Затопляне на бебешка храна ??

  • 7 032
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 198
Здравейте,незнам дали въпросът е за тази тема ... Как мислите да затопляте млякото на бебето,в специален нагревател,микровълнова или ??

# 1
  • София
  • Мнения: 1 257
За предпочитане е преварената вода за бебето да се затопля на водна баня, в стерилизатор с опция за затопляне или уред за затопляне на шишета. Микровълновата не е препоръчителна, като това важи и за бъдещите пюрета при захранването на детето.  Peace

# 2
  • Мнения: 198
А водата може ли да бъде минерална/изворна ??

# 3
  • София
  • Мнения: 28 579
Минерална - не, изворна може, давах на Девин изворната. Аз не затоплях готовото мляко, а водата, вече са казали как. Избягвай микровълновата. Можеш да купиш подходящ термос, в който да държиш затоплена вода, така или иначе ще трябва и за разходките навън.

# 4
  • Мнения: 963
Минералната не е подходяща, заради високата минерализация, която далеч надвишава препоръчителните стойности за бебета и деца. Изворна е ОК, има и специални бебешки води  Mr. Green , но ако се спреш на този вариант НЕ преварявай, защото минерализацията се повишава при преваряването.

Аз, колкото и да не се препоръчва, съм топлила на микровълнова, защото ми беше най-бързо и удобно. Нищо й няма на човечката  Peace Само трябва да се внимава за неравномерното затопляне и да се разбърква и проверява задължително водата/ храната.

# 5
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Може и в термоканата да топлиш.От време на време проверяваш дали е добре и правиш млякото.За навън топлиш в термоканата и слагаш в термос.Водата беше от кана Брита.Минерална не трябва.

# 6
  • София
  • Мнения: 28 579
А може и шишето да се сложи в някакъв съд с вряла вода за известно време. Аз така после и пюрета съм затопляла леко.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 082
Има специални нагреватели, доста са удобни. Peace
Имам на Авент и съм доволна от него - използвала съм го за размразяване и затопляне на кърма, както и за пюрета.

# 8
  • Мнения: 198
Има специални нагреватели, доста са удобни. Peace
Имам на Авент и съм доволна от него - използвала съм го за размразяване и затопляне на кърма, както и за пюрета.


Аз такъв мисля да купя,но реших първо да се посъветвам с вас  Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 1 257
За този на Авент и аз съм чувала много добри отзиви, дори мисля да го подаря на кумата си, която чака бебчето си Януари... Когато моя мъник се роди още не ги бяха пуснали, а и имам стерилизатор с опция за загряване и нямах нужда от нагревателя.  Peace

# 10
  • Мнения: 198
Ще е по-здравословно спрямо микровълнова.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Никога не съм затопляла нито мляко, нито пюрета. Давах ги със стайна температура. Топли категорично ми ги отказваха. А е и много по-удобдно за мен и по-здравословно за детето според мен стайната температура.

# 12
  • Мнения: 196
Самото мляко се приготвя с определена температура, защото има съставки, които трябва да се разтворят. Температурата, на която млякото трябва да се дава на бебето е телесна температура.

# 13
  • Мнения: X
На мен не ми се е налагало да топля! Винаги имах термос с преварена гореща вода и стъклено шише с изтинала такава!
Пюрета давах на стайна температура без да ги загрявам. Около годинката включих изворна вода пак на стайна температура!
Кърма съм цедяла непосредствено преди хранене и съм я давала веднага!

# 14
  • Плевен
  • Мнения: 1 615
Не искам да се бъркам,ама защо не искаш да кърмиш?

Общи условия

Активация на акаунт