КРУИЗИ

  • 80 203
  • 840
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 3 945
Хладничко е за мен, тя за това цената е такава  Peace
Ние бяхме март и поне 3-4 дни правихме плаж.Когато беше студено ползвахме джакузито,то е с много топла вода,35 градуса.

# 46
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 735
Март вече по-добре, но февруари, януари си е зима. Пък и за зиморничави хора като мен и март си е студ  Mr. Green

# 47
  • Мнения: 2 175
Благодаря ви за помощта. Сега искам да помоля пак за помощ. Може ли да ми кажете на гала вечерите с какви рокли се ходи? С рокля като за бал или всекидневна рокля става?


ужас…..една от дамите на съседната маса се появява за втори път с едни и същи обувки(на десетата вечер),не че тоалета и се повтаря,не чак такова извращение,само обувките!!!11 дни бяхме и имаше дами с 11 различни тоалета имам предвид скъпи вечерни коприни,дантели всичко със съответните аксесоари,бижута,чанти,обувки.............Разбира се има се предвид италианските дами тъй които се качиха на кораба в Генуа с по няколко куфара.А ние дето летим???За мъжете е сравнително лесно.просто единия чифт джинси бяха черни ,едно сако и 2-3 ризи и готово.Тъй като в корабните ресторанти задължително е топло дори и кораба да е в Аляска ,дамите могат да вземат по леки тоалети и се лишат от саката и костюмите.

С 2 чифта високи токчета, 1 пола, 2 трикотажни рокли и подходящи аксесоари (шалове и бижута) - изкарах 3 седмици..Останалото в багажа бяха дънки, панталонки и ленени парцалки..Wink

# 48
  • Мнения: 2 575
.Тъй като в корабните ресторанти задължително е топло дори и кораба да е в Аляска ,дамите могат да вземат по леки тоалети и се лишат от саката и костюмите.

Ха, това съм го пропуснала...........чак пък задължително, дори и в Аляска???
Смело мога да твърдя, че от 5 круиза ( 4 карибски и един европейски) с Royal Caribbean и NCL единственото, което ме е дразнило в корабите е била климатизацията в ресторантите ( поне 90% от тях) насторена на 16С студ. Особено на Карибите е безумно да влезеш в тези хладилници от 35С навън и всеки път молехме сервитьорите да съобщят където трябва и да се нормализира обстановката, така че да не е за дебели и дебелокожи американци пиещи тонове лед и ходещи боси на 10С, а да стане като за нормални хора Mr. Green

И според мен февруари е доста зимно за Средиземноморието, но винаги има изключения и аномалии в климата, така че може пък да се уцели 20С, няма гаранция.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 3 945
Март вече по-добре, но февруари, януари си е зима. Пък и за зиморничави хора като мен и март си е студ  Mr. Green

 http://-spam129-offer-o346.html?nsl=1&type=usr&requestId=89&id=4785
студеничко,но на най ниски цени:)
ако човек случи да не вали и тихо време ще се получи добро преживяване.То и лошото време не е голям проблем,предлаганите кораби са  големи,маршрутите покрай брега и около островите и риска от много клатене е малък.

# 50
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 735



Само преди това си проверете офертите, защото тази е същата мнооого "специална" оферта, като горната и цената и реално е  надута спрямо реалната цена на круиза и билетите.

# 51
  • Мнения: 60
Страшно съм се запалила по идеята за круиз! Вече усилено търся варианти, защото като ми влезе мухата в главата... Simple Smile Особеното при нас е, че сме с малко дете и няма на кого да я оставим, а и не ми се иска, честно казано. Имам вече една идея в главата, да видим дали ще стане Simple Smile Ще следя темата с интерес и ще споделя, ако се спрем и ние на нещо конкретно. Прочетох цялата тема за круизите (тази, която е заключена вече) и засега съм решила да търсим нещо с NCL, поне те най-много ми допадат като кораби и организация на нещата.

 Hug

# 52
  • гр.София
  • Мнения: 147
Вчера си платих за круиз на 11.02.2012 г. , ако има и други , който ще пътуват тогава ще се радвам да се запознаем.Круиза е с маршрут Испания, Мароко, Гибралтар и Франция.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 3 945
Страшно съм се запалила по идеята за круиз! Вече усилено търся варианти, защото като ми влезе мухата в главата... Simple Smile

Много добра муха:)Simple SmileSimple Smile
Все пак помислете за вариант да оставите детето.Абе какви са тези деца без баби.Моя внук ми го оставиха за пръв път за 26 дни когато беше на 9 месеца.Хем се опознахме за пръв път по обстойно,хем те си прекараха хубава и спокойна почивка.А то ,когато детето е малко така и така нищо не разбира и запомня.По принцип едно дете почва активно да разбира от пътешествия като стане поне на 5-6 години.Помислете за круиз със МСЦ.Те са много добри като цена (особено по офертите ''ласт минит'' и от сайтовете за колективно пазаруване),прекрасни като кораби и организация.По миналата година имахме с тях Великденски круиз до Божи гроб,Турция,Гърция,Хърватска и Италия и останахме очаровани.

# 54
  • Мнения: 60
При нас е доста сложна ситуацията с оставянето на детето. И на мен ми се иска да отидем някъде сами, но е почти невъзможно да се случи, поне за момента. Иначе знам, че сега тя нищо няма да разбере от такова пътуване и ще е сигурно изнервящо и за нея и за нас, но.... ще видим. Разглеждах и оферти с кораби на MSC, като цяло ми допадат някои от маршрутите, а цените не са лоши изобщо, но малко ме притеснява това, че храненето е на определени часове, а аз обичам сама да си определям тези неща, затова се замислих а NCL. Засега съм се загледала по един кратичък круиз през април, но не съм сигурна, че ще успеем. Но ако не стане сега за април, ще го направим малко по-нататък през годината, но много съм се запалила да се случи още следващата година.

 Hug Hug Hug

# 55
  • София
  • Мнения: 376
Здравейте!
Ние сме на път да си купим това - http://vipoferta.bg/offer.php?offer_id=570&aff_id=MTMwNDAyMzUyMjMw
Говорих с фирмата - Травъл холидейс - от Бургас. Много внимателни и изчерпателни са. Накой да ги е ползвал?
Ще пътуваме на 27.01.2012 - до Рим и от там до пристанището.
Предполагам, че времето няма да е най - подходящото за круиз, но то и за това цените са такива.  Simple Smile

Сега е моментът някой да ме разубеди - за кораба, за фирмата....за времето  Laughing

 

# 56
  • гр.София
  • Мнения: 147
Не знам за вас, но когато гледам оферти по сайтовете на тур.агенциите все ще ми хареса някоя изгодна дестинация.Започвам да си правя някакви сметки , но те винаги излизат погрешни.Много подробности спестяват и като отида в офисите им излизат съвсем други цени.Мога за пример да дам сега за круиза.Хванах се за цена 319 евро на човек и от там като се почна...
 за мен и съпругът ми крайната цена излезе 2896 лв.

# 57
  • Мнения: 62
Не знам за вас, но когато гледам оферти по сайтовете на тур.агенциите все ще ми хареса някоя изгодна дестинация.Започвам да си правя някакви сметки , но те винаги излизат погрешни.Много подробности спестяват и като отида в офисите им излизат съвсем други цени.Мога за пример да дам сега за круиза.Хванах се за цена 319 евро на човек и от там като се почна...
 за мен и съпругът ми крайната цена излезе 2896 лв.
Shocked Shocked Shocked #Crazy #Crazy #Crazyи защо се вдига толкова цената newsm78

# 58
  • гр.София
  • Мнения: 147
Ами защото тези 319 евро са били само за каютата, от там нататък се започва...самолетни билети , нощувка в хотел в Генуа, бакшиш на кораба по 7 евро на човек на ден, депозит минимум 50 евро на каюта.Такси от летището до хотела и после от хотела до пристанището около 50 евро .После на връщане пак такси от пристанището до хотела, нощувка и пак такси до летището още около 50 евро.И като сложиш и джобни сумата даже става още по голяма.Мога ако искаш и по подробна разбивка да ти направя. Simple Smile

# 59
  • Мнения: 2 575
еее, каризма - едва ли си очаквала в 300 Евро да взлиза и транспорта до съответното Средиземноморско пристанище Wink
иначе да - за съжаление рядко се уцелва полет и веднага качване на кораба ( често се налага нощувка преди това).
Бакшишите на кораба никога не се дават в пакетната цена - винаги ги добавят допълнително и 7 Евро е нормално - за 7 дни са 49 Евро на човек, което не е голямата сума в случая. За пръв път чувам за депозит, но той така или иначе се възстановява, така че не се брои като разход ( нали е само депозит).По-скоро за тези дестинации ( Генуа, Венеция и т.н.) човек може да спести от самолетите, като отиде с кола до там и я остави на платен паркинг за седмица. Доста хора го правят, но за зимата не е много удачно  Confused

Общи условия

Активация на акаунт