Сополиви ЯНУАРЧЕТА тровят нервите на свойте майчета

  • 29 127
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 249
И аз тук с кафето...
Таис, добре, че чичо Гошо ми каза квой туй животно Киндъл - обяснявай за по-глупавите кат мен Mr. Green Един колега има, но друга марка и той все ми се фука в обедната почивка  Joy Но...с тия талибани не съм аз за такова чудо...не че не съм му хвърлила мерак. Малкото просто получава уфтикария, като ме види да чета нещо - било вестник, било книга. Идва, хващаго, дърпа и хвърля на далеч  ooooh!
Мим, аз съм претръпнала на кашлици и сополи. Е, сега то от кашлица до кашлица си има разлика и от таква, като на стар тютюнджия и аз бягам на далеч...Както и сополите. Признавам, извеждала съм сополиви деца, но то при Гого си беше перманентно състояние и все едно 2 години да не мърда от вкъщи. Сега вече май този период премина ( да не ме чуе Дявола  Praynig)

# 61
  • Мнения: 925
И моя е сополив  Sad И подкашля, ама това май аз му го метнах, защото от седмица съм така. И сватя - и мен ме е шубе като чуя някое кашлящо и видя сопол. Гледам да избягвам такива контакти и много се дразня на майки от типа "Ама то нищо му няма" . Е как да му няма нищо, то се дере така, все едно ще си изкашля вътрешностите, сополо виснал до земята, пък нищо му няма.
Не мисля да го пускам на градина кашлящ, сополив или с каквото и да е друго неразположение. Като си помисля само аз колко зле се чуствам  на работа болна, няма начин да му го причиня на него. Ще отсъствам колкото се налага от работа, пък - докогато ме изтърпят там. На мен детето си ми е най-важно  Heart Eyes

# 62
  • Мнения: 84
И ние сме със сополи и кашлица. Sad На Криси със Студал и капки за нос мина, ама на София не е лесно, че нищо не може да и се дава. Днес в 12:00 ще дойде педи да я прегледа и най вероятно инхалации ще и даде.

# 63
  • Мнения: 656
...и много се дразня на майки от типа "Ама то нищо му няма" . Е как да му няма нищо, то се дере така, все едно ще си изкашля вътрешностите, сополо виснал до земята, пък нищо му няма.

ъъъъ, Кало е точно от тоя тип  Rolling Eyes. Със сополи и кашлящ... ама наистина нищо му няма - през повечето време... Но знам, че е изключение и затова като си играе с някое дете, което се дъни да кашля срещу него, също се притеснявам.
И аз отсъствах всеки път, когато се налагаше... е, поговориха си с мен и резултатът не закъсня, ама не ми се и говори... та много внимавайте като казвате кое е най-важното и какво бихте направили, защото когато съответната ситуация не е налице (т.е. ножът не е опрял до кокала  Mr. Green) определено е по-лесно..  Peace

Болничките да се оправят  Hug

Абе тоя път нещо хич не ме интересува какъв ще е полът на бебето  Rolling Eyes. Хем си мисля, че искам да е момченце, хем да е момиченце, ама пък момченце, щото да си играят с Кало, ама пък момиченце, щото Кало уж такова иска, ама...  Crazy  Laughing. Само в едно съм сигурна - искам да е едно  Laughing и да е здраво  Praynig
Ама вие си залагайте, забавно ми е, пък и да върви темата  Mr. Green

# 64
  • Мнения: 857
И аз при болните  Tired. От снощи повръщане и разстройство - направо си напрвих ден на детоксикация и очистване. Много ми е лошо, а и всички мускули ме болят. Само се моля да не го прихване и Марти.
ТОй е със сополи и кашлица от близо месец - от както ходи на градина. Гледаха го всички доктори и всички са категорични, че това е само силна хрема. И други деца чувам да кашлят така, но отдавна не се впечатлявам толкова. В момента,  в който майка ми се поосвободи пак ще го изпратя там.
Колкото до болнични - не вземам. Все викам или свеки или моя мъж. ПРи нас се спират права за работа в системата, дават се обяснения, но ако не се оправя днес ще си взема, че съм неадекватна.
Сис, аз съм пристрастна и ако имам второ искам пак момче. Много обичам момиченца, красиви, направени, но винаги съм искала момче /тук вероятно се корени в детството и тинейджърските ми години/, защото момичетата все страдат /аз поне преживявам всичко много дълбоко и все се връщам към стари случки, което е резултат от зодията ми - Рак/. Та залагам на момченце  Peace. /като не искам да се обиди никоя момичешка майка  Hug, имайки предвид, че самата аз съм жена  Crazy/.
Да и всички болни да се оправят бързо.

# 65
  • София
  • Мнения: 3 249

ъъъъ, Кало е точно от тоя тип  Rolling Eyes. Със сополи и кашлящ... ама наистина нищо му няма - през повечето време... Но знам, че е изключение и затова като си играе с някое дете, което се дъни да кашля срещу него, също се притеснявам.
И аз отсъствах всеки път, когато се налагаше... е, поговориха си с мен и резултатът не закъсня, ама не ми се и говори... та много внимавайте като казвате кое е най-важното и какво бихте направили, защото когато съответната ситуация не е налице (т.е. ножът не е опрял до кокала  Mr. Green) определено е по-лесно..  Peace

 

Баш баш...Още повече - "за твоето място знаеш ли колко чакат навън"...То за кой децата не са най-важни. Предпочетох да остана на работа, където нямам перспектива за развитие, но до този момент с разбиране към ситуацията с проблемите на децата...Любовта държи сит, но до време  Joy Аз имам баба болногледачка, но тя е за грижите вкъщи - навсякъде другаде аз съм разводача. В рамките на  по-малко от час изминавам 25 км в задръствания и както не обичам да шофирам, а го правя по задължение представете си ... От единия край на София, до другия да ги взема от градина, после в противоположния за логопед - чакам да измислят най-после машината за телепортация Mr. Green
Ели, оправяй се бързо  Hug
Пуууу студ бе  cold

# 66
  • Мнения: 524
Всички дечица, които са болнички, да оздравяват  Hug Praynig Елена, и да се оправяш бързо и дано решите семейните проблеми  Hug

Тази рязка промяна в температурите не води до нищо добро.
Ние днес даже си пуснахме парното, на 20 градуса на мен ми е студено, та копчето цък и хайде 24  Wink

Сис, и аз залагам само на едно - да е живо и здраво бебчето, каквото и да е, все е добре  Hug Hug Hug. И на мен беше без значение какъв ще е пола.

Я да питам, само аз ли съм параноичната - някое дете като кашля покрай Елия - прави ли ви впечатление? Притесявате ли се, че може да се разболее? Вие пускате ли си подкашлящи децата на ДГ или детски кът?

Мим, допреди една година примерно изпитвах ужас, ако до Александрина има дете със сополи или кашля. Един път в детския кът така несъобразително  Blush, я дръпнах от едно такова детенце, че чак после ми стана съвестно, понеже си играеха много хубаво за краткото време докато не се изкашля зверски  Sad.Майката видя реакцията ми и се възмути на моята и може би с право Sad, ако и това детенце е било от типа на Кало. Сега обаче съм една идея по-спокойна, ами на градината винаги ще има деца сополиви и кашлящи, по площадките как да е я опазвам, макар че ми е по-трудно да й обясня защо да не играе с това дете. А и трябва да гради имунитет, колкото и клиширано да звучи. От както е на градина вече месец имаше едни сополи, но минаха сравнително бързо, то пък съвпадна с почивката от 4 дни, та реално със сополи не е ходила на ДГ, но на този етап не ми е проблем да я спра от градина, без да се притеснявам за работа и пр. Давам Саностол, клеева тинктура, и се моля само да е здрава.
Но Сиска е права - малко работодатели ще търпят чести болнични, най-малкото ще се отрази в позиция, заплата и пр., което пък май не е толкова малко  Thinking, но наистина и за мен децата са на първо място  Peace.

Записали ли сте децата на някакви допълнителни занимания в градината или на друго място и какво ви е мнението за такива на тази възраст, т.е да не им е много рано?  newsm78 newsm78 newsm78
Ние имаме в градината народни танци, английски и плуване. На плуване е записана вече, но ще започнат занятия от ноември, като почне да работи парното. Имам колебания, но все пак обмислям да я запиша на народни танци и английски, живот и здраве, на пролет. Нека сега да свикне, да си изгради някакви навици в градината и дисциплина. А и госпожата ни е на мнение, че сега им е рано за език, от догодина би било по-добре и удачно за децата. В Свищов като цяло няма много извънкласни занимания, но мисля да я пробвам на балет и на таекуондо, като за последното мъжа ми е малко против.

Аааа и аз чакам Ради да покаже малката принцеска  Heart Eyes Hug


# 67
  • Мнения: 925

ъъъъ, Кало е точно от тоя тип  Rolling Eyes. Със сополи и кашлящ... ама наистина нищо му няма - през повечето време... Но знам, че е изключение и затова като си играе с някое дете, което се дъни да кашля срещу него, също се притеснявам.
И аз отсъствах всеки път, когато се налагаше... е, поговориха си с мен и резултатът не закъсня, ама не ми се и говори... та много внимавайте като казвате кое е най-важното и какво бихте направили, защото когато съответната ситуация не е налице (т.е. ножът не е опрял до кокала  Mr. Green) определено е по-лесно..  Peace
 

Баш баш...Още повече - "за твоето място знаеш ли колко чакат навън"...
Кат са толкоз много като хвърлих рапорта за напускане, що го удариха на молби и обещания за повишение?!? Stop
Не знам, на българина народопсихологията му е такава "Преклонена глава сабя не я сече" или нещо от сорта /цитирам по памет/. И всеки си мълчи , а работодателите си разиграват коня както им скимне. Да, ама не - поне при мен! Имам си права като майка на малко дете и до Арменския поп ще стигна да си ги търся, ако се наложи  Mr. Green
Ей, ама голям студ - утре тръгвам с палтото  bowuu

# 68
  • София
  • Мнения: 3 249

ъъъъ, Кало е точно от тоя тип  Rolling Eyes. Със сополи и кашлящ... ама наистина нищо му няма - през повечето време... Но знам, че е изключение и затова като си играе с някое дете, което се дъни да кашля срещу него, също се притеснявам.
И аз отсъствах всеки път, когато се налагаше... е, поговориха си с мен и резултатът не закъсня, ама не ми се и говори... та много внимавайте като казвате кое е най-важното и какво бихте направили, защото когато съответната ситуация не е налице (т.е. ножът не е опрял до кокала  Mr. Green) определено е по-лесно..  Peace
 

Баш баш...Още повече - "за твоето място знаеш ли колко чакат навън"...
Кат са толкоз много като хвърлих рапорта за напускане, що го удариха на молби и обещания за повишение?!? Stop
Не знам, на българина народопсихологията му е такава "Преклонена глава сабя не я сече" или нещо от сорта /цитирам по памет/. И всеки си мълчи , а работодателите си разиграват коня както им скимне. Да, ама не - поне при мен! Имам си права като майка на малко дете и до Арменския поп ще стигна да си ги търся, ако се наложи  Mr. Green
Ей, ама голям студ - утре тръгвам с палтото  bowuu
Ти може да си най-ценния кадър, но счетоводители и икономисти дал Господ... По една обява канидатстват минимум 300 човека. А 2те деца хич не са ми в плюс. Все пак половин година търсих работа и се "скъсаха" да ме искат.Пуснах над 60 Сивита, обадиха се само от 5 места и като разберат за дългото майчинство и до там... По едно време бях почнала да си мисля, че съм най-некадърната на света. Погледни и в темата - Помощ в търсенето на работа - да видиш по колко време хората търсят и намират. Голям минус ми е пустия английски, защото ми липсва практиката...А един ден като звънна една девойка от чужбина да търси колега, който беше болничен. Вдигам телефона и в момента в който чух Hello си глътнах граматика, изчервих се, изпотих се. За късмет и бях сама в офиса...Та да видите как кака ви Доника почна да дава обяснения на английски и тн...Неволята учи, но не ми се случва често Sad
Колкото до правата и децата до 3г - чл 331 от КТ и прав ти път - нали така ще освободат колежката ми...

П.С. Застудя и пак почнах да оглеждам сушилните  Rolling Eyes Я споделете вашето мнение по въпроса, защото аз съм много на кантар  newsm78

Последна редакция: нд, 09 окт 2011, 15:34 от Доника

# 69
  • Мнения: 656
Бубс, много малко са фирмите, които си спазват правата. За народопсихологията съм съгласна с теб, но помисли - семейство от 4 човека; мъжът с доходи, не особено сигурни или пък сигурни, но недостатъчни за издръжката на всички; жената на работа, децата по ясли/градини; боледуват често-често, криза е, всеки гледа да спести някой лев. И хоп - работодателят ти предлага "взаимно споразумение" и "обезщетение" под масата. Ти не приемаш, защото имаш права (едното дете няма 3 г.) и си ги търсиш. И какво следва? Правят ти живота на работа черен и сама напускаш... Другият вариант - уволняват те и пряко нарушават закона, ти тръгваш да ги съдиш, влачите се по бг съдилищата ен години и накрая какво? Възстановяват те на същата тая работа, където пак да ти почернят живота? Равносметката - само време и нерви - похабени напразно - в момент, в който можеше да ги вложиш в нещо по-конструктивно. Това, което искам да кажа - принципите са важни, правата ни са важни и наистина трябва да ги отстояваме.. Но, сети се за пирамидата на Маслоу - как първо хората удовлетворяват физическите си потребности като храна и вода и после мислят за опера и балет (и това е така по целия свят, не само тук). Е, ако това семейство е пред варианта да остане гладно или пък на улицата - дали ще избере т.нар. си права и ще се тупа по гърдите колко е принципно или ще избере вариант, който да му позволява да оцелее още известно време, докато не изгрее слънце и за него?
Радвам се, че на теб са ти предложили повишение, когато си дала молба за напускане. Е, при мен не би бил такъв случаят и за съжаление точно в момента трябва да ми е преклонена главата. Щото сабята ще отсече не само нея - вече от мен зависят повече хора, не съм само аз. Разбира се, затова търся други алтернативи и не съм се преклонила съвсем - просто изчаквам удобния момент и се надявам, и работя в тази посока, той да дойде по-скоро  Simple Smile

П.П. И много се дразня, като каже някой, че детето му е най-важното. Та за кого не е??! И като имаш алтернативата на гореописаното семейство - кое бихте избрали?? Да покажете на детето си, че са важни принципите и да го оставите гладно ли? Или да го нахраните, но да си наведете главите? Изборът никога не е лесен, никога не е толкова просто, че да се отсече с лека ръка - детето за мен е най-важното и затова аз ще/няма да направя еди-какво-си.

# 70
  • София
  • Мнения: 3 249
Сис, последния ти абзац точно романа, не филма подчертавам ,"Листопад" засегна  Joy Но да не навлизам в подробности  Joy

# 71
  • Мнения: 7

П.С. Застудя и пак почнах да оглеждам сушилните  Rolling Eyes Я споделете вашето мнение по въпроса, защото аз съм много на кантар  newsm78

Doni,ако имаш възможност, купувай си, струва си! Аз от 2 месеца имам и съм невероятно доволна. В САЩ така бях свикнала със сушилните, че като дойдох тук, почнах да мрънкам да купуваме, ама Илин беше против и то не заради парите, ами била ненужна, свивала дрехи, бла-бла... Особено за малките дрешки е голямо улеснение- това простиране отнема време, нали.  Naughty Аз хем имам къде да простирам-сушила на двора, в лондрито, огромен простор в гаража, но сушилня си трябва  Peace. Моята е Електролукс.  Peace

Сис, чакаме ви Wink
Какво ли става с Радостчо  Hug
По спора няма да се включвам, всеки си знае себе си и си преценява според тежестта на позицията си  доколко може да си позволи да си гони правата.  Thinking
Дано по-малко боледуват малчовците та да не се налага да отсъстват майчетата  Praynig Praynig

# 72
  • Мнения: 84
Ох тамън си тръгна педиатъра и Крис след половин час почна да се държи от дясната страна на коремчето и да се оплаква. Сега спи, но се чудим дали да не го водим в бърза помощ. Пипам го докато спи има си болка детето. Страх ме е да не е апандисит. Не е повръщал и няма темп., та затова ми е малко по спокойно, но все пак... Може и да е от дългата разходка, нещо като мускулна треска. Thinking чакам да се събуди да видя дали го боли още, дали може да ходи...но май май след малко ще се ходи в бърза помощ. Sad
Може ли да е апандисит на толкова малко дете???

# 73
  • Ловеч
  • Мнения: 683
Наде ,щом се безпокоиш го заведи в Бърза помощ Naughty
Нямаше ме два дни ,а вие сте написали роман newsm78
Сис Hug Hug Hugпожелавам ти прекрасна и лека бременност!
Дони ,относно сушилните нямам такова чудо,но сега при този стуууууууд би било чудесно.Щом ти се върти  в главата идеята е добре да я завъртиш и в главата на МъЖо Laughing
Казах ,че сме със сополи ,а от два дни и аз съм болна-не ми се е случвало от преди да забременея-голяма гадост-не разбрах Ивко ли ми го предаде или ми е по служебен път hahaha




# 74
  • Мнения: 925

Може ли да е апандисит на толкова малко дете???

Може, но е изключително рядко срещано при толкова малки деца. Това според хирурга в Пирогов, където преди няколко месеца водих Делян посред нощите, защото и аз имах подобни съмнения. Така, че споко, най-вероятно не е. И все пак, ако продължава да те притеснява болката, викай отново педиатър, за да си спокойна  Hug
Сис позволи ми да не се съглася с теб  Peace Надали някой от списващите тук е изправен пред перспективата, ако остане вкъщи няколко месеца и цялото семейство е обречено на глад  Crazy И в интерес на истината предпочитам да напусна, от колкото да работя в нездравословна среда. Дълго време и аз търпях в старата ми работа, какви ли не малоумщини и от сегашна гледна точка направо ми идва да си бия два шамара, защо съм се подлагала на подоббен стрес ежедневно при това години наред. Но сега го мисля така, на времето и аз разсъждавах като теб .
И, извинявам се ако съм издразнила някой с изказването си - не такава е ила целта ми.
Ти може да си най-ценния кадър, но счетоводители и икономисти дал Господ...
Въпреки явната ирония в думите ти, ще ти отговоря - и юристи дал Господ /преди две години бройката само в САК надвишаваше 7000 човека, да не говорим колко регистрирани в страната работят в София/, ама никой не се навива да им работи гадната работа за мизерната заплата. И малкото навили се, скоро се отказват...
И е наистина е факт, че кадри с опит и години стаж продължават да се търсят и ще се търсят навсякъде - независимо от професионалната ориентация.
Ай спирам, че прекалено сериозна стана темата, пък и ракиено време стана
Кой каза наздраве?!?  beer

Общи условия

Активация на акаунт