Кухните - 40 тема

  • 90 341
  • 757
  •   1
Отговори
# 60
  • Русе
  • Мнения: 3 711
merrlyn, за съжаление няма как да отида да видя, защото не съм от София, но пък не се бях замислила да поръчам отнякъде. От ибей точно не съм пазарувала, но може да помисля над този вариант. Не се ли притеснявате, че може да дойде спукана или отчупени ъгълчета? Моя приятелка преди време така си сменя мивката, но си беше купена от местен магазин.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Госпожичке Клавел,благодаря за новата темичка   bouquet!!!
Споделете марка дозатори за веро "вградени",от които сте доволни!Най-после пробихме отворчето на гранитения плот  Mr. Green!
Аз си купих на Тека. По скъпи са но и на мен ми казаха, че тия евтините много се запушват. Въпреки всичко обаче  трябва редовно да се премива тръбичката, защото има вероятност при по гъст препарат да се запуши.
Искам да питам за телескопичните водачи. Моята фурна се оказа, че е с такива, но никой не ми е казал че трябва да се свалят и мият. На какъв период трябва да се извършва това и изобщо необходимо ли е при условие че фурната е с пиролиза. А пиролизата след всяко готвене ли се пуска  newsm78
И моята кухня се опитаха да я направят без лайсни, но според мен нещо не им се получи. Sad

# 62
  • Мнения: 6 031
...
Искам да питам за телескопичните водачи. Моята фурна се оказа, че е с такива, но никой не ми е казал че трябва да се свалят и мият. На какъв период трябва да се извършва това и изобщо необходимо ли е при условие че фурната е с пиролиза. А пиролизата след всяко готвене ли се пуска  newsm78
...

Водачите ги миеш, когато/ако са мръсни.
Препоръчва се при използването на пиролизата да бъдат извадени:решетката, водачите и държачите. С пиролизата не бива да се прекалява - може би 2-3 пъти в годината.

Последна редакция: чт, 13 окт 2011, 09:33 от мими.ива

# 63
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
В старата тема доста нашироко се обсъди пиролизата и телескопичните водачи. Има доста полезно инфо! Върни се да прочетеш последните страници!

# 64
  • Варна
  • Мнения: 1 133
В старата тема доста нашироко се обсъди пиролизата и телескопичните водачи. Има доста полезно инфо! Върни се да прочетеш последните страници!
Непременно. Изтървала съм я. Hug

# 65
# 66
  • Мнения: 87
merrlyn, за съжаление няма как да отида да видя, защото не съм от София, но пък не се бях замислила да поръчам отнякъде. От ибей точно не съм пазарувала, но може да помисля над този вариант. Не се ли притеснявате, че може да дойде спукана или отчупени ъгълчета? Моя приятелка преди време така си сменя мивката, но си беше купена от местен магазин.

Пазаруването от И-бей е много по-сигурно от пазаруването в магазин, просто отнема повече време и изиксва повече търпение. Има опастност стоката да дойде повредена или не отговаряща на описанието, в такъв случай подаваш оплакване, молиш продавача за реакция, ако не последва или не си удволетворена се обръщаш към самите И-бей-при мен беше последния вариант, решира, че имам право и ми върнаха парите изцяло. Сумата беше около 100лв. Винаги съм била защитена и след повече от 100 покупки нямам нито един неразрешен проблем.  Peace

# 67
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Винаги съм била защитена и след повече от 100 покупки нямам нито един неразрешен проблем.  Peace
Peace Подкрепям с две ръце - даже булчинката рокля оттам си купих, слад като тук ми поискаха 2220 лв за нея  NaughtyBlush

# 68
  • София
  • Мнения: 767
 Видях се с проектантката. Цената ме устройва .
Пред дилема съм обаче по отношение на гърба и комина. Сегашният гръб е плочки , които не ми се къртят (дълбоко в себе си усещам,че е много вероятно да стигна до там). Най-лесният вариант е да се покрият с пдч гръб.Обаче се получават разлики в нивата.Плочките са по ниски и изпъкнали и около комина , където няма да има шкафове , ще има фуга. Вариантите , които ми предлагат са 2.

*Да си поставим лайсна и да покрием фугата.
*Да облекат комина плоскости като шкафовете и да се създаде някакво естествено продължение.

Плоскостите , ще са от фурнирован МДФ.Има си и первазче отгоре.

Другият ми проблем е в невъзможността да си представя до колко добре ще изглежда тази плоскост , която пълзи по стената на половината ми кухня.  Confused Съответно цветовете още не съм ги решила. Исках нещо дървесно, но напасването в ъглите ме притеснява. Мислех и за вариант бял гръб, но от грапавите и "дървен" плот.Но до колко бялото на шкафовете , гърба и уредите (имам 3 бели свободностоящи) ще пасне.И няма да стане много "шарено". Не искам и да е бозаво.Уф.


Иначе избрах си 2 варианта за фурна (1 ,2) и котлони (1,2), според зависи от плота на кухнята.

За дилемата с абсорбатора ще пиша друг път, че много дълго стана.Едва ли ще го прочете някой.Пусти страсти. Blush

# 69
  • sofia
  • Мнения: 8 950
Другият ми проблем е в невъзможността да си представя до колко добре ще изглежда тази плоскост , която пълзи по стената на половината ми кухня.  Confused
Като гладка ламперия си я представи....в миналата тема, имаше някакви снимки на "облечени" комини - добре изглеждаха.

Това с цветовете на бялото ми изглежда по-голям проблем. Поне гърба и лицето на шкафовете да са едни и същи. Ако това не е възможно, плота и гърба да са еднакви. Разликата да е само между  уред и врата на долен шкаф

# 70
  • Мнения: 952

а я кажи как се отваря шкафа в ъгъла? дълбок ли е или не? имали от онези механизми с кошници?

# 71
  • Мнения: 952
Ето едно линкче от мен за т. нар. помощна кухня, но то е по-скоро всекидневня с мивка и витринки за чаши  Mr. Green
http://merlinski.snimka.bg/properties/dom.593114.25300149

яяя какви хубави камъни по стената Laughingаз още залитам по тях но не мога да навия мъжо да сложим такива като гръб на кухнята Rolling Eyes всеки ме убеждава колко трудно се чистели, как в такива кухни не се готвило,стоели само за фаца и т.н...почвам да се разубеждавам вече,знам ли ако ги сложим да не стане някой гаф, че после с мойте камъни в кухнята по мойта глава Mr. Green Mr. Green

# 72
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Аз го прочетох, обаче да ти кажа, малко се обърках Simple Smile. Първо не можах да разбера какъв ще е основния цвят, бяло или дървесно? Ако е бяло, по-добре бялата фурна, но пък на дървесен цвят плот повече ми харесва черни котлони. Белите ми се струват и не много функционални с тези два котлона по 14 см? Искаш да запазиш плочките около комина и тях ли да свържеш с лайсна? Мисля, че ще стане добре, ако естествено се вързват плочките с гръбчето, ще бъде като акцент. А и грапав гръб не е ли малко труден за поддръжка? Абе и аз не обясних много много ясно май.

# 73
  • Раковски
  • Мнения: 2 172

а я кажи как се отваря шкафа в ъгъла? дълбок ли е или не? имали от онези механизми с кошници?

Шкафовете в ъгъла са с по един рафт, ако желаят може и кошница да сложим, но е 100 пари и отделно от това с нея се губи доста място, но е по-подредено.

# 74
  • Мнения: 34
Здравейте на всички.Направо ме изумихте с тези вградени дозатори за веро и течен сапун.Ако мога да попитам,къде мога да намеря такива дозатори и приблизително на каква цена са?

Общи условия

Активация на акаунт