Въпрос: Какво се случва с едно изпуснато хлебче в Карфур?

  • 15 941
  • 202
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 161
Случва се това, което се случва и при прехвалените почивки ол инклузив. Пускат ги отново в обръщение. И накрая всички са доволни, защото са се прекарали изгодно.

# 31
  • Мнения: 4 300

Преди години хляба не беше пакетиран и се опипваше от цялата махала.
Спомням си онези голеееми метални изтъркани палети за хляб,които се бутаха от мустакати чичковци. Хлябът си беше направо нареден на скарите, така го и оставяха в  магазина.

Доскоро пък, като минавах сутрин по китната улица Аксаков в София всяка сутрин виждах как оставях пластмасовите щайги с хляб и разни други продукти направо на тротоара преди служителят от магазина да си ги прибере вътре и да ги предложи на клиентите.

# 32
  • Мнения: 21 671
  На пода паднали значи. Че то всичкия непакетиран хляб го влачат в щайги на дупки по същия тоя под. А пакетирания пък още в хлебозавода.
  Гледай да не виждаш такива неща и ще си си добре.

# 33
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Мислете глобално.
Все пак, водата на планетата не е сменяна от сума ти време.
Просто преминава от един организъм в друг.

# 34
  • Мнения: 234
Мислете глобално.
Все пак, водата на планетата не е сменяна от сума ти време.
Просто преминава от един организъм в друг.

  superuu
Наистина не се бях замисляла от тази страна на нещата Laughing

# 35
  • Мнения: 943
Вчера и аз се замислих за водата!  Crazy

Към авторката- Добро утро!

# 36
  • Мнения: 46 597
Дори не съм се и съмнявала, че е така.
Не съм особено гнуслива, но мразя да се подиграват с мен, затова много, много рядко, ако нямам др. изход купувам нещо готово, включително хляб/питка. Ресторанти и заведения също избягваме, навсякъде е така.

# 37
  • Мнения: 361
не се впечатлявам твърде много от подобни неща, иначе трябва или да не ядем нищо, или да си произвеждаме всичко сами, което е нереално. работила съм в закусвални, магазини и т.н.- навсякъде е същото, като заповедите да не се похабява нищо идват от шефовете. не е само в българия така, в ресторантите в испания и в австралия, в които съм работила се случваше същото нещо- продукти, хляб, цели приготвени ястия падат, почистват се, ако си личи, ако са смачкани или повредени по някакъв начин, се замаскирват умело, след това пак се сервират на клиентите. върнатият хляб- ако филията или хлебчето са цели, се прибира от чиниите и пак се сервира на следващите клиенти.... случвало се е целият чувал с хлебчета да се разсипе на пода /порядъчно мръсен/ и пак да се съберат обратно. в началото се впечатлявах и възмущавах, но тъй като аз също се хранех на тези места по време на работа, със същите продукти, явно претръпнах и свикнах. слава богу, досега не сме имали никакви здравословни проблеми поради нестерилността на продуктите. за пакетираните също не се знае какво са ги правили преди да ги сложат в пакета.
много ми е гадно, обаче, когато клиентите в даден магазин започнат да опипват всяко хлебче или друга непакетирана стока. веднъж в магазин бях свидетел на особено фрапиращ случай- клиент на средна възраст невъзмутимо отваряше кутийките с готова салата и топеше пръсти в тях, които след това облизваше- отвратително.

# 38
  • софия
  • Мнения: 2 543
Изграждаш си имунна система около пубертета , спиш и ядеш и гледаш да избуташ до 70г и нещо., ако ти е писано. Това е , колкото да му мислим , това е!!! Laughing

# 39
  • Мнения: X
Хахаха!  Joy Joy  Какво ли не му се случва на едно хлебче!

# 40
  • Мнения: 4 892
Мислете глобално.
Все пак, водата на планетата не е сменяна от сума ти време.
Просто преминава от един организъм в друг.

Муахахаха.

 Heart Eyes

# 41
  • Мнения: 6 706
Да, бе да, какво очакваш от персонал с лошо заплащане, дълго работно време и постоянно текучество! Важното е да не е пред очите на клиентите. Добре че не виждаме какво се случва в "задната стаичка"!

 Naughty Хм, въпросният служител се е молил /писал е молба/, когато са го вземали да работи на въпросната позиция с въпросната заплата.Това не е оправдание да си гледа работата "през пръсти"................  Whistling

# 42
  • Мнения: 2 401
Rezи, здравей  Wink

# 43
  • Мнения: 2 161
Нали не допускате, че работниците сами решават да продават падналите питки? Ами те си имат шефове, все пак. Не е до лошото заплащане, ами до инструктажа, който обикновено е: нищо не се хвърля, всичко се претопля. Но пък от друга страна, медената питка се е потъркаляла доста, преди да я изядат.

# 44
  • София
  • Мнения: 15 496
  Хич  не се замисляйте какво се случва, защото иначе ще трябва да се откажете от всякаква храна.

Общи условия

Активация на акаунт