Помощ в търсенето на работа - 15

  • 40 883
  • 751
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 108
Да, пропуснах да спомена в поста си, че ЗА БЪЛГАРИТЕ е трудно да получат социални помощи. Преди години свекърва ми се опита да подаде документи за отопление - тя е инвалид с минимална пенсия, свекър ми не работеше, отделно при тях живееха зълвата с детето( тя е самотна майка и също не работеше) и знаете ли какъв беше отговора на социалните - аааааа, ти имаш два апартамента, ще продадеш единия и ще живееш с парите. А в този втори апартамент  живеем ние. Дори и да го продаде или да го прехвърли, до 5 години няма право да ползва помощи за каквото и да било. Доколкото знам, поне преди години беше така, ако подаваш за отопление, ти идват в къщата на оглед( навремето в свекърва ми са ходили от социалната служба служители) и ако са видели примерно 2 телевизора или 2 климатика са и казвали пак същото - щом имаш, продаваш и живееш. Какво повече да си говорим.
Съжалявам за спама, но не се сдържах. Дано Нинчето да има късмет и да се пребори с бюрокрацията. Успех на всички търсещи работа.  Peace

# 61
  • Мнения: 310
копирам си поста от предната тема вместо запис

момичета, да има някой сред вас с добър английски, опит в работата с документи и банки и да иска да работи като офис мениджър/секретар? ако да, пишете на лични имейл или телефон и ще дам повече инфо.

за софия става на въпрос

Ако не беше само за София, бих се пробвала.
Мога да добавя и опит в Оперативното счетоводство, Каса, Складова наличност.
Търся работа в Ст. Загора

# 62
# 63
  • София
  • Мнения: 969
Здравейте,
аз да се похваля, че днес най-накрая ми се обадиха да ме поканят на работа. Фирмата е в сферата на ИТ, но е малка. Заплащането е добро, доста по-добро отколкото досегашната фирма. Притеснява ме само факта, че не мога да намеря никакви отзиви за този работодател, може би защото е малка и неизвестна. Иначе така както говори собственика има големи перспективи, вече е пробил и на международния пазар и мойта работа ще е това да говоря с международни клиенти и партньори и може би не само. Обаче няма как да съм сигурна дали заплащането ще се извършва в срокове и други подобни неща. Иначе осигуряването ще бъде на реалната заплата, т.е. не би трябвало да има лъжа и измама относно договорената сума. Но клоня към решението да започна там, защото връщането в досегашната ми работа и мизерна заплата не ми се мисли, та всичко друго би било по-добър вариант.

# 64
  • Мнения: 3 405
Много сте напреднали в новата тема Simple Smile


Само в София  Thinking

# 65
  • Мнения: 2 495
Моята страст....ако бях в София, щях да посетя. Tired

# 66
  • Мнения: 7 995
Sofy, ако искаш все пак сподели коя е компанията. Може някой от нас да я знае.

# 67
  • Мнения: 1 446
Моята страст....ако бях в София, щях да посетя. Tired

Да, само в София, тъй като компаниите участници вече имат бизнес тук.

# 68
  • Мнения: 62
Да Ви следя  Peace

# 69
  • Мнения: 0
А има ли безработни - специалисти в тези области (IT) в София? Или може би им се дава шанс да изберат най-доброто (според тях). Има заложена хубава стръв, но как се обикалят 35 печата. Tired Трябва да има коктейл с много ордьоври и напитки. HP да не се стискат, че ето и HP Братислава (мисля) вече си търсят хора у нас.  Whistling
Между другото, ако в HP България HR - и бяха хора като Маг. З щеше да има много повече назначени хора и съответно по-малко безработни и съответно по-платежоспосбни и т.н. и т.н...

Последна редакция: вт, 11 окт 2011, 17:50 от Vacantion

# 70
  • Мнения: 7 995
Е, то колко хора ще се назначат, не зависи много от ЧР.
Сигурно има няколко безработни, които са завършили ИТ, но форумът не е за това.

# 71
  • Мнения: 1 446
А има ли безработни - специалисти в тези области (IT) в София? Или може би им се дава шанс да изберат най-доброто (според тях). Има заложена хубава стръв, но как се обикалят 35 печата. Tired Трябва да има коктейл с много ордьоврие и напитки. HP да не се стискат, че ето и HP Братислава (мисля) вече си търсят хора у нас.  Whistling
Между другото, ако в HP България HR - и бяха хора като Маг. З щеше да има много повече назначени хора и съответно по-малко безработни и съответно по-платежоспосбни и т.н. и т.н...

Ми няма, то там е хватката Simple Smile Нали трябва да ги привлечем, да им кажем, да им обясним Simple Smile

ХП Братислава не ще предложат по-високи заплати от тук.

# 72
  • Мнения: 3 499
Момичета (момчета), може ли мъничко помощ? Praynig
Утре искам да подам едномесечно предизвестие за напускане. Работя в голяма телекомуникационна компания от 8 години. Подозирам, че е възможно умишлено да забавят завеждането на предизвестието ми. Дали да го пусна сканирано и по имейл до дирекция Човешки ресурси, не само до началството? И можете ли да ми помогнете с примерен текст, така че наистина да съм сигурна, че няма да преиначат написаното от мен?  bouquet

# 73
  • Варна
  • Мнения: 3 274
Мече, такива документи най-добре се завеждат в деловодството, особено при положение че компанията е голяма, и със сигурност има такова. Ако при вас е централно в София, то го пускаш по пощата с обратна разписка задължително. Възможно е по мейл да се опитат да не го считат за получено. Както и в обратния случай, примерно при заповеди за прекратяване.
Иначе като текст, нищо особено, личните ти данни, и на основание за прекратяване може да посочиш чл.326 ал.1 от Кодекса на труда. Накрая завършваш - Настоящето да се счита за едномесечно предизвестие от датата на получаването му.

# 74
  • Мнения: 3 499
Много благодаря  bouquet  bouquet  bouquet
А да въвеждам ли текст "по взаимно съгласие...в противен случай настоящето да се счита като едномесечно предизвестие..." (в този дух)? Има ли смисъл?

Общи условия

Активация на акаунт