„Всичко ще направя за това дете!” и пушенето

  • 39 288
  • 1 437
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 7 947
Елица е права. Нищо, че и аз съм от пушачките.
Рисковете са по-леми, това е факт.
Но нека пишем с по-приветлив тон - никому не е приятно подобно остро изказване...

# 406
  • Мнения: 3 736
Ама много ти се иска да отнемаш всякакви права, май.  Laughing Искам да видя как точно ще ми докажеш сравнителния риск от спонтанен аборт при пушачки и отказали цигарите.

Ментова, според мен целта, мечтата, е изолация на пушачите без право на досег с нормалните хора. В концлагери!  Mr. Green

# 407
  • Мнения: 7 947
Не знам към мен ли е поста ти?  newsm78

# 408
  • Мнения: 442
Абе и да има риск някакъв, вас ( потресените непушачки ) какво ви бърка, че нещо не схващам.

И аз съм чела, че кърменето на 3-4 годишни деца им причинява сериозни психически травми, ама не съм пуснала възмутителна тема да питам защо толкова големи деца висят по циците на майките си, щото не ме интересува какво ще причини някоя на нейното си дете със своите действия.
Всеки има глава на раменете си и мисли.
 А такива, които нямат мозък, все в другите гледат.

    Ако на хората за никого не им пука, много далече ще стигнем ...  Grinning
    То е ясно, че никой тук не може да въздейства, но нали за това са темите? Ако не можем да си ''кажем'' мнението, по-добре този форум да се премахне, все пак е затова. Всичко е до загриженост. И към майката, която не се замисля или не успява да ги спре, и към детето (най-вече) , тъй като то няма ''глас'', не може да се защити.
    
    Много грозна стана темата. И се измести и фокусът. Уж ставаше въпрос за бременни, а къде отидохте....

# 409
  • Мнения: 2 510
Елица, ИрПуц ме разбра много добре.
На базата на собствен опит не си прави заключения.
Не ми отговори, ако твоето дете го видиш с цигара, ако пуши и по време на бременност /не разбрах дали е момиче/, ако се разболее от рак, какво ще направиш?
Просто въпроси.
За цигарите за себе си съм преценила доста неща. За съжаление или за щастие одавна не мисля, че съм идеална.
Твойте постове, меко казано ме притесняват.
Расъждения като "трябва да им си забрани гласуването, да плащат двойни детски /така ще има детски за всички/ , да им се увеличат здравните осигуровки" и т. н. са най-малко разсъждения на доста неуравновесен човек. Още по-малко мисля, че са разсъждения на добра майка.
На твое място бих си потърсила психолог.
Хора надъхани до фанатизъм от дадено нещо, не ми вдъхват никакво доверие. Нещо, което се защитава с цената на всичко и се приравнява с горепосочените мисли, ми звучи като последствия от следстресов период или на човек, който се стреми да убеди сам себе си в нещо което не вярва.

# 410
  • Варна
  • Мнения: 957
Елица е права. Нищо, че и аз съм от пушачките.
Рисковете са по-леми, това е факт.

Именно. Всички знаем това - че пушенето вреди на всички, деца и възрастни, знаем го и непушачи, и отказали ги, и пушачи - затова се чудя каква е целта на Елица?

Добре, приемаме, че ни "пука", че дадено майче вреди на нероденото си дете. Или, че друго майче си пуши вкъщи, близо до децата. Какво правим? Интересни биха ми били предложенията.

# 411
  • Мнения: 7 947
Мда, ние пушим вкъщи в хола.

# 412
  • Мнения: 911
Как какво...
Публично бичуване на мегданя в съответния град/село, под акомпанента на строгия, но справедлив глас на Елица, който реди обвинение, след обвинение....И също хор от нейни последователи, които тихо и монотонно нареждат: "и ти ще стигнеш до тук, ако не ги откажеш".  Grinning

# 413
  • Мнения: 234
Ооо, и ДжиПи-та имало тука?
Дават направления за психолог  hahaha

# 414
  • Мнения: 15 563
според мен целта, мечтата, е изолация на пушачите без право на досег с нормалните хора. В концлагери!  Mr. Green

Никой не пречи на нормалните да се дистанцират. Не вярвам и на някой пушач нормалните да пречат. Така че проблемът е в нормалните.  Mr. Green

# 415
  • Мнения: 2 510
Добре, приемаме, че ни "пука", че дадено майче вреди на нероденото си дете. Или, че друго майче си пуши вкъщи, близо до децата. Какво правим? Интересни биха ми били предложенията.

Аз си мисля, че има сериозен проблем и отминавам. Ако мога да и помогна с нещо несвързано с цигарите го правя, ако не си премълчавам.
За мен мина времето, когато цигарите бяха мода.

# 416
  • Мнения: 442
    milalena, твоят коментар, от преди две или три вечери, още ми държи влага...  Grinning  Whistling  Peace

# 417
  • Мнения: 7 947
Абе...например малко е гадно да тръгнеш да търсиш кръчма, в която се пуши и да обикаляш в студа в непознат чужд град с часове, докато накрая разбереш - че почти няма такива... Wink
Та забраната за пушенето е дискриминация за пушещите също  Crossing Arms

# 418
  • Мнения: 2 510
Ооо, и ДжиПи-та имало тука?
Дават направления за психолог  hahaha
Психологът не е вреден. Когато си твърдо убеден в нещо, че е основа за всичкото ти нещастие, то трябва да потърсиш такъв.

# 419
  • Мнения: 7 947
Снежа, започваш и ти да прекаляваш!
Изказа се многократно, Елица също. Всяка от вас си има мотиви, айде стига!

Общи условия

Активация на акаунт