120 000 българки са били изнасилени през изминалата година

  • 17 284
  • 229
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 12 701
А какво удоволствие доставя на мъжа "сексът при главоболие"?

# 181
  • Мнения: 6 648
Ако една жена се чувства "изнасилвана " от мъжа си  не виждам кой може да и помогне .
Иначе секса е идеален лек за главоболие .

# 182
  • Мнения: X
Добре де, как се доказва изнасилване от съпруг? Ако след малко си легна, мъжът ми си поиска, а аз не съм съгласна и въпреки това, той го направи на сила, тогава какво? Хайде, в моя случай е ясно-ще го убия и ще го излежа, но в останалите?
Отиваш на лекар, дават ти медицинско и после с медицинското в полицията. Или викаш полиция у вас и с тях отиваш в болница за преглед. Предполагам, че така може да се докаже.

А възоснова на какво ще издадат медицинско? Изнасилена не означава непременно пребита, или с видими външни белези на насилие. Опасявам се, че ще се случи друго. Най-много в полицията да почнат да се подсмиват. Един вид, нацупила се на мъжа си, сега ще ходи да го обвинява...."Ми той ти е мъж, ма!"

# 183
  • София
  • Мнения: 12 812
Добре де, как се доказва изнасилване от съпруг? Ако след малко си легна, мъжът ми си поиска, а аз не съм съгласна и въпреки това, той го направи на сила, тогава какво? Хайде, в моя случай е ясно-ще го убия и ще го излежа, но в останалите?
Отиваш на лекар, дават ти медицинско и после с медицинското в полицията. Или викаш полиция у вас и с тях отиваш в болница за преглед. Предполагам, че така може да се докаже.

А възоснова на какво ще издадат медицинско? Изнасилена не означава непременно пребита, или с видими външни белези на насилие.
При изнасилването има разкъсвания и наранявания. Другото е "нацупила се на мъжа си". И да не забравяме, че у нас съществуват и развода, и възможността да напуснеш мъжа си без помощта на полицията. За жените без дом и жертва на психическо насилие има защитени жилища и специализирани центрове като Център Надя.

# 184
  • Мнения: 54

 При изнасилването има разкъсвания и наранявания. Другото е "нацупила се на мъжа си". И да не забравяме, че у нас съществуват и развода, и възможността да напуснеш мъжа си без помощта на полицията. За жените без дом и жертва на психическо насилие има защитени жилища и специализирани центрове като Център Надя.

Какви разкъсвания и наранявания? Тук многократно беше повторено, че жертвите не оказвали никаква съпротива на насилника поради шок и страх от по-тежки последствия.

# 185
  • Мнения: 6 648

 При изнасилването има разкъсвания и наранявания. Другото е "нацупила се на мъжа си". И да не забравяме, че у нас съществуват и развода, и възможността да напуснеш мъжа си без помощта на полицията. За жените без дом и жертва на психическо насилие има защитени жилища и специализирани центрове като Център Надя.

Какви разкъсвания и наранявания? Тук многократно беше повторено, че жертвите не оказвали никаква съпротива на насилника поради шок и страх от по-тежки последствия.
Разкъсвания и наранявания на интимното ни място се има предвид.

# 186
  • Мнения: 54
Аз нямам друго предвид.

# 187
  • София
  • Мнения: 12 812

 При изнасилването има разкъсвания и наранявания. Другото е "нацупила се на мъжа си". И да не забравяме, че у нас съществуват и развода, и възможността да напуснеш мъжа си без помощта на полицията. За жените без дом и жертва на психическо насилие има защитени жилища и специализирани центрове като Център Надя.

Какви разкъсвания и наранявания? Тук многократно беше повторено, че жертвите не оказвали никаква съпротива на насилника поради шок и страх от по-тежки последствия.
Дори да приемем, че това е така, както казах има разни варианти за защита, вече има достатъчно организации, които се занимават с това, ако предположим, че няма основание за намеса на полицията. Това в случай, че жената няма финансова възможност да напусне мъжа си или се страхува от бъдещ тормоз.

# 188
  • Мнения: 2 401
В тази тема не мога да се присмея на невежеството ви. 
Радвам се, че не сте го разбрали от първа ръка, не се радвам затова, че из нашите ширини няма начин да разбереш и проявиш разбиране към нещо, което не си  изпитал на собствен гръб (щото иска по-друго мислене и нагласа).

# 189
  • София
  • Мнения: 12 812
В тази тема не мога да се присмея на невежеството ви. 
Радвам се, че не сте го разбрали от първа ръка, не се радвам затова, че из нашите ширини няма начин да разбереш и проявиш разбиране към нещо, което не си  изпитал на собствен гръб (щото иска по-друго мислене и нагласа).
Представи си, че можеш да имаш разбиране към нещо, което не си изпитвал на собствен гръб. Дори, че ако не си го изпитал на собствен гръб можеш да го разбираш още по- добре. Не случайно по света има кампании, че жертвите на насилие не заслужават това насилие и не следва да търпят, че има изход. Това е най- големия проблем на жертвите на насилие, че са в капан и не виждат изхода, а изход има.
И да не забравяме, че нашето общество е патриархално и част от насилието в семейството се приема не само за нормално, но и за израз на обич, на мъжественост. колко жени имат право да разполагат с парите и времето си у нас? Колко жени имат право на претенции към мъжа? Затова не мисля, че има полза да затвърждаваме убеждението, че трябва да се търпи, че жертвата не бива да се съпротивлява, че всичко това е нормално, защото е в семейството.

# 190
  • Мнения: 2 401
Боянке, прочетох "разкъсвания и наранявания, останалото.. нацупване на мъжа си". Нямам нерви да чета назад. Надявам се иронизираш, ако не - значи не разбираш.  Утре ще чета предните страници. .

# 191
  • София
  • Мнения: 12 812
Боянке, прочетох "разкъсвания и наранявания, останалото.. нацупване на мъжа си". Нямам нерви да чета назад. Надявам се иронизираш, ако не - значи не разбираш.  Утре ще чета предните страници. .
Много добре разбирам. Онова, което си прочела се отнасяше до това, че полицията ще счете случая за "нацупила се на мъжа си" и е факт. Не вярвам без наранявания да вземат мерки. Затова и изброих какви други варианти за помощ има.

# 192
  • София
  • Мнения: 62 595
Ами, тя може да няма наранявания, ако се е съгласила само и само да не я набие, наапример, или да не я изгони от къщи, или просто защото той й е взел страха. По същия начин е като при белите робини - на практика те са били изнасилвани, защото са били принуждавани ва правят секс. Затова делата за изнасилване и домашно насилие са толкова трудни. Затова и много жертви си мълчат, защото все още се набляга предимно на физическите доказателства, а психическата принуда, или просто една заплаха с нож, които не оставят следи.

# 193
  • Мнения: 2 401
Много добре разбирам. Онова, което си прочела се отнасяше до това, че полицията ще счете случая за "нацупила се на мъжа си" и е факт. Не вярвам без наранявания да вземат мерки. Затова и изброих какви други варианти за помощ има.
Честно казано облещих се на написаното от теб, но не ми се четеше назад.
Но исках и да наблегна  на всеобщото мнение-недоразумение.  
Радвам се, че съм се излъгала за теб, дано повече жени се позамислят, без да им се налага да го изпитат. .  

# 194
  • София
  • Мнения: 12 812
Ами, тя може да няма наранявания, ако се е съгласила само и само да не я набие, например, или да не я изгони от къщи, или просто защото той й е взел страха. По същия начин е като при белите робини - на практика те са били изнасилвани, защото са били принуждавани ва правят секс. Затова делата за изнасилване и домашно насилие са толкова трудни. Затова и много жертви си мълчат, защото все още се набляга предимно на физическите доказателства, а психическата принуда, или просто една заплаха с нож, които не оставят следи.
Именно това имам предвид и аз. А психическото насилие е инкриминирано. същото важи и за икономическото, защото ако жената получава по- малка заплата или не работи, ако не може да издържа сама детето/ децата тя е в капан съвсем реално. За съжаление познавам такива жени и макар да не ги бият насилието е факт.

Минзухар разбрах на какво реагира и съм напълно съгласна. Това, че някой сам си е виновен, че го тормозят е част от причините за масовия тормоз. Човек се чувства виновен, когато е попаднал в ролята на жертва. последствията от това са, че дори когато спре да е жертва на конкретния тормоз продължава да е в тази роля и да вини света, за да компенсира собственото си чувство за вина. Този проблем е наистина твърде сериозен и в ужасяващи мащаби у нас.
Многократно съм виждала остри реакции тук само при споменаването на идеята, че нямаме право да възпитаваме децата с шамари и други физически наказания. Това говори не за друго, а за това какво количество хора са били обект на насилие и го приемат за нещо нормално.

Общи условия

Активация на акаунт