Въпрос: Какво се случва с едно изпуснато хлебче в Карфур?

  • 15 952
  • 202
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 10
Проблемът според мен е когато се види нещо подобно или се каже, иначе, че се случва постоянно едва ли някой се съмнява. На една почивка на морето, не само ,че сервитьорката ме заля с 4 коли и 4 кафета, аз със светло сиви дрехи, но ме вкара и в кухнята да се измия, където готвача късаше от някакво пиле месо, редеше го по пица, облизваше си пръстите, после пак късаше и пак редеше. Не съм стъпвала в ресторант до края на почивката, без майтап, много зле се чувствах, но после като се замислих, реших да си викам ,че тия хора по другите заведения не са същите , в което силно се съмнявам, и избягвам да мисля какво се е случило с храната ми преди да ми я доставят, защото винаги си спомнях за оня готвач, правеше го все едно е нещо абсолютно нормално.

# 181
  • Мнения: 190
Попринцип не  ям  във  заведения  и не пия  от  4аши .Ако ми се наложи  предпо4итам от шишето със  сламка  .То4но  поради  тази моя  грешка преди   години  се  замислям

# 182
  • Мнения: X
Ами така ще е то. Знаеш какво можеш да очакваш.
Офф топик: Навремето няма да забравя възмущението си от един сервитьор, който се хвалеше как като обслужвал влюбени двойки винаги ги цакал със виното. Като си поръчали скъпо вино, им наливал от евтиното във празна бутилка от скъпото. Никога не му правели проблем, дори и да забележели измамата, защото не искали да си развалят вечерта и да изглеждат стипцави пред любимата...
Междувпрочем не знам защо така доста често ми се хвалят разни сервитьори как тоя излъгали, оня преметнали, това покрили, онова пооткраднали...иначе са големи професори повечето. Rolling Eyes

# 183
  • Мнения: 10
Ами така ще е то. Знаеш какво можеш да очакваш.
Офф топик: Навремето няма да забравя възмущението си от един сервитьор, който се хвалеше как като обслужвал влюбени двойки винаги ги цакал със виното. Като си поръчали скъпо вино, им наливал от евтиното във празна бутилка от скъпото. Никога не му правели проблем, дори и да забележели измамата, защото не искали да си развалят вечерта и да изглеждат стипцави пред любимата...
Междувпрочем не знам защо така доста често ми се хвалят разни сервитьори как тоя излъгали, оня преметнали, това покрили, онова пооткраднали...иначе са големи професори повечето. Rolling Eyes
Аз съм в тоя бизнес, покрай съпруга ми, и да не казвам всички сервитьори ,ама повечето са такива, не гепат ли нещо, не прецакат ли някого не могат да спят.Та какво остава да платят нещо изпуснато от джоба си, изключвам момичето ,което е нямало пари, тия и да имат няма да се бръкнат, нищо ,че е по тяхна вина.

# 184
  • Мнения: 3 405
Междувпрочем не знам защо така доста често ми се хвалят разни сервитьори как тоя излъгали, оня преметнали, това покрили, онова пооткраднали...иначе са големи професори повечето. Rolling Eyes

При сервитьорите това е фолклор. Често си приписват и чужди изпълнения Simple Smile

# 185
  • Мнения: 2 237
Хигиената в заведенията зависи и от управителите. Там, където работих,
на персонала се позволяваше да опитва почти всичко, което е в менюто.
Естествено, никой не е злоупотребявал. Ревизиите минаваха без издребняване
защо липсва килограм месо или пакет картофи. Ето защо никой не си
позволяваше да си "клъвне" от картофките за клиента,  да вдигне паднало
сирене или да сервира вкиснат сок, например. А, и заплатите бяха повече от прилични,
никой не искаше да си загуби сигрния добър доход заради едно немаркирано кафе.

# 186
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 317
Мен повече ме притесняват боклуците, които съвсем целенасочено се слагат в хранителните продукти, отколкото някоя и друга прашинка, попаднала случайно там.

 Peace

# 187
  • в очите на моето ангелче София
  • Мнения: 7
Цитат
Онзи ден в Лидл, докато вадех хлебчета с гауда с калпавите им щипки, едно хлебче ми падна. Всички около мен застанаха като на стоп-кадър и втрещени ме гледаха какво ще направя. Ами взех от най-малките пликчета, сложих го вътре и после в количката при другите покупки. Допълних си бройката хлебчета в големия плик, сложих и тях в количката, и си продължих. И все едно някой натисна дистанционното и освободи картината за движение.  Хората се разотидоха спокойни, кой за каквото беше тръгнал. А едно куче пред магазина много се зарадва на топлото ароматно хлебче. Тези гадове от пекарната са направили хлебчетата по 69 стотинки, колкото един голям хляб едното!   Ще гледам вече да не ги изпускам.
МИ онея "гадове" в ЛИДЛ имат специален кош посредата на щанда с топли хлебчета именно за такива паднали хлебчета да бъдат изхвърлени там,а не да си ги плащаш!

# 188
  • Мнения: 17 546
МИ онея "гадове" в ЛИДЛ имат специален кош посредата на щанда с топли хлебчета именно за такива паднали хлебчета да бъдат изхвърлени там,а не да си ги плащаш!
Ми никъде не пише "кош за паднали хлебчета" и в този Лидл, в който на мен ми падат хлебчетата такъв кош по средата няма! Никога не ми е пречело да си платя това, което съм изпуснала(или счупила) в магазин! Все някоя животинка ще нахраня с него. От къде да съм сигурна, че от този кош няма да се озоват отново във витринките за продажба? А са гадове не за друго, ами заради безумната цена на едно хлебче, тежащо 60 грама - 70 стотинки! Crossing Arms
11 лева излиза кило хляб във вид на отделни хлебчета! Ово е стандарт! ooooh!

# 189
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 205
От тоя кош за паднали хлебчета,сигурно бая хляб си изяла.  Laughing

# 190
  • София
  • Мнения: 16 196
В ЛИдл - Изток не съм виждала подобен кош.  newsm78
За цената на хлебчето с Гауда - всички малки хлебчета и закуски са с такива цени.
Ако сметнеш цената на баничка, кифла с мармалад, мекица - все натам отиват.

# 191
  • Мнения: 17 546
За цената на хлебчето с Гауда - всички малки хлебчета и закуски са с такива цени.
Ако сметнеш цената на баничка, кифла с мармалад, мекица - все натам отиват.
Това е хлебче, не е баница, не е кифла! Питка е. Хляб демек.

# 192
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 205
И какво му е толкова специалното,че е 70ст? newsm78 Нали викаш,че е с гауда.Има ли или е само мираж? Аз не съм взимала такива.  Simple Smile

# 193
  • Мнения: 9 495
Какво се случва, когато служител на Carrefour, който работи при хлебопекарната, слагайки току-що изпечените хлебчета във витрината изпусне 2 от тях?!?
Какво се случва според вас?!?!

Същото което се случи пред мен и съпруга ми в друга верига-BILLA ooooh!
Служителката бе просташки нагла, управителя обеща да вземе мерки...дано не само за пред нас..

# 194
  • Мнения: 17 546
И какво му е толкова специалното,че е 70ст? newsm78
Ами нищо не му е специалното. Хлебче с настъргана гауда отгоре. Просто мирише на това сирене и затова е по-вкусно, а не е просто обикновен хляб. Е, колкото и да е прекрасно като е току що опечено и ароматно, 70 стотинки си е направо обир!

Общи условия

Активация на акаунт