Сополиви ЯНУАРЧЕТА тровят нервите на свойте майчета

  • 29 203
  • 741
  •   1
Отговори
# 90
  • Ловеч
  • Мнения: 683
Явно ме чакате да дам старт Mr. Green
 Наздраве Laughing

това за другата група Био ЛимонаТка

Последна редакция: пн, 10 окт 2011, 22:00 от tobito

# 91
  • Мнения: 656
Наздраве де  Mr. Green
И какво сега - Радост писа, писа, роди и се покри  Crossing Arms. Радостчоооо, чакаме снимки - дружно  Whistling

# 92
  • София
  • Мнения: 3 249
Наздраве де  Mr. Green
И какво сега - Радост писа, писа, роди и се покри  Crossing Arms. Радостчоооо, чакаме снимки - дружно  Whistling

Алоооо, ти къде  в А група - вече само с лимонаТки  Mr. Green А г-жата Томова да не се ослушва Crossing Arms

# 93
  • Мнения: 925
Ай наздраве и от мен!
Дребния е станал непоносим след 2-та дни градина. Сега се гледат вкъщи с баща му, и ще почваме всичко отначало като се оправи  Crazy Да не говорим, че и ще се наложи сами да се гледаме /ходим на работа и градина/ от сега ми се реве  Tired
И Сис докато бременееш ще те отменям с мартинито  Sunglasses Като ти се допие - свиркай, ще удрям по едно и за теб  Mr. Green Пък може и след пет - шест години /ако не изпадна в детеродна неспособност, междувременно/ да ти се наложи да връщаш жеста  Wink
Лека  Hug
П.П. Тоя дребния не е спал следобяд и продължава да разиграва баща си  Tired

# 94
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754

П.П. Тоя дребния не е спал следобяд и продължава да разиграва баща си  Tired
Само него ли?? Mr. Green Mr. Green Mr. Green

У дома дребса винаги си проявява магариите като се върне баща му. Някой ден ще ти изгоня или аз ще избягам.
Днес сутринта, докато чаках майка ми да се появи, чак се зачудих това дете да не е драснало нанякъде- толкова тихо и кротко си играеше. ОООбаче вечерта  ooooh! изкарал е поне 1 час на стената (е с прекъсвания естествено) И това от 6 до 9, когато вече не го изтраяхме и го сложихме да спи. Лошото е ,че пак ще се ококори рано- рано, но аз така или иначе ставам в 6.30, че Алекс е първа смяна.
Смайлинг, ти къде в първа пита за пиячката, а?

# 95
  • Мнения: 7
  Добро утро, и аз с кафе при вас, макар че вие спинкате  Wink
green: Mr. Green Mr. Green
У дома дребса винаги си проявява магариите като се върне баща му.
Тайс, и у дома е така  Thinking По цял ден е супер добричък: ок,мами; аа, да така,мами; Дани хелп мами; и т.н обяснения в любов за мен, а като си дойде баща му, иска всичко с него да правят-хранене, игри, приспиване... Това ок, но често и капризничи за глупости, което денем докато е само  с мен, почти не се случва. Явно търсят внимание, а и си усещат че тати повече угажда.  newsm78
Сиси,  Hug заповядайте. Дани много обича бебета. Онзи ден 2 приятелки с по 2 деца(едното бебе на 6м) ни бяха на гости. Дани му даваше играчки, галеше го и го разглежда с голям интерес, докато с връстниците си имаше малки дразги за неговите играчки(дис майййн  Shocked)
Елли, относно допълнителните занимания, и аз съм в чуденка. Дани ходи на плуване с баща си от 6 седмици, отделно в яслата сме го записали на музика и това е. На английски по разбираеми причини няма да го записваме  Mr. Green
ето малко снимки: https://picasaweb.google.com/SteDalin/DANIELAugustOctober2011?au … gCMf42pO8qPaw9gE# , очаквам и вие да се отчетете скоро  Hug
Някой питаше за таксите на ясли. Тук са между 65 и 95 $ на ден, в зависимост от местоположението-ситито или по-далеч от ситито, и каква е яслата - от коя верига или е ведомствена -към банка, предприятие, университет...
 Нашата е - 70$/ден, като има една отстъпка в%,(за нас 8$ т.г.), която правителството връща, след като се кандидатства за такава и е според семейните доходи. Може да стигне и 90% ако са ниски доходите, т.е родителя да плаща само десетина $ на ден. Плаща се и когато детето отсъства, независимо болно, ваканция с мама и тати в БГ за 6 седмици Mr. Green, или друга причина. За да се пази мястото.  ooooh! Но пък памперси и други консумативи не искат-имат си Heart Eyes Спят с дрехите на земята, на матрачета,(които после се сгъват), в стаята в която играят  Rolling Eyes Няма да коментирам чистотата  Shocked

 Има и т.н day care - жена гледа няколко деца в дома си, след регистрация и разрешение от общината. Около 6-10 $ на час. Но храна и др консумативи отделно.

Накри, и тук само физиологичен разтвор за нослето, дори и сега -на тази възраст.  Peace
Хайде, болничките сладурчета да се оправят бързо, както и мамчетата им,ако има още болнички.  Hug

 

Последна редакция: вт, 11 окт 2011, 04:47 от Patilina

# 96
  • Варна
  • Мнения: 389
Патилина, снимките са страхотни - колко е порастнал Дани само... Къщичката ви няма да коментирам - аз напоследък така сериозно съм се замислила за емиграция. За разлика от Сиси на мен не ми е далеч, НО не мога да преживея тварите живеещи при вас - имам чувството, ч отвсякъде дебнат някакви зловещи същества, които искат да те изядат Joy

За държанието с тати - лигави се с него доста, но става по-поносима....вчера времето беше гадно, тя болна, съответно няма детски кът, няма разходка навън...ами пощуряхме - не спа следобед, съответно изпращя към 19ч, добре, че аз бях на родителска и ме нямаше, само я приспах в 20ч - вече спинкаше!

Айде хубав ден, макар и с отвратително време, Ели вече е по-добре, утре сигурно и на градина ще е...та офертата се мести за тази събота за Капела варненки....

# 97
  • София
  • Мнения: 3 249
Добрютрууу Simple Smile
Като гледам снимките на Патилинка реших - третото след 10 години, идеално Rolling Eyes Много сте хубави  Hug
Днес си получих поръчката с учебниците и книжките и им се радвам като малко дете. Много са интересни за обучение вкъщи, за тези, които не ходят на ясла или градина  Laughing

# 98
  • София
  • Мнения: 2 613
Добро утро и от мен,
Изпускам аз пиячката вечер, а имам нужда Whistling Mr. Green /много ми е нервно и напрегнато тези дни, не спя добре и по цял ден съм с едно упорито, пулсиращо главоболие Tired/.
ЙоЙо също се държи по-глезено с баща си, лигави му се, като направи някоя беля и първо при него тича и започва с едно такова умилително гласче: "Таткооо, нали ниама каиаш ми се" Mr. Green Кара го да я носи на конче зад врата и да се боричкат, също така с него играят на баскетбол, мъжа ми е тренирал на времето и сега уж й показва как да хвърля топката.
Вчера беше срила домашния телефон в едно от шкафчетата, не можем да го отрием от къде звъни цяла вечер Rolling Eyes. Друго, което ми хрумна като идея е, в събота да ги пратя с бабата на куклен театър. Аз имам да уча за един тест в неделя, а и съм на работа, няма да мога аз да я заведа. Досега не е ходила, надявам се да й хареса. Гледах, че постаноката е кратичка, около 40 минути, та предполагам, че няма да й омръзне.
Накри- и аз от собствен опит да ти кажа, че и с капки, и без при ЙоЙо сополите отшумяват напълно за около десетина дни. Миналият път й слагах някакви изписани от педито капки, пръсках спрей, Стеримар и пак за толкова време се оправи. Сега само със Стеримар- същия период от време.
Патилина- наистина много хубави снимки, Дани е пораснал много, истински очарователно дете Hug

# 99
  • Мнения: 84
Добрютрууу Simple Smile
Като гледам снимките на Патилинка реших - третото след 10 години, идеално Rolling Eyes Много сте хубави  Hug

И след 20,30 можеш, тук е на мода. Mr. Green Сега обаче им взеха 2 годишно момиченце на една двойка с претекста, че са много възрастни да я гледат ( мисля,че на 60 бяха). Всички предавания сега само за тях говорят. Те милите толкова са го чакали това дете и накрая да им го вземат. Иначе да си призная и аз не съм много за така наречените ''майки-баби''. От 20 до 40 е чудесната възраст, но 50,60 вече са множко за дете, въпреки че повечето деца са отгледани от баби и дядовци, по добре от родителите им. 

# 100
  • Мнения: 69
Ехее аз ви изпуснах за момент от поглед и гледай какво става..........нова тема, Радост4о е родила, нови снимки и въобщее...действията се развиват светкавично бързо!!!
Ние бяхме болни двамата с Теди и не съм припарвала до компютър.Той го изкара сравнително лесно де, туширах нещата още в началото с Умкалорче и не успя да стигне до АБ. Аз обаче бях парцал 2 дни и днес незнам как още кретам на работа.....ама няма как - налага се!
Та така хубав ден на всички мами! Simple Smile

# 101
  • Ловеч
  • Мнения: 683
 Rolling Eyes Затишие...Време е Родосчо да се появи за да се активизираме newsm78
Наздраве все пак Wine Glass
Още сме със сополи,спрях вече капките- и уж Ивко си е у дома вече 1 седмица,упорита  работа.
И нещо което ме разсмя днес:
Жените са като китайски вентилатор-първо спира де  се врътка, после спира да духа -накрая само бучи и  хаби ток Mr. Green

# 102
  • Варна
  • Мнения: 389
Жените са като китайски вентилатор-първо спира де  се врътка, после спира да духа -накрая само бучи и  хаби ток Mr. Green

 Joy

И на Ели хремата много упорита  - ама вече мисля, че е ок. Утре дори на градина ще ходи, нищо че се закашля по малко... Обаче имат куклен театър и не искам да го пропуска!

Аз за Радост започнах да се притеснявам вече....

# 103
  • Мнения: 857
От няколко дни се опитвам да отговоря, ама конкуренцията за компа е голяма  ooooh!.
Патилина страхотен е Дани, той ми е слабост  Heart Eyes и мястото където живеете е наистина чудесно, завиждам ти неблагородно и с пълна сила  Hug.
Радост сигурно още се чуди къде се намира /поне аз бих се чудила  Crazy/.
Пооправих се вече, само един ден си взех болничен и не пропуснаха да ми кажат колко много работа е имало и как нито са почивали, нито са яли като хората.... сериозно взе да ми писва ... даже педи забеляза, че не съм си вземала болнични за детето, сякаш медал ще получа ............
Сополи има и при нас, нито капки помагат, нито сироп.
Марти вече свикна с ходенето на ясла. Няма го сутрешния рев, само едно постоянно напомняне да бързам да го взема, за да не остане там /предполагам, че повечето деца от това се страхуват, но като няма как да кажат .../.
Напоследък не мога да си събера мислите, направо ще се пръсна, и уж всичко се нарежда с времето, а аз не виждам нищо оправено край мен, само главоболия и проблеми, и тревоги, и започна да ме спохожда и мен безсънието дето мъчи цялото ни семейство. Преди все се чудех на дядо ми, после на майка ми, а от скоро напълно разбрах какво е да се събудиш през нощта без да можеш да заспиш  Tired. Всичко се усложнява още повече с Мартин дето едва го слагам да си легне  #Cussing out ...
Лека вечер и наздраве.

# 104
  • Мнения: 925
Какво да ви кажа, като Елена ми е взела думите от устата. Делян още е сополив - не ходи на градина, естествено, не мога да си събера мислите, не мога да работя, да не говоря, че от три седмици и техниката в работата нон-стоп ме съботира  #2gunfire Всеки ден техник и както си тръгне нещо се сбъгясва, което за мен си е знак, че не бива да работя  Mr. Green Гони ме безсъние, но това само през нощта, през деня ме наляга зверска дрямка, а няма диванче да полегна...
И Елена направо камък ми падна от сърцето като каза, че Марти не плаче вече в градината. Значи има светлина в тунела и за Делян  Praynig
Някакви черни мисли са ме налегнали - чудя се какво да правя, минават ми мисли за бавачки за смяна на градината, от друга страна, май разумната част от мен, ми казва, че в която и да е детска градина и с която и да е бавачка все ще има драми като се разделя с мен и баща му... Все пак ходи само два дни, като втория ден при вземането не плака, ама ... сърцето ми се къса като си представя, че пак трябва да изживея оставянето му в детската градина ревящ...
От друга страна се чудя дали да не вляза с него за малко, да поиграя и аз с децата /което според директорката не е добре, тъй като ще очаква да остана с него през целия ден и така всеки ден/, абе не знам какво да правя ...
Следващо чудене - предложиха ми /пак, не им ли омръзна не мога да разбера/ нова работа. Началнически пост, но на много по -ниско ниво в йерархията. Никакво развитие, никаква мисъл в работата, само юркаш 15тина жени подчинени. Работа от 08.30 до 17.30ч. Ох, не знам вече... Да не говорим, че от всякъде ме натискат за един конкурс да се явявам, ама там не искам и да си помислям, че много работа, въпреки престижа ...
Харесвам си настоящата работа - т.е. там където съм командирована, лошото е, че не знам до кога ще е и...
Да не говорим, че и за неплатен отпуск се замислям при това сериозно, въпреки, че осъзнавам, че това е временно решение и след 6 месеца ще се наложи отново да преминавам през същите терзания  ooooh! ooooh! ooooh!
Абе много съм объркана  ooooh! Сигурно и вас ви обърках, за което се извнинявам  Hug
Ай наздраве, че сигурно ви пощурих cheers
П.П. Радостчето и мен  почна да ме притеснява  newsm78 , но сигурно и тя не знае на кой свят е в момента и не й остава никакво време за форуми  Peace

Общи условия

Активация на акаунт