Гъбички!!!Писна ми...почвам да се лекувам сама 9

  • 418 930
  • 1 400
  •   1
Отговори
# 1 320
  • някъде
  • Мнения: 4 956
Може ли някой да напише точно как се прави тампона с чаено масло и върху тампон, който се използва при цикъл ли се слага. Знам, че е обяснявано, но ще съм благодарна ако напишете  bouquet
Аз нещо не смея с този мед  Tired имала съм БВ, отсъствие на лактобацили и трябва да подържам кисела среда, а този мед не я ли алкализира?

# 1 321
  • Мнения: 35 998
нова тема?

# 1 322
  • Мнения: 262
Диди, аз ползвах тампони ОВ, но от тези, които са само пресован памук, а нямат мрежичка отгоре. Има ги в Кауфланд. В подходящ малък съд (например мерителна чашка от лекарство) слагах кокосово масло. То е в твърдо състояние при стайна температура, затова чашката с кокосовото масло поставях на водна баня до втечняването му. Към около 50 капки кокосово масло добавях около 15-20 капки масло от чаено дърво. Първия път ги мерих с капкомер, но после горе-долу запомних докъде са в чашката и слагах кокосовото масло на око. Потапях тампона в сместа да се понапои като оставях малко и за външно намазване. Така правих тампоните аз, но никъде не съм срещала указания как е точно да се направи.Облекчението се усеща веднага. Продължих около 7 месеца, за да не се появят отново. Преди да  използвам маслата се борих с гъбичките в продължение на 1г. и 2м. с различни медикаменти с много краткотрайни резултати (ако въобще имаше такива).
Желая Ви успех!

# 1 323
  • Габрово
  • Мнения: 1 960
Не, меда укрепва лигавицата.Имам БВ от февруари и до момента,само това до момента ми е помогнало -сода и мед  Peace има доста статии прочети!
А това с  маслото от чаено дърво се прави смес с базово масло(кокосово,бадемово,гроздово или др.) в съотношение 1:2.
 

# 1 324
  • някъде
  • Мнения: 4 956
Благодаря ви.

# 1 325
  • Близко съм
  • Мнения: 816


аз ползвах масло от чаено дърво,но директно го нанасях без тампон, само че не го докосвах до заразеното място, и изчаквах малко докато поеме на ден по 1-2 макс 3 капки тъй като е доста силен продукт и е хубаво да се внимава успех Hug  само, че забравих да кажа, че не съм го ползвала по интимните части.

# 1 326
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Сега ползвам мед и сода. Рецептата, която прочетох е 1 супена лъжица мед + 1 чаена лъжичка сода. Получи се доста гъста смес, която нанасям на върха на тампон /от тези, които се ползват за цикъл/. На върха на тампона става нещо, като топче и го поставям. Не мажа по целия тампон за да не се оцапвам цялата - все пак меда е лепкав. Направила съм около 3 тампона с тази смес и се чувствам по-добре. Мисля да продължа така около 7-10 дни, а после да дам почивка и да видя как ще съм.

# 1 327
  • някъде
  • Мнения: 4 956
За по-сигурно вече постоянно слагам ежедневна превръзка, с натрито чаено масло върху нея.
 newsm44Супер е!
Току що си сложих с капнати три капки върху нея, но нещо ми пари леко, нормално ли е или не?

# 1 328
  • Габрово
  • Мнения: 1 960
За по-сигурно вече постоянно слагам ежедневна превръзка, с натрито чаено масло върху нея.
 newsm44Супер е!
Току що си сложих с капнати три капки върху нея, но нещо ми пари леко, нормално ли е или не?
Мисля, че да и ще отмине скоро.

# 1 329
  • някъде
  • Мнения: 4 956
Ако нямам гъбички проблем ли е да сложа тампона с чаено масло?
Може ли вместо кокосово масло да се ползва бадемово?

Последна редакция: вт, 10 ное 2015, 22:05 от Д и д и

# 1 330
  • Габрово
  • Мнения: 1 960
С каква цел се слага? Не е проблем а е хубаво че е чисто маслто.Според мен го използвай в разряд 1:3 с бадемовото масло,т.е ако слагаш капка чаено слагаш и три базово,в случея бадемово масло.Предварително си направи сместа и тогава напои тампона.Ако е с профилактична цел 1 път седмично е достатъчно.

# 1 331
  • Мнения: 1 716
За по-сигурно вече постоянно слагам ежедневна превръзка, с натрито чаено масло върху нея.
 newsm44Супер е!
Току що си сложих с капнати три капки върху нея, но нещо ми пари леко, нормално ли е или не?
Сложила си много!
Избърсвам с показалец гърлото на шишенцето с чаено дърво и го изтривам върху евридейката. Толкоз.
А тампончетата от мед и сода втория път си ги направих така - в купичка изсипах повечко сода и направих кладенче както се прави като започваш да месиш тесто.  Бърках меда докато поеме сода дотолкова, че да не лепне. Оформих топченца колкото грахово зърно и ги направих в бохчичка от марличка, продават се квадратни марлички в аптеката. Привързах ги с дълъг конец, прибрах ги в кутийка, като прищипах конците да висят извън кутията за да не стават лепкави и да не се сплитат. Вечер си поставям от тях. Мисля, че една доза изчиства, обаче, това е до момента, в който правиш секс. Избщо не ми се обясняваше на мъжа ми, че тъкмо съм чиста и трябва може би с презерватив и дъра-бъра...
А пък съм правила и купеният тампон, напоен с кокосово и чаено дърво, но по някакви причини ми предизвика кървене.

# 1 332
  • Габрово
  • Мнения: 1 960
До колкото видях една мацка от темата е излекувала страшни гъби с чаеното масло с упорство в продължение на 6 месеца всеки ден поставяне на тампон напоен с маслата.След спиране при изминал един месец пуска МБ и няма и помен от тях или от други притеснителни организми и продължава да си е ок.Така че постоянство му е майката и има излекуване от вредителите ни на 100% Hug
П.п вече нямам течения, сърбежи и мирис, чувството е уникално чистота  Peace

# 1 333
  • Мнения: 87
И при мен след секс всичко започва отново. Непоносимост,алергия от презервативите ли е,какво е не знам, но е факт. Ужас, няма спасение, но е голямо страдание за жената. Cry   

# 1 334
  • Мнения: 4 176
Знам, че темата по принцип е за съвети за самолечение, но може ли някой да ми препоръча гинеколог в София за лечение на упорита инфекция? И да работи със здравната каса, защото имам направление, и да не се чака 1 месец за час.

Общи условия

Активация на акаунт