КРУИЗИ

  • 80 288
  • 840
  •   1
Отговори
# 555
  • Варна
  • Мнения: 3 961
Много ми е лимитирано времето на сушата,та за това така препирам.
На отиване-ден буфер,на връщане полет само след 17,00ч.,при 9,00ч. обявен час на пристанище.
Дали ще стигнат часовете?


да
смятам че ще сварите

# 556
  • Мнения: 14 455
Благодаря!

# 557
  • Мнения: 2 575
И по кораби, и по самолети по цял свят с много малки изключения, пътуваме само с ръчен багаж. От както се научих да оптимизирам и да нося наистина само необходимото, мисълта за огромни куфари и мъкнене на " за всеки случай" ми е чужда, а удобството да си независим - незаменимо. Не помня в САЩ или дори в Барселона да сме слизали от кораба за повече от час. Винаги, обаче, сме акостирали рано сутрин и докато масово народът тъпче закуски, сме си напускали необезпокоявано.

# 558
  • Варна
  • Мнения: 3 961
И по кораби, и по самолети по цял свят с много малки изключения, пътуваме само с ръчен багаж. От както се научих да оптимизирам и да нося наистина само необходимото, мисълта за огромни куфари и мъкнене на " за всеки случай" ми е чужда, а удобството да си независим - незаменимо. Не помня в САЩ или дори в Барселона да сме слизали от кораба за повече от час. Винаги, обаче, сме акостирали рано сутрин и докато масово народът тъпче закуски, сме си напускали необезпокоявано.


МНОГО ТОЧНО

# 559
  • Sofia
  • Мнения: 4 598
Оптимизирането на багажа си е направо изкуство!
И ние пътуваме с малко неща, но все пак ще съм с дъщеря си и няма как да не сме поне с един куфар. ooooh! Удобният ни полет на връщане е в 14:30, дали ще успеем?

Имам въпрос за дрескода - ще получим ли инструкции или трябва да се запозная отнякъде с правилата?

# 560
  • Варна
  • Мнения: 3 961
Цитат на: Tari Tasartir в Съб., 13 Апр. 2013, 08:27
Оптимизирането на багажа си е направо изкуство!
И ние пътуваме с малко неща, но все пак ще съм с дъщеря си и няма как да не сме поне с един куфар.  Удобният ни полет на връщане е в 14:30, дали ще успеем?
Имам въпрос за дрескода - ще получим ли инструкции или трябва да се запозная отнякъде с правилата?



Един куфар=един мъж=добре мобилни сте 
За 14 30 си е малко рисково особено зависи по кое време на годината и дали има рискове със синоптиците.Сутрешното кафе на кораба е от 06 30 и щом слизането е обявено в 09 00 , то значи , че кораба е акостирал най - късно в 08 00 .Което води до пиене на сутрешно кафе спокойно , стягане на багажа и мъжа(те не се различават много от куфар  и детето спокойно  и в 09 00 да сте на трапа, най - късно в 10 00 ще хванете влака за Рим и около 12 00 - 12 30 ще успеете с влака за летището , т.е. в 13 30 долу горе ще сте на ЛЕОНАРДО.Ако и нормално чекинга затваря 40 мин. преди полета , а не 3 часа като в ИЗРАЕЛ и както много авиокомпаний след 11 септември изкат 1,5 - 2 часа. всичко ще се напасва , НО почти без буфер във времето.Проверете в сайта на авиокомпанията времето на чекинга!!!Наистина в 09 00 най късно бъдете на трапа и слагате пердето и тръгвате да слизате с думите на уста , че ще си изтървете полета и като таран няма да обръщате внимание на думите им да си изчакате реда.НЕ ИМ ОБРЪЩАЙТЕ ВНИМАНИЕ , А СЛЕЗТЕ , иначе ще изпуснете полета.По лесния начин или единствено възможния АКО ЗАКЪСНЯВАТЕ е , ако хванете такси.Tогава няма да ходите до РИМ както с влака , но все пак разтоянието от пристанището на ЧИВИТАВЕКИЯ  до ФИУМИЧИНО където е летището е около 70 км. което ви гарантира сметка вероятно доста над 100 евро.Не съм ползвал и не мога да ви ориентирам , питайте други мами или в темата за Уизз или в темата за Италия от ''по държави''.
Относно дрескода по насад в темата е писано много , много , много.Различните компаний имат маааааааалко различни изисквания и те са писани в сайтовете им.Общо взето ако не сте по бански разбира се от никъде няма да ви върнат.Макар че  ужас…..една от дамите баби италианки на съседната маса се появява за втори път с едни и същи обувки(на десетата вечер),не че тоалета и се повтаря,не чак такова извращение,само обувките!!!Като казвам тоалета имам предвид скъпи вечерни коприни,дантели всичко със съответните аксесоари,бижута,чанти,обувки……..Какво да се прави-такъв е матряла както казва бат БОЙКО.И едно оправдание за нашите дами Simple Smile Въпросните дами баби италианки си идваха до трапа с коли и сваляха по 7 куфара като гардероба на баба ми щот нашия е доста по малък Simple SmileSimple SmileSimple Smile
 

# 561
  • София
  • Мнения: 3 771
Прекрасно утро момичета и приятен уикенд.
Искам да помоля да бъдем максимално точни в помощта си към другите. За какво става въпрос ?
Много искам да ми помогнете да оптимизирам багажа си и аз, но все не се получава. Не знам за какви кораби става въпрос, но от десетките круизи които имаме, независимо в кой край на света, не е точно така.
Малко по-нагоре се опитах да кажа, кой за какво отива на круиз. Дори най-краткият, ако не го мислиш за разходка с лодка, си има своите изисквания. Ако разбира се си решил да изкараш добре. В круиза има най-малко три гала вечери, Гала вечеря, Магнифико, капитанска вечер,  на които не можеш да се появиш така както ходиш на бюфета. Театъра-Вариате също изисква прилично облекло, всяка вечер дискотеки и барове с допълнителна програма също не са за пренебрегване. Нали за това сме тръгнали, удоволствия и развлечения.
И като си помисля само, че ръчният багаж, също малко куфарче се пълни само с лаптопа, камера, фотоапарати, кабели, документи, необходима козметика и до тук.
Как го правите? Да наистина в последно време корабите отпуснаха юздите, нямат големи изисквания, борба за клиенти, но все пак. Преди това беше немислимо. Все още голям брой от компаниите държат на нивото и то се спазва.
От тук идва и въпроса за слизането, да възможно е да слезеш бързо, но извън правилата, по нашенски. Не е въпроса до тъпченето, ние закусваме в ресторанта, не на бюфета, за да избегнем точно това. Въпроса е, дори само един куфар да имаш и да слезеш пръв е безсмислено. После трябва да го чакаш него, понякога с часове. Защото куфара ще пристигне по реда който на теб ти е отреден. А на някой кораби и да нямаш багаж, това е невъзможно, ще те върнат за резил на цялата опашка, която ти си опитал да прередиш, пак по нашенски. По-добре, на кафенце си изчакайте реда. Защото се получава, аз съм най-важен, ще правя каквото си искам, правилата не ме интересуват. По добре иди на рецепция, опитай се да помолиш да ти вкарат багажа в първите, да ти дадат друг цвят ленти, защото изпускаш самолета и т.н.
Не рискувайте, ако полета е на обяд и нямате трансфер има вероятност да си развалите хубавото изкарване. Ако е вечерта, може би няма проблем.
Колкото до изискванията, има ги в сайта на всяка компания и агенция, малко са различни. Ако не ги намирате, мога да ги изпратя където пожелаете.
Направете плаването си приятно, бъдете мобилни, но не съвсем, не бързайте, винаги имайте време напред и всичко ще си дойде на мястото. Поздрави.

# 562
  • София
  • Мнения: 1 281
Прекрасно утро момичета и приятен уикенд.
Искам да помоля да бъдем максимално точни в помощта си към другите. ....... В круиза има най-малко три гала вечери, Гала вечеря, Магнифико, капитанска вечер,  на които не можеш да се появиш така както ходиш на бюфета. ....

И аз искам да те помоля да си максимално точна! Naughty
Не е вярно, че круиза има най-малко 3 гала вечери. Зависи от круизната компания и от дължината на круиза - вероятно на NCL, заради фри-стайла може да минеш и без нито една вечер, на Коста при 7 дневните круизи има 2 официални вечери, а ако реши човек да вечеря само в бюфета може да няма официален дрес код. Освен това в театъра не се изискава, а и по мнои наблюдения не се и използва официално облекло. Аз лично без куфар не мога да се вместя, но успях да ревизирам багажа до общ куфар със съпруга ми. Според мен е важно и да предвидиш покупките - ние винаги си взимаме вино, паста, разни местни деликатеси и други характерни продукти за регионите, които посещаваме.

Tari Tasartir, мисля, че за полет в 14 часа няма да успеете. Пиши на компанията със запиване за трасфер и с конкретен час на полета - ще ти отговорят изчерпателно. Другите варианти с таксита и коли са неоправдано скъпи за мен.
Успех!

# 563
  • София
  • Мнения: 3 771
Прекрасно утро момичета и приятен уикенд.
Искам да помоля да бъдем максимално точни в помощта си към другите. ....... В круиза има най-малко три гала вечери, Гала вечеря, Магнифико, капитанска вечер,  на които не можеш да се появиш така както ходиш на бюфета. ....

И аз искам да те помоля да си максимално точна! Naughty
Не е вярно, че круиза има най-малко 3 гала вечери. Зависи от круизната компания и от дължината на круиза - вероятно на NCL, заради фри-стайла може да минеш и без нито една вечер, на Коста при 7 дневните круизи има 2 официални вечери, а ако реши човек да вечеря само в бюфета може да няма официален дрес код. Освен това в театъра не се изискава, а и по мнои наблюдения не се и използва официално облекло. Аз лично без куфар не мога да се вместя, но успях да ревизирам багажа до общ куфар със съпруга ми. Според мен е важно и да предвидиш покупките - ние винаги си взимаме вино, паста, разни местни деликатеси и други характерни продукти за регионите, които посещаваме.

Tari Tasartir, мисля, че за полет в 14 часа няма да успеете. Пиши на компанията със запиване за трасфер и с конкретен час на полета - ще ти отговорят изчерпателно. Другите варианти с таксита и коли са неоправдано скъпи за мен.
Успех!


Целта ми не е да влизам в диалог, а да помогна.....Не знам вашите круизи, но явно разликата е в това, те са стотици....На тези които ние сме били, нямаше нито един без минимум 3 Гала вечери, дори MSC, плавали сме с Splendida, Armonia, Orchestra, Magnifica и Divina. Друг е въпроса ако не се посещават, и дори не разбираш за тях. Споменавате Costa, на Costa Pacifica официалните вечери бяха 4, но пак казвам всеки решава дали да ходи или не.
С Holland America Line са през вечер, Cunard Cruise също и т.н., да не изброявам. Всеки решава сам за себе си.....Всичко което пиша е само желание да бъде в полза, това че не се харесва на всеки не значи че не съм точна, зависи кой как го приема. Поздрави.

# 564
  • София
  • Мнения: 3 771
Целта ми не е да влизам в диалог, а да помогна.....Не знам вашите круизи, но явно разликата е в това, те са стотици....На тези които ние сме били, нямаше нито един без минимум 3 Гала вечери, дори MSC, плавали сме с Splendida, Armonia, Orchestra, Magnifica и Divina. Друг е въпроса ако не се посещават, и дори не разбираш за тях. Споменавате Costa, на Costa Pacifica официалните вечери бяха 4, но пак казвам всеки решава дали да ходи или не.
С Holland America Line са през вечер, Cunard Cruise също и т.н., да не изброявам. Всеки решава сам за себе си.....Всичко което пиша е само желание да бъде в полза, това че не се харесва на всеки не значи че не съм точна, зависи кой как го приема. Поздрави.

# 565
  • Мнения: 50
Аз така не съвсем по темата, но по моя въпрос да кажа на Bled и peterky - навихте ме  Grinning
Няма да препускаме в деня на отплаването към Генуа, а ще направим една нощувка и там. Намерих по-късен влак в 18ч от Рим (предполагам няма да сменят до тогава нещо драстично в разписанието), така че да сме навреме, от вечерта. Благодаря ви за помощта и удареното рамо  Peace

# 566
  • София
  • Мнения: 3 771
Аз така не съвсем по темата, но по моя въпрос да кажа на Bled и peterky - навихте ме  Grinning
Няма да препускаме в деня на отплаването към Генуа, а ще направим една нощувка и там. Намерих по-късен влак в 18ч от Рим (предполагам няма да сменят до тогава нещо драстично в разписанието), така че да сме навреме, от вечерта. Благодаря ви за помощта и удареното рамо  Peace

Прекрасно, това е целта, да го направите така че да е максимално приятно. Не всеки ден се ходи на круиз. Питай ако има още нещо, насреща сме......

# 567
  • София
  • Мнения: 1 281
Целта ми не е да влизам в диалог, а да помогна.....Не знам вашите круизи, но явно разликата е в това, те са стотици....На тези които ние сме били, нямаше нито един без минимум 3 Гала вечери, дори MSC, плавали сме с Splendida, Armonia, Orchestra, Magnifica и Divina. Друг е въпроса ако не се посещават, и дори не разбираш за тях. Споменавате Costa, на Costa Pacifica официалните вечери бяха 4, но пак казвам всеки решава дали да ходи или не.
С Holland America Line са през вечер, Cunard Cruise също и т.н., да не изброявам. Всеки решава сам за себе си.....Всичко което пиша е само желание да бъде в полза, това че не се харесва на всеки не значи че не съм точна, зависи кой как го приема. Поздрави.
Мисля, че всички пишещи в темата са добронамерени и с идеята да помогнат, споделяйки личен опит.
Такаааа - има си инфо по въпеоса и ще го копирам от един от многото източници.

Queen Elizabeth Dining Info
Dress Code: At least two Formal nights. Semiformal or Elegant Casual other nights. (please see below for dress code descriptions)

Costa Pacifica Dining Info
Dress Code: Two formal nights on 7-night sailings; others resort attire. Shorts and swimwear not permitted

Nieuw Amsterdam Dining Info
Dress Code: Two formal nights; others resort attire. Shorts and swim wear not permitted.

Това са примери за 3 компании, които си споменала. Аз съм била и на Селебрити и на Карнивал, но мисля, че е излишно да давам още примери.
И още нещо - във форум обикновено се влиза в диалог, даже мисля, че е в интерес на всички фактите да се прецизират и всеки да сподели опит и мнение, както и лична гледна точка.

# 568
  • София
  • Мнения: 1 281
Аз така не съвсем по темата, но по моя въпрос да кажа на Bled и peterky - навихте ме  Grinning
Няма да препускаме в деня на отплаването към Генуа, а ще направим една нощувка и там. Намерих по-късен влак в 18ч от Рим (предполагам няма да сменят до тогава нещо драстично в разписанието), така че да сме навреме, от вечерта. Благодаря ви за помощта и удареното рамо  Peace
Ако съм запомнила правилно ще пътувате септември на Пречиоза - съветвам те да си купите онлайн билети за влакчето от trenitalia.it - сега е рано, може би месец и половина преди пътуването - лесно е, плаща се с кредитна карта, избирате си места и може да се хване цена - supereconomy. Веднага изпращат електронния билет на мейла - трябва санмо да го разпечатате.

# 569
  • София
  • Мнения: 3 771
Целта ми не е да влизам в диалог, а да помогна.....Не знам вашите круизи, но явно разликата е в това, те са стотици....На тези които ние сме били, нямаше нито един без минимум 3 Гала вечери, дори MSC, плавали сме с Splendida, Armonia, Orchestra, Magnifica и Divina. Друг е въпроса ако не се посещават, и дори не разбираш за тях. Споменавате Costa, на Costa Pacifica официалните вечери бяха 4, но пак казвам всеки решава дали да ходи или не.
С Holland America Line са през вечер, Cunard Cruise също и т.н., да не изброявам. Всеки решава сам за себе си.....Всичко което пиша е само желание да бъде в полза, това че не се харесва на всеки не значи че не съм точна, зависи кой как го приема. Поздрави.
Мисля, че всички пишещи в темата са добронамерени и с идеята да помогнат, споделяйки личен опит.
Такаааа - има си инфо по въпеоса и ще го копирам от един от многото източници.

Queen Elizabeth Dining Info
Dress Code: At least two Formal nights. Semiformal or Elegant Casual other nights. (please see below for dress code descriptions)

Costa Pacifica Dining Info
Dress Code: Two formal nights on 7-night sailings; others resort attire. Shorts and swimwear not permitted

Nieuw Amsterdam Dining Info
Dress Code: Two formal nights; others resort attire. Shorts and swim wear not permitted.

Това са примери за 3 компании, които си споменала. Аз съм била и на Селебрити и на Карнивал, но мисля, че е излишно да давам още примери.
И още нещо - във форум обикновено се влиза в диалог, даже мисля, че е в интерес на всички фактите да се прецизират и всеки да сподели опит и мнение, както и лична гледна точка.

Нещо явно не се разбираме, навсякъде се цитира минимум две, но те са доста повече. Стандартните са Капитанската и Magnifico и то ако круиза е седем дни, но ние в повечето случай гледаме дните да са повече. Има кораби на които всяка вечер е Гала, зависи къде си. Например SEABOURN, няма да коментирам, става реклама.
И ние сме плавали на Celebrity и Carnivale, на Celebrity наистина бяха две, но ние си направихме още две, а на корабите на Carnivale/Carnival Sunshine/ същата работа, бяха доста за 15 дни. Няма как да присъстваш на Гала вечерите, ако не се храниш в ресторантите, а на бюфета. Другото е, че за част от тях се получават специални покани и достъпа е ограничен, щом пътувате често, трябва да го знаете, поканите са поименни. Но едва ли с това помагаме на някой, като спорим дали са 2-3-4 или повече, въпроса беше, че ги има. Който иска ги посещава, който не иска си ходи на бюфета, и дори не ги вижда....

Последна редакция: сб, 13 апр 2013, 13:01 от Bled

Общи условия

Активация на акаунт