„Всичко ще направя за това дете!” и пушенето

  • 39 286
  • 1 437
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 10 547
Уф, Елица, заради такива като теб на нас-непушачите ни лепят по-кофти етикети от на пушачите.

# 331
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Елица, не ми дрънкай глупости. Изливай си хейта срещу пушачките на друго място...

# 332
  • Мнения: 12 700
Все повече почвам да си мисля, че най-върлите противници на пушачите са точно бившите пушачи.

Може би, защото познават удоволствието да си запалиш цигара.   Laughing

# 333
  • Мнения: 3 736
Аз познавам една разумна бивша пушачка... до момента, в който ми каза, че никотиновата зависимост е по-страшна от хероиновата. Иначе е много готин човек. Mr. Green

# 334
  • София
  • Мнения: 5 884
Ех, друга песен ще запеете, като си разболеете децата... Ама такава съдба не мога да пожелая никому, колкото и да ме пращате за гъби.


А и зная колко сте подвластни и неспособни на трезва преценка. Само жалко, че дори и за момент не можете да се погледнете отстрани и да прочетете собствените си безумни изказвания. Получавате искреното ми съжаление.

# 335
  • Мнения: 5 710
Елица, извинявай, но звучиш доста затормозено.
кому е нужен този тон, тези предупреждения, заключения, обвинения...  
Успокой се малко

# 336
  • Мнения: 3 447
Все повече почвам да си мисля, че най-върлите противници на пушачите са точно бившите пушачи.

Може би, защото познават удоволствието да си запалиш цигара.   Laughing
Или защото това е най-голямото постижение в живота им. Баща ми нееднократно е заявявал "Ето на, имам хубава професия, реализирал съм се, награди имам, две деца съм отгледал, но най-голямото ми постижение е че съм спрял цигарите".
Мойта теория като на бивша "бивша пушачка" е, че самоомразата се прехвърля върху другите с тоя порок  Simple Smile Не можеш просто тихо и кротко да си спреш и да приключиш.

# 337
  • Мнения: 46
valka76 , сама виждаш, че й на приятелката си не можеш да повлияеш.  Как да стане?

Остави хората да галят самолюбието си, може това да им помага.

Защо си мислите, че си галя самолюбието щом се опитвам да докажа правотата си? Определено съм по емоционална, но си има и причина опита, който натрупах с баща ми в онкологията и химиотерапиите. Колкото и да се опитвам да убедя приятели и познати, че не бива да пушат пред децата си или въобще във вредността на този навик, те ми изтъкват всичките тези заучени доводи, които казвате и вие. И тъй като не виждам изход от това се надявам единствено чрез закони и санкции да се спре излагането на тютюнев дим на деца и непушачи. Нима не сте виждали милата картинка майка и дете, майката пуши, детето държи солета между пръстите си и я имитира. Аз обаче не мисля само за моите деца, а за всички деца. Независимо, че моите деца не са пасивни пушачи ми е тъжно за другите деца.
И ето един цитат
Над 600 хиляди души по света умират всяка година от болести, причинени от пасивното тютюнопушене, сочат резултатите от първото международно изследване по този обществен проблем на Световната здравна организация. Вдишването на тютюнев дим е особено вредно за децата. Около 40% от подрастващите по света непрекъснато дишат замърсен с цигарени изпарения въздух.

Пушачите по света са около 1 милиард души, а годишно в небитието от болести, свързани с вредния навик, се преселват около 5 милиона души. Най-често тютюнопушенето причинява ракови и белодробни заболявания и проблеми на сърдечната система.

На база на тези резултати Световната здравна организация определя цигарите като една от най-големите заплахи за човешкото здраве за всички времена и призовава за спешни действия за защита от вредното влияние на пасивното тютюнопушене.

# 338
  • Мнения: 12 700
valka76, поздравления. Нареждаш се до Елица.  А на приятелката си каза ли това?

# 339
  • Мнения: 442

     Аз не разбирам за какво са всичките тези спорове. Нали всички сме съгласни, че по време на бременността  не трябва да се пуши?  Thinking

# 340
  • Мнения: 15 562
valka76 , сама виждаш, че й на приятелката си не можеш да повлияеш.  Как да стане?

Остави хората да галят самолюбието си, може това да им помага.

Защо си мислите, че си галя самолюбието щом се опитвам да докажа правотата си?

Не се оспорва същността, а начина. Не искам да прозвуча менторски, но тази стратегия е губеща. Има далеч по елегантни начини да се каже нещо и да бъде разбрано.

# 341
  • Мнения: 46
valka76 , сама виждаш, че й на приятелката си не можеш да повлияеш.  Как да стане?

Остави хората да галят самолюбието си, може това да им помага.

Защо си мислите, че си галя самолюбието щом се опитвам да докажа правотата си?

Не се оспорва същността, а начина. Не искам да прозвуча менторски, но тази стратегия е губеща. Има далеч по елегантни начини да се каже нещо и да бъде разбрано.


нареждам се не само до Елица, но и до СЗО(Световна здравна организация) и да, както съм написала по-горе казвала съм, но всички те ми изреждат вашите необосновани доводи плюс нещо, което не сте писали. Казват ми Валя -  няма да живеем с орлите все от нещо ще умрем.

Няма според мен елегантен начин да накараш някого да се замисли и да промени без съпротива начина си на живот.

Цитат от forums.softvisia.com

Един от примерите сред великите личности е Зигмунд Фройд. На млади години той се увлякъл по кокаина, но бързо се разочаровал от него и го заместил с тютюна. Той така описва първия си опит да откаже любимите си пури: "Скоро след като спрях пушенето имаше няколко поносими дни ... После внезапно сърцето ми се разхлопа още по-лошо, отколкото, когато пушех... Заедно с това обикновените ми мисли бяха заместени с една подтиснатост на настроението, в която доминираха картини на смърт и сбогуване... Органичните разстройства постепенно намаляха, но хипоманиакалното ми настроение продължи ... Досадно е за един лекар, който по цял ден се занимава с неврози, да се чувствува сам депресиран и хипохондричен." Скоро след това Фройд отново пропушил и, когато в 1923 г. открили, че има рак на гърлото, философски заключил, че "пушенето е причината за този бунт на плътта". През останалите му 16 години живот той трябвало да изтърпи 33 мъчителни операции, но независимо от това и от непрекъснатите опити да остави тютюна, продължавал да пуши. Фройд починал на една почтена възраст - 83 години, но страстта му към тютюна превърнала старостта му в мъчение.

# 342
  • Лондон
  • Мнения: 449
И темата все пак беше...„Всичко ще направя за това дете!” и пушенето... Според мен не можеш да кажеш, че ще направиш всичко за детето си и да продължиш да пушиш...

Всичките специализирани мнения и статистики вече са прочетени и цитирани, не знам въобще за какво е спорът Confused

Моите лични мотиви да спра да пуша в момента, в който разбрах, че съм бременна (след точно 20 години активно, всекидневно пушене) беше, че не искам да прехвърлям пороците си и да вредя с тях на някой толкова беззащитен, и второ - не исках детето ми да ме вижда с цигара, гледах се специално в огледало и осъзнах, че всъщност изглеждам...нелепо (не ми казвайте вие колко се харесвате с цигара, не ме интересува)

# 343
  • Мнения: 2 485
Все повече почвам да си мисля, че най-върлите противници на пушачите са точно бившите пушачи.

Може би, защото познават удоволствието да си запалиш цигара.   Laughing

Тук сбърка и то за пореден път! Някои от нас, противниците на пушачите никога не са докосвали цигара и не познават това "изключително голямо удоволствие"! Но затова пък от цигарен дим навсякъде около нас ни се повдига!

Кои са били пушачите преди 9.09.1944г.?-Циганите.-Това чух веднъж от стар софиянец.

Някои са открили Америка-хероинът бил по-вреден от никотина. Оставаше да е обратното. И какво? Значи цигарите са направо безобидни!

И вчера написах, че засегнатостта на някои прави силно впечатление. Може би критиката към пушещите майки те я възприемат като лична обида, въпреки че в тази тема те не са посочени и критикувани публично. Тогава? Да смятаме ли, че именно те участват пряко в търговията с цигари и тази дискусия обърква бизнеса им?

Сетих се и за личния пример, който родителите дават. Ще им вярват ли техните деца, че цигарите са вредни, ако ги виждат да пушат ежедневно и дори ежечасно?

Последна редакция: нд, 09 окт 2011, 02:13 от vl

# 344
  • Мнения: 0

Ivan Mikulic  За жените който харесват сладникави мъже

Последна редакция: нд, 09 окт 2011, 02:35 от maria12

Общи условия

Активация на акаунт