Впечатления от последната книга, която прочетох

  • 3 695
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 10 858
Авраам, "Робокалипсис" не е ли предстоящо заглавие? Мисля я гледах вчера някъде из предстоящите заглавия на онлайн книжарниците?
Вив, би ли споделила откъде се сдоби с "Хана"?

Да, разбира се ...
Приятелка ми я даде, за прочит, както и продължението - "Императрицата".
По принцип е старо издание и я няма никъде, за съжаление.

Великолепни книги са и двете  Peace

# 16
  • На високо
  • Мнения: 824

Първата ми среща с Амели Нотомб. Няма да е последна със сигурност. Талант и странност събрани на едно място. Чете се на един дъх.

# 17
  • Мнения: 150
Дочетох "Хотелът на сладко-горчивите спомени".



Не ми хареса особено.
Малко неестествено мелодраматична история за любовта между 12-годишни момче и момиче от различни националности, които са изградили много силно приятелство помежду си, но по стечение на обстоятелствата пътищата им се разделят.
Може би, по-силно впечатление ми направи търсенето/загубата на идентичността, различията в ценностите, скъсаната нишка между поколенията и в тази връзка отражението им върху семейните отношения.
Определено не е скучна, но не е и нещо впечатляващо.

# 18
  • София
  • Мнения: 10 858
Вчера завърших "Императрицата" - продължение на "Хана".

Скоро не бях чела такава книга, нямам думи да я опиша. Повече от прекрасна! (Като цяло, за двете заедно говоря).
От зората до края на един достоен живот, на една достойна и амбициозна жена.
Женска книга, докосва те по начин, който само жена може да усети. Много плаках накрая, а това не ми се случва често с книга.
Препоръчвам я, ако ви попадне не я пропускайте в никакъв случай.

# 19
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Последно прочетох "Търговецът" на Джефри Арчър.
Не случайно ми е сред любимите автори. Книгата е много хубава и ми хареса. За борбата, трудностите, човешките отношения на един търговец. Динамична, с много обрати.

# 20
  • Мнения: 33
Вивиан, само ме раздразни с тези две книги  Laughing. Жалко, че няма откъде да ги намеря!

# 21
  • Мнения: 150
Приключих "Всеки ден, всеки час".



Малко тъжна, малко носталгична, красива приказна история.
История за любовта между момче и момиче започнала от ранна детска възраст и продължила години наред.
Пътищата им се пресичат и разделят във времето, но любовта никога не ги напуска, въпреки че съдбата им поднася много трудности.
Книгата трябва да се прочете, за да се почувства.

# 22
  • Мнения: 152
И аз съм я чела Ключът на Сара, хареса ми.  Peace
Последната, която аз прочетох, беше Трудно е да бъдеш бог. Много е добра, много замисляща, въпреки че някак свърши по средата, според мен  Laughing
Явно не само по Еовин си приличаме! Братя Стругацки са много добри. Ако още не си чела "Пикник край пътя" ти го препоръчвам горещо.

А последната книга, която аз прочетох е "Градът" на Клифърд Саймък. Видя ми се много оригинален подхода на автора - разказва човешки истории като легенди за кучетата, които в далечното бъдеще са останали сами на планетата. Въобще напоследък започвам да откривам фантастиката, благодарение на мъжа ми.( той твърди, че е изчел всичко от нея, което си струва да се прочете - много ме забавлява с такива изказвания) Досега бях чела изключително малко чужди автори, но той се зае да ми "отвори очите". Всеки път, когато кажа, че не съм чела нещо за което ме пита, ме поглежда с изкуствено превъзходство и казва: "О, миши, колко ми е жал за теб! Ти си един беден човек". Та се захванах да се обогатявам.

Последна редакция: вт, 11 окт 2011, 16:58 от eovin

# 23
  • Мнения: 150
hahaha
Всеки път, когато кажа, че не съм чела нещо за което ме пита, ме поглежда с изкуствено превъзходство и казва: "О, миши, колко ми е жал за теб! Ти си един беден човек". Та се захванах да се обогатявам.
Joy

Чак сега се сетих, че имам "Трудно е да бъдеш бог". Бях я купувала за подарък, но така и не я подарих. И си спомням, че доста трудно я намерих, беше изчерпана и съм я поръчвала със заявка.
Понеже не чета този жанр, но пък коментарите ви са много положителни за книгата, мисля да пробвам да я прочета. И може ли само с две-три думи да напишете малко за сюжета.

Страхотно удоволствие е да чета коментари за книгите, които сте прочели.   bouquet

# 24
  • Мнения: 6 993
Малвина, то малко трудно да напиша с 2-3 думи, без да ти разкрия основната част от книгата  Laughing
 
Но общо-взето се разказва за историческото развитие на едно феодално общество през очите на външен човек. Прочети я, ще разбереш какво имам предвид и смятам, че ще ти хареса  Peace Прологът може да ти се стори леко скучен, аз заради него я оставих първия път на 10 страница Blush
Пикника ми го препоръча същото момче, което ми препоръча и Трудно е да бъдеш бог, каза, че за него това са двете им най-добри книги, обаче аз почнах лекции и не ми остава време да я потърся. Като я прочета, ще дам отзив  Peace

# 25
  • Мнения: 150
Отчитам се с "Толкова много време" на Франк Госен.



Страхотна! Съгласна съм със сравнението за типично мъжка книга.
Много реална и жива история. Като че ли няма нищо измислено, а всичко се е случило в действителност.
Другото интересно за книгата е, че авторът се е впуснал в прекалено натуралистични описания на някои ситуации Mr. Green, но въпреки това книгата си заслужава прочит.  

# 26
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Прочетох доста разкази на Daphne du Maurier: "Сини лещи", "Птиците", "Сега не гледай", "Миг", "Особняк", "Ябълковото дърво", "Алиби", "Не след полунощ"

Разказва увлекателно. Хареса ми като писателка.

# 27
  • Мнения: X
Пикника ми го препоръча същото момче, което ми препоръча и Трудно е да бъдеш бог, каза, че за него това са двете им най-добри книги, обаче аз почнах лекции и не ми остава време да я потърся. Като я прочета, ще дам отзив  Peace
 "Пикник край пътя " наистина е много добра. Аз си спомням, че много се впечатлих и от "Бръмбар в мравуняка". Не съм пристрастена към фантастиката,но сборникът на Стругацки "Неуговорени срещи" е една от  всичките ми две любими книги от жанра. След това нищо не успях да прочета от тях. Може и от ЕГН-то да е, но заради удоволствието, с което четох някога този сборник ги смятам за  любими автори.
 
Прочетох доста разкази на Daphne du Maurier: "Сини лещи", "Птиците", "Сега не гледай", "Миг", "Особняк", "Ябълковото дърво", "Алиби", "Не след полунощ"

Разказва увлекателно. Хареса ми като писателка.
  Аз съм чела от нея единствено "Ребека, господарката от Мандърлей" и много ми хареса.

# 28
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
"Rebeka" не съм я чела, но е в списъка ми, просто нямах търпение да захвана отново Кинг. Wink

# 29
  • Мнения: 6 993
Ребека съм я чела много отдавна и не я помня никак като сюжет  Embarassed Но помня, че ми беше харесала и че финалът ми беше странен. А сега идея си нямам даже какъв беше.

Общи условия

Активация на акаунт