КГО 2008 - 10та тема

  • 23 627
  • 300
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 275
Честит рожден ден на сладурката Михаела - да е здрава и щура, но без инциденти ако може Simple Smile mylili, хубав празник ви желая!

Честито на всички, които пропуснах. Здраве и удовлетворение им желая!

Съни, сигурно не ти е лесно и всякакви думи за успокоение и кураж не помагат. Да се здрави само, с другото човек се справя - знаеш. Еле пък жената  Grinning

Възпитанието е...хм...дълга тема. Сияна не ми създава особени проблеми - кризи има много рядко, но и тогава е защото е уморена и не може да се отпусне да заспи, примерно. Единствените ми грижи са свързани с нейната така наречена самостоятелност и склонността й да ми изчезва от погледа и да ме хвърля в паника. Обикновено се случва, докато успокоявам ударилата се Рая, та програмата е пълна. Опитвам да подхождам с търпение, което като на типичен овен трудничко ми се получава... Но у дома съм забелязала, че проявяват неприемливо поведение, само когато съм нервна и напрегната. Те тогава една снежна топка се затъркалва, че едва дочаквам вечер да заспят...  Единственото работещо наказание е да я лиша от любимото и "нещо" - разходката с приятелчета. Не че често прибягвам до това - единствено като удари сестра си и си признае: "Яя плаче, 'щото я ударих".  Но са ми добри децата - чак нямам право да се оплаквам  Laughing И ми е много забавно с тях - вече се заиграват заедно и са много смешни.

Виж от себе си има накъде... но това друг път...

Някои знаят, че ме чака преместване, та тая и другата седмица такива страсти ме вълнуват. А и работата ми е такава, че отпуск не ми се полага. В случая, лошото време е на моя страна, че да отметна малко задачки и проекти у дома.


Стискайте ми палци.  А от нас прегръдки и хубави рожденни дни.


# 16
  • Мнения: 80
 Честити рожденни дни на Ванко,Краси,Валето,Мишето,Станислав и Ангел!Освен здраве и щастливо детство да им пожелая,пък другото после  Laughing!Мили майчета честит празник и на вас,бъдете щастливи и се радвайте на прекрасните си дечица!
   АААААААААА ама ще ви се карам,тъкмо се омърлуших че не пишете и докато ближа рани толкова страници и новини съм изпуснала!
    Тони,много се радвам за хубавата новина  Hug!Пожелавам ти до края лека бременност,здраво бебче (какъвто и пол да е) иииииии много се радвам!
   И аз мразя боя като средство,но понякога така ме изкарва извън кожа Веселата, чееее  Embarassed ме е срам от мене си!Като я затворя в стаята да и мине много сърцераздирателно реве и бързо я вадя че не издържам.По-скоро от яд спирам да и говоря и като че ли това засега е имало най-голям ефект.Тони,дано бързо свикне Момо с детската градина.Аз като стана сутрин Весела ме чака на дивана,няма търпение да отиде  hahaha.
  Има още една бременна,ама тя не се обади.Силве миличка,леко раждане (ако вече не си родила) и здраво бебче!
  Не го долюбвам много тоя ФБ,та моля ви намирайте малко време да се разпишете тук!Липсва ми комуникацията с вас!
 

# 17
  • София
  • Мнения: 278
Здравейте,
сколасах да пиша и тук най-после  Laughing
Радвам се че се разписахте, темата ми липсва, но и аз самата рядко се появявам, така че...   Simple Smile
Ние сме добре, засега го удържам здрав, дано и по рождения му ден да е така  Praynig Откачам направо с тези болести вече, такава параноя ме тресе, че като видя сопол и ме хваща депресията  ooooh! Цялото лято откарахме я с ангина, я с ларингит, я с някй гаден вирус, направо не е за разправяне.... Силно се надявам да намалеят болестите тази година, разрешила съм му да хваща по един вирус на два месеца - повече не давам  Naughty  Laughing
Всичко останало е наред, навакса с говоренето и всичко останало, махнахме памперси, вечерни и сутрешни млека, общо взето "бебешките" неща приключиха засега. В момента е в период на "пълно залепяне" за мен, започна преди няколко седмици - в началото плачеше сутрин преди градината, после започна да ходи след мен до тоалетната и банята, след това навсякъде, на където мръдна несъзнателно ме следва. Отскоро започна да се буди по време на следобедния сън и да става да ме търси и вика при него. За нощното спане е излишно да говоря, за момента да се преместя е мисия невъзможна... Психоложката в градината го обясни с периода на идентификация около 3-те годинки. Просто досега децата са се приемали като част от мама и тати, неделима при това   Laughing, а сега е наред травмата от отделянето, която при повечето деца протича по гореописания начин и не се знае колко ще продължи... Четох доста по въпроса, старая се да се радвам на тези моменти и да гледам позитивно на тях, въпреки че е доста досадно понякога, но знам че след време ще ми липсва точно това, когато премине в следващия етап - самостоятелния, когато аз ще му преча и досаждам  Mr. Green
Исках да пиша на всеки по нещо, ама ще е във втори пост, че стана дълго  Laughing

# 18
  • София
  • Мнения: 278
Съни, кураж мила! Знам че хич не ти е лесно, ама няма да се даваш! Старай се да си пазиш нервите, че още ще ти трябват  Hug
Крис, да не се местите при нас? Ако да, мнооого ще се радваме да се запознаем лично Simple Smile с теб и двете девойки. То не че със Софийската група сме се виждали скоро, оставаме си само с уговорките май. Цяла група направих във фейса за срещи - тук таме някой дава идея да се видим и дотам...
Марианка, пиши как е Мишето! Дано не е нещо сериозно, бързо оздравяване ви желая!
Ели, и с бой няма да стане  Laughing Алекс си е своенравна от малка, примири се че ще си гледаш една типична везничка, която винаги ще си прави каквото пожелае и за съжаление е твърде вероятно ти да научаваш последна новостите  hahaha Шегувам се, не мисля че си сгрешила някъде, много добре са си възпитани децата даже, нали ги видях скоро  Heart Eyes Коко май ще ти е по-кроткия - няма как трябва да се компенсира  Grinning

Ако Цвети е съгласна да направи колаж, хайде да съберем нови снимки някъде, тези наистина са доста отдавна и не са актуални, а и новите попълнения не присъстват.

Скоро не са се разписвали Нелката, Рени, Мананка, Ванчето, Йоанка, някои от варненската дружина и т.н. да не изреждам! Бързо всички на отчет, тая тема да я няма до нова година!  Laughing

Последна редакция: ср, 12 окт 2011, 08:44 от sisilia

# 19
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
На мен се оплачете от болести. От както си счупи ръчичката у дома все някой е болен. Децата се редуват едно през друго. Тъкмо едното се оправи и другото да не остане по-назад. Покрай тях и възрастните. В момента и двете. Понеделник вечер каката се срина, тази нощ и малката. А предната нощ тичахме до бърза помощ, защото съпруга ми яде една лютеница, чийто срок на годност изтекъл преди една година. За щастие останалите хапнахме други работи, че той като започна в 10 часа да повръща до 2 не спря. Разтрепери се целия, а от бърза помощ ни казаха, че щом може да отиде до тоалетната, ще може да отиде и до тях. А аз се чудя как да го направя, него ли да закарам до бърза помощ, при каката ли да стоя, дето е с температура, малката се събуди и разрева като видя баща си зле. Добре че бяха нашите та спасиха положението. И за капак тази нощ малката вдигна 38 градуса в 2 часа през нощта и рев, че я болят ръцете и краката.

И аз се надявам до рожденния си ден да се оправи, че поне да го отпразнува в градината, в която много и харесва да ходи. Вчера като я взех станах свидетел на следната картинка. Едно детенце седнало на пейката и реве /вместо да е щастливо, че си тръгва/, а майка му го гушнала и обяснява, че всички си тръгват, учителките - също, не може да остане там през ноща, а мама какво ще прави вечерта без момичето си. Съгласи се да си тръгне чак когато учителката потвърди, че и тя се прибира у дома и тръгна заедно с нас, защото ето и Роси също се прибира. Е, такива проблеми искам да имаме всички тука. Пожелавам ви го от сърце.

# 20
  • София
  • Мнения: 278
Tsv, бързо оздравяване на всички вкъщи!

Такааа, поразрових се и вече знам как да направя колаж  Flutter

Моля , изпратете ми линк към снимката, която искате да сложа в колажа на ЛС. Може и линк към фейсбук, стига да сме приятели там.
Ангажирам се да изтегля снимките и да направя нов колаж. Ще чакам снимки до края на другата седмица - 23.10, после ще го направя и сложа на 1 страница.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Айде пак да се изкажа ...
Всеки ден,някой празнува-честито и на днешните деца, и на отминалите ...нали знаете, най-вече здрави да са   bouquet

Сис, явно Момчил е с двата крака в тая фаза, чака ме в банята ,докато се къпя, даже ми чука на вратата на душ-кабината,ако много се бавя, нощем се буди и пита-Мамо тук ли си, а спим заедно ...
...че е бил винаги залепен за мен-бил е, то нали през повечето време съм и мама и тати ...така че, какво да му търся повече обяснение за това...

За реването в градината-продължава. Той имаше подобно поведение и в яслата, пред вратата точно се сещаше да се разреве, но там-излиза госпожата/лелята, грабва го от ръцете ми, прегръща го, затварят врата и вече е тихо..

Сега-няма кой да ми го вземе от ръцете, бих казала полата, щото направо ме съблича от дърпане...
Но вчера директно им казах на учителки и персонал в градината,че очаквам съдействие от тях-нито ще го оставя да реве в коридора и да си тръгна,нито ще го бутам насила да влиза вътре...Та днес пак направи устата да реве,но "госпожата" му го взе,затвори, и няма и 2 мин настана тишина, заигра се и готово...

Както се казва-има начин, ама като нямат опит ...ще помагаме  Laughing

Ние все още държим фронта от към болести, точно преди да тръгне на градина малко се беше осополивил, ама мина,засега всички в групата им са здрави, но те са и малко деца ...и дано родителите са по-съвестни ..

Коя е другата мама, дето ще ражда-Сиси от Хасково ли? На бебе Александър?

Днес случайно видях,че и ДжиджиБиджи е на финала,може би е с термин ноември ....то вярно,че не пишем много в тая тема,ама добре че изобщо пишем във форума-пък както стана ясно, все се намираме  Laughing и скрито не остава

За колажа да попитам-снимка само на детето,или дете +майка?

# 22
  • София
  • Мнения: 278


За колажа да попитам-снимка само на детето,или дете +майка?


Ами...както кажете, май по-добре с майка+ако има ново братче/сестриче Simple Smile кой както иска естествено, това си е темата на октомврийчета, но ако някоя майка с второ/трето иска да пусне семейна - може и така  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 1 020
Честито на днешните рожденици! Да са палави, щастливи, весели и игриви  Hug  Heart Eyes

Аз викам и дете и майка и кореми и големи и малки братя и сестри Simple Smile Кой каквото си има Simple Smile

Сиси една морска от мен :*
http://prikachi.com/images/35/3919035E.jpg

# 24
  • София
  • Мнения: 285

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК

НА ВСИЧКИ ДЕЧИЦА, КОИТО ИМАХА ПРЕДИ ОЛЕГ РОЖДЕН ДЕН,

НА ВСИЧКИДЕЧИЦА, КОИТО ЩЕ ИМАТ СКОРО ТРЕТИ ПОРЕД РОЖДЕН ДЕН!

МИЛИ МАМИ БЪДЕТЕ СИЛНИ, СПОКОЙНИ И ИЗПЪЛНЕНИ С ЛЮБОВ
ПРИ ОБГРИЖВАНЕТО НА ТЕЗИ НЕВЕРОЯТНИ ПАЛАВНИЦИ!

това е скорошна снимка на малкото джедайче!


  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 285
Тони,

разбрах и аз!

Поздравявам те, бъди спокойна, бъди изпълнена с енергия и накрая чакаме най-хубавите новини!


 smile3525 smile3525 smile3525

# 26
  • Мнения: 10
Добър ден дами Simple Smile)) сладки мами Simple Smile
еха детските радости и страсти Simple Smile счупената ръка при нас се раздвижи нормално и вече не изтръпвам когато тръгне да пада Simple Smile
но за лекарите в Пирогов си имам едно наум
зависи при кого попаднеш и хора са имат си добри и лоши дни , реално
аз не бях сигурна в лакарката и поисках втори независим преглед така че разчитайте и на интуицията си Simple Smile
знам че няма да одобрите статията защото е малко груба но днес за втори път ми се наложи ад се справям с ревящо дете което пищи "мля Вииииииииии спасете ме еееееееее " и да си събува ботушите на пътя Wink сега ми е смешно но сутринта не бях така въодушевена Simple Smile
http://reason.blog.bg/
и аз съм и мама и тати но мисля че се справям Simple Smile започна да заспива сам и да идва през нощта
амного интересно когато е само с нашите спи цяла нощ непробудно и не отива при тях Simple Smile
иначе наслаждавайте се на всеки миг с малките съкровища:)
хаххаааааааааа аз мойто май доста съм го разглезила ама ще се върнеме в правия път Simple Smile

 newsm59  nbirthday  bdbaloni  на празнуващите днес мъжаги симпатяги Simple Smile
леко бременеене дами на други леко раждане и само спокойствие радости усмивки Simple Smile
приятна вечер

# 27
  • София
  • Мнения: 1 531
Скоро не са се разписвали Нелката, Рени, Мананка, Ванчето, Йоанка, някои от варненската дружина и т.н. да не изреждам! Бързо всички на отчет, тая тема да я няма до нова година!  Laughing

Ето ме!  Heart Eyes

Привет на всички октомврийски мами и дечица. Не съм писала мнооого отдавна, въпреки че често си мисля за вас.
Честито на всички сдобили се с малки братчета/сестричета през изминалите месеци и леко бременеене на бъдещите майчета!

Ние сме добре. Влади тръгна на градина и с кака му са заедно в една градина, което е голямо
улеснение, защото яслата му беше в съвсем друг квартал и пътуването за водене и вземане беше кошмарно. Проблем с адаптацията нямаме. Сутринта малко хленчеше, но това е защото не беше ходил 4 дена на градина, че беше с кашлица и сополи.
Друго не знам какво да ви разкажа. И Влади е много привързан към мен, но в началото на лятото беше много зле положението. Помня, че на морето юни месец го носех и обгрижвах като малко бебе. И после изведнъж се промени и стана много по-самостоятелен. Махнахме и памперса през лятото, прекара и много време на село при свекитата. Също така спят сами в детската стая двамата и не протестира.

За възпитанието сте зачекнали темата – ами да си призная попляскваме го от време на време, но не виждам особен ефект. Ако е решил да слуша -  слуша, иначе го плясваме по дупето, реве и после изпълнява, след като съм го успокоила, но пък после на мен ми става гадно, все едно го дресираме детето. Трудна работа….

Сега се готвим за рожден ден и даже баба му го е научила да казва стихчето за “мамо татко, добър ден,………”

Ами това е засега, обещавам да пиша повече.
Весели рожденни дни на октомврийчетата ни!

# 28
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Аз трябва да направя нова снимка, че сраам малката я има за последно снимана лятото покрай рожденния ден на кака и нямат ни една снимка с мен /все мама е фотографа/. Надявам се до четвъртък да е вече добре, остана само кашлицата, но поне нощем не кашля, а през деня все по-рядко, както казва майка ми. Прилага вече тя моя номер за изпиване на сиропите - показва един бонбон и го дава след като изпие сиропа. Все още действа.  Laughing Вчера поръчах тортата и много се надявам да успеем да отидем в четвъртък на градина. То ако е както тази сутрин, направо не ми се мисли. Сутринта милото ме събуди в 8 на помощ /добре, че беше така иначе щях да се успя/, че каката мокра до коленете за 5-те минути път до училището и той я прибрал обратно. Бяха и премръзнали краката, а ботушите пълни с вода. Докато я подсушя то първия и час свърши. Учителката никаква не се обажда и аз на своя отговорност я спрях от училище. Като се стопи снега ще търсим нови ботуши. Оставих я при малкото и хукнах на работа пеша /съвсем на близо е/ и един клон се стовари върху мен и съответно аз в цял ръст се цопнах в кишата. Ми гледам надолу къде вървя, а не нагоре какво би могло да падне върху мен. Айде наобратно да се преоблека и подсуша. И точно тогава получавам СМС от приятелка - честит първи сняг. Звъня да и благодаря този първи сняг как ни подреди и тя ми казва - а това вашето нищо не е, на кумовете ни върху автомобила нощес се е стоварил електрическия стълб, че и без ток останали, добре че се отопляват на дърва. Съвсем забравих моите си проблеми.

# 29
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Хайде да се почерпите за моята рожденничка

сутринта я заведохме на градина. Извиних се, че я пращам с рокличка, само за празника и по изключение, че ще трябва да и помагат за преобличането, помолих да я снимат /оставих фотоапарата/, обясних ситуацията с боледуването, че се случва все още да покашля. Те казаха, че имат още един рожденник, а ние май го видяхме като пристига /майка му носеше торта/ или имат и трети рожден ден. Определено ще им е весело днес.

Общи условия

Активация на акаунт