Февруарки09

  • 43 406
  • 752
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Добро утро петъчно



Нелинда,и ти оздравявай,че да овикваш мъжо качествено  Mr. Green

# 61
  • Мнения: 649
Елфи, инхалаторът, който купихме е на Омрон. Също съм много доволна. За себе си не съм го ползвала, но влиза в действие при всяка хрема на Йоан особено ако е съпроводена с кашлица. Да чукна на дърво от какво сте го купили до усложнение не се е стигало. Но от тогава започнахме да лекуваме и с хомеопатия, така че не знам кое е помогнало. Инхалаторът не лекува хремата,а  по-скоро втечнява секретите.
Има всякакви накрайници, за деца, за възрастни , за нос и за уста. Йоан вече сам си я прави. Само дето не може да си налее физиологичния вконтейнера. Не съм го пробвала де Wink

Инхалираме само с физиологичен разтвор.

Наде, успех на новата работа. Много ти се кефя на решителността Simple Smile

# 62
  • Мнения: 71
Хай отново, петъчно,
Нели, и аз нямам глас, но пък не ми се налага и да викам  Laughing, шепна или пиша /тук/  Grinning
Колкото до инхалаторите, и ние ще купуваме - омрон, помня че надълго и нашироко нищихме темата по едно време, но нали не ми беше "до главата", та не сме купували, но вече втори път хващаме този вирус и Михел прави ларингичен пристъп, а аз бронхит, така че няма накъде, ще го взимаме. Бях взела от една майка такъв инхалатор и доста добре се повлия Михел, доста облекчаваше, но жената си го взе, че и те се разболяха ...
Днес като ходих да платя таксата в яслата, се оказа, че само 7 деца са там - сегашния вирус бил още по-гаден /с разтр-во, както знаете вече/ и ако днес доки ми продължи болничния, с удоволствие и Михел ще го оставя в къщи през следващата седмица, да си се гледкаме и да не ни повтори.
Елфи, инхалатора на Омрон май е по-евтин, ако го поръчаш през нет-а, може по-късно да пусна линк, че сега не го знам къде е. Не е сложен за ползване, има маска, с която се диша през носа и устата. Аз съм взела и вентолин /за инхалации/, но Михел много се превъзбуди и не можа да заспи навреме като му правих с вентолин една вечер, така че мисля само сутрин да слагам вентолин, а иначе - физиологичен разтвор.
Май ще трябва и ние да се ориентираме към лекар-хомеопат, че с тия АБ не се издържа вече.
 
Приемете и моите "закъснели честитки" за милите ни рожденнички - да сте ни живи и здрави, весели и много щастливи!!!
Раде, честита годишнина и от мен /на голееееми патерици/, дано Бог да бди над вас, да ви дари отново с Божествена светлина, да ви утеши и възвърне отново спокойствието, топлината и щастието чрез най-желаните усмивки и тупуркащи малки крачета в къщи!!!  
Наде, честита нова работа!!! Дано се харесате взаимно и поостанеш по-дълго, голям си ентусиаст и много ме кефиш Laughing

Сега отивам пак при доки, да видим какво е положението, ще сменяме ли лечението ... кашлям особено страховито и ужасно ...

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Цяла седмица миуто беше в Англия,малката вкъщи,времето дъждовно и студено-ужасна комбинация.Тежка седмица беше,но я избутахме.
Донесе й такова колело.засега е много ентусиазирана пък да видим


Кофтито време ще продължава.Да видим до кога.Все пак се надявам на затопляне

# 64
  • Мнения: 75
Ха добър вечер!
Ели,страшно е колелото,Маги лети с него като куршумче.Ние нямаме,но в градинката където излизахме имаше и правихме трампа.Нашето е на Драг-16-ска,много съм доволна,самото колело е направено така че децата се учат за нула време да го карат.Поне по мои наблюдения,а и след като правя сравнение с другите колела.
Аз съм малко по-добре,но не правих компреси с ракия Wink,даже и вътрешно не съм я приемала.Пих АЦЦ и в интерес на истината за едно приемане има резултат.
Миметоооооо,как е Влади?
Бисе,ти пооправи ли се?
За сега е това,лекичка Heart Eyes

# 65
  • Мнения: 139
Привет момичета!

Ели, много хубаво колелоо, дано да му се радва по-дълго време.

Днес бях на лекар, вече бебо е 3 см. Всичко е нормално Simple Smile.
Дени днес без малко да открадне хот-дога на едно момиченце. В еидн магизин й купувахме обувки и тя като хукна след момичето с хот-дога, и като викна: Мамоо купи ми таковааа, мамоо искам състуту, мамоо, купи ми такова, г'адничка съм...Аз умрях от срам, майката ме гледаше странно..купихме й хот-дог и го залапа с такова удоволствие и такава радост...какво щастие грееше в очите...милото изгладняло.
Днес от сутринта ми повтаря, искам млякоо, искам доиед (сладолед), искам баница, искам банан, искам месец, искам пачинки(палачинки)... За капак, има хрема и от преди малко кашля...Чудя се да й правя ли черна ряпа с мед, как ще й подейства на корема, след разстройството...Не знам вече, то бива вируси...ама това тука не се издържа...

# 66
  • Мнения: 71
Нели, радвам се, че ти си по-добре,
все така съм, утре ще ходя на пулмолог, но явно нещата отиват към "бабини" илачи - варя си чай от орехи, лук, дюла, лукчета и индрише, не слагам локум, че ме е гнус и не мога да го гледам. После си добавям домашен сироп от арония и мед. Правя си и гръден чай - бронхо, като добавям капки кармолис /пълно с етерични масла/, от утре съм и на инхалации - чакам новия инхалатор. Днес една майка пред кабинета на доки ми сподели, че можело да се прави инхалация и със сребърна вода, освен с физ.р-р и вентолин.
И Михел продължава да вдига лека Т, но кашля значително по-малко, ще го преглеждат и него в сряда.
Ще взема и аз АЦЦ, все се канех, ама ...

За колелото - много е готино - честито да ви е Ели, Михел обаче още няма интерес към колело и затова изчаквам с купуване на такова. Пък и вече мислим за шейна, а не за колело  Wink

Йоли, радвам се за беби, нека да расте!!! За вирусите - ясно ми е - "нЕАм нерви" Дано ви се размине бързо и без усложнения!!! Давай ряпата, дано не се продр...ка пак!!!

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Бисе,отивай на лекар,че тази кашлица те мъчи от много време.Трябва да я ликвидираш.Компреса с ракия действа в някакви граници все пак  Joy
За инх със сребърна вода трябва да се пита лекар дали може,защото е много специфично и опасно.
Йоли,браво на беби да растеееееееееееее.
Миме,как е Влади?Свикна ли с гипса?

Днес бях да си търся ботички за копитцата.Нямам много изисквания-да са топли,удобни и 42 ри номер Mr. Green.Поради последното избирам само от Дайхман.Харесах едни страхотни /удобни,ест кожа,с топъ хастар,черни,елегантни с прятно токче/обаче лявата беше скъсана по шева.Колкото и намаление да ми направят от 100 лв няма да е много и не си струва да ги взимам.Ще търся още.

Забравих да се похваля-в петък заведох малката да й пробят ушите.Мина много,много леко.Не издаде и звук.Чак лекарката се учуди.И сега е с две камъчета на ушичките-прекрасна е .Баща й като си дойсе от Ангия изпадна в екстаз като я видя.Той ме моли да ги пробием от повече от година,но аз все се дърпах,че е малка.И сега го изненадах

# 68
  • София
  • Мнения: 66
Здравейте Simple Smile

Аз най-сетне да драсна 2 реда...Освен че нямаме комп., друго интересно няма Simple Smile
Новата работа е ОК, интересно е и е изцяло ново за мен. Въпреки това, не мисля че ще ми е особено трудно. Има много варианти за развитие. Колегите са много готини, винаги готови да помагат; политиката е "на отворени врати", т.е. за всичко можеш да се оплачеш на шефа... Единствения недостатък е, че със сигурност това НЕ е нещото, което искам да правя  Mr. Green

Всички болни да оздравяват!!! А на тези, които са с кашлящия вирус, стискам палци да ви мине по-бързо отколкото на мен - месец и половина вече Sad Почти съм ОК вече, но имунитета ми е на ниво под 0.

# 69
  • Мнения: 4
Минавам само набързо!
Ние сме що-годе добре, при малкия има съмнения за астма, та с това се борим сега, аз съм на работа и веселбата е пълна #Crazy
Да кажа само за инхалациите - с Вентолин се правят само по лекарско предписание, само за определен срок  при по-тежки състояния/Вентолина хич не е безобиден/, а среброто не се препоръчва за хора с белодробни проблеми - за валост вече станах специалист по тези неща Sad
Съжалявам, че звучи малко назидателно, но щяхме да си изпатим от него с много лош край, та затова

# 70
  • Мнения: 71
Влизам замалко и само ще кажа, че ще ви послушам и ще ползвам само физ. р-р и проспан /предписаха ми го/.
Аз съм приета в белодробната болница с вирусна пневмония, АБ ми ги смениха ...
Лошото е, че и Михел е с бронхит /диагнозата, която и аз имах до днес/, утре баща му ще го води и него на пулмолог ... стискайте палци, поне той да се размине с пневмонията ...
Пак ще пиша, когато мога ...

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Бисеееееееееее,бързо да се оправяш  Hug.Михел дано да пропусне тази екстра  Praynig.Снимка ти правиха,нали

Куцо пате
,при вас наистина веселбата е пълна.Ти работиш,а юнаците на ясла.Чавдар на ясла ли е или го гледа някой?Как смогваш не знам-с къщата,та и с болничните.Дано да не се потвърди астмата Praynig

# 72
  • София
  • Мнения: 311
Бисеее, много гадно. Дано Михел се размине леко!!! Бързо оздравяване!
Пате, дано не се потвърдят съмненията! Хич не ти е лесно.

Аз се нервирам за глупости, ама с натрупване. Михаела още не е тръгнала на ясла, вчера направихме изследванията, така че предстои. Евгени се прибира все по-късно (вече след 9, 10)и все по-кисел, аз се дразня, че малко ми помага, той съответно само си търси повод да се нацупи и пак да излезе... Ей такива сценки разиграваме редовно. И като ми обясни как живея в инкубатор, а в реалния живот какви неща се случват и се дразня още повече. А и как щял с удоволствие да гледа децата, ако изкарвам достатъчно пари и т.н. А пък децата са лепнати за мен, Михаела не дава той да я облича, храни и т.н. - за всичко е мама. Единственият страничен човек, който малко помага е майка ми - тоест в събота ни кани на гости и поне седи с Михаела в парка, докато направя 10 крачки само с едно дете, но и тя ме нервира. Преди една седмица Михаела спа там за първи и явно последен път - майка ми каза, че била направила пълен хаос и повече не я иска (оставихме я в 22 часа, а сутринта в 11 вече бяхме там). Но свекърва ми е най-зле - преди звънеше веднъж на високосна година да пита как сме, сега през ден да иска пари, че в Италия животът бил станал труден. Абе днес всички ме дразнят, може и в мен да е проблемът.
Айде стига ви надувах главите с моите простотии, ама пишете повече тук!
Бързо оздравяване на болните!

# 73
  • Мнения: 1 121
Бисе, пожелавам ти бързо оздравяване. Дано всичко да е наред и дано на малкият да му се размине бронхита.

Пате, надявам се да не се потвърди диагнозата при вас. София направи асматичен пристъп през пролетта, но оттогава държа положението под контрол и не сме имали проблеми досега. Има много неща, които можеш да направиш, за да му помогнеш.

За Вентолинът и аз да се изкажа. Продава се в САЩ под името Албутерол и тук поне се дава само след лекарско предписание. Той е много тежък препарат и никак не е безобиден, има много силни странични ефекти. Аз лично не го препоръчвам. За астмата мога да кажа от личен опит, че може да се лекува с много натурални методи и въобще не е необходимо да се прибягва до Сингулер или Вентолин (тези двете обикновенно се предписват в България). Проблемът със Сингулер е, че е силно пристрастяващ и когато се започне веднъж много трудно се спира. Страничните ефекти включват грип, инфекции на горните дихателни пътища, депресия, агресия, маниакални състояния, кошмари нощем и още и още и още... Затова преди да се започне лечение със Сингулер е добре да се опита да се овладее положението с натурални методи. За деца карали бронхити силно препоръчват рибено масло (проучете фирмата, защото рибата понякога може да съдържа големи количества олово затова не е хубаво да се купува от случайни форми). Киви сутрин на гладно също помага много. Когато малката започне да кашля вместо Вентолин й давам сок от варен лук с мед и има същият ефект.

мрм, много неприятно. Не се примирявай в никакъв случай, докато не постигнеш вариант, който да те устройва. 9-10 е ужасно късно, та ти си по цял ден сама Confused говори и се карай докато не се променят нещата в твоя полза. Михаела не му дава да я храни и облича, защото ти си там. Но ако излезеш и ги оставиш сами едва ли ще има нещо против. Затова уикендите като си е вкъщи му оставяш децата и ставаш и излизаш Wink да видиш как другият път ще мисли по 2 пъти преди да каже нещо. Те мъжете все всичко разбират и все си мислят, че гледането на деца е много лесно. Моят мъж онзи ден седнал да ме критикува колко често повишавам тон, все им се карам, пердаша ги и т.н. в тоя дух. Аз му казах, че докато не остане по цял ден с тях и то не само ден или два, а с месеци и с години да стои по 8-10 часа на ден с две мрънкащи, ревящи деца, изобщо да не се обажда и да не ми казва какво да правя Naughty

# 74
  • Мнения: 649
Здравейте момичета,

явно повечето са ги налегнали кофти дни и емоции. Дано скоро това е зад гърбовете ни.

Бисе, как пневмония? Ти подържаше ли температура? Дано бързо се оправях, а Михеле още по.

Пате, пиши като има резултати при вас. Стискам палци да не се потвърдят съмненията.

Наде, добре звучи ама донякъде. Скоро ще правиш това, което искаш Simple Smile да се надяваме

Йоан още кашля. Какъв е тоя вирус, какво е това чудо? Тая седмица го пратихме при майка ми да се гледат, за да спестим яслата, но още не се оправя.

Миме, не може ли да го стегнеш малко твоя мъж? Направо не знам какво да кажа. Лесно им е на тия мъже, праят деца и после си продължават живота по старо му, но с един куп забележки към това в какво сме се превърнали. Ами в какво? в майки Simple Smile

Ели и аз имам проблем с намирането на обувки. Нищо не ми харесва и всичко ми се вижда безобразно скъпо.

Общи условия

Активация на акаунт