Кухните - 40 тема

  • 90 378
  • 757
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 61
jijo2233 при мен са малки размерите и доста неща побрахме.Относно ВиК-то си мисля, че най-добре е с майстор да се консултираш, така едва ли може да ти са даде адекватен съвет, без да се види намясто от професионалист.С един добър проектант според мен всичко става, а май-гранитогреса е по-добър.Гланца се хлъзга, но пък е ефектен  newsm78

# 661
  • Мнения: 11 747
За сега сме на 11 000 лв. за 9 м. кухня.

Ами, то за 9 метра кухня, май евтин вариант няма. Нашата е около 4- 4,5 метра и излезе 5500, 11 000 идва съвсем адекватно. А това дори не е най- скъпия им модел. Поне качеството и материалите си струват.

# 662
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
А на мен ми се струва, че по 1000лв. на м. е ужасно скъпо, от какъвто и материал да са шкафовете.

Последна редакция: сб, 26 ное 2011, 18:09 от luda

# 663
  • Мнения: 11 747
За линеен метър става дума, не за квадратен. Макар, че всички знаем, че не може да се смята така, защото в някой метър е 'по- леко' обзавеждането, а на друг край е доста 'по- тежко' и сложно, което и оскъпява. Материала е масив дъб и естествен дъбов фурнир и по- евтино няма - който и произволно избран производител да е, това са цените.

# 664
  • Раковски
  • Мнения: 2 174
Ако сложиш в този 1 метър един авентус + 1 тандембокс + 2 тандем с боксайт нещата отиват около 500 лева (без монтажа им).

# 665
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
В апартамента шкафовете са от 1988г.Вратичките са дървени,пантите обикновенни,що използване,блъскане и пак нищо им няма.И защо трябва да се плаща за по-скъпи панти и т.н. като може и с обикновенни?На себе си задавам този въпрос.И скъпи шкафове да си направиш като има да става гаф с тях си става.Решила съм като ми дойде времето за кухня,да не правя скъпа-колкото се може по-евтина.След 5-7,8,години ще ми омръзне цвета и ще я сменя,поне да не се ядосвам,че е скъпа.Нищо вечно няма.

# 666
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Аз съм с 9м кухня за 9000 лв масив, грубо и с майстора си говорихме, че така излиза 1000 лв/м. При това имам поне 500 лв отгоре само от механизми с плавно затваряне (16 чекмеджета), отеслно и разни други глезотийки. Така че в зависимост от материалите си е напълно нормална цена.

# 667
  • Мнения: 348
Ще попитам тук, макар малко встрани от темата:

ПДЧ гланц ще се надраска ли, ако се ползва за антре? Имам предвид, че там ще се слагат чанти, ще се закачат дрехи с копчета и метални катарами ... всевъзможни багачи се пренасят навън и навътре през коридора.
Имам нужда от бърз и компетентен отговор, защото искам до ден - два да поръчвам. Благодаря предварително Simple Smile    bouquet

# 668
  • Раковски
  • Мнения: 2 174
Измислете комбинация между ПДЧ с дървесен декор а гланца да е само врати. Обаче под ПДЧ гланц имате предвид обикновеното ПДЧ с лъсково покритие или акрил/супергланц?

# 669
  • Мнения: 348
Shadowman, не разбирам много Simple Smile Имам предвид например мострите на kronospan, които стоят по-лъскави. Момичето ги нарече "гланц".
Много би ми харесало и  холна масичка от такъв материал, но май ще трябва да е със стъкло отгоре.

... Като се замисля, връща се модата от 80-те години.

# 670
  • Мнения: 348
Oще един въпрос -

някой виждал ли е къде се продава количка за зеленчуци?

Последна редакция: сб, 26 ное 2011, 22:59 от white flower

# 671
  • Мнения: X
При нас всичко е бял гланц и за сега не виждам проблем при използване. Не знам дали ще се надраска. Използваме мебелите от около два месеца.

# 672
  • Раковски
  • Мнения: 2 174
http://prodavalnik.com/pazarska-kolichka-i2634145
http://aukro.bg/golyama-pazarska-kolichka-s-metalen-kosh-2-dzhob … -i1958188747.html

Въпроса при гланца е дали е врата или плот. Ако е врата  трудно би се надраскала, но ако е плот на маса смятам, че ще се надраска бързо.

# 673
  • Мнения: X
При нас и масите са от гланц. Но ние ползваме покривка, когато се храним, а когато е само за някоя чаша слагаме поставка под чашата. След няколко месеца мога да докладвам дали сме с надраскани маси Mr. Green

# 674
  • Мнения: 348
Количка за зеленчуци :
http://megashop.bg/kitchen/p1700210/%D0%9A%D0%9E%D0%9B%D0%98%D0% … product_info.html
обаче не мога да я купя по интернет, защото ми трябват определени размери, а не са описани.

Благодаря за отзивите за гланца!

Общи условия

Активация на акаунт