скрийнинг и аминоцентеза

  • 3 172
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Бохимичния скрининг  определия вероятността детето да има генетично заболяване или малоформация, тои в никиъв случей не е точен метод, ако изчислената вероятност е 1:250 или по малко се препорачва амноцентеза , у нас на йени над 35 съшто се препорачва защтото се счита че са рискова група!При амносентезата съществува риск от аборт!
При мен скринингът показа 1:730 и ме убедиха, че трябва да направя амниоцентеза.

# 16
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Направи го.ЗА това сме в 21 век.Няма стра6но и отиди на 3Д видеозон.Има една лекарка Мазнейкова ако се добере6 до нея.Много е добра.Ако те интересува 6те потърса тел  bouquet

# 17
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Направи го.ЗА това сме в 21 век.Няма стра6но и отиди на 3Д видеозон.Има една лекарка Мазнейкова ако се добере6 до нея.Много е добра.Ако те интересува 6те потърса тел bouquet
Аз се добрах до нея и останах много разочарована. Надута гъска!!!!!!!!! А пък след това като разпитах за нея се хванах за главата. На моя позната точно тя (платено) не е видяла до 8 месец спина бифида, друга пък си е платила да роди при нея а тя заминала за чужбина преди раждането.
Направих си амниоцентезата при Димитрова и изобщо не съжалявам. Изключително внимателна и прецизна в работата си. Остави ме 3 дни след това за наблюдение лично при нея защото се оплаках че преди бременността съм вдигала кръвно. За сведение съм си платила само 30 лв за амниоцентезата, нищо друго.
Самата амниоцентеза ми направи така: направи ми един много подробен преглед с видеозон и след това започна много внимателно да следи къде се движи бебето. Един асистент седеше до нея с памук, напоен в спирт и тя му казваше ту тук ту там да маже. Накрая изглежда бебето се закроти и тя ми заби една дълга и тънка игла на място далече от бебето. Много бързо изтегли околоплодна течност и си извади иглата. Процедурата заедно с прегледа трая 30-40 мин. Не беше нито болезнено, нито страшно. Резултатите станаха готови след 2 седмици.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 423
martisun, къде ти направи аминото, и има ли причина да е 30лв. при нея, доколкото разбрах е към 130лв. Благодаря ти! Hug

# 19
  • Мнения: 498
Скрининг се прави в началото на бременността-16 седмица е най-достоверно,а ти вече си в 5-тия месец...направо мисли за амниоцентеза...пък и щом лекарите толкова настояват...явно при теб съществува известен риск.Послушай майчетата тук...помисли сериозно...носиш отговорност за здравето на друго човешко същество!Успех Hug

# 20
  • Мнения: 2 471
Така и не разбрах, защо са ти препоръчали амниоцентеза. Всяка процедура през бременността, която не е задължителна се прави или не се, по твоя преценка. Аз смятам, че само твоя акушеро-гинеколог може да ти даде адекватна информация. При амниоцентезата, както вече ти споменаха по-горе, има малка опасност от спонтанен аборт, но пък ако си над определена възраст е хубаво да си я направиш. Такова решение е важно и го вземете със съпруга ти. Това касае и него. Така мисля аз. УСПЕХ

# 21
  • Мнения: 2 401
Ами "препоръчаха" ми я защото съм на 38 въпреки че не ми е първо раждане и преди сриининга дори.  Аз се дърпам защото виждам дълбоко комерсиални подбуди в това. Но след няколко дни ще посетя гинеколога си, на който имам доверие и той ще си кажи думата.

Общи условия

Активация на акаунт