Много уморен в края на седмицата

  • 3 716
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
За мен е показателно дали детето е умерено, ако сутрин трябва да я будя. Ако сама се буди, значи е ок. Моята пък непрекъснато се оплаква, че нямала достатъчно време за игра и вечер е голям зор да я накарам към 8 да си легне, а заспи ли към 9, сутрин трябва да я будя  Rolling Eyes Всеки път като я будя й казвам, вечер трябва да си лягаш по-рано. Всяка вечер, като я подгоня и тя като каже, ама нямах достатъчно време да си играя и на мен ми става мъчно и я оставям още 15-20 мин.
Както някой е казал, ако детето намира часовете за скучни, нормално е да му се доспива в час Wink А през междучасията как е, питай това учителката?!

# 16
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Освен това тук никога няма да си позволят да ти кажат директно какво мислят,че е проблема, независимо дали е проблем, дали го има и тн, сигурна съм,че има и други деца като Габриел.... Също имаи предвид,че едва ли ,че не е бил активен един път по физическо е достатъчна причина учителката да дискутира това с теб....предполагам,че има наблюдения....затова за твое успокоение заведи го на лекар,,,не губиш нищо....
Моя син много рядко казва,че е уморен и иска да си ляга..сутрин става без проблем, дори и в неделя в 7,30 е станал.....

# 17
  • Мнения: 7 837
Не му обяснявай много и му кажи,че си поискала да го видиш защото учителката има еди какви си кахъри и той какво мисли..не се впускай в много подробности...

Точно тази подробност за учителката е редно да се спести на доктора. Всякаквите модерни диагнози тръгват в 95% от училището, така че, не е нужно да се дава насока на лекаря да търси проблем и той, където най-вероятно няма.

# 18
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 099
И аз да се включа като майка на 6 годишна в У2, пък и учителка. Нормално е да е изорен, нормално е да не е активен, но за мен е ненормално една учителка да го направи на проблем. Тук по принцип учителите за да кажат такова нещо трябва наистина проблема да е мнооооооого сериозен, че и на лекар да го пращат. Но всичко това за мен е много съмнително, минал е само месец и малко,твърдр малко време за да има обстойни наблюдения. Мисля, че всичко е в учителката, твърдр амбициозна или с някакво негативно отношение към нешотландците, колкото и невероятно да звучи. Мен в началото, когато Ели беше в нърсарито ме мислеха за полякиня и никой не говореше с мен, дори и учителките не отговаряха на хелоото ми. А баща и е англичанин. След това си попромениха мнението.
Причина за тази неактивност, както и други са писали, е вероятно че не му е интересно в клас. Ние имахме нещо подобно миналата година, но пък мойта или си говореше с другите, или не отговаряше. И аз това го научавам чак в края на учебната година. Питам я защо, писнало и учителките да повтарят едно и също, тя го знаела. И тогава на последната среща с учителките, още преди те да си отворят устата мъжа ми като ги започна, какво правили в клас, каква им била работата, защо ние нищо не знаем. Такива оправдания бяха. Сега е в група с много по-малко деца и се обръща достатъчно внимание на всяко дете. Ама и учителките са други.
Аз, ако съм на твое място хич няма на лекар да го заведа. Какво може и знае едно джи пи? Нищо, освен да изписва парацетамол. Пък и това поведение за едно 6-годишно дете, дето е по цял ден на училище е напълно нормално.  В У2 при мен следобедите направо са заспивали децата, както си седят на килима и слушат или гледат обясненията.

# 19
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Не му обяснявай много и му кажи,че си поискала да го видиш защото учителката има еди какви си кахъри и той какво мисли..не се впускай в много подробности...

Точно тази подробност за учителката е редно да се спести на доктора. Всякаквите модерни диагнози тръгват в 95% от училището, така че, не е нужно да се дава насока на лекаря да търси проблем и той, където най-вероятно няма.

Много интересно защо мислиш така....? Ти ще си заведеш ли детето на доктор щото еи така ти е скимнало......не знам къде пребиваваш, но в УК или трябва да имаш проблем или някои трябва да те е посъветвал да видиш доктор...не като в БГ..

# 20
  • София
  • Мнения: 12 140
Не му обяснявай много и му кажи,че си поискала да го видиш защото учителката има еди какви си кахъри и той какво мисли..не се впускай в много подробности...

Точно тази подробност за учителката е редно да се спести на доктора. Всякаквите модерни диагнози тръгват в 95% от училището, така че, не е нужно да се дава насока на лекаря да търси проблем и той, където най-вероятно няма.

Много интересно защо мислиш така....? Ти ще си заведеш ли детето на доктор щото еи така ти е скимнало......не знам къде пребиваваш, но в УК или трябва да имаш проблем или някои трябва да те е посъветвал да видиш доктор...не като в БГ..
Профилактичен преглед съществува във всички страни по света. Не е нужно да ти има нещо, за да си направиш среща с педиатъра на детето. И съм съгласна с Кейси, че е добре лекаря да прегледа детето и сам да прецени дали се развива нормално за възрастта си, дали има нужните умения, а между тях е и концентрацията в определени граници.

По темата- и възрастните са разконцентрирани в края на седмицата, изморени и не така работоспособни както в началото. Затова има и почивни дни. Дете с проблем с концентрацията го има и в понеделник, и в полунощ и рано сутрин и тн.
Ако намираш, че детето ти е прекалено натоварено опитай да му елиминираш други пренатоварващи дразнители като ТВ, компютър /ако ползва, играе и тн/. Може да помрънка, но една седмица без екрани действа освежаващо на всяка възраст.

# 21
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 099
Профилактичен преглед съществува във всички страни по света. Не е нужно да ти има нещо, за да си направиш среща с педиатъра на детето. И съм съгласна с Кейси, че е добре лекаря да прегледа детето и сам да прецени дали се развива нормално за възрастта си, дали има нужните умения, а между тях е и концентрацията в определени граници.
A, грешиш, в UK профилактичен преглед и профилактика няма. За да отидеш на лекар, джи пито всъщност, трябва наистина да имаш някакав медицински проблем. Опише ли така ситуацията джи пи-то хич няма да и обърне внимание, най-много да я препрати в някоя група в комюнити център за работа с проблемни деца.

# 22
  • София
  • Мнения: 12 140
Профилактичен преглед съществува във всички страни по света. Не е нужно да ти има нещо, за да си направиш среща с педиатъра на детето. И съм съгласна с Кейси, че е добре лекаря да прегледа детето и сам да прецени дали се развива нормално за възрастта си, дали има нужните умения, а между тях е и концентрацията в определени граници.
A, грешиш, в UK профилактичен преглед и профилактика няма. За да отидеш на лекар, джи пито всъщност, трябва наистина да имаш някакав медицински проблем. Опише ли така ситуацията джи пи-то хич няма да и обърне внимание, най-много да я препрати в някоя група в комюнити център за работа с проблемни деца.
Искаш да кажеш, че твърдиш, че ако платиш профилактичен преглед при лекар той няма да приеме? Но и без това темата не е за здравеопазването в UK. И все пак, ако това, което казваш е така както звучи то е все едно дали авторката ще сугестира лекаря с "направлението" от училище или не. Дори е все едно дали ще ходи при него или не.
Съжалявам за отклението. Peace

# 23
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Профилактичен преглед съществува във всички страни по света. Не е нужно да ти има нещо, за да си направиш среща с педиатъра на детето. И съм съгласна с Кейси, че е добре лекаря да прегледа детето и сам да прецени дали се развива нормално за възрастта си, дали има нужните умения, а между тях е и концентрацията в определени граници.
A, грешиш, в UK профилактичен преглед и профилактика няма. За да отидеш на лекар, джи пито всъщност, трябва наистина да имаш някакав медицински проблем. Опише ли така ситуацията джи пи-то хич няма да и обърне внимание, най-много да я препрати в някоя група в комюнити център за работа с проблемни деца.

Точно така...да не говорим,че такова животно като педиатър на детето няма и дори да искаш да се добереш до такъв,пак трябва да минеш през ГП-то и пак не е гарантирано,че ще те прати..Пък те педиатрите са и за бебета.....

# 24
  • Варна
  • Мнения: 773
Като Ви чета, а и мои приятелки са ми споменавали, направо се изумявам. Как няма да те приеме лекар, след като си сметнала, че имате нужда от преглед и колко зле трябва да стане човек за да го приемат?  В случай като този се радвам, че живея в България  Wink

Мисля, че за 6 г. дете е нормално да е разсеяно и изморено. Все пак е дете , а не робот!

# 25
  • Мнения: 1 860
Barbera, така е. На скоро ми трябваше час за лекар за мен, за нещо не крайно спешно, но все пак. Нямаше за по-рано от две седмици. Отказах. Казаха да се обадя рано сутрин, понякога се освобождавало  Rolling Eyes На следващата сутрин звънях 5 пъти през час. Компютрите им бяха развалени. Минах без лекар с проблема си.  Tired Като стане много зле (добре, че не е често) аз лично си хващам детето, отивам в спешното и се правя, че не разбирам английски добре и не знам какви са процедурите.  Embarassed Това е положението.  Tired

В нашият град няма на частно, за тези които си мислят, че мога да отида и да си платя.  Peace Въобще където живеем, няма на частно по-близо от 3 часа път с ферибот и още 2 с автобус.  Sunglasses

Темата наистина не е за здравеопазването. Утре ще се обадя сутринта до поликлиниката да запиша час за когато имат. Ще настоявам, че е спешно и за дете, понякога работи.  Confused С учителката смятам да говоря след училище за бързо. Родителски срещи има по план за след 3 седмици (има 2 седици ваканция от петък започва).

Ще ви държа в течение!  Hug

# 26
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Дъщеря ми е на 7г. и половина, първи клас е тук, в БГ и така като чета, са много по - малко натоварени в училище. И въпреки всичко към четвъртък вече е видимо уморена. Ходи на танци вече трета година, обожава репетициите, но вече две седмици детето само казва, че в неделя не иска да ходи на танци, "за да си почине".
Очевидно в един момент натоварването идва в повече, нормално е, деца са все пак.

# 27
  • Мнения: 1 547
Аз пък мисля, че детето е просто малко за втори клас. Моят син е втори клас, но след два месеца ще стане на осем  Rolling Eyes Дъщеря ми е на шест и е все още в предучилищна група. Прибира се в 12.30 всеки ден, а в 14.30 е вече жива заспала - два дни подред да не се наспи следобед и не АДД, ами три АДД-та развива. Само като прочетох какви неща върши синът ти на същата възраст и се изморих, пък и училище от 9 до 3 хич не е малко. Нямам представа какво е решението, включих се само за да те успокоя. Simple Smile

P.S. Не бих водила детето на лекар.

# 28
  • Мнения: 1 860
Тъй...

Тази сутрин реших да намеря начин и поговоря първо с учителката набързо преди да почнат часовете, защото абсолютно не мога да се обадя за час за Джи Пи с толкова несериозна причина.

Помолих я да ми обясни набързо какви са и притесненията, тя първо попита дали искам да го оставим за планираната родителска среща след 3 седмици. Отговорих, че смятам да се обадя на лекар днес и трябва да имам по-ясна представа какви са и притесненията. Оказа се, че става въпроса за два петъка от общо приблизително 6 седмици. Изрично попитах за останалото време през седмицата - не само два петъка. Този дето мина и предният, когато повдигна за първи път въпроса. Трябвало да му помогне (седне до него) с някакво писане, което хич не било нормално за него. Цитирам по памет "Той е толкова умен, пише, чете, смята, всичко му се отдава, аз като учителка трябва да следя всички деца. Ако някой дойде в петък да направи проверка (!) няма да му види целият потенциал, защото той може много".  Shocked А, стига бе. Питам, не може ли просто след като дори не става за системно поведение през цялата седмица, просто да приемем, че наистина е уморен в петък, та той през останалото време не се спира за секунда, без значение кой ден е. Може каза, сигурно е това.  ooooh! Каза, ако искам за сега да не се обаждам на лекар, (то пък честно ще се пукне от смях с мен като отида и кажа детето ми е уморено в петък, ама не всеки ами 2 от 6  bash ) и да видим как ще е тази седмица, понеже излизат ваканция както бях споменала.

Говорихме около 10 минути, може и повече, започна да ми се извинява, че ме е притеснила. Казах и, че не може просто да ми препоръча лекар за Габриел без да ми обясни, много ясно че ще съм притеснена. Луда работа казвам ви. Седя сега тук, гледам тъпо в монитора и направо не знам какво да кажа.

Честито на позналите Дорет и Анелия!  Mr. Green  Joy

Ще разказвам пак след родителската среща, сега 4 дена ще се наблюдаваме и дебнем.  Whistling  Ако съм искала да си пиша всеки ден кога ляга и става, викам какво да го пиша, като то от години е едно и също - 8 в леглото и 8 и 10 е заспал, сутрин сам става между 7 и 8.  Laughing Лудница...

# 29
  • загубено
  • Мнения: 6 499
Аз на твое място ще спра да и обръщам внимание на учителката.
Или се пъне да се доказва,или няма много работа и си запълва времето.
Какво значи ако някои я провери в петък?
Това са деца не роботи.При това 6 годишни.

Да не те е нарочила защото си чужденка?
Имам позната която премести детето си в края на учебната година,заради
подозрение в расизъм.За няма и 3 месеца,от изоставащ ученик стана много добър.
Просто учителката му беше решила че дето изостава с езикът и го" режеше" в оценките.

Общи условия

Активация на акаунт