Отхвърля баба си

  • 3 523
  • 47
  •   1
Отговори
# 45
  • У дома !
  • Мнения: 700
И ние имаме същия проблем от време на време вече,а не толкова често....!
Към свекърва ми и към майка ми момченцето ми се държи доста лошо....
Думите "махай се" и "не те искам" се разредиха....като спрях да му обръщам внимание и да му правя забележки,че така не се говори,че те много го обичат и идват да го видят,а той ги гони и т.н.
Дори собствената ми майка ме дразнеше по едно време,защото се цупеше като малко дете и казваше,че си тръгва щом той я гони и не я желае Mr. Green
Тя го залъгваше с бонбони и други сладки неща,но той казаваше,че не ги иска и че си имал.....и пак я гонеше......а когато аз му казах,че не мога да живея без моята майка,така че да се държи прилично....той ми отговори:"ами ще живееш с мен! Laughing"
Мисля,че всичко е временно.....е след времето сигурно ще има приоритет към някоя баба....но сега всяко чудо е за три дни....
На мен например ми е малко неудобно от съседите,които по цял ден стоят пред входа на пейката......винаги го закачат,поздравяват,правят му комплименти....а той ги подминава като пътен знак......като му направя забележка,че така не е възпитано....всякаш не ме чува Confused
В интерес на истината много ми се иска на мен да постъпвам като него,защото ме дразнят тези клюкари,но пусто възпитание.....

# 46
  • Мнения: 11 867
Децата наистина си имат както периоди, така и настроения. Моят син редовно ме гони от стаята когато играят с баща си на нещо, когато пък се приготвяме да лягаме пъди баща си Mr. Green и т.н.. А иначе по въпроса с бабите - ние живеем с моите родители и той винаги е възприемал много добре баба си, от както аз се върнах на работа вече 5 месец го гледа тя. Обаче последно време, започна да не и дава нито да го преоблича, нито да го храни(функциите които аз изпълнявам когато съм в къщи)...крещи, тръшка се, пъди я от стаята. Та като си разсъждавам и си мисля - или е период, или сега съм му залипсвала много, или просто майка ми вече се поизнерви да го гледа толкова време и му се кара малко повече...и това е ответната реакция Simple Smile.

# 47
  • Мнения: 873
Ние сме в коренно различна ситуация: моята дъщеря повече се забавлява с майка ми, която е доста настъпателна към нея и умее да се прави на шут, експресивна и шумна е и акълът и май е на по-ниско ниво от този, на детето. След тези срещи детето е доста натоварено и емоционално изтощено, но то затова цирковите представления траят не повече от 2 часа-иначе се измаряш от шутовщина Laughing Проблемът е,че аз не харесвам майка си, нямам и доверие, понеже е голяма интригантка и обича да настройва хората един срещу друг-директно се опасявам,че един ден ще настройва децата ми срещу мен така както е нстройвала съвсем открито мен срещу бабите ми.
Свекърва ми уважавам повече, но тя е доста сдържана и деликатна,дори плаха, лицето и е като маска и когато изразява емоции, изглеждат фалшиви, няма въображение и е скучна за детето.
Ще ми се дъщеря ми да е по-благосклонна към свекърва ми, не искам да е близка с майка ми, но уви.....Иначе тя е ставала свидетел на моето отношение към майка ми, отразява го, но пък иначе и се връзва на акъла за игри. Добре,че се виждат рядко Whistling
Иначе от няколко месеца е спряла да пита и за двете си баби, не се затъжва за тях и винаги е предпочитала,ако може,да не я оставяме на никоя от двете.

Общи условия

Активация на акаунт