Въпрос: Какво се случва с едно изпуснато хлебче в Карфур?

  • 15 902
  • 202
  •   1
Отговори
  • Мнения: 778
Въпрос от днес...
Какво се случва, когато служител на Carrefour, който работи при хлебопекарната, слагайки току-що изпечените хлебчета във витрината изпусне 2 от тях?!?
Какво се случва според вас?!?!
И какво трябва да се случи?!

# 1
  • Мнения: 170
Според мен ги е вдигнал от земята и
ги е наредил във витрината до другите хлебчета!
Познах ли? newsm78
А е трябвало да бъдат отделени и вероятно впоследствие изхвърлени.

# 2
  • Мнения: 11
Слагат ги обратно при другите най-вероятно.
Аз така спрях да ходя в една закусвалня до работата - една сутрин видях младежа, който им носи поднос с понички да ги изпуска на тротоара половината, после си ги прибра обратно на подноса. Може да е единичен случай, но колкото пъти реша да ида там все за това се сещам...

# 3
  • София
  • Мнения: 10 367
Плюнчи си пръстите и пообира боклучетата, залепнали по хлебчетата.  Laughing

# 4
  • Мнения: 4 527
Та какво се е случило в действителност?

# 5
  • Мнения: 4 892
Квото се случва на много места и в много магазини.
Едно време леля Вера от училищния стол и кюфтетата ни изпускаше, ама нема да излезе иначе бройката според купоните, нали се сещаш. Надяваш се да не ти е падало кюфтето и толкоз.

Виж, ако ми предложат филийка с лютеница, падала от към намазаното, нема да ме изкефи.

Последна редакция: нд, 09 окт 2011, 22:36 от NinoTino

# 6
  • Мнения: 778
Три верни отговора ...  Sad

Паднаха на земята, той се поогледа, поизчака малко и ги сложи обратно във витрината....
От мръсния под, по който бяха стъпвали можете да си представите колко хора в дъждовния неделен ден, направо във витрината с топлите, ухаещи хлебчета, които привличаха с аромата си доста хора. И когато беше директно обвинен от нас, че го е направил той започна да отрича и най-нагло да спори с нас и да се сърди, че умишлено сме го наблюдавали.
Не смея да мисля какво се случва отзад, в магазина, в складовете, в пекарната, за чистотата, за съвестта на работещите.
Не знам какво ме подразни най-много:
- това, че сложи мръсните хлебчета и рискува здравето на хората
- арогантността му, с която ни нападна, че сме го наблюдавали
- спокойствието и непукизмът му, когато ни каза да говорим с управителя, ако искаме
-  или това, че на всяка крачка, всяка минута такива неща се случват и повтарят и за милионен път се случва на всеки от нас ...

# 7
  • Мнения: 4 527
Трябваше да говорите с управител.  Peace Не съм сигурна, че щяхте да промените нещо, но все пак...

# 8
  • Мнения: 2 018
то и в други магазини се случва /можеш да бъдеш сигурна/...
и в други държави се случва /и в това можеш да бъдеш сигурна/ - бях гледала един клип преди години, как меси един кайма. По-добре да не го гледаш.  Laughing

# 9
  • Мнения: 778
Говорихме веднага със супервайзора, написахме и официално оплакване в Книгата. Надяваме се някой да вземе отношение и такива неща да не се случват повече там.
Докато битува "Всички така правят" и "Никой нищо няма да ми направи" такива неща ще се повтарят.
За това трябва да има повече хора, които не оставят нещата да се разминат просто така.

# 10
  • софия
  • Мнения: 2 543
В студентските си години работих в заведение за бързо хранене в Студентски град.  Sick
От тогава нищо, ама абсолютно нищо такова ,  не може да ме впечатли  . И да ме дразни , или не: "на всяка крачка, всяка минута такива неща се случват и повтарят и за милионен път се случва на всеки от нас ..." За да се промени нещо трябва абсолютно всичко да е автоматизирано и да се продава пакетирано. Да няма човешка намеса. Ама пък става все по-безвкусно и по-безвкусно.  Та истината според мен е по средата - да си има обслужващ персонал, но тези гледки да ни се спестяват , за да не ни карат да се замисляме по въпроса какво ядем. А то нагли типове си има на всяка крачка.

# 11
  • Мнения: 5 710
вдигаш, духваш 3 пъти и ги връщаш

# 12
  • Мнения: 1 310
А с ръкавици ли беше, докато нареждаше хлебчетата? Никога нищо не купувам от топли витрини, откакто видях в Била една пордавачка как се изкиха върху току що извадените банички. Направо ги опръска с лиги. Sick

# 13
  • Мнения: 9 451
Три верни отговора ...  Sad

Паднаха на земята, той се поогледа, поизчака малко и ги сложи обратно във витрината....
От мръсния под, по който бяха стъпвали можете да си представите колко хора в дъждовния неделен ден, направо във витрината с топлите, ухаещи хлебчета, които привличаха с аромата си доста хора. И когато беше директно обвинен от нас, че го е направил той започна да отрича и най-нагло да спори с нас и да се сърди, че умишлено сме го наблюдавали.
Не смея да мисля какво се случва отзад, в магазина, в складовете, в пекарната, за чистотата, за съвестта на работещите.
Не знам какво ме подразни най-много:
- това, че сложи мръсните хлебчета и рискува здравето на хората
- арогантността му, с която ни нападна, че сме го наблюдавали
- спокойствието и непукизмът му, когато ни каза да говорим с управителя, ако искаме
-  или това, че на всяка крачка, всяка минута такива неща се случват и повтарят и за милионен път се случва на всеки от нас ...

Е,стига де?Не ме казвай,че до сега си живяла в заблуда и не си знаела как се працедира по хранителните магазини?
Работих дълги години във верига хранителни магазини и такива безумия ни нареждаха ВИСШЕСТОЯЩИТЕ,че може да се отвратиш и да не ядеш с дни.Това с хлебчетата е най-малкия проблем,уверявам те.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 283


Е,стига де?Не ме казвай,че до сега си живяла в заблуда и не си знаела как се працедира по хранителните магазини?
Работих дълги години във верига хранителни магазини и такива безумия ни нареждаха ВИСШЕСТОЯЩИТЕ,че може да се отвратиш и да не ядеш с дни.Това с хлебчетата е най-малкия проблем,уверявам те.

какво например? аз не съм работила на места с храна и ми е много интересно... само знам, че един приятел - сервитьор не яде там където е работил  Sick причините са ясни... храната се пипа с пръсти, паднало от земята се слага в чиниите, капеща пот над храната, върнати поръчки се уползотворяват... #2gunfire

# 15
  • Мнения: 10 547
Е, какво да направи с изпуснатите хлебчета? Да ги плати от джоба си ли?

# 16
  • Мнения: 4 841
Въпрос: Какво се случва с едно изпуснато хлебче в Карфур?

Отговор: Това, което се случва с едно изпуснато хлебче във всеки един магазин от голяма, средна или малка верига, във всяка една точка на света.

Съдбата на хлебчето не е ни най-малко впечатляваща. По-скоро става въпрос за безобразното поведение на служителя. Можеше да се извини коленопреклонно и напоително, да отдели хлебчетата, и да ги върне тогава, когато никой не го гледа. Както правят всички останали. Но щом сте подали оплакване, ще вземат мерки. Ще уволнят служителя, а следващия ще бъде инструктиран да не прави така пред хората.

# 17
  • Мнения: 778
Въпрос: Какво се случва с едно изпуснато хлебче в Карфур?

Отговор: Това, което се случва с едно изпуснато хлебче във всеки един магазин от голяма, средна или малка верига, във всяка една точка на света.

Съдбата на хлебчето не е ни най-малко впечатляваща. По-скоро става въпрос за безобразното поведение на служителя. Можеше да се извини коленопреклонно и напоително, да отдели хлебчетата, и да ги върне тогава, когато никой не го гледа. Както правят всички останали. Но щом сте подали оплакване, ще вземат мерки. Ще уволнят служителя, а следващия ще бъде инструктиран да не прави така пред хората.



Въпрос: Толкова ли е трудно да отдели тези паднали хлебчета и да ги прати за брак?! Или да ги дадат като храна на животни, предполагам някъде по света има и такава програма за пълно оползотворяване на хранителните продукти!?

Въпрос: Толкова ли е трудно всеки да си върши качествено работата?? Да прави това, което би искал другите да правят за него?!

Толкова ли е трудно!??!?!?!

# 18
  • Мнения: 10 547
А, не питай дребноработника, питай шефовете му. И гнева си отнеси към последните. Ако първият бе инструктиран и, му бяха обявени глоби за подобни нехайства, то вярвай ми, ако ще и цяло пале хлебчета да беше изпуснал във фекални води, сам щеше  да си ги изяде без възражение.

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, бе да, какво очакваш от персонал с лошо заплащане, дълго работно време и постоянно текучество! Важното е да не е пред очите на клиентите. Добре че не виждаме какво се случва в "задната стаичка"!

# 20
  • Мнения: 4 841
Толкова ли е трудно!??!?!?!

Много патетика, много чудо  ooooh! Купи си хлебопекарна. Или просто не си сваляй розовите очила, очевидно до сега са ти вършили добра работа.

# 21
  • Мнения: 778
Толкова ли е трудно!??!?!?!

Много патетика, много чудо  ooooh! Купи си хлебопекарна. Или просто не си сваляй розовите очила, очевидно до сега са ти вършили добра работа.



Ако беше само за хлебопекарната.... С всичко е така.... За съжаление! И никога няма да се променят нещата, защото ...  и аз не знам защо
защото е по-лесно да си живееш в собствения си свят
защото е по-лесно да премълчиш и да не се занимаваш
защото смяташ, че нищо няма да се промени
и още много защото.

С тази тема не просто исках да се оплача, а най-вече исках да видя колко хора очакват, че се постъпва именно така ...
Аз за себе си си обещавам да работя така, все едно работя аз себе си и да не се примирявам с подобни случки!

# 22
  • Мнения: 10 547
Rozichka, бъркаш посока.

# 23
  • Мнения: 8
То щеше да е чудно, само ако с хляба се случваше това. Като ученичка бях на бригада в консервен комбинат. Тогава се простих с любимата лютеница и мариновани краставички. С метличката и лопатката ги обираха от пода и директно в бурканите. За мишките, разхождащи се из склада с брашното за хляб, няма да казвам Naughty
Оплакването ще мине с едно: "Ще вземем мерки и виновника ще е наказан." Може дори да кажат, че ще го уволнят. Това обаче няма да се случи. Ще го предупредят, да отделя такъв хляб и да го постави на витрината малко по-късничко.

# 24
  • Мнения: X
В Карфур се случват и доста други интересни работи-моя позната работила там,каза,че това е била най-успешното отслабване в живота й/работила е на топлата точка-т.е. готовите храни/,от споделеното от нея съм си направила извода,че от тая верига/или поне от българските й клонове/ ще си купувам само пакетирана фабрично стока...пък за "дребни" прегрешения,като обсъжданото-наистина не си струва да се говори/на фона на това,което ми е разказвала/.

# 25
  • Мнения: 223
а за "пакетираната готова стока" къде е сигурността, че преди да бъде пакетирана, не й се е случило същото като на непакетираните  Mr. Green Laughing?

# 26
  • Мнения: 24
Кой знае какви бокцули, лиги, храчки и пот ядем всеки ден от тези магазини и заведения.На мен лично нищо ми няма засега, така че чукам на дърво и смело хапвам каквото ми се яде, пък като започна да давам отклонения ще му мисля. Grinning
Авторката на темата-удари една капачка нещо твърдо да се отпуснеш, издишай дълбоко и давай напред. Аз гледам да не се ядосвам излишн, че ще се сбръчкам без време. Crossing Arms

# 27
  • SA
  • Мнения: 3 196
Въпрос: Какво се случва с едно изпуснато хлебче в Карфур?

Отговор: Това, което се случва с едно изпуснато хлебче във всеки един магазин от голяма, средна или малка верига, във всяка една точка на света.


Абсолютно верно! Преди време бях свидетел какво се случи на една кофичка с мюсли и ядки, които се разсипаха по земята в подобен голям магазин. Бяха прилежно събрани с метличка и лопатка и върнати обратно в кофичката. И това пред очите на поне 30-ина клиенти, които не видях изобщо да се впечатлиха. Случката не беше в България.
Та не си правя илюзии, че всичко, което ям е едва ли не стерилно. Да не говорим, че човек като цяло не е създаден, за да живее в стерилна обстановка. Мен повече ме притесняват боклуците, които съвсем целенасочено се слагат в хранителните продукти, отколкото някоя и друга прашинка, попаднала случайно там.

Последна редакция: пн, 10 окт 2011, 06:12 от kameloth

# 28
  • Мнения: 234
Каквито клиентите такива и търговците.
Първите мрънкат под мустак и се оплакват не там където трябва,
а вторите не им пука защото първите не са се озъбили на правилното място.

# 29
  • Winterfell
  • Мнения: 590
То да беше само едното падане на хлебчето....вчера в Лидъл-а една мадама(клиент)опипа почти цялата витрина с хлебчета Tired.Бяхме решили да си вземем,отказахме се.Ама днес най-вероятно ще си взема.надявам се нищо подобно да не видя.Много гнуслива съм станала.
Преди години хляба не беше пакетиран и се опипваше от цялата махала.

# 30
  • Мнения: 2 161
Случва се това, което се случва и при прехвалените почивки ол инклузив. Пускат ги отново в обръщение. И накрая всички са доволни, защото са се прекарали изгодно.

# 31
  • Мнения: 4 300

Преди години хляба не беше пакетиран и се опипваше от цялата махала.
Спомням си онези голеееми метални изтъркани палети за хляб,които се бутаха от мустакати чичковци. Хлябът си беше направо нареден на скарите, така го и оставяха в  магазина.

Доскоро пък, като минавах сутрин по китната улица Аксаков в София всяка сутрин виждах как оставях пластмасовите щайги с хляб и разни други продукти направо на тротоара преди служителят от магазина да си ги прибере вътре и да ги предложи на клиентите.

# 32
  • Мнения: 21 578
  На пода паднали значи. Че то всичкия непакетиран хляб го влачат в щайги на дупки по същия тоя под. А пакетирания пък още в хлебозавода.
  Гледай да не виждаш такива неща и ще си си добре.

# 33
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Мислете глобално.
Все пак, водата на планетата не е сменяна от сума ти време.
Просто преминава от един организъм в друг.

# 34
  • Мнения: 234
Мислете глобално.
Все пак, водата на планетата не е сменяна от сума ти време.
Просто преминава от един организъм в друг.

  superuu
Наистина не се бях замисляла от тази страна на нещата Laughing

# 35
  • Мнения: 943
Вчера и аз се замислих за водата!  Crazy

Към авторката- Добро утро!

# 36
  • Мнения: 46 562
Дори не съм се и съмнявала, че е така.
Не съм особено гнуслива, но мразя да се подиграват с мен, затова много, много рядко, ако нямам др. изход купувам нещо готово, включително хляб/питка. Ресторанти и заведения също избягваме, навсякъде е така.

# 37
  • Мнения: 361
не се впечатлявам твърде много от подобни неща, иначе трябва или да не ядем нищо, или да си произвеждаме всичко сами, което е нереално. работила съм в закусвални, магазини и т.н.- навсякъде е същото, като заповедите да не се похабява нищо идват от шефовете. не е само в българия така, в ресторантите в испания и в австралия, в които съм работила се случваше същото нещо- продукти, хляб, цели приготвени ястия падат, почистват се, ако си личи, ако са смачкани или повредени по някакъв начин, се замаскирват умело, след това пак се сервират на клиентите. върнатият хляб- ако филията или хлебчето са цели, се прибира от чиниите и пак се сервира на следващите клиенти.... случвало се е целият чувал с хлебчета да се разсипе на пода /порядъчно мръсен/ и пак да се съберат обратно. в началото се впечатлявах и възмущавах, но тъй като аз също се хранех на тези места по време на работа, със същите продукти, явно претръпнах и свикнах. слава богу, досега не сме имали никакви здравословни проблеми поради нестерилността на продуктите. за пакетираните също не се знае какво са ги правили преди да ги сложат в пакета.
много ми е гадно, обаче, когато клиентите в даден магазин започнат да опипват всяко хлебче или друга непакетирана стока. веднъж в магазин бях свидетел на особено фрапиращ случай- клиент на средна възраст невъзмутимо отваряше кутийките с готова салата и топеше пръсти в тях, които след това облизваше- отвратително.

# 38
  • софия
  • Мнения: 2 543
Изграждаш си имунна система около пубертета , спиш и ядеш и гледаш да избуташ до 70г и нещо., ако ти е писано. Това е , колкото да му мислим , това е!!! Laughing

# 39
  • Мнения: X
Хахаха!  Joy Joy  Какво ли не му се случва на едно хлебче!

# 40
  • Мнения: 4 892
Мислете глобално.
Все пак, водата на планетата не е сменяна от сума ти време.
Просто преминава от един организъм в друг.

Муахахаха.

 Heart Eyes

# 41
  • Мнения: 6 682
Да, бе да, какво очакваш от персонал с лошо заплащане, дълго работно време и постоянно текучество! Важното е да не е пред очите на клиентите. Добре че не виждаме какво се случва в "задната стаичка"!

 Naughty Хм, въпросният служител се е молил /писал е молба/, когато са го вземали да работи на въпросната позиция с въпросната заплата.Това не е оправдание да си гледа работата "през пръсти"................  Whistling

# 42
  • Мнения: 2 401
Rezи, здравей  Wink

# 43
  • Мнения: 2 161
Нали не допускате, че работниците сами решават да продават падналите питки? Ами те си имат шефове, все пак. Не е до лошото заплащане, ами до инструктажа, който обикновено е: нищо не се хвърля, всичко се претопля. Но пък от друга страна, медената питка се е потъркаляла доста, преди да я изядат.

# 44
  • София
  • Мнения: 15 485
  Хич  не се замисляйте какво се случва, защото иначе ще трябва да се откажете от всякаква храна.

# 45
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Салатите "КЕНАР" винаги са се правели по "земната" технология. Всичко паднало на земята се връща в кюпа.

# 46
  • софия
  • Мнения: 2 543
Тази тема ми се вижда по-безмислена от онази- " 2 годишно без памперс , трябва ли да стиска на детска площадка,  докато гледа как пишкат кучетата."

# 47
  • Мнения: 3 405

Не смея да мисля какво се случва отзад, в магазина, в складовете, в пекарната, за чистотата, за съвестта на работещите.

Нали знаеш вица за едноръкия готвач?  Mr. Green

# 48
  • София
  • Мнения: 5 884
Е, кво да се прави... човещинка.
Аз вкъщи, като изпусна нещо много вкусно, го хапвам бързо с идеята, че не е стояло дълго на земята и не са го налазили още микробите Laughing

Шегата настрана, не искам и да знам какво се случва в кухните и складовете. Гледала съм и въпросните клипчета, които спомена някой. Ама пък представяте ли си някой злонамерен какво може да стори с напитките и храната? Гледала съм и такива клипчета, от класическото изхрачване на засегнатия келнер, до сърдит колега се изпикава в каничката с кафе на целия офис.

# 49
  • София
  • Мнения: 3 249
... до сърдит колега се изпикава в каничката с кафе на целия офис.

 Shocked  Верно ли?  Shocked

От утре само пакетирано 3 в 1 и пластмасови чаши за еднократна употреба.  Crazy

# 50
  • Мнения: 486
То с всички продукти е така..  Sad   Показателни клипчета:

http://www.youtube.com/watch?v=jelq07wRsuY&NR=1


http://www.youtube.com/watch?v=6BhEs3qZWzg&NR=1

# 51
  • Мнения: 17 409
Като беше малка, пращаха ли те за хляб и откъде го вземаше, помниш ли? То и сега май на места се среща хляб, нахвърлян в щайгички.

# 52
  • Мнения: 2 401
Поне не съм се изказала баш по темата..  мрънках и аз доста време за пакетирането, опипването и пр. (дори съм пускала тема "откъде да си купя  добър хляб"), докато не открих моя си хляб.  Е , Добруджа- заводски, доставя се точно в споменатите щайги. Бия път, за да си го купя. 

# 53
  • Мнения: 3 784
Е, кво да се прави... човещинка.
Аз вкъщи, като изпусна нещо много вкусно, го хапвам бързо с идеята, че не е стояло дълго на земята и не са го налазили още микробите Laughing

Точно по повод тази теория винаги съм се чудела какво правиш с микробите, върху които е паднало? На тях даже не им се налага да лазят. Mr. Green

# 54
  • София
  • Мнения: 5 884
Е, кво да се прави... човещинка.
Аз вкъщи, като изпусна нещо много вкусно, го хапвам бързо с идеята, че не е стояло дълго на земята и не са го налазили още микробите Laughing

Точно по повод тази теория винаги съм се чудела какво правиш с микробите, върху които е паднало? На тях даже не им се налага да лазят. Mr. Green
Е, на тях сигурно не им е готино нещо толкова тежко да се стовари отгоре им. Laughing

# 55
  • Мнения: 3 570
Е какъв е проблема, че ще се изяде едно паднало хлебче, като редовно майки с ходещи деца ги качват в количките за пазаруване все едно че са продукт. Те децата даже се разхождат в количките. Да не би да стерилизират обувките предварително.
И колкото пъти съм правила забележка, толкова пъти съм отнасяла благословия. Веднъж една даже щеше да ме бие.
Та едно хлебче
Ние не сме свестни като потребители, та чакаме другите за нас да мислят

# 56
  • Мнения: 2 482
По цял свят било така.....
В Италия май не е. Даже ако вземем някакъв плод или зеленчук от щайгите без да сме сложили ръкавици за еднократна употреба можело да ни се скарат!
А за Франция още преди 30г. се говореше, че миели всички плодове и зеленчуци с препарати.

Сега към авторката. За такива произшествия си заслужава да се вдигне скандал. Даже и жалба до ХЕИ може да се напише.

Последна редакция: пн, 10 окт 2011, 23:39 от vl

# 57
  • Мнения: 5 710
бе аз да го изям мога ( хлебчето), но дали трябва да го платя е въпроса Twisted Evil

мен са ми се карали за несложена ръкавица , посегнах към едни ябълки и веднага ме видя един съвестен гражданин

# 58
  • Мнения: 2 482
бе аз да го изям мога ( хлебчето), но дали трябва да го платя е въпроса Twisted Evil

мен са ми се карали за несложена ръкавица , посегнах към едни ябълки и веднага ме видя един съвестен гражданин

И на мен не са се карали, защото моята половинка ме предупреди предварително.

Понякога се замислям колко % от автомобилите по улиците са чисти. Какво ще кажете? За улиците е ясно.

# 59
  • Мнения: 5 710
аз съм присъствала на една друга сцена, на щанд за рязане на салами.. мацката нещо си оправи косите с голи ръце, след което понечи към саламите. Синьората чийто ред беше съвсем спокойно й каза "моля или да отидете да си измиете ръцете, или да дойде друг да ми нареже шунка"
На момичето не му стана приятно, но се извини и извика друг служител

# 60
  • Мнения: 241
 hahaha Може да го е вдигнал от пода преди третата секунда.
Първа секунда: бактериите и бацилите са изненадани.
Втора секунда: ослушват се къде точно е паднало хлебчето.
Трета секунда: хукват към хлебчето и го налазват.

# 61
  • Мнения: X
Е, вие виждате как пада хлебчето и се ужасявате...А виждате ли как се приготвя пицата ви, супата ви, любимата ви тортичка?...Скоро вървях по Мария Луиза, бях адски гладна и реших да си купя дюнер. Принципно не си падам по този род храни, затова и не познавам нито дюнерджийниците нито хигиената там...Та значи видях Дюнер и си поръчах един. Парите ми прие вежлива касиерка, но като се обърнах към човека, който приготвяше дюнерите...щях да припадна! Тъкмо правеша дюнера на човека пред мен, когато се загледах в ръцете му. Пръстите му бяха почернели, но не беше мръсотия, а явно някакво заболяване, понеже бяха мораво-черни, просто ужасно. И беше без ръкавици! Направо ми се доповръща и си излязох, но на човека преди мен очевидно не му направи впечатление...Друг случай. Преди години работех в магазинче, на партера на стара къща. Другата част от партера, беше малко заведение. Под партера имаше мазе, а от мазето влизаха мишки. Сутрин рано, преди заведението да отвори, можеше да се види следната картинка-персоналът се точи един по един навън, и  носят по нещо увито в кърпа. Това нещо, бяха капаните, с "улова" през нощта. Всяка сутрин изнасяха плъховете, които цяла нощ сновяха покрай храната в кухнята...Това съм видяла с очите, добре че, другото не го виждам...Моя позната беше работила в няколко китайски ресторанта, и покрайнея-китайско не ям. Забранила ми е категорично, но отказва да ми каже защо. Отговорът й неизменно е " По-добре да не ти казвам, че изобщо не е за разказване...."

# 62
  • Мнения: 2 482
Такива проблеми с хигиената се решават с редовни оплаквания, а не с негледане. Оплаквания, санкции, показване на нарушителите по телевизията, затваряне на заведения, а не мълчание и оправдание, че навсякъде по света било така! Май не е така!

# 63
  • Мнения: 65
A в кланица/транжорна някой да е ходил? Препоръчвам на гнусливите да не го правят, освен ако не държат да станат вегетарианци... Grinning

# 64
  • Мнения: X
аз съм присъствала на една друга сцена, на щанд за рязане на салами.. мацката нещо си оправи косите с голи ръце, след което понечи към саламите. Синьората чийто ред беше съвсем спокойно й каза "моля или да отидете да си измиете ръцете, или да дойде друг да ми нареже шунка"
На момичето не му стана приятно, но се извини и извика друг служител
Звучи ми познато. Преди години работих няколко месеца на щанд деликатеси в Билла. Шефката много държеше да съм с ръкавици, докато режа и слагам шунката в пакетче, а и клиентите се мусеха, ако случайно съм се озовала на мястото си без ръкавици. Затова изненадата ми беше огромна, когато посегнах да хвърля в кофата няколко паднали на земята сърмички, а шефката ме плесна през ръцете и ги върна на витрината...  Whistling   Както се казва фасадата често лъже.  Wink
Но е важно някой клиент да не гледа, така е!  Naughty

# 65
  • Мнения: 2 482
A в кланица/транжорна някой да е ходил? Препоръчвам на гнусливите да не го правят, освен ако не държат да станат вегетарианци... Grinning

Аз спадам към вегетарианците и едва ли ще се заинтересувам от това.

# 66
  • в очите на моето ангелче София
  • Мнения: 7
ха ха още една причина да пазарувам само в лидл,имам позната работеща там и това което тя ми е разказвала за дисциплината и хигиената която изискват от служителите си чак ме изуми.Беше ми разказала как ако хлябът който е сега изпечен или още суров падне на земята или нямал подходящ вид за продажба веднага се бракувал,там важало мотото ако тя няма да купи нещо то нетрябва да го оставя за продажба и на клиентите.Просто съм изумена беше ми разказвала как се изважда от продажба  вечер след затваряне намалено месо,което не е закупено,как ако някоя опаковка е дори малко разкъсана се изважда веднага за бракуване и как се изхвърлят на ден килограми плодове и зеленчуци които просто нямали перфектен вид(за последното съм се убедила веднъж видях как явно управител направи забележка на момче зареждащо домати защо не е махнал натъртените надали ако е то клиент ще си ги купи и то веднага започна да рови и да ги преглежда един по един,онемях Shocked И за това което се бракувало нито на един служител не се взимала и стотинка от заплатата,затова каза тя никой от нас не се страхува да сложи нещо гнило мръсно или изпочупено за бракуване,ето така ако всички магазини започнат да практикуват вероятността "...едно изпуснато хлебче..." да отиде в кофата мисля ще нарастне неимоверно! 

# 67
  • Мнения: 46 562
Е какъв е проблема, че ще се изяде едно паднало хлебче, като редовно майки с ходещи деца ги качват в количките за пазаруване все едно че са продукт. Те децата даже се разхождат в количките. Да не би да стерилизират обувките предварително.
И колкото пъти съм правила забележка, толкова пъти съм отнасяла благословия. Веднъж една даже щеше да ме бие.
Та едно хлебче
Ние не сме свестни като потребители, та чакаме другите за нас да мислят

Проблемът е, че тази храна се яде директно. Гол продукт за директна консумация никой няма да сложи в количката. Не само заради хигиената, но в нея се слагат и препарати, прах за пране и т.н.
В нея нещата се слагат пакетирани, не ми пречи хигиената на количката, защото тези неща вече са подмятани по складове, камиони улици, самите те не са чисти, за да им осигурявам стерилна количка.

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
В заведение за храна за вкъщи виждам една хлебарка да се разхожда по пилешките флейки,казах на момичето, че има буболечка в месото,а тя ми отвърна "така ви се е сторило''.След 5 секунди когато хлебарката отново се появи най отгоре,момичето подбутна тавите,хлебарката се изплаши и пак се мушна някъде вътре в месото.Искам да ви кажа, че на персонала окото не им мигна,и изобщо не се притесниха.Навик какво да го правиш..

# 69
  • Мнения: 9 905
Забранила ми е категорично, но отказва да ми каже защо. Отговорът й неизменно е " По-добре да не ти казвам, че изобщо не е за разказване...."

това се говори за всички ресторанти и заведения за бързо хранене, обаче тайнствеността се запазва до последен дъх, никой не казва нищо конкретно....

# 70
  • Мнения: 1 446
Квото се случва на много места и в много магазини.
Едно време леля Вера от училищния стол и кюфтетата ни изпускаше, ама нема да излезе иначе бройката според купоните, нали се сещаш. Надяваш се да не ти е падало кюфтето и толкоз.

Виж, ако ми предложат филийка с лютеница, падала от към намазаното, нема да ме изкефи.

Пфууууу, даже си представих.....блях  Joy

И аз мисля, че ги е върнал обратно, иначе ще му крещят, кво си мислите....

Аз кви неща съм слушала за всички хранителни вериги, и то от непознати, кандидати за интервю. Дет се вика--спрях да ходя в определени.

# 71
  • Мнения: 46 562
това се говори за всички ресторанти и заведения за бързо хранене, обаче тайнствеността се запазва до последен дъх, никой не казва нищо конкретно....

Гледах проверка на един китайски ресторант. Парцалът, с който чистят пода беше метнат в ориза (сготвен). От този тип са Laughing

# 72
  • София
  • Мнения: 15 485
   Дъщерята е работила в китайски, поддържали са перфектна хигиена в кухнята, но не навсякъде е така.  Тя, където е адски капризна и гнуслива, и не яде всичко, там ядеше всичко.

# 73
  • Мнения: 2 401
Дай ми на ЛС координати на ресторанта, молим.  Praynig

# 74
  • Мнения: 5 710
ха, а в друга тема една потребителка почти се засрами, че нямат пари да си купуват храна от топли щандове  Grinning

# 75
  • София
  • Мнения: 15 485
Дай ми на ЛС координати на ресторанта, молим.  Praynig
 

 Вече не е там, преместиха се , но не знам къде! И това беше преди 8 години!

# 76
  • Мнения: 2 401
Язък.  Confused  Дечурлигата мрат за китайски ориз със зеленчуци.
А аз ясно помня онова филмче с ориза и парцалите по легените, дето го дадоха по телевизора едно време..

# 77
  • Мнения: 4 841
Дай ми на ЛС координати на ресторанта, молим.  Praynig

Присъединявам се към молбата Praynig Обожавам китайска храна, и имам едно-две места откъдето пазарувам спокойно, но не съм им влизала в кухните, така че всяка информация от първа ръка за наистина читаво място ми е добре дошла.


Не съвсем по темата, но около нея: мисля, че горкото (сигурно отдавна вече изядено) хлебче дори не подозира, че вече не е какво да е хлебче, а Специалното Изпуснато Хлебче, станало предмет на тема в бг-мама  Joy Откакто е пусната темата, от две съвсем различни места чух как се обсъжда хигиената в Карфур и по-специално отношението към хляба  Joy Позволих си да опонирам на една дама, че става въпрос за едно хлебче, но гледано през призмата на бг-мама то вече е символ на всичкия хляб на целокупното българско човечество  Joy
Та така. Форумът е сила. Не че някой някога се е съмнявал.

# 78
  • Мнения: 3 405
Жалко за Карфур в такъв случай.
Дали и в други градове е прихванал заразата?  Laughing

# 79
  • София
  • Мнения: 62 595
Едно е видяла, но колко ли други са  паднали и никой не е видял?  Simple Smile

# 80
  • Мнения: 4 841
Едно е видяла, но колко ли други са  паднали и никой не е видял?  Simple Smile

Другите може да са падали, но си нямат ТЕМА  Wink Това е то шанс - веднъж да паднеш, но в правилния момент и пред правилния поглед. Аз обаче продължавам да се вълнувам какво е било хлебчето. Земелче, продълговато, тухличка... Някак не мога да изживея напълно ситуацията, ако нямам ясна визия за главния герой.  Sunglasses

# 81
  • Варна
  • Мнения: 283
Едно е видяла, но колко ли други са  паднали и никой не е видял?  Simple Smile

Другите може да са падали, но си нямат ТЕМА  Wink Това е то шанс - веднъж да паднеш, но в правилния момент и пред правилния поглед. Аз обаче продължавам да се вълнувам какво е било хлебчето. Земелче, продълговато, тухличка... Някак не мога да изживея напълно ситуацията, ако нямам ясна визия за главния герой.  Sunglasses


  202uu

# 82
  • София
  • Мнения: 30 200
ами...по темата с хигиената. Днес пускам ТВ-то и дават по БНТ1 кулинарно предаване. Гостенката бърка някакъв сладкиш и при слагане на всеки един продукт, разбърква, бърка с пръст, облизва си пръста, дослагва, пак бърка, пак ближе  Sick Догади ми се и се зачудих как може подобно нещо да дават по ТВ, нямаше ли кой да й направи забележка  ooooh! Егати хигиената  ooooh!

# 83
  • Мнения: X
ами...по темата с хигиената. Днес пускам ТВ-то и дават по БНТ1 кулинарно предаване. Гостенката бърка някакъв сладкиш и при слагане на всеки един продукт, разбърква, бърка с пръст, облизва си пръста, дослагва, пак бърка, пак ближе  Sick Догади ми се и се зачудих как може подобно нещо да дават по ТВ, нямаше ли кой да й направи забележка  ooooh! Егати хигиената  ooooh!
Ми жената така си го прави вкъщи, по домашному и сигурно й е по-сладко!  Grinning

# 84
  • Мнения: 17 546
На мен ми е интересно какво си мислите за щандовете с насипни лютенички, "снежанки" и други разядки (егати тъпата дума Laughing ), които всеки уважаващ себе си голям супермаркет има? Rolling Eyes
Толкова са вкусни понякога... а когато ги видиш на скапани, течащи мухлясали домати и други зеленчуци и продукти с изтекъл срок на годност, никога няма да си помислиш да хапнеш прелестната "домашна" лютеница от Кауфланд, например и си възмутен до дъното на душата си. В закритите площи на магазина има цехчета за оползотворяване на въпросния брак и превръщането му в доходоносни бързи мезета за изненадващи гости или просто за чревоугодници. Crazy
Сещам се как от Фантастико не си направиха труда да ми отговорят на възмущението, поднесено им чрез личната им форма за контакт, за мухлясалия им "Аси кейк" с изтекъл срок на годност от щанда за пакетирани захарни изделия. Същият вероятно скоро, след като са получили моето мрън-мрън, се е превърнал в щастлива и много прясна пастичка "Скаличка" с чудесен вкус, извисяваща гордо връх от витрината им за торти, пасти и сладкиши! Joy

Не яжте!!! Naughty Онзи ден Соларният човек, който се храни с фотони от слънчевата светлина вече две години и изглежда здрав, и жизнен, и на 60 и няколко изглежда като на 53(при Карбовски) каза, че храната е зависимост, също като алкохола и наркотиците, и спокойно можем и без нея! Sunglasses

# 85
  • Мнения: X
Не яжте!!! Naughty Онзи ден Соларният човек, който се храни с фотони от слънчевата светлина вече две години и изглежда здрав, и жизнен, и на 60 и няколко изглежда като на 53(при Карбовски) каза, че храната е зависимост, също като алкохола и наркотиците, и спокойно можем и без нея! Sunglasses
Току-що получих вдъхновението, от което се нуждаех! Благодаря ти, Денонощнице!!! Показа ми светлината и от този момент забравям за храната!   bouquet   bouquet    bouquet

# 86
  • Мнения: 1 362
ами...по темата с хигиената. Днес пускам ТВ-то и дават по БНТ1 кулинарно предаване. Гостенката бърка някакъв сладкиш и при слагане на всеки един продукт, разбърква, бърка с пръст, облизва си пръста, дослагва, пак бърка, пак ближе  Sick Догади ми се и се зачудих как може подобно нещо да дават по ТВ, нямаше ли кой да й направи забележка  ooooh! Егати хигиената  ooooh!
Ми жената така си го прави вкъщи, по домашному и сигурно й е по-сладко!  Grinning
Има една ТВ реклама на някакъв пастет, в която героите обикалят из апартамента и си облизват пръстите. Много ми е гнусна. Направо ми се отяжда всякакъв пастет.

# 87
  • Мнения: X
ами...по темата с хигиената. Днес пускам ТВ-то и дават по БНТ1 кулинарно предаване. Гостенката бърка някакъв сладкиш и при слагане на всеки един продукт, разбърква, бърка с пръст, облизва си пръста, дослагва, пак бърка, пак ближе  Sick Догади ми се и се зачудих как може подобно нещо да дават по ТВ, нямаше ли кой да й направи забележка  ooooh! Егати хигиената  ooooh!
Ми жената така си го прави вкъщи, по домашному и сигурно й е по-сладко!  Grinning
Има една ТВ реклама на някакъв пастет, в която героите обикалят из апартамента и си облизват пръстите. Много ми е гнусна. Направо ми се отяжда всякакъв пастет.
Може би авторите на реклами си мислят, че всичко това е страшно умиляващо и изкушаващо! Както кошмарната "Ауу, че мирише!", дето я гледахме и се умилявахме няколко години!  Whistling

# 88
  • Мнения: 12 674
Не яжте!!! Naughty Онзи ден Соларният човек, който се храни с фотони от слънчевата светлина вече две години и изглежда здрав, и жизнен, и на 60 и няколко изглежда като на 53(при Карбовски) каза, че храната е зависимост, също като алкохола и наркотиците, и спокойно можем и без нея! Sunglasses
Току-що получих вдъхновението, от което се нуждаех! Благодаря ти, Денонощнице!!! Показа ми светлината и от този момент забравям за храната!   bouquet   bouquet    bouquet

Ама сега, като е мрачно?

# 89
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Сега ще излезе, че уважаващите хигиената хора не си облизват дори  пръстите.
Започвам да се чудя по какъв начин се сдобиват с деца и как въобще понасят после тези същества.
Обикновено омазани с телесни течности от разнороден характер поне до първата си година.

# 90
  • София
  • Мнения: 537
ох много се смях на някои постове.... работех в хранителен магазин и няма да ви спестя какво се правеше. Кренвиршите, които почваха да изсъхват(спаружват) Simple Smile се слагаха нощем в кофа с вода и на стуринта бяха опънати, лъскави и като нови:)
Пушеха филе собствено производство, но не беше пушене, а намазване със една смес и топлене на пара за да влезе миризмата навътре в месото:)
Сирене от една и съща тенекия се слагаше с 3 цени. Нямаше ръкавици, нямаше сапун за ръце и кърпи.
мизерия... издържах 2 седмици и избягах с 300км/ч, че иначе и аз трябваше да стана слънцеяд Simple Smile
В този магазин никога не влязох повече, но и в китайски р-т не ям повече след онзи репортаж с парцалите.
Имам дете на 3г. и не съм гнуслива, но някои неща ми идват в повече:)

# 91
  • Мнения: 4 841
Сега ще излезе, че уважаващите хигиената хора не си облизват дори  пръстите.

  Joy

# 92
  • Мнения: 3 405
Не яжте!!! Naughty Онзи ден Соларният човек, който се храни с фотони от слънчевата светлина вече две години и изглежда здрав, и жизнен, и на 60 и няколко изглежда като на 53(при Карбовски) каза, че храната е зависимост, също като алкохола и наркотиците, и спокойно можем и без нея! Sunglasses

Ъх!
Тоя нормален ли изглеждаше?

# 93
  • Мнения: 958
Да, и не е единственият. Има много такива случаи, май около Тибет. Хора, които даже и вода не пият.
По въпроса с храната, аз не съм гнуслива, от както имам деца. Намирала съм запаси солети къде ли не, саламчета, сирене, и ако детето си ги намери първо си ги изяжда. Облизването на пръстите за мен на моменти даже може да е секси Wink Но когато правиш ядене за външни хора, тогава се съобразяваш.
На времето работих в една пицария, имахме си котка, която гонеше мишките, не веднъж се е случвало при пълно заведение, котката да изкара някоя мишка и да я загризе на средата. Ами клиентите не намаляваха.
Не оспорвам нуждата от хигиена, но не знам коя храна е застрахована, нито плодове, нито зеленчуци, сокове, меса, сирена, всичко което е свързано с работата на човек е замърсено по един или друг начин.

# 94
  • Мнения: 5 647
Не яжте!!! Naughty Онзи ден Соларният човек, който се храни с фотони от слънчевата светлина вече две години и изглежда здрав, и жизнен, и на 60 и няколко изглежда като на 53(при Карбовски) каза, че храната е зависимост, също като алкохола и наркотиците, и спокойно можем и без нея! Sunglasses

Ъх!
Тоя нормален ли изглеждаше?

Преди време някаква кукувица разправяше в "На кафе", че е достатъчно да изядеш 1 житно зрънце и от друго нямаш нужда...

# 95
  • France
  • Мнения: 726
Току що се прибирам от пазар и какво ми се случи:
Търсейки произхода на пакетираната риба, от плика пада една сардина- не беше добре запечатан. Аз подавам рибката и плика на продавачката и тя най-безцеремонно върна сардинката вътре и залепи плика.
Исках да й направя забележка, ама понеже днес ми е напрегнато и имам да решавам някои проблеми и реших да си спестя нервите. Знам, че не постъпих правилно.

# 96
  • Мнения: 30
Едно житно зрънце! #Crazy Ей сега вече ще забогатея, като не харча първо за храна, второ за ток, на който готвя, и трето, ще имам толкова свободно време, че ще мога и на още една работа да ходя!

# 97
  • Мнения: 2 482
Едно е видяла, но колко ли други са  паднали и никой не е видял?  Simple Smile

Другите може да са падали, но си нямат ТЕМА  Wink Това е то шанс - веднъж да паднеш, но в правилния момент и пред правилния поглед. Аз обаче продължавам да се вълнувам какво е било хлебчето. Земелче, продълговато, тухличка... Някак не мога да изживея напълно ситуацията, ако нямам ясна визия за главния герой.  Sunglasses

Ох, че глупости! Нямам думи!

# 98
  • Мнения: 17 546
Има пълнолуние в момента и Луната свети като крушка! Laughing Той каза, че "яде" и лунна светлина, но тя не е толкова пълноценна "храна" като слънчевата. Чалъм има за всичко, стига да не иска да яде човек. Mr. Green
Ако нещо стане и с Луната, има кварцови, УВ лампи... все си мисля че за някоя светлинна диета дорде огрее слънцето, ще свършат работа.

Ъх!
Тоя нормален ли изглеждаше?
Не можеш да си представиш колко нормален и симпатичен мъж!

Само дето бил на 58, а не на 60 и нещо си. Но не го слушах толкова внимателно през цялото време. http://www.blitz.bg/article/26489
 
ПП. В студиото изглеждаше по-добре, отколкото на тази снимка.

И както казва joya, не е единствен http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=374799

Последна редакция: ср, 12 окт 2011, 13:14 от Денонощница

# 99
  • Мнения: 276
Не яжте!!! Naughty Онзи ден Соларният човек, който се храни с фотони от слънчевата светлина вече две години и изглежда здрав, и жизнен, и на 60 и няколко изглежда като на 53(при Карбовски) каза, че храната е зависимост, също като алкохола и наркотиците, и спокойно можем и без нея! Sunglasses

Ъх!
Тоя нормален ли изглеждаше?

Добре, като нямаме нужда от храна, тогава защо съществува аноексията? Те и анорексичките си мислят, че нямат нижда от храна.

Преди време някаква кукувица разправяше в "На кафе", че е достатъчно да изядеш 1 житно зрънце и от друго нямаш нужда...

# 100
  • Мнения: 276
Не яжте!!! Naughty Онзи ден Соларният човек, който се храни с фотони от слънчевата светлина вече две години и изглежда здрав, и жизнен, и на 60 и няколко изглежда като на 53(при Карбовски) каза, че храната е зависимост, също като алкохола и наркотиците, и спокойно можем и без нея! Sunglasses

Ъх!
Тоя нормален ли изглеждаше?


Преди време някаква кукувица разправяше в "На кафе", че е достатъчно да изядеш 1 житно зрънце и от друго нямаш нужда...


Добре, като нямаме нужда от храна, тогава защо съществува анорексията? Те и анорексичките си мислят, че нямат нужда от храна.

# 101
  • Мнения: 1 362
Може би анорексичките пропускат изгрева и залеза  newsm78

# 102
  • Мнения: 17 546
Добре, като нямаме нужда от храна, тогава защо съществува анорексията? Те и анорексичките си мислят, че нямат нужда от храна.
Защото те па хептен нищо не ядат! Човекът се храни със слънчева енергия, не с нищо.

# 103
  • Мнения: 269
Може би анорексичките пропускат изгрева и залеза  newsm78

 rotfImbo

# 104
  • София
  • Мнения: 15 485
   Абе ако има слънчева светлина с аромат на скара, първа ще съм там!

# 105
  • Мнения: 2 161
Може би анорексичките пропускат изгрева и залеза  newsm78

 rotfImbo
Добре приритваш от смях. Надявам се, никога няма да ти се наложи да виеш и риташ от мъка, що се отнася до анорексията.

# 106
  • Мнения: 158
И аз имам доста такива случки,ще разкажа накратко за тези които се сещам:
-детето ми много харесва да си хапва маслини,наредила съм се на витрината с маслини в голям софийски хипермаркет и чакам,а пред мен една върастна дама с червено черилце поиска маслинка,продавачката и подаде лъжицата,тя бръкна с лакираните си пръстчета и си взе една,така реденето ми беше напразно,а детето цяла вечер чакаше обещаните маслини.
-в кварталния магазин,стоката която получават от задния вход се разопакова,гризе и дърпа от една и съща група кучета,намирала съм в същи магазин залепени кроасани с тиксо(и то много често),прегризани опаковки,мръзни продукти...
-в кафе,виждам как сервитъорката преди да ми донесе кафето го разлива и старателно почиства ръбчетата на  чашата с гнусен парцал Sick
а в магазините хлебчетата редовно се взимат с ръце и щипки и ръкавици някои хора въобще не  ползват Close
...и това е само малка част от случайте,но в момента за тях се сетих,ако се сетя друго ще допълвам.

# 107
  • София
  • Мнения: 5 884
maliby, е ти ме уби с тия прегризани опаковки, залепени с тиксо... Laughing

# 108
  • Мнения: 5 710

Преди време някаква кукувица разправяше в "На кафе", че е достатъчно да изядеш 1 житно зрънце и от друго нямаш нужда...

Всъщност, Буда не е имал нужда от храна, хранил се е с 1 оризово зрънце на ден.

за мен това е малко като приказката "тъкмо научих  кучето да не яде и то взе, че умря"


# 109
  • Мнения: 158
maliby, е ти ме уби с тия прегризани опаковки, залепени с тиксо... Laughing
От три кроасана два бяха залепени с тиксо,май съм голяма късметлийка Mr. Greenкакто каза мъжа ми на печелившите честито Joy а месото и колбасите в този магазин са под всякаква критика,няма да се учудя ако някое от кучетата е на витрината с надпис и цена CrazyИмам приятелка която работеше там и такива пикантерий ми е разказвала,че  Sick но нещо което не съм видяла с очите си не мога да твърдя,че е вярно.

# 110
  • Мнения: 3 405
А дали някъде има логично обяснение за фотосинтезиращите?
Това в статията не ми е достатъчно.

# 111
  • Мнения: 17 546
А дали някъде има логично обяснение за фотосинтезиращите?
Това в статията не ми е достатъчно.
Ето малко повече инфо:
http://www.bialobratstvo.info/index.php?option=com_content&t … 22&Itemid=116
http://www.lekove.bg/articles/view/11/913
http://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D0%BB%D1%8A%D0%BD%D1%87%D0% … 5/127008370682313

# 112
  • Варна
  • Мнения: 6 332
maliby, е ти ме уби с тия прегризани опаковки, залепени с тиксо... Laughing
От три кроасана два бяха залепени с тиксо,май съм голяма късметлийка Mr. Greenкакто каза мъжа ми на печелившите честито Joy
Прилича ми на разрушена промоционална единица!  Laughing Нещо като 2+1, ама поотделно. Купени от Метро. Joy

# 113
  • Мнения: 5 710
Лекарите казват до 6 седмици, но има хора преживяли без храна и 100ина дни, например, ако започваш глада от 200ина кг. това, ако пиеш вода, иначе по-кратко.
Зависи и къде си, какви са условията на средата.

Лошото да не ядеш е, че освен че губиш маса, губиш мозък, разбиваш си всички системи на практика.

Тоя чичик набива бъргерите нощем, сто процента. Е, денем сигурно фотосинтезира.

# 114
  • Мнения: 4 300
Точно мислех да пиша, че ще повярвам на такава фотосинтеза само ако фотосинтезиращият е вързан за ръката ми нон стоп и няма храна и вода в обсега си.

# 115
  • Мнения: X
hahaha Може да го е вдигнал от пода преди третата секунда.
Първа секунда: бактериите и бацилите са изненадани.
Втора секунда: ослушват се къде точно е паднало хлебчето.
Трета секунда: хукват към хлебчето и го налазват.
Joy Няма да забравя как като студентка в Германия бачках известно време в пекарната на една верига магазини от типа на Билла. Там нали всички си търсят правата, та една възмутена клиентка започна да ми сочи хляба с маслини и да ме хока, че съм продавала мухлясал хляб. А всъщност и там започнаха много да е изтарикатяват. Оказа се, че са ме сложили на този щанд без да ми направят инструктаж и да ме изследват за хепатит итн, което по принцип е наказуемо.

# 116
  • Мнения: 241
Точно мислех да пиша, че ще повярвам на такава фотосинтеза само ако фотосинтезиращият е вързан за ръката ми нон стоп и няма храна и вода в обсега си.
Лоша идея — ще те изяде.  bite Как ще избягаш като си вързана за ръката, а? Joy

# 117
  • Мнения: 2 180
И двата пъти, в които съм взимала прясна риба от Карфур, се оказваше не толкова свежа  Whistling

Присъствала съм на скандал в Лидл между 2 клиентки по повод бъркането без щипка в пресните кроасани. По принцип съм гнуслива, но не разбрах позицията на жената, която изтрещя над другата. Последната просто бръкна и си взе 2 кроасана без да опипва останалите. В случая не разбирам какъв е проблема...?

# 118
  • Мнения: 2 482
И двата пъти, в които съм взимала прясна риба от Карфур, се оказваше не толкова свежа  Whistling

Присъствала съм на скандал в Лидл между 2 клиентки по повод бъркането без щипка в пресните кроасани. По принцип съм гнуслива, но не разбрах позицията на жената, която изтрещя над другата. Последната просто бръкна и си взе 2 кроасана без да опипва останалите. В случая не разбирам какъв е проблема...?

Дали пък не ги е докоснала??? За да не ги докосне би трябвало да са на разстояние от останалите. Така ли беше? Щом има вилица или ръкавици, редът трябва да се спазва. Неслучайно са го измислили, подобрява се хигиената. И аз преди 2дена се разправях в Била за такова бъркане с ръце. Както написах по-назад продавачите в Италия се карат дори, ако плодовете и зеленчуците се пипат без ръкавици! Освен това те са добре измити. Къде сме ние и къде са те?
Какво ще кажете, ако продавачките на хляб са болни от туберкулоза? Ще ви хареса ли? Преди години ги изследваха, а как е сега не зная.

# 119
  • Мнения: 3 405
Точно мислех да пиша, че ще повярвам на такава фотосинтеза само ако фотосинтезиращият е вързан за ръката ми нон стоп и няма храна и вода в обсега си.

Чичкото казва, че пие вода и сокове.

И аз все още не мога да го повярвам в това, че не яде и е жив, въпреки, че пие вода и сок.
Оставям все пак  един процент за свръхчовешки възможности, които не рабирам, но и не отричам Simple Smile

# 120
  • Мнения: 12 674
Сред йогите  има много такива. 

# 121
  • Мнения: 4 300
Аха, това малко променя картинката. Уточни ли какъв сок?

Щото под формата на сок мога да приготвя и леща яхния  Blush.

# 122
# 123
  • Мнения: 958
Аз явно съм голям индианец, ама не взимам вече хлебчета от топлите витрини. По принцип ходя само в Пикадили и си ги искам от щанда.
И въпреки всичко изпадам в недоумение как трябва да си извадя хлебче.
С едната ръка взимам торбичката, с другата отварям вратичката, придържам я защото винаги пада, и с третата, въоръжена с щипките или уред подобен на вилица вадя хлебчето .... а с коя си държа чантата, или детето, или кошничката, ако съм без количка.   newsm78
За това само от витрината, жената ги взима с ръкавици, слага ми ги в торбичка, а обикновено и виждам как вади тавата от фурната.  дори и да ги е изпускала, не си личи.   Peace

# 124
  • Мнения: 4 916
Всяка вратичка на витрина за хлебчета има възможност за застопоряване, докато си взимаш каквото искаш.  Накарай някой от служителите да ти покаже.

# 125
  • Мнения: 1 362
Да застопорявам вратичката се научих, обаче с щипките ми е много трудно, особено когато трябва да извадя 1 кг самун хляб и да го пъхна в книжния плик.

# 126
  • Мнения: 12 674
С пръстчета си ги взимам. По-големия може да вземеш направо с плика, по-удобно е.

# 127
  • Мнения: 21 578
   Честно казано, в нашия магазин щипката е по-гнусна, отколкото да си ги вземат хората с пръсти. Явно никога не се почиства, виси в свободно състояние и се мандахерца покрай вратичките на една също доволно мръсна верига  и има следи от недопечен хляб по нея.......

# 128
  • Мнения: X
Мен повече би ме притеснило продавачката да не си е измила ръцете след ползване на тоалетна, отколкото паднало на земята хлебче. В офиса ми имах възможност да наблюдавам колегите си (все хора уж образовани, възпитани и с претенции). Поне една трета въобще и не минаваха през умивалника на излизане от тоалетната. Дано по магазините, ресторантите и кафетариите хората да имат по-добри хигиенни навици. Praynig Казвам "дано", щото освен да се позова на късмета си да не попадам на тях, не виждам какво друго мога да направя в случая. Grinning

# 129
  • Мнения: 5 710
Последната просто бръкна и си взе 2 кроасана без да опипва останалите. В случая не разбирам какъв е проблема...?

проблемът е в спазването/или не на едно правило.
ако тази г-жа не е е  опипала останалите кроасани,  следващатам виждайки, че да бъркаш с ръка е ОК,  може спокойно да провери и  'кой е по-мек".
Аз не съм крайна радетелка за стелирилизираност, наясно съм, че 'някой може да не си е измил ръцете", но съм 'за' спазването на правилата.
Щом ги има, значи има смисъл и изпълняват нечии изисквания. Например на ХЕИ.

# 130
  • София
  • Мнения: 5 884
За миенето на ръцете след тоалетна имаше много готин виц.
Двама студенти от Оксфорд и от Кеймбридж. Единият си измива ръцете, а другият - не.
- Вие в Оксфорд не си ли миете ръцете след тоалетна?
- Ние в Оксфорд не си пикаем върху ръцете.
 Laughing

# 131
  • Мнения: 10
Баба ми работеше в предприятие за колбаси по татово време , постоянно висях при нея като дете, такива гнусотии съм виждала, че това с падналите хлебчета направо не бих го забелязала

# 132
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 840
За вас не знам, но ако аз опека тава с малки, вкусни, ароматни хлебчета и накрая две от тях вземат, че паднат на пода, където цял ден са преминавали орди диви хуни под формата на деца и мъж, без окото ми да трепне и без даже да се оглеждам вижда ли ме някой, ще ги вдигна, ще ги издухам и ще ги върна при останалите. Ей така на.

# 133
  • Мнения: 17 546
Онзи ден в Лидл, докато вадех хлебчета с гауда с калпавите им щипки, едно хлебче ми падна. Всички около мен застанаха като на стоп-кадър и втрещени ме гледаха какво ще направя. Ами взех от най-малките пликчета, сложих го вътре и после в количката при другите покупки. Допълних си бройката хлебчета в големия плик, сложих и тях в количката, и си продължих. И все едно някой натисна дистанционното и освободи картината за движение. Laughing Хората се разотидоха спокойни, кой за каквото беше тръгнал. А едно куче пред магазина много се зарадва на топлото ароматно хлебче. Тези гадове от пекарната са направили хлебчетата по 69 стотинки, колкото един голям хляб едното!  Rage Ще гледам вече да не ги изпускам. Laughing

# 134
  • Мнения: 4 841
Всички около мен застанаха като на стоп-кадър и втрещени ме гледаха какво ще направя.

Ето, чели са темата  Joy

# 135
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 124
То и аз като Бу..  Laughing

# 136
  • Мнения: X
Всички около мен застанаха като на стоп-кадър и втрещени ме гледаха какво ще направя.

Ето, чели са темата  Joy
Хахах, браво Денонощи, съвестна гражданка си Laughing

# 137
  • Мнения: 27
Изчетох ви момичета и искрено се посмях!
Сега да ви кажа за контролните органи. Аз съм управител на хранителен магазин. Идва проверка от АБХ и един дебел плужек с разкопчана до пъпа риза и отваря витрината със сиренето (насипно в тавички) и космите му стърчат вътре, е ние ли да го плащаме, че се е наврял контролния орган вътре?!?. Аууууу ужас! Добре, че не ям сирене, но за клиентите ме е жал! Докато приключи проверката си омачка цигарата на плота на витрината и сипна тютюн навсякъде, то верно продавачките избърсаха след него, но така ли трябваше да е! Та работата е доста по-дебела отколкото изглежда!

# 138
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Ако знаете колко много неща как се приготвят нацяло ще се откажете от храната. Преди много години карах стажа си в бургаския хлебозавод. Когато стане авария на някоя от линиите тя се спира, но хляба който трябва да се изпече на нея вече е омесен и започва да превтасва и излиза от казаните и пада по пода. Върнатия хляб с изтекъл срок на годност се прави на трохи и отново се омесва в тестото. Ръкавици в това производство не може да се използват (освен от човека който вади хляба), но поне се извършаше редовна профилактика на помещенията.

# 139
  • Мнения: 17 546
... но поне се извършваше редовна профилактика на помещенията.
Та като пада тестото на пода, да не е баш в най-голямата мръсотия? Joy

# 140
  • Мнения: 1 167
Ама вие тези хлебчета защо изобщо ги ядете? Първо те са полуфабрикати, второ са замразени и накрая чак се пекат ... а и трето падат по земята  Laughing
Свеки преди две седмици донесе мини франзела и я забравихме. Вчера я изрових от дъното на чекмеджето - беше си мека и нямаше грам мухъл  Crazy
Забравяла съм и пакетиран хляб - на втория-третия ден след изтичане срока на годност целия е мухлясал  Wink

# 141
  • Мнения: 17 546
Свеки преди две седмици донесе мини франзела и я забравихме. Вчера я изрових от дъното на чекмеджето - беше си мека и нямаше грам мухъл  Crazy
Мека?!!! След две седмици!!! Обикновено тези франзели на следващия ден са на кокал и може да ги ползваш за бухалка! Не ще да е била полуфабрикат тази... Thinking

# 142
  • Мнения: X
И аз вече се отказах да купувам от "прясно изпечените" хлябове. Стават на камък още на същия ден.

# 143
  • Мнения: 1 167
Свеки преди две седмици донесе мини франзела и я забравихме. Вчера я изрових от дъното на чекмеджето - беше си мека и нямаше грам мухъл  Crazy
Мека?!!! След две седмици!!! Обикновено тези франзели на следващия ден са на кокал и може да ги ползваш за бухалка! Не ще да е била полуфабрикат тази... Thinking

Ако я сложиш в найлонова торбичка се запазва мека. Ако я оставиш в хартиената, тогава става на кокал. Има си тънкости ....

# 144
  • Мнения: 17 546
Четирима мъже храня у дома, изяждат се несметни количества хляб и се купува всякакъв хляб. Съхранява се по най-читавия начин, защото те твърд хляб не ядат! Е, няма франзела, която два дни да остане мека, а какво остава пък за две седмици! Колкото и да си на ти с тънкостите за съхраняване на франзели, не си вълшебница. Wink Laughing

# 145
  • Мнения: 1 167
Четирима мъже..... и ви остава хляб, два дни? Май вие сте вълшебниците  Hug
Може би трябва да спомена, че минифранзелата беше от пикадили  Thinking ако има разлика с останалите....

# 146
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 124
Четирима мъже..... и ви остава хляб, два дни? Май вие сте вълшебниците  Hug
Може би трябва да спомена, че минифранзелата беше от пикадили  Thinking ако има разлика с останалите....
Едва ли има разлика.Всичките им ги карат замразени в чували.  Peace

# 147
  • Мнения: 17 546
Четирима мъже..... и ви остава хляб, два дни? Май вие сте вълшебниците  Hug
Къде написах, че У НАС ни остава хляб два дни? Rolling Eyes Или написах нещо друго за двата дни:

Е, няма франзела, която два дни да остане мека, а какво остава пък за две седмици!
Mr. Green

# 148
  • Мнения: 1 167
Започнах да съжалявам, че я изхвърлих. Можеше да ти я пратя по пощата. Сигурна съм, че щеше да я получиш все още мека  Mr. Green

# 149
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 124
Започнах да съжалявам, че я изхвърлих. Можеше да ти я пратя по пощата. Сигурна съм, че щеше да я получиш все още мека  Mr. Green
Joy Joy Joy

# 150
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 840
Като стигнете да пращате печени прасенца по пощата, съобщете ми Laughing

Повечето 'прясно изпечени' хлябове у нас или
а) стават на камък, ако са в хартиена торбичка или
б) стават жилави, ако са в найлон

# 151
  • Мнения: 190
Всеки ще  го направи   дори  и   вие  никой  не  иска  да   плаща  от  джоба  си  нали  ? Wink
Представи  си  4и  ти беше  изпуснала  въпросните  хлеб4ета( а не  ти  трябват пове4е)   какво щеше  да  направиш ?
Аз  самата  някога  работих сервитьорка  ем   разсипах  картофки     сложих  си  ги обратно   няма  как  да  дам  3 лв  от  джоба  за  да  поръ4ам   друга  порция  , а  тази   да хвърля  сещате  се нали  ?
И  знам  4е  е  неправилно  ,но  така  сме устроени  хората  .И  не  само  във  България  го има   Peace Та  струва  ми  се  4е понякога   от мухата  се прави  слон   Tired

# 152
  • Мнения: 1 167
Точно така Бу, жилава, но все пак мека  Peace

# 153
  • Мнения: 17 546
Започнах да съжалявам, че я изхвърлих. Можеше да ти я пратя по пощата. Сигурна съм, че щеше да я получиш все още мека  Mr. Green
Ако някога стигна до там, че да имам нужда някой да ми праща хляб или да го търся в кофите, първо на теб ще пиша. Mr. Green


Всеки ще  го направи   дори  и   вие  никой  не  иска  да   плаща  от  джоба  си  нали  ? Wink
Представи  си  4и  ти беше  изпуснала  въпросните  хлеб4ета( а не  ти  трябват пове4е)   какво щеше  да  направиш ?
Аз  самата  някога  работих сервитьорка  ем   разсипах  картофки     сложих  си  ги обратно   няма  как  да  дам  3 лв  от  джоба  за  да  поръ4ам   друга  порция  , а  тази   да хвърля  сещате  се нали  ?
И  знам  4е  е  неправилно  ,но  така  сме устроени  хората  .И  не  само  във  България  го има   Peace Та  струва  ми  се  4е понякога   от мухата  се прави  слон   Tired
Няма да го направи всеки! Само смотана сервитьорка ще изсипе картофите, а да не казвам каква ще ги върне обратно в чинията, зощото нямала 3 лв!!! да ги плати! А аз защо да си плащам порцията на некадърни хора, за да я разсипват и да ми я събират от пода ли? Божеее, и се похвали с това... ooooh! Похвално е, че знаеш, че е неправилно! И НЕ, не всички хора в България сте устроени така. Sick


Бу, вярваш ли че две седмици ще е мека франзелата, макар и жилава?

# 154
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 840
Бу, вярваш ли че две седмици ще е мека франзелата, макар и жилава?
Хм, чак 2 седмици... не знам, не мисля. До няколко дена - 2-3-4 - съм тествала, но чак 14 дена - даже в супер-дупер найлон се изпарява полека влагата; ако е навън - става на камък хлябът; ако е вътре, става конденз и има мухъл.

# 155
  • Мнения: X
Няма да издържи 2 седмици, защото още на първата ще е мухлясала. Особено пък ако я загъна в найлон.

# 156
  • Мнения: X
Не е хубаво да се държи хляб в найлон, особено ако го взимате топъл. Пък нека се запазва мек по-дълго време...

# 157
  • София
  • Мнения: 62 595
В тези хлебчета толкова консерванти и стабилизатори блъскат, че и в найлон няма да мухлясат!

Колкото до сервитьорите, готвачите и подобни, дори човек в началото да е бил много принципен, в един момент къде заради 3-те лева, къде заради "всички така правят", свиква, дори приема за нормално и вече не се гнуси. А като го приеме за нормално, значи вече няма вътрешен конфликт, няма вина, и като го хванеш на момента да го прави, ще те погледне с едни такива невинно-учудени очи, като дете, на което са му взели близалката!

# 158
  • Мнения: 1 167
В тези хлебчета толкова консерванти и стабилизатори блъскат, че и в найлон няма да мухлясат!


Това се опитвам да кажа и аз. Нито беше мухлясал, нито се беше втвърдил за две седмици  Rolling Eyes

# 159
  • Мнения: 190
Денонощница ти  сигурно  си безгрешна не  си  разливала  вода  ,не  си  разсипвала  "картофки"  Аз  никога не мога  да  си позволя   да  ОБИДЯ    4овек   който  познавам, камоли   накой който  непознавам  даже  не съм  виждала  !!!!Откаде   този  груб  език  който   не утива на безгешен  4овек  Simple Smile   Или  може  би  защото  някога   на  15 г  щом  съм  работила  сервитьорка   съм  такава  ?Или  за тебе  сервитьорството  е  гнусна  работа   ? или  затова  4е съм нямала  3  лева да си  ги платя  ?  Какъв  ти е проблема  , 4е  си позволяваш   да обиждаш  ?

# 160
  • Мнения: X
Денонощница ти  сигурно  си безгрешна не  си  разливала  вода  ,не  си  разсипвала  "картофки"  Аз  никога не мога  да  си позволя   да  ОБИДЯ    4овек   който  познавам, камоли   накой който  непознавам  даже  не съм  виждала  !!!!Откаде   този  груб  език  който   не утива на безгешен  4овек  Simple Smile   Или  може  би  защото  някога   на  15 г  щом  съм  работила  сервитьорка   съм  такава  ?Или  за тебе  сервитьорството  е  гнусна  работа   ? или  затова  4е съм нямала  3  лева да си  ги платя  ?  Какъв  ти е проблема  , 4е  си позволяваш   да обиждаш  ?
Може би проблемът й е, че тя е била клиентката, получила картофките, как мислиш? newsm78 Или поне би могла да бъде! Най-вероятно всички някога сме били на мястото на тази клиентка. Не е приятно да го разберем, никак не е.

# 161
  • Мнения: 17 546
Денонощница ти  сигурно  си безгрешна не  си  разливала  вода  ,не  си  разсипвала  "картофки"  Аз  никога не мога  да  си позволя   да  ОБИДЯ    4овек   който  познавам, камоли   накой който  непознавам  даже  не съм  виждала  !!!!Откаде   този  груб  език  който   не утива на безгешен  4овек  Simple Smile   Или  може  би  защото  някога   на  15 г  щом  съм  работила  сервитьорка   съм  такава  ?Или  за тебе  сервитьорството  е  гнусна  работа   ? или  затова  4е съм нямала  3  лева да си  ги платя  ?  Какъв  ти е проблема  , 4е  си позволяваш   да обиждаш  ?
Разливала съм и съм изпускала храна когато съм имала гости, защото не съм имала честта да работя като сервитьорка, но никога не съм връщала разлятото или изпуснатото по чашите и чиниите на гостите си! Нямам нищо против професията, имам против хората, които я работят така, сякаш клиента е обект за насмешка и правене на гадни номерца. Naughty Не ми е известна биографията ти, за да знам на колко години си я работила тази работа, но не ми харесва това, което си правила.
Не ме виждаш и не знаеш какво точно ми Отива, но никога не съм твърдяла, че съм безгРешна. Wink

# 162
  • Мнения: 190
Денонощница ти  сигурно  си безгрешна не  си  разливала  вода  ,не  си  разсипвала  "картофки"  Аз  никога не мога  да  си позволя   да  ОБИДЯ    4овек   който  познавам, камоли   накой който  непознавам  даже  не съм  виждала  !!!!Откаде   този  груб  език  който   не утива на безгешен  4овек  Simple Smile   Или  може  би  защото  някога   на  15 г  щом  съм  работила  сервитьорка   съм  такава  ?Или  за тебе  сервитьорството  е  гнусна  работа   ? или  затова  4е съм нямала  3  лева да си  ги платя  ?  Какъв  ти е проблема  , 4е  си позволяваш   да обиждаш  ?
Разливала съм и съм изпускала храна когато съм имала гости, защото не съм имала честта да работя като сервитьорка, но никога не съм връщала разлятото или изпуснатото по чашите и чиниите на гостите си! Нямам нищо против професията, имам против хората, които я работят така, сякаш клиента е обект за насмешка и правене на гадни номерца. Naughty Не ми е известна биографията ти, за да знам на колко години си я работила тази работа, но не ми харесва това, което си правила.
Не ме виждаш и не знаеш какво точно ми Отива, но никога не съм твърдяла, че съм безгРешна. Wink
Не  съм ли4но  обидена  просто  е  неприятно изказването  ти .Нямала  съм  3 лева  дала  съм  ги .И  разбира  се  ,  4е е неприятно  не  казвам  , 4е  така  трябва  да  се прави   Simple Smile

# 163
  • Мнения: 10
А какво ще кажете за изискването храната да не се пипа с голи ръце от персонала, сутринта бях в една бензиностанция, девойката правеше сандвич с голи ръце , имаше и лепенки по пръстите....

# 164
  • Мнения: 190
А какво ще кажете за изискването храната да не се пипа с голи ръце от персонала, сутринта бях в една бензиностанция, девойката правеше сандвич с голи ръце , имаше и лепенки по пръстите....
Предпо4итам   да  бъде  изтървано   отколкото  със  голи  ръце  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile Лошото   е  4е и доста  от  клиентите  не ползват  приборите предназна4ени за това  ми   със   ръка   пипат  кое меко  ,кое  не  ....  Това  е по лошото

# 165
  • софия
  • Мнения: 2 543
Чета темата и се чудя колко извънземни щъкат из родните магазини. Боже, колко мъка има на този свят!

# 166
  • Мнения: 2 482
Всеки ще  го направи   дори  и   вие  никой  не  иска  да   плаща  от  джоба  си  нали  ? Wink
Представи  си  4и  ти беше  изпуснала  въпросните  хлеб4ета( а не  ти  трябват пове4е)   какво щеше  да  направиш ?
Аз  самата  някога  работих сервитьорка  ем   разсипах  картофки     сложих  си  ги обратно   няма  как  да  дам  3 лв  от  джоба  за  да  поръ4ам   друга  порция  , а  тази   да хвърля  сещате  се нали  ?
И  знам  4е  е  неправилно  ,но  така  сме устроени  хората  .И  не  само  във  България  го има   Peace Та  струва  ми  се  4е понякога   от мухата  се прави  слон   Tired

Това, което сте направили може да се нарече само по един начин-свинщина! Би трябвало да има ред, по-който порцията да се бракува, но не на такава цена за ваша сметка или за сметка на заведението. Или само картофите да се хвърлят, а другото да остане, ако не е паднало от чинията. Това се нарича елементарна хигиена! За неспазването и виновните трябва да търпят сериозни последствия!
В тази тема се вижда, че сме доста назад от цивилизованите държави. Обясних за плодовете и зеленчуците в Италия. А какво остава за пици и други закуски?!
Вчера си говорихме с моята лична, че в Гърция на морето май няма вируси или са много по-рядко срещани. Тя го обяснява с хигиената. Каза, че хигиената е под всякаква критика на нашето море!
От написаното тук излиза, че в цялата ни държава хигиената  е ужасяваща! Но аз се учудвам на писанията на някои. Направо са съгласни с това положение!

Последна редакция: сб, 22 окт 2011, 01:42 от vl

# 167
  • Мнения: 44
Всеки ще  го направи   дори  и   вие  никой  не  иска  да   плаща  от  джоба  си  нали  ? Wink
Представи  си  4и  ти беше  изпуснала  въпросните  хлеб4ета( а не  ти  трябват пове4е)   какво щеше  да  направиш ?
Аз  самата  някога  работих сервитьорка  ем   разсипах  картофки     сложих  си  ги обратно   няма  как  да  дам  3 лв  от  джоба  за  да  поръ4ам   друга  порция  , а  тази   да хвърля  сещате  се нали  ?
И  знам  4е  е  неправилно  ,но  така  сме устроени  хората  .И  не  само  във  България  го има   Peace Та  струва  ми  се  4е понякога   от мухата  се прави  слон   Tired
Няма всеки да го направи. Аз, като се знам каква съм сръчна, не съм станала сервитьорка, да събирам порциите на хората от пода! Поради което сега изпускам и разливам само у дома. Но не връщам в чиниите!
Аз като объркам нещо в работата, възстановявам щетите от джоба си, както е редно. И тези щети могат да бъдат много повече от три лева. Последния път не знам къде ми беше главата и оплесках яко работата. Повторих задача за 517 лева и девет дена, макар че можех да се спотая и може би изобщо нямаше да се разбере къде по веригата е станал гафът. Да, правилно прочете, 517. Та скимтенето за три лева на клетото петнайсетгодишно момиче не може да ме трогне, защото аз може да не съм на петнайсет, но 517 лева са си пари, откъдето и да ги погледнеш. И след това да седна аз в заведение и някаква мърла да ми събира порцията от пода? Че и ще обяснява как от мухата се правело слон.
И проблемът не е, че на 15 години си направила тая гнусотия. Проблемът е, че на сегашната ти възраст още ти се струва съвсем нормално да не дадеш 3 лева от джоба си.

А ти какво предпочиташ по отношение на хигиената е абсолютно нерелевантно. Доказа го с гордото описание на подвига си на 15 години.

Явно, ако някой ден пак направя гаф, просто трябва да замажа положението, като се оглеждам през рамо дали не ме е видял някой. Преди да си прибера парите за оплесканата работа, естествено. Защото, нали, никой не иска да плаща от джоба си. Всички трябва да ме разберат!

# 168
  • София
  • Мнения: 2 132
А какво ще кажете за изискването храната да не се пипа с голи ръце от персонала, сутринта бях в една бензиностанция, девойката правеше сандвич с голи ръце , имаше и лепенки по пръстите....
Предпо4итам   да  бъде  изтървано   отколкото  със  голи  ръце  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile Лошото   е  4е и доста  от  клиентите  не ползват  приборите предназна4ени за това  ми   със   ръка   пипат  кое меко  ,кое  не  ....  Това  е по лошото
Ти картофките с виличка ли ги събра?  Tired

# 169
  • Мнения: 130
В цивилизованите държави, та в цивилизованите държави... Не сте ли гледали "Скрита камера" точно от такива държави? Събират от земята , секнат се, чешат се,замерят се с продукти и др.гнусотии, които не искам да описвам. Човешката природа е еднаква навсякъде. Просто се проявява, особенно като има безнаказаност и няма санкции.

# 170
  • Мнения: 12 674
Във Фантастико знам, че им искат пари за всичко. Та нищо чудно, че събират от земята. Лятото на морето събират некадърници от кол и въже.  При такава политика на собствениците, ще си ядем картофки от земята.

# 171
  • Мнения: 190
А какво ще кажете за изискването храната да не се пипа с голи ръце от персонала, сутринта бях в една бензиностанция, девойката правеше сандвич с голи ръце , имаше и лепенки по пръстите....
Предпо4итам   да  бъде  изтървано   отколкото  със  голи  ръце  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile Лошото   е  4е и доста  от  клиентите  не ползват  приборите предназна4ени за това  ми   със   ръка   пипат  кое меко  ,кое  не  ....  Това  е по лошото
Ти картофките с виличка ли ги събра?  Tired
Споко  като  казах  4е  съм  расипала  картофки  това не  зна4и  4е  вси4ки.   Може  да  дишаш  .Поеми  въздух  .Пребрах  ги   със  прибора  със  който  се  вадят .Може  би по  добре   от  колкото  да  поискаш лед  за  кока-колата   и  да   бръкнат  със  ръце  да  ти  сложат  лед4етата  Simple Smile

# 172
  • София
  • Мнения: 2 132
Ти картофките с виличка ли ги събра?  Tired
Споко  като  казах  4е  съм  расипала  картофки  това не  зна4и  4е  вси4ки.   Може  да  дишаш  .Поеми  въздух  .Пребрах  ги   със  прибора  със  който  се  вадят .Може  би по  добре   от  колкото  да  поискаш лед  за  кока-колата   и  да   бръкнат  със  ръце  да  ти  сложат  лед4етата  Simple Smile
СмЕх! С чист прибор значи...

# 173
  • София
  • Мнения: 15 485
Пребрах  ги   със  прибора  със  който  се  вадят .
  Какво ви става хораа, слагате И където не трябва, а където трябва да е И пишете с Е? newsm78

# 174
  • Мнения: 190
Всеки ще  го направи   дори  и   вие  никой  не  иска  да   плаща  от  джоба  си  нали  ? Wink
Представи  си  4и  ти беше  изпуснала  въпросните  хлеб4ета( а не  ти  трябват пове4е)   какво щеше  да  направиш ?
Аз  самата  някога  работих сервитьорка  ем   разсипах  картофки     сложих  си  ги обратно   няма  как  да  дам  3 лв  от  джоба  за  да  поръ4ам   друга  порция  , а  тази   да хвърля  сещате  се нали  ?
И  знам  4е  е  неправилно  ,но  така  сме устроени  хората  .И  не  само  във  България  го има   Peace Та  струва  ми  се  4е понякога   от мухата  се прави  слон   Tired
Няма всеки да го направи. Аз, като се знам каква съм сръчна, не съм станала сервитьорка, да събирам порциите на хората от пода! Поради което сега изпускам и разливам само у дома. Но не връщам в чиниите!
Аз като объркам нещо в работата, възстановявам щетите от джоба си, както е редно. И тези щети могат да бъдат много повече от три лева. Последния път не знам къде ми беше главата и оплесках яко работата. Повторих задача за 517 лева и девет дена, макар че можех да се спотая и може би изобщо нямаше да се разбере къде по веригата е станал гафът. Да, правилно прочете, 517. Та скимтенето за три лева на клетото петнайсетгодишно момиче не може да ме трогне, защото аз може да не съм на петнайсет, но 517 лева са си пари, откъдето и да ги погледнеш. И след това да седна аз в заведение и някаква мърла да ми събира порцията от пода? Че и ще обяснява как от мухата се правело слон.
И проблемът не е, че на 15 години си направила тая гнусотия. Проблемът е, че на сегашната ти възраст още ти се струва съвсем нормално да не дадеш 3 лева от джоба си.

А ти какво предпочиташ по отношение на хигиената е абсолютно нерелевантно. Доказа го с гордото описание на подвига си на 15 години.

Явно, ако някой ден пак направя гаф, просто трябва да замажа положението, като се оглеждам през рамо дали не ме е видял някой. Преди да си прибера парите за оплесканата работа, естествено. Защото, нали, никой не иска да плаща от джоба си. Всички трябва да ме разберат!
Мила  това  съм  го направила   на  15   ти  си  сгрешила  със  500  лв  аз  сгреших преди  2  години  със  2000  лв  и  си  ги въстонових  от  ДЖОБА  можех  и  аз  да  се скатая но не  го направих  :* .И  именно  затова  пове4е  гледам  мониторите  и не ми пука  , 4е тука  съм  объркала  "е"  вместо  "и"  и  така  на татък.

# 175
  • Мнения: X
Добре де, разбирам, че се е случило вече и няма връщане назад. Но не е ли малко нагло да се опитваш да натрапиш това на хората едва ли не като правило? Особено пък с този просташки тон. Честно казано, каквото и да прочета от човек с такъв правопис, трудно бих го приела за нормално. Всъщност, това, че се случват подобни гадости, не прави гадостите по-малко гадни.

# 176
  • Мнения: 17 546
Тя е просто един цялостен и завършен "шедьовър" от където и да я погледнеш... smile3517 nuts

С това ме довърши! hahaha ooooh!

За  Садам  Хюсейн  ми се мярна  , 4е  го  убили  верно ли  ?
абе така казват, даже клипчета се въртяха по нета с екзекуцията, ама то  2006 година беше тва...  Wink

# 177
  • SA
  • Мнения: 3 196
bobynka , това с картофките е ясно, че се случва в доста заведения, ама начинът, по който с гордост си го признаваш, е възмутителен.
Цитат
и не ми пука  , 4е тука  съм  объркала  "е"  вместо  "и"  и  така  на татък.
То само това, ако бе проблема в правописа ти...

# 178
  • Мнения: 190
Никъде  не опитвам  да  го натрапвам и  не виждам  къде има тон от  моя  страна  .Просто  разговаряме нали  така  ? И  да миналото  не може  да се поправи .Просто  мисълта  ми беше ,4е  повечето   хора  го правят  кой  от  зор  ,кой нарочно  ...... .т.н..  И  написах  (признах  )  , 4е самата на мен  ми  се е наложило  да  върна  няколко  изпадали  картофки .И ми  се  струва ,че  бях   разпъната едва ли не  ,че  всеки  ден  го правя .  Поне имам  доблестта да   си призная  ,  4е  някога  съм  правила  тази  грешка ! Нали не мислите  , 4е съм  единствена  от  тука  Simple Smile

# 179
  • София
  • Мнения: 15 485
    Вчера захлупих сладкиша на земята и викнах кучето да ми изчисти!Не вдигам нищо от земята, имаме куче - едно, че пуска косми и каквото вдигна, ще е в косми, второ то ще изяде всичко, което е паднало.

# 180
  • Мнения: 10
Проблемът според мен е когато се види нещо подобно или се каже, иначе, че се случва постоянно едва ли някой се съмнява. На една почивка на морето, не само ,че сервитьорката ме заля с 4 коли и 4 кафета, аз със светло сиви дрехи, но ме вкара и в кухнята да се измия, където готвача късаше от някакво пиле месо, редеше го по пица, облизваше си пръстите, после пак късаше и пак редеше. Не съм стъпвала в ресторант до края на почивката, без майтап, много зле се чувствах, но после като се замислих, реших да си викам ,че тия хора по другите заведения не са същите , в което силно се съмнявам, и избягвам да мисля какво се е случило с храната ми преди да ми я доставят, защото винаги си спомнях за оня готвач, правеше го все едно е нещо абсолютно нормално.

# 181
  • Мнения: 190
Попринцип не  ям  във  заведения  и не пия  от  4аши .Ако ми се наложи  предпо4итам от шишето със  сламка  .То4но  поради  тази моя  грешка преди   години  се  замислям

# 182
  • Мнения: X
Ами така ще е то. Знаеш какво можеш да очакваш.
Офф топик: Навремето няма да забравя възмущението си от един сервитьор, който се хвалеше как като обслужвал влюбени двойки винаги ги цакал със виното. Като си поръчали скъпо вино, им наливал от евтиното във празна бутилка от скъпото. Никога не му правели проблем, дори и да забележели измамата, защото не искали да си развалят вечерта и да изглеждат стипцави пред любимата...
Междувпрочем не знам защо така доста често ми се хвалят разни сервитьори как тоя излъгали, оня преметнали, това покрили, онова пооткраднали...иначе са големи професори повечето. Rolling Eyes

# 183
  • Мнения: 10
Ами така ще е то. Знаеш какво можеш да очакваш.
Офф топик: Навремето няма да забравя възмущението си от един сервитьор, който се хвалеше как като обслужвал влюбени двойки винаги ги цакал със виното. Като си поръчали скъпо вино, им наливал от евтиното във празна бутилка от скъпото. Никога не му правели проблем, дори и да забележели измамата, защото не искали да си развалят вечерта и да изглеждат стипцави пред любимата...
Междувпрочем не знам защо така доста често ми се хвалят разни сервитьори как тоя излъгали, оня преметнали, това покрили, онова пооткраднали...иначе са големи професори повечето. Rolling Eyes
Аз съм в тоя бизнес, покрай съпруга ми, и да не казвам всички сервитьори ,ама повечето са такива, не гепат ли нещо, не прецакат ли някого не могат да спят.Та какво остава да платят нещо изпуснато от джоба си, изключвам момичето ,което е нямало пари, тия и да имат няма да се бръкнат, нищо ,че е по тяхна вина.

# 184
  • Мнения: 3 405
Междувпрочем не знам защо така доста често ми се хвалят разни сервитьори как тоя излъгали, оня преметнали, това покрили, онова пооткраднали...иначе са големи професори повечето. Rolling Eyes

При сервитьорите това е фолклор. Често си приписват и чужди изпълнения Simple Smile

# 185
  • Мнения: 2 200
Хигиената в заведенията зависи и от управителите. Там, където работих,
на персонала се позволяваше да опитва почти всичко, което е в менюто.
Естествено, никой не е злоупотребявал. Ревизиите минаваха без издребняване
защо липсва килограм месо или пакет картофи. Ето защо никой не си
позволяваше да си "клъвне" от картофките за клиента,  да вдигне паднало
сирене или да сервира вкиснат сок, например. А, и заплатите бяха повече от прилични,
никой не искаше да си загуби сигрния добър доход заради едно немаркирано кафе.

# 186
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
Мен повече ме притесняват боклуците, които съвсем целенасочено се слагат в хранителните продукти, отколкото някоя и друга прашинка, попаднала случайно там.

 Peace

# 187
  • в очите на моето ангелче София
  • Мнения: 7
Цитат
Онзи ден в Лидл, докато вадех хлебчета с гауда с калпавите им щипки, едно хлебче ми падна. Всички около мен застанаха като на стоп-кадър и втрещени ме гледаха какво ще направя. Ами взех от най-малките пликчета, сложих го вътре и после в количката при другите покупки. Допълних си бройката хлебчета в големия плик, сложих и тях в количката, и си продължих. И все едно някой натисна дистанционното и освободи картината за движение.  Хората се разотидоха спокойни, кой за каквото беше тръгнал. А едно куче пред магазина много се зарадва на топлото ароматно хлебче. Тези гадове от пекарната са направили хлебчетата по 69 стотинки, колкото един голям хляб едното!   Ще гледам вече да не ги изпускам.
МИ онея "гадове" в ЛИДЛ имат специален кош посредата на щанда с топли хлебчета именно за такива паднали хлебчета да бъдат изхвърлени там,а не да си ги плащаш!

# 188
  • Мнения: 17 546
МИ онея "гадове" в ЛИДЛ имат специален кош посредата на щанда с топли хлебчета именно за такива паднали хлебчета да бъдат изхвърлени там,а не да си ги плащаш!
Ми никъде не пише "кош за паднали хлебчета" и в този Лидл, в който на мен ми падат хлебчетата такъв кош по средата няма! Никога не ми е пречело да си платя това, което съм изпуснала(или счупила) в магазин! Все някоя животинка ще нахраня с него. От къде да съм сигурна, че от този кош няма да се озоват отново във витринките за продажба? А са гадове не за друго, ами заради безумната цена на едно хлебче, тежащо 60 грама - 70 стотинки! Crossing Arms
11 лева излиза кило хляб във вид на отделни хлебчета! Ово е стандарт! ooooh!

# 189
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 124
От тоя кош за паднали хлебчета,сигурно бая хляб си изяла.  Laughing

# 190
  • София
  • Мнения: 16 106
В ЛИдл - Изток не съм виждала подобен кош.  newsm78
За цената на хлебчето с Гауда - всички малки хлебчета и закуски са с такива цени.
Ако сметнеш цената на баничка, кифла с мармалад, мекица - все натам отиват.

# 191
  • Мнения: 17 546
За цената на хлебчето с Гауда - всички малки хлебчета и закуски са с такива цени.
Ако сметнеш цената на баничка, кифла с мармалад, мекица - все натам отиват.
Това е хлебче, не е баница, не е кифла! Питка е. Хляб демек.

# 192
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 124
И какво му е толкова специалното,че е 70ст? newsm78 Нали викаш,че е с гауда.Има ли или е само мираж? Аз не съм взимала такива.  Simple Smile

# 193
  • Мнения: 9 487
Какво се случва, когато служител на Carrefour, който работи при хлебопекарната, слагайки току-що изпечените хлебчета във витрината изпусне 2 от тях?!?
Какво се случва според вас?!?!

Същото което се случи пред мен и съпруга ми в друга верига-BILLA ooooh!
Служителката бе просташки нагла, управителя обеща да вземе мерки...дано не само за пред нас..

# 194
  • Мнения: 17 546
И какво му е толкова специалното,че е 70ст? newsm78
Ами нищо не му е специалното. Хлебче с настъргана гауда отгоре. Просто мирише на това сирене и затова е по-вкусно, а не е просто обикновен хляб. Е, колкото и да е прекрасно като е току що опечено и ароматно, 70 стотинки си е направо обир!

# 195
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 124
Аха.Мерси за разяснението.Наистина е доста.  Peace

# 196
  • В Космоса
  • Мнения: 9 882
Ммм, много са ми вкусни гаудестите хлебчета. И аз се изтормозвам, обаче, докато ги защипя. Не знаех, че витринката се застопорява. Трябва да пробвам. Не съм забелязала и да има кош за паднали. Дано да не ги пренареждат после, ако действително има такъв.

# 197
  • Мнения: 4 916
В Лидл всичко, което е за бракуване, се изхвърля - несвежи плодове, зеленчуци, счупени буркани, паднали хлебчета. При това без да удържат от заплатите на персонала.
Засега е така.


ПП - качеството на хлебните им изделия е много добро. Обърнете внимание на разликата между франзела от Лидл и такава от друга верига - коя от двете е жилава, на какво прилича на следващия ден и т.н.
също и на хляба - тъй като е добре изпечен, не мухлясва бързо както други, които ги изкарват недопечени, за да пестят от ток и да вдигат грамажа.

# 198
  • 221B Baker Street
  • Мнения: 1 950
Цитат
Вчера си говорихме с моята лична, че в Гърция на морето май няма вируси или са много по-рядко срещани. Тя го обяснява с хигиената. Каза, че хигиената е под всякаква критика на нашето море!


aбсолютно не съм съгласна с нивото на хигиената в Гърция  Naughty по мръсна и циганска държава от нея скоро не бях виждала  ooooh! преди две седмици се завърнах от Крит и още ме преследват кошмарите на изхвърлените мръсни памперси и употребявани тампони в градинката току пред входа на бебешкия Джъмбо  Sickами мизерните им бензиностанции? #Crazy ами заведенията,където под масите е пълно с употребявани салфетки и празни опаковки от нещо си?! Stopа в месарница тяхна влизали ли сте - то няма и нужда - отпред пред входа се изхвърлят всички кокали след транжирането и се разнасят после от уличните кучета  Rolling Eyesа в заведение за бързо хранене масите никога не са почистени  Naughtyа на градски пазар,който се провежда веднъж седмично да сте ходили - по-зле и от нашите цигански битаци е - всички дрехи са нахвърляни на сгъваеми масички и столчета - това бельо,това блузи,панталони - няма такъв номер като сгъване или сортиране по размери - абсурд,а закачалките са мираж  Naughty да не говорим,че всичко е порядъчно вмирисано от подвижната,как да я нарека,шишкаджийница  Mr. Greenи ви е бедна фантазията какви наконтени гъркини пазаруват от там  Whistlingдето прическата й само струва 200 евро  Sunglasses и това е в централната част на Ираклио  Tiredа в покрайнините има хора,които живеят по-зле и от нашите цигански гета  newsm78 това го видях в покрайнините на всички големи градове като Атина и Солун - мизерия,мръсотия и цигания  Crossing Arms тук нещата са в пъти по-добре от там  Peace
така,че,не ми говорете за супер хигиена,и то точно в Гърция  bowuu

# 199
  • София
  • Мнения: 62 595
Те нали са в стачки и протести, да не би да сте улучили точно този период? Аз не съм ходила в Гърция, но не съм чула познати да се оплачат от хигиената.

# 200
  • Мнения: X
ПП - качеството на хлебните им изделия е много добро. Обърнете внимание на разликата между франзела от Лидл и такава от друга верига - коя от двете е жилава, на какво прилича на следващия ден и т.н.
също и на хляба - тъй като е добре изпечен, не мухлясва бързо както други, които ги изкарват недопечени, за да пестят от ток и да вдигат грамажа.

И аз имам такива наблюдения Peace

# 201
  • 221B Baker Street
  • Мнения: 1 950
Те нали са в стачки и протести, да не би да сте улучили точно този период? Аз не съм ходила в Гърция, но не съм чула познати да се оплачат от хигиената.

повечето от нещата,които описах,ги бях виждала и първия път при посещението си,което беше преди пет години,тогава всичко беше розово при тях,уж  Peace обаче сега са се влошили отвсякъде,най-вече откъм мързел  Mr. Greenпо-мързелив народ от тях не познавам  Rolling Eyes явно на това се дължи и мизерията,в която са изпаднали сега  Tired за мен гърците ги бива само в три неща - в яденето,в правенето на кашкавал и в правенето на сладкиши  Mr. Green
сори за офф топика  Hug  bouquet

# 202
  • Мнения: 86
Хлебчето от моята история не е изпуснато в Карфур, но има същата история. Миналия месец в Лидъл, една баба както си беше избрала няколко хлебчета, така се върна, отвори витринката и с мръсните си ръце ги върна обратно. С няколко човека й направихме забележка, но тя си продължи. Имаше и служител на магазина, но въпросните хлебчета си останаха във витринката.
За голямо съжаление това със сигурност не е единичен случай.

Общи условия

Активация на акаунт