Парфюмни размисли и страсти - 142

  • 35 093
  • 729
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 868
Атти, хубава тема, както винаги! Връща ме години назад, когато бях обсебена от пачули и го търсех в различни варианти.

Любимо пачули в момента: Шанел Коромандел. Забелязала съм, че добре направено пачули с бензоин създава усещането за тъмен шоколад. Не съм съгласна с Турин и Санчез, че Коромандел е "бял" шоколад--точно обратното.

Харесва ми пачулито в Шанел Коко Мадмоазел, въпреки че вече не го нося. Харесва ми и в Шанел Шанс.

Предишни пачули любимци: Prada Prada (докато открих Коромандел, който ми харесва много повече),  Jalaine Patchouli (меко пачули, които ми напомня за годините, когато претърсвах дамската чанта на майка ми за скрити съкровища);  и Susanne Lang Red Ginger (също напомня за шоколад).

Пачули, което е добро, но не мога да нося: L'Artisan Patchouli Patch.

Пачули, което определено не ми харесва: Tom Ford White Patchouli и Serge Lutens Borneo.

# 16
  • Мнения: 31 183
Благодаря за темата.  bouquet
Харесвам пачули, но само в някои парфюми и комбинации. Любими са ми Коромандел и Прада Интенз.

# 17
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Добро утро, в любимата ми тема с най-любимата ми съставка. Преди малко си преглеждах гардероба и забелязах, че почти всички мои парфюми са с голяма доза пачули. За първи път чух за Икаров пачули и познайте къде ще отида още тази сутрин? Иначе най-любими представители на тази омайна съставка са ми Angel, Terre d’Hermès, Ledy Vengeance,Elixir des Merveilles , Midnight Poison, Sensuous Noir, пачулито на Етро. Явно и аз го харесвам много силно. Даже днес ще си сложа от любимия Ангел, който не съм носила повече от 7-8 месеца, за да бъда в унисон с темата Heart Eyes

# 18
  • Козлодуй
  • Мнения: 753
След малко смятам да се отдам на малко спорт и после сауна,така че май ще отложа парфюма за по-късно,колкото и да ми се иска и аз да сложа нещо в тон с темата Grinning
Паяче,новата Венеция мярнах онлайн в любимият ни сайт.По нормалните магазини не знам дали го има.
Мимси,по нощите рових из стари теми,намерих да описваш страхотно Л'агент,но не и да го сравняваш с нещо(освен с класическия-твърдиш,че нямат особена прилика,и Стрип-с него били по-близки).Други съфорумки го сравняват с Непристойната органза и още 1-2 неща,но сега нямам време за по-конкретни линкове.
Усмихнат и ароматен ден на всички  bouquet

Moйто маГари днес става на 1 годинка Grinning

# 19
  • София
  • Мнения: 1 481
Пачули е една от любимите ми съставки. Темата ме подсети и днес ще бъда с Бялото пачули на Том Форд. Simple Smile

# 20
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Лунна, точно в този сайт го гледах и приятелка ми го поръча. Ще го поизчакам докато дойде при мен, но си заслужава чакането. Simple Smile  Hug

# 21
  • Мнения: 2 435
Атти,отново безупречна  bouquet

Относно пачулито,силно подсладено Naughty не само че не ми допада,ами и трудно го изтрайвам Rolling Eyes може би единствения който ми хареса е Виза на Пиге.
Виж Coromandel,White patshouli,Calamity J,Lady Vengeance са друга бира,обожавам ги Heart Eyes
Чакам  Midnight Poison  там също ми хареса.
Явно и аз съм сред привържениците на пачулито с леко мъжко звучене.

Много моля,ако някой познава тези двата,да каже две-три думи Praynig
Santa Subita Libertin Louison Technique Indiscrete
http://www.fragrantica.com/perfume/Libertin-Louison-Technique-In … Subita-11285.html
Brooksfield Nuance
http://www.fragrantica.com/perfume/Brooksfield/Nuance-8932.html
Надеждата ми е в живущите в Америка Grinning


пп.Аз пък пачули в Галиано едп не надушвам.

Последна редакция: вт, 04 окт 2011, 09:12 от goddess

# 22
  • София
  • Мнения: 295
Харесвам пачули в Le Baiser Du Dragon, John Galliano, Eau de Star, но не ми е любимо!  Hug

# 23
  • Мнения: 4 806
Есенен поздрав на ароматните дами!

Аз съм в епоха на парфюмно безразличие, направо апатия.
Не всеки ден даже посягам към някой от любимците си, кое-
то направо не е за вярване. В крайна сметка се завърнах
там, откъдето започнах, с малко плюсче - освен Паломата,
ползвам и Eau du Soar, Perla и АЕ. Харесва ми и остатъчния
им аромат по шалове и кожени дрехи. Всичко останало от-
лежава, непоискано.
Наскоро бях на едно състезание. Имаше две съдийки от Ру-
сия. Как не ги питах с какви парфюми са, не знам, но си ги
бяха подбрали страхотно - отиваха им, страхотни бяха. Как
го правят това, не знам. Щото да намериш онова, което ти
отива, да е ефирно, но все пак да е около теб, да оставя
добро впечатление ... Правя сравнение с една дама, с коя-
то се срещам по едни други поводи - явно скъп аромат пол-
зва, но все гледам да съм по-надалеч - задушава ме, натрап-
ва се.

# 24
  • Мнения: 5 001
И аз не съм сигурна, че точно го различавам, но от изброените със силно изразено пачули не харесвам нито един. Орхидеята започна да ми мирише на сладко прясно окосено сено и ще я разкарвам.
Новата ми любов е Гучи Гилти  Heart Eyes имам си една добра отливка да реша колко време ще ми допада  Laughing

# 25
  • Мнения: 85
Не съм сигурна ,че разпознавам пачулито. Любими са ми Прада интенз ,Орхидеята ,Елексира на чудесата също и Отмъстителната лейди, но те са толкова различни и въобще не долавям пачулито ,като обща нота между тях.Мечтая си и за Коромандел,сигурна съм,че ще ми хареса,щом прилича на Прада интенз.Така че,излиза ,че по-скоро харесвам пачули ,макар и да не съм сигурна кое точно е то.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 869
Харесва ми пачулито в Шанел Коко Мадмоазел, въпреки че вече не го нося. Харесва ми и в Шанел Шанс
Все едно аз го написах това, с тази разлика, че Мадмоазела си го нося редовно!
Даже въз основа на тези ако ми препоръчете други аромати, бих се възползвала от съвета ви, тъй като въобще не различавам съставки в паарфюмите.

# 27
  • Мнения: 64
За пачулито май всички сме доста единодушни. И моите любимци са Коромандел и Прада Интенз. Явно два много добре направени парфюма щом се харесват на толкова много парфюмни феи! В почти всички парфюми в гардерова ми основната база е пачули, голям фен съм очевидно. Забавното е, че не харесвам парфюми, които се казват Парчули и когато пачулито е твърде чисто не ми допада. Има една доста остра нотка като камфор, която е твърде осезаема, когато пачулито е соло нотка и малко ми се повдига от нея.
В новите модерни шипри на Шанел като Мадмоазел и Шанс усещам много леко пачулито, съвсем различно е според мен. В Ангела пачулито не ми харесва особено, там всичко е твърде много, а няма по-лошо от прекалено много пачули с прекалено много сладко за моя “изтънчен„ нос.  Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 849
хоп и аз в отбора не несигурните кое животно е това  Rolling Eyes
мухливите нотки отначало искрено ме отвращаваха, но явно темата ме е развратила порядъчно, защото започват да харесвам някои от тях (новия Шалимар например - в който обаче не е посочено пачули, което ме навежда в чуденка откъде идва мухливата нотка  newsm78).
май трябва да тествам отново Целувката на Дракона и Коромандел, които досега ми бяха  Sick (каквито и охлюви да изпълзят, няма да е за първи път  Laughing)

определено харесвам и с удоволствие нося Орхидеята, John Galliano, Cacharel Anais Anais (въобще не бих предположила обаче, че тук има пачули), CK One Summer 2010 (тук също), Giorgio Armani Acqua di Gio мъжкия (и тук също), Bvlgari Rose Essentielle, Hermes Elixir des Merveilles

тези пък не съм носила, но ми харесват Paco Rabanne 1 Million (мъжкия), Hermes Terre d'Hermes, Guerlain Idylle, Chanel Allure Pour Homme, Bvlgari Aqva Pour Homme, Dior Dune, Yves Saint Laurent Elle

макар да оценявам по достойнство и да се радвам на шлейф около друг човек, не бих могла да нося Chanel N°5, Chanel Coco Mademoiselle, Guerlain Shalimar, Emporio Armani Diamonds, Chanel Allure Sensuelle, Burberry London, Yves Saint Laurent Opium, Yves Saint Laurent Parisienne, Givenchy Absolutely Irresistible, Lolita Lempicka Si Lolita, Joop! Homme, Guerlain My Insolence

по никакъв начин не ми харесват Gucci Guilty, Chanel Chance, Chanel Chance Eau Fraiche, Thierry Mugler Angel, Dior Miss Dior Cherie, Dior Midnight Poison, Viktor&Rolf Flowerbomb, Paco Rabanne Lady Million, Paco Rabanne Black XS for Her, Flora by Gucci, Paco Rabanne Black XS, Britney Spears Believe, Givenchy Givenchy Play Intense, Givenchy Ange Ou Demon Le Secret, Gucci by Gucci, Clinique Aromatics Elixir, Givenchy Play For Her, Hermes 24 Faubourg, Estee Lauder Pleasures, Chopard Wish, Vivienne Westwood Boudoir

всъщност, така като гледам списъците, май по-скоро не обичам пачули, както и всъщност подозирах първоначално  Crazy

ПП. Сънче, да ти е жив и здрав маГарко и нека има много мър в дните ви  Hug

Последна редакция: вт, 04 окт 2011, 11:25 от Elitsa_z

# 29
  • Мнения: 2 031
Атти,благодаря за новата тема  bouquet
Обожавам пачули,почти всичко което има пачули ми харесва.
Да не говорим за комбинацията роза и пачули,като във Лейди Венджънс и Лейди
Венджънс Екстрийм - обожавам ги и двата.
Единственния парфюм с пачули,който никога няма да харесам е Ейнджъл. Hug

Момичета,да ви почерпя виртуално!Днес ставам с една година по-мъдра!
                                               

Общи условия

Активация на акаунт