Искам котка, но....или защо пък не?

  • 16 514
  • 141
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 902
Родителите й ще свикнат бързо с котката като започне да им се гуши. С повечето хора става така. Те и на моя техните навремето го пъдеха, пък сега си го гледат като ни няма. То е животинка бе, какво лошо прави? Ще се привържат към него.

Kalinka, дали ще може тоалетната зимата в банята ако не са с душ кабина? Ще се мокрят филтрите малко или много.  Thinking Според мен не е нищо затруднително да стои в стаята.

Buttinsky, ти пък се изкара, че живееш в кибритена кутийка. Я дай тука някаква снимка, да видиш как ще ти оправим работите набържки къде да изнсталираш добичето.  Laughing Peace
И ние сме в спалня 12 квадрата. Спалня, която ни е за всичко - и за спане, и за кабинет (понеже аз съм си сбрала вътре всичките хапаратурки), и за дневна. За да събера всичко, да може и бюрото да стои, че и стол да се слага пред него се лиших от една камара класически атрибути на спалнята като нощни шкафчета, симетрия, и класически гардероб голям. Но успях да събера всичко вътре. Че и място за на добитъка тоалетната остана. Отделно дето съм предвидила и за бебе (ако, евентулано)

# 16
  • Мнения: 4 916
Ай, St. много красиво коте си имате  Simple Smile
Аз затова уж се спрях на котка, че по-малко място заема. Но пък тя обича да се катери. При нас дори и за катерене не виждам много подходящи места....

Лесно можете да й осигурите вертикални повърхности за катерене - има евтини материали, с които може да се сглоби нещо. Мисля, че Дидитка беше показвала тяхната катерушка от плоскости, облепени с мокет.
За токсоплазмозата - у нас темата е по-скоро преекспонирана, безкрайно трудно е домашна котка, която е ваксинирана редовно и яде гранули (а не сурово месо) да се зарази.

# 17
  • Мнения: X
В банята не сме с душ-кабина, и наистина би се мокрила тоалетната, предполагам. Може би в коридора има повече място за такава кутийка.
Точно си говорехме с мъжа ми. Каза, че ако наистина искам котка няма да ме спре. Даже взе да дава разни идейки как можело да се направят разни окачени тавани. Не знам дали е толкова лесно за реализиране, но важното е, че имам напредък за идеята.
Другото, което ме притеснява е, че по едно време много кихах от козината на котките на двама наши познати. И не знам дали нямам някаква алергия...А толкова ми се иска да имам котчица...

# 18
  • Мнения: 4 916
Направи си тест за алергии - там поне не се чака за резултати, вижда се веднага.
А има и породи котки, както и кучета, които отделят по-малко себум и са подходящи за хора с алергии.

# 19
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 086
Дългокосмести ли са били?Може да си пуснеш един тест за алергии,ако толкова те притеснява.Ние пускахме миналата година на мъжа ми-стана за 5 мин,само те драсват и това е.  Peace

# 20
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967

Калинка, тази Цвети Димитрова да не би да е от Стара Загора? Имам една колежка, която търси осиновители за котета и кучета, която работи заедно с момиче на име Цвети. Знам колко сърце влагат в работата си тези момичета и им се възхищавам на смелостта. Даже си мислех, ако все пак се реша да взема някое коте от техните.
Само не разбирам защо толкова много случаи има на малтретирани животни. Не мога да го проумея. ...но това е друга тема за размисъл.

Да, тя е. Историите са потресаващи. Понякога почвам да чета, спирам, продължавам. Ужас някакъв е,а как тя издържа (и останалите....) просто не знам. То не са киселини, пребивания, бомбички в устата, горене...В тези случаи казвам, че сме варвари. И няма да има край, докато не почне да има санкции за хората, които правят това. Но дотогава...дано има хора, които искат да спасят тези душички.


Kalinka, дали ще може тоалетната зимата в банята ако не са с душ кабина? Ще се мокрят филтрите малко или много.  Thinking Според мен не е нищо затруднително да стои в стаята.


Познавам хора, които имат в банята и е добре. Не знам. Моята е в един ъгъл в кухнята -няма досег до храни, прибори и не мирише (само трябва да се купуват качествени материали)..

Коридор?



# 21
  • Мнения: X
Мерси за идеята, аргун, ще поразпитам къде може да се направи такъв тест в СтЗ.
А колкото до снимки, ето няколко, които не са много актуални, единствените промени са в дивана, който вече заема не лявата, а дясната страна до шкафа.
http://media.snimka.bg/0488/007232060-big.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/0488/007232071-big.jpg?r=0
Това са снимки от всекидневната. От спалнята за съжаление нямам.

# 22
  • Мнения: X
Дългокосмести ли са били?Може да си пуснеш един тест за алергии,ако толкова те притеснява.Ние пускахме миналата година на мъжа ми-стана за 5 мин,само те драсват и това е.  Peace
Ами не особено. Едната беше сиамска, а другата улична превъзходна - чернобяла. Може би от сиамката повече кихах.

# 23
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
За ноктите:



Моят обичаше много да спи в къщичката, но сега е доста надебелял, та му е трудно  Laughing...Иначе ползва останалото за ноктите...

# 24
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Моят син има хранителни алергии, котката ни е с дълъг косъм и много се притеснявах от алергия. Но нямаме проблем. Котката е външно и вътрешно обезпаразитена, кастрирана, ваксинирана. За нейно и наше добро.

# 25
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Какво има зад това: http://vivandis.snimka.bg/other/viva.223293.7232144? Там може да има място?

# 26
  • Мнения: X
Какво има зад това: http://vivandis.snimka.bg/other/viva.223293.7232144? Там може да има място?
Калинка, това вече е при нашите.
Мислех си, че съм дала линк само към отделните снимки. Целият албум обърква, защото той е правен скоро след ремонта и разделянето на апартамента и има снимки и от частта на нашите. Там зад този плот определено има място за котка, но за жалост не е при нас.

# 27
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Коридор през зимата / тераса през лятото. 

# 28
  • Мнения: X
Едва ли ще й хареса на терасата, това е просто един остъклен килер. Пък и изолирана ще се чувства.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 217
И аз искам коте. Тук само тати не иска, но ние ще го омагьосаме..
Някой ако подарява малки котета - аз съм потенциален осиновител. Досега сме гледали само кучета, но маците са....ех, други са просто....Обожавам да ги гушкам и да ми мъркат...
Май обаче женските са по-добър избор, или бъркам...

Общи условия

Активация на акаунт