Въпрос: Какво се случва с едно изпуснато хлебче в Карфур?

  • 15 921
  • 202
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 241
 hahaha Може да го е вдигнал от пода преди третата секунда.
Първа секунда: бактериите и бацилите са изненадани.
Втора секунда: ослушват се къде точно е паднало хлебчето.
Трета секунда: хукват към хлебчето и го налазват.

# 61
  • Мнения: X
Е, вие виждате как пада хлебчето и се ужасявате...А виждате ли как се приготвя пицата ви, супата ви, любимата ви тортичка?...Скоро вървях по Мария Луиза, бях адски гладна и реших да си купя дюнер. Принципно не си падам по този род храни, затова и не познавам нито дюнерджийниците нито хигиената там...Та значи видях Дюнер и си поръчах един. Парите ми прие вежлива касиерка, но като се обърнах към човека, който приготвяше дюнерите...щях да припадна! Тъкмо правеша дюнера на човека пред мен, когато се загледах в ръцете му. Пръстите му бяха почернели, но не беше мръсотия, а явно някакво заболяване, понеже бяха мораво-черни, просто ужасно. И беше без ръкавици! Направо ми се доповръща и си излязох, но на човека преди мен очевидно не му направи впечатление...Друг случай. Преди години работех в магазинче, на партера на стара къща. Другата част от партера, беше малко заведение. Под партера имаше мазе, а от мазето влизаха мишки. Сутрин рано, преди заведението да отвори, можеше да се види следната картинка-персоналът се точи един по един навън, и  носят по нещо увито в кърпа. Това нещо, бяха капаните, с "улова" през нощта. Всяка сутрин изнасяха плъховете, които цяла нощ сновяха покрай храната в кухнята...Това съм видяла с очите, добре че, другото не го виждам...Моя позната беше работила в няколко китайски ресторанта, и покрайнея-китайско не ям. Забранила ми е категорично, но отказва да ми каже защо. Отговорът й неизменно е " По-добре да не ти казвам, че изобщо не е за разказване...."

# 62
  • Мнения: 2 484
Такива проблеми с хигиената се решават с редовни оплаквания, а не с негледане. Оплаквания, санкции, показване на нарушителите по телевизията, затваряне на заведения, а не мълчание и оправдание, че навсякъде по света било така! Май не е така!

# 63
  • Мнения: 65
A в кланица/транжорна някой да е ходил? Препоръчвам на гнусливите да не го правят, освен ако не държат да станат вегетарианци... Grinning

# 64
  • Мнения: X
аз съм присъствала на една друга сцена, на щанд за рязане на салами.. мацката нещо си оправи косите с голи ръце, след което понечи към саламите. Синьората чийто ред беше съвсем спокойно й каза "моля или да отидете да си измиете ръцете, или да дойде друг да ми нареже шунка"
На момичето не му стана приятно, но се извини и извика друг служител
Звучи ми познато. Преди години работих няколко месеца на щанд деликатеси в Билла. Шефката много държеше да съм с ръкавици, докато режа и слагам шунката в пакетче, а и клиентите се мусеха, ако случайно съм се озовала на мястото си без ръкавици. Затова изненадата ми беше огромна, когато посегнах да хвърля в кофата няколко паднали на земята сърмички, а шефката ме плесна през ръцете и ги върна на витрината...  Whistling   Както се казва фасадата често лъже.  Wink
Но е важно някой клиент да не гледа, така е!  Naughty

# 65
  • Мнения: 2 484
A в кланица/транжорна някой да е ходил? Препоръчвам на гнусливите да не го правят, освен ако не държат да станат вегетарианци... Grinning

Аз спадам към вегетарианците и едва ли ще се заинтересувам от това.

# 66
  • в очите на моето ангелче София
  • Мнения: 7
ха ха още една причина да пазарувам само в лидл,имам позната работеща там и това което тя ми е разказвала за дисциплината и хигиената която изискват от служителите си чак ме изуми.Беше ми разказала как ако хлябът който е сега изпечен или още суров падне на земята или нямал подходящ вид за продажба веднага се бракувал,там важало мотото ако тя няма да купи нещо то нетрябва да го оставя за продажба и на клиентите.Просто съм изумена беше ми разказвала как се изважда от продажба  вечер след затваряне намалено месо,което не е закупено,как ако някоя опаковка е дори малко разкъсана се изважда веднага за бракуване и как се изхвърлят на ден килограми плодове и зеленчуци които просто нямали перфектен вид(за последното съм се убедила веднъж видях как явно управител направи забележка на момче зареждащо домати защо не е махнал натъртените надали ако е то клиент ще си ги купи и то веднага започна да рови и да ги преглежда един по един,онемях Shocked И за това което се бракувало нито на един служител не се взимала и стотинка от заплатата,затова каза тя никой от нас не се страхува да сложи нещо гнило мръсно или изпочупено за бракуване,ето така ако всички магазини започнат да практикуват вероятността "...едно изпуснато хлебче..." да отиде в кофата мисля ще нарастне неимоверно! 

# 67
  • Мнения: 46 587
Е какъв е проблема, че ще се изяде едно паднало хлебче, като редовно майки с ходещи деца ги качват в количките за пазаруване все едно че са продукт. Те децата даже се разхождат в количките. Да не би да стерилизират обувките предварително.
И колкото пъти съм правила забележка, толкова пъти съм отнасяла благословия. Веднъж една даже щеше да ме бие.
Та едно хлебче
Ние не сме свестни като потребители, та чакаме другите за нас да мислят

Проблемът е, че тази храна се яде директно. Гол продукт за директна консумация никой няма да сложи в количката. Не само заради хигиената, но в нея се слагат и препарати, прах за пране и т.н.
В нея нещата се слагат пакетирани, не ми пречи хигиената на количката, защото тези неща вече са подмятани по складове, камиони улици, самите те не са чисти, за да им осигурявам стерилна количка.

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
В заведение за храна за вкъщи виждам една хлебарка да се разхожда по пилешките флейки,казах на момичето, че има буболечка в месото,а тя ми отвърна "така ви се е сторило''.След 5 секунди когато хлебарката отново се появи най отгоре,момичето подбутна тавите,хлебарката се изплаши и пак се мушна някъде вътре в месото.Искам да ви кажа, че на персонала окото не им мигна,и изобщо не се притесниха.Навик какво да го правиш..

# 69
  • Мнения: 9 908
Забранила ми е категорично, но отказва да ми каже защо. Отговорът й неизменно е " По-добре да не ти казвам, че изобщо не е за разказване...."

това се говори за всички ресторанти и заведения за бързо хранене, обаче тайнствеността се запазва до последен дъх, никой не казва нищо конкретно....

# 70
  • Мнения: 1 446
Квото се случва на много места и в много магазини.
Едно време леля Вера от училищния стол и кюфтетата ни изпускаше, ама нема да излезе иначе бройката според купоните, нали се сещаш. Надяваш се да не ти е падало кюфтето и толкоз.

Виж, ако ми предложат филийка с лютеница, падала от към намазаното, нема да ме изкефи.

Пфууууу, даже си представих.....блях  Joy

И аз мисля, че ги е върнал обратно, иначе ще му крещят, кво си мислите....

Аз кви неща съм слушала за всички хранителни вериги, и то от непознати, кандидати за интервю. Дет се вика--спрях да ходя в определени.

# 71
  • Мнения: 46 587
това се говори за всички ресторанти и заведения за бързо хранене, обаче тайнствеността се запазва до последен дъх, никой не казва нищо конкретно....

Гледах проверка на един китайски ресторант. Парцалът, с който чистят пода беше метнат в ориза (сготвен). От този тип са Laughing

# 72
  • София
  • Мнения: 15 489
   Дъщерята е работила в китайски, поддържали са перфектна хигиена в кухнята, но не навсякъде е така.  Тя, където е адски капризна и гнуслива, и не яде всичко, там ядеше всичко.

# 73
  • Мнения: 2 401
Дай ми на ЛС координати на ресторанта, молим.  Praynig

# 74
  • Мнения: 5 710
ха, а в друга тема една потребителка почти се засрами, че нямат пари да си купуват храна от топли щандове  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт