнището и се чудя дали долното утре ще е изсъхнало и всъщност има ли значение какво носимслед като не се ползва.И,че детето ми не спи на чаршаф а в/у пикливка.И е отвито.

# 20
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Това си плаче за сериозно оплакване.
Не знам каква е процедурата и на кого можеш да се оплачеш, но тези неща не са нормални.

П.П. Леко встрани от темата. И аз съм учителка, и съм давала информация на родителите от първата седмица, поименно за всяко дете. Преподавала съм на повече от 25 деца и това за незнаенето на имената е смехотворно.

# 21
  • Мнения: 6 618
Аз ли нещо не мога да схвана ама как очаквате в 8ч като тя си заведе нейното дете в 1 група ,където голяма част от тях плачат учителката да излезе и да и дава информация ?
Следобед като децата са по спокойни да, ама сутрин да остави учителката сами децата ,не ми се вижда редно.

# 22
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Аз ли нещо не мога да схвана ама как очаквате в 8ч като тя си заведе нейното дете в 1 група ,където голяма част от тях плачат учителката да излезе и да и дава информация ?
Следобед като децата са по спокойни да, ама сутрин да остави учителката сами децата ,не ми се вижда редно.

Ами сутрин госпожата не е сама, все пак. Нали има и лелка там.  Wink

# 23
  • Мнения: 6 618
Аз ли нещо не мога да схвана ама как очаквате в 8ч като тя си заведе нейното дете в 1 група ,където голяма част от тях плачат учителката да излезе и да и дава информация ?
Следобед като децата са по спокойни да, ама сутрин да остави учителката сами децата ,не ми се вижда редно.

Ами сутрин госпожата не е сама, все пак. Нали има и лелка там.  Wink
И? При нас идваше и лелката от голямата група т.е .учителката и две лелки да ги гушкат и успокояват .

# 24
  • Мнения: X
Имаме информация- и лично сутрин и следобед при прибиране, и по мобилния на групата. Първата година сутрин наставаше малък ад, защото в групата имаше упорито плачещи деца, така че съм запазвала въпросите и тревогите си за следобедите.
Извеждането в нашата градина става по 2 пъти на ден за втора и по-горните групи, малчовците ги извеждат най-късно следобед заради големия брой деца в групите.
Спят с пижамки от първия ден, даже ги преобличат след сън, ако са потни. В обличането, обуването, триенето на усти и нослета, наред с изнемогващата лелка, активно участват и госпожите, за което   bouquet  bouquet  bouquet

# 25
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
В нашата градина се влиза в стаята за преобличане, където са шкафчетата. После звъня на звънец и идва госпожата да го посрещне. Обикновенно аз бързам за работа и не можем да поговорим. Следобед госпожата го изпраща и отговаря на всичките ми въпроси - ял ли е, слушал, спал, какво са правили. На таблото е изнесено дневното меню и картинките и всичко което са направили децата.
Все още излизат всеки ден предиобед, а преди по 2 пъти дневно. Зимата също излизат, ако няма вятър, дъжд и минусови температури.

# 26
  • Мнения: 4 668
Не е нормално това което описваш . При нас всеки ден ми се обясняваше подробно какво е правило детето и как е минал денят му ... Да не говорим колко много се съобразяваха с всяка моя молба . Но аз все пак осъзнавам , че ние попаднахме в страхотна ДГ и не навсякъде е така .

# 27
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Аз ли нещо не мога да схвана ама как очаквате в 8ч като тя си заведе нейното дете в 1 група ,където голяма част от тях плачат учителката да излезе и да и дава информация ?
Следобед като децата са по спокойни да, ама сутрин да остави учителката сами децата ,не ми се вижда редно.

Ами сутрин госпожата не е сама, все пак. Нали има и лелка там.  Wink
И? При нас идваше и лелката от голямата група т.е .учителката и две лелки да ги гушкат и успокояват .


Виж, не ми се спори.  Peace

Проблемът очевидно не е, че госпожата е много заета сутрин. Няма смисъл.

# 28
  • Мнения: 537
Определено, ако имам възможност ще сменя градината. Това държание и пълен игнор от учителките не е нормално. И ние сме 25 деца, и по 35 сме били, когато групите са сборни, но когато си вземаш детето, ако имаш въпрос питаш и ти отговарят. За всяко дете, поименно. И нашите бяха първа група и по-малки имаше, Виктория лично тръгна на 2 години и 6 месеца. Ами обръщали са внимание на всяко едно. Да не говорим, че сутрин и следобед се излизаше винаги, когато е било топло. Нашите също не са можели сами да се обуват, ами помагали са им. Пък това за ДВД-то....ако беше нашия тати... ooooh!

# 29
  • Мнения: 3 415
Явно смяната на градината ( ако има такава възможност, разбира се) е най-удачното решение.

Аз пък имам друго оплакване. Все ми казват, че е спокоен и не плаче, което категорично не е така. Тази сутрин например ми отне 30 мин. да го оставя. То не бе рев, не бе тръшкане, искал вкъщи.  ooooh! обадих се след 2 часа на госпожата "Спокоен е, карай си работния ден без да се притесняваш. ", а аз го чувам как реве и чак се дави от сълзи.  Tired И, не, не съм объркала плача с този на друго дете. Моето си е ревливо и няма как да сбъркам плача му.  Tired Не са съгласни да го вземаме на обяд, защото щял да свикне така и да жадува да го вземем след като се наобядва.  Tired

Общи условия

Активация на акаунт