КРУИЗИ

  • 80 275
  • 840
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 1 674
Аз също ще пътувам от Генуа на 6 ти септември. Планирам да тръгнем на 5ти да кацнем в Милано и отам с влак към Генуа, една нощувка в Генуа и на връщане да имаме една нощувка в Милано. В Милано съм била за 4 дни и се ориентирам до известна степен, но с тия влакове не знам дали ще се оправя.Вече и аз нямам търпение да идва септември  Grinning

# 496
  • Мнения: 728

Аз обмислям връщането да е през Милано - до Букурещ, защото ми е по-близо от София (живея в Добрич). От тук към Милано обаче са на тройна цена билетите на Wizz, ужас...


Щом си от Добрич, можеш да видиш и цените на Ryanair - летят от Констанца до Бергамо.

# 497
  • Мнения: 58
Момичета, ще сме на круиз през есента с MSC, но каютите ни се паднаха да асансьора, някой знае ли дали е много шумно?  Sad бяха последните и нямаме избор

# 498
  • Мнения: 1 952
Каютите как разбирате къде са ви? На мен никой не ми е казвал в коя каюта сме?

# 499
  • Мнения: 58
Каютите как разбирате къде са ви? На мен никой не ми е казвал в коя каюта сме?

След резервацията попитахме в туристическата агенция и ни казаха

# 500
  • София
  • Мнения: 1 483
Момичета, ще сме на круиз през есента с MSC, но каютите ни се паднаха да асансьора, някой знае ли дали е много шумно?  Sad бяха последните и нямаме избор

На коя палуба сте? Асансъорите ( говоря за Сплендида, който е идентичен с Фантазия) са отделени при стълбите, не са в един коридор с каютите, така че не мисля, че може да е проблем, освен това асансъорите не са шумни, по-скоро чакащите може да са шумни понякога, но това е най-вече следобед, когато всички се върнат от брега.

# 501
  • Мнения: 58
Момичета, ще сме на круиз през есента с MSC, но каютите ни се паднаха да асансьора, някой знае ли дали е много шумно?  Sad бяха последните и нямаме избор

На коя палуба сте? Асансъорите ( говоря за Сплендида, който е идентичен с Фантазия) са отделени при стълбите, не са в един коридор с каютите, така че не мисля, че може да е проблем, освен това асансъорите не са шумни, по-скоро чакащите може да са шумни понякога, но това е най-вече следобед, когато всички се върнат от брега.

На 8ма палуба на Сплендида. Много благодаря за информацията  Flowers Rose

# 502
  • Мнения: 175
Каютите как разбирате къде са ви? На мен никой не ми е казвал в коя каюта сме?
На самата резервация е посочен номера на каютата. Щом имате резервация, трябва вече да Ви е известен номера на каютата. Проверете при фирмата, с помощта на която сте направили резервацията. А след като узнаете номера на каютата, вижте на плана на кораба къде се намира.

# 503
  • Мнения: 50
Каютите как разбирате къде са ви? На мен никой не ми е казвал в коя каюта сме?

Пише го на потвърждението на резервацията, ето копвам го от моята да се ориентираш:

Cruise Category - Inside cabin
Cabin Number - 12248
Deck - OPALE

Аз си пуснах един сърч направо в Гугъл с номера на каютата и Deck-а, намерих една схемичка и проследих къде е тази ми ти каюта. Нашата също е на едно такова тъпо място в тъча най-отзад, но и ние едва хванахме места, така че няма мърдане.

Но съм сигурна, че няма да е шумен асансьора, gku... едва ли на такъв кораб, някой разтракан асансьор  Grinning ... най-много хората, докато чакат да се чуват разговори, смехове и т.н. но ме съмнява да е кой знае колко голяма врява  Wink

# 504
  • Мнения: 1 952
И ние сме имали номер на каюта, ама кой да види.
И ние до асансьора  Tired

# 505
  • София
  • Мнения: 1 674
На мен на резервацията ми пише номера на каютата и аз така направо в гоогл с името на палубата и  видях разпределението. И при нас едва имаше места, дори от рим (откъдето исках да тръгнем) нямаше места, имаше само от 13 септември, но мен не ме устройваше като дата...
Ние не сме до асансьора, ама се чудя дали няма да се чуват хората от съседните каюти  Thinking
Аз друго да питам - някой има ли идея до кога могат да се представят паспортите, защото ние тепърва ще вадим, че старите са ни невалидни?

# 506
  • Мнения: 50

Аз обмислям връщането да е през Милано - до Букурещ, защото ми е по-близо от София (живея в Добрич). От тук към Милано обаче са на тройна цена билетите на Wizz, ужас...


Щом си от Добрич, можеш да видиш и цените на Ryanair - летят от Констанца до Бергамо.
Еее

Еее супер... друго си е да те светне някой... изобщо не знаех, че Ryan летят от Констанца. Благодаря ти Белла Донна.
Има и полет за моята датичка на връщане, което си е направо в десятката. На отиване пак са тройни цените, но поне връщането ще го наглася ей сега.
През Esky ми слагат 18 Евро "такса обслужване" към цената, дали има мърдане от нея или неизбежно  newsm78
А с ограниченията за багаж на Ryan случайно някой да е наясно?
Извинявам се, че така много питам  Embarassed

# 507
  • Мнения: 58
Veselina, мерси за думите, настроението ми се подобри  Grinning

# 508
  • Мнения: 50
На мен още като резервирах ми поискаха номерата на паспортите и на двамата пасажери. Иначе чак при заминаването самия документ, но номерата ги искаха предварително.
Да ти кажа, обаче, миналата година пак така рано ни ги искаха... като правих резервацията обаче бях с едно име, а за самото пътуване (но не беше круиз), бях се омъжила вече и вадих нов паспорт. Тази цялата история от агенцията ги бяхме предупредили и се бяхме уговорили, че по-късно ще излезе моя паспорт. Нямаше никакъв проблем, просто трябва да ги предупредите и да се разберете, че в по-късно ще станат нещата.

# 509
  • София
  • Мнения: 1 483
Не се шашкайте, супер тихи и модерни са им асансъорите, а и наистина са си в отделен коридор каютите. На Сплендида струпване на хора, които евентуално могат да вдигат шум има на 14 палуба ( бюфета е там) и на  5 -6 -7 палуби - там са основните ресторанти, барове, магазини, оттам се и качват и слизат хората на брега. На другите палуби си е спокойно.

Общи условия

Активация на акаунт