Майчинството счетоводно - 44

  • 34 534
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 200
 Deyzi, имате право на 40 кал. дни еднолично издадени болнични за една календарна година. Това дали болничните са първични или продължение в случая не е от значение. Въпроса е от 01.01.2011 г. до сега колко дни болнични сте ползвали издадени само от един лекар. Ако не надхвърля 40 с този, няма да имате проблем с НОИ.

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
deyzi,ти надхъврляш ли 40 дни издадени еднолично,защото по описанието в първия ти пост имаш само 23 дни

# 47
  • Мнения: 2 463
Първият ми болничен е за 23 дни,за периода 30.07-22.08 издаден ми от Патология след болнично лечение.Този болничен ми беше продължен за още 30 дни от следящия ме АГ но чрез комисия-той е за периода 22.08-21.09.Други болнични ползвани за тази година нямам.
deyzi,ти надхъврляш ли 40 дни издадени еднолично,защото по описанието в първия ти пост имаш само 23 дни
Първите 23 дни болничен са ми издадени след болничен престой,нямам идея дали еднолично или с комисия,но не са нито от ЛЛ нито от следящия ме АГ.
Deyzi, имате право на 40 кал. дни еднолично издадени болнични за една календарна година. Това дали болничните са първични или продължение в случая не е от значение. Въпроса е от 01.01.2011 г. до сега колко дни болнични сте ползвали издадени само от един лекар. Ако не надхвърля 40 с този, няма да имате проблем с НОИ.
Само от един лекар нямам идея дали имам болничен,защото тези 30 дни болничен,които ми даде  АГ минаха през ЛКК.
Тотално съм объркана,момичета.

# 48
  • Мнения: 4
Здравейте, тъй като току що се регистрирах Tired и не разбирам как да се включа в дадена тема -видях Вашия отговор по повод болничен за бременни, а от дни търся отговор на мой въпрос за това и от счетоводители и от нета -и досега без резултат.Става въпрос, че съм бременна във 5 г.с, до миналия месец съм работила сезонно за 4 месеца и преди това февруари за месец и половина, тоест нямам много стаж за тази година, като цяло,имам стаж през годините с прекъсвания, тъй като през повечето време съм работила сезонно.Сега мислим с годеника ми , да се назнача някъде фиктивно и после да изляза в болничен след месец-два, просто съм с всички симптоми- гадене, повръщане.интересувам се дали мога да ползвам болничен или не, тъй като една счетоводителка ми каза, че ако нямам за тази година стаж за 2011- непрекъснат няма да стане и се чудя какво да правя, а времето минава и не знам дали няма да е късно после да действам.Това ми е втора бременност /първото ми дете е от първият ми брак/.Благодаря многооо!!!

# 49
  • София-Младост
  • Мнения: 23 345
Здравейте, тъй като току що се регистрирах Tired и не разбирам как да се включа в дадена тема -видях Вашия отговор по повод болничен за бременни, а от дни търся отговор на мой въпрос за това и от счетоводители и от нета -и досега без резултат.Става въпрос, че съм бременна във 5 г.с, до миналия месец съм работила сезонно за 4 месеца и преди това февруари за месец и половина, тоест нямам много стаж за тази година, като цяло,имам стаж през годините с прекъсвания, тъй като през повечето време съм работила сезонно.Сега мислим с годеника ми , да се назнача някъде фиктивно и после да изляза в болничен след месец-два, просто съм с всички симптоми- гадене, повръщане.интересувам се дали мога да ползвам болничен или не, тъй като една счетоводителка ми каза, че ако нямам за тази година стаж за 2011- непрекъснат няма да стане и се чудя какво да правя, а времето минава и не знам дали няма да е късно после да действам.Това ми е втора бременност /първото ми дете е от първият ми брак/.Благодаря многооо!!!
Никой и никъде не иска стажа да е непрекъснат, положен непосредствено преди издаване на болничния и прочие такива интерпретации... Simple Smile)  Назначи се някъде  и си ползвай болничен, щом имаш необходимият осигурителен стаж имаш право и на обезщетение.

# 50
  • Мнения: 2 463
Сега си прегледах Амбулаторната карта.Под първият болничен има имената на двама доктори,които са шеф и главен лекар на Патология,т.е не е издаден чрез ЛКК.
Но за вторият болничен,за 30 дни имам печат от ЛКК и подпис на Председател.
Та сигурно се приема,че имам 23 дни като еднолично издаден болничен. Thinking

# 51
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
deyzi по това, което пишеш изобщо нямаш издаден б. лист еднолично то лекар, т.е. не си ползвал нито един ден от въпросните  40  Thinking Първият б. лист е издаден от болница.

# 52
  • Мнения: 1 092
От 13.09 съм болничен, като първият е 7 дневен и след това е продължен с ЛКК до 19.10
Кога мога да чакам да ми се преведат парите по болничните?

И още един въпрос относно ПИК кода, които мога да си извадя от НАП. Какво по-точно виждам чрез този код ?

# 53
  • Мнения: 2 463
deyzi по това, което пишеш изобщо нямаш издаден б. лист еднолично то лекар, т.е. не си ползвал нито един ден от въпросните  40  Thinking Първият б. лист е издаден от болница.
Ами сигурно е така.Ама сега може ли да съм спокойна,пренебрегвайки мнението на ЛЛ?Може тя да не е наясно,ама ако тя не е аз как да съм?От друга страна според думите й доктора,който ми издаде сега болничния е член на ЛКК и обстойно прегледа амбулаторната ми карта.Все пак ако член на комисия не е наясно аз ли да съм?Значи според вас няма проблем с този ми болничен,така ли?Ох,извинете,ама като знам,че най-рано след два месеца ще стане ясно дали има проблем с болничния и ми става едно притеснено.Сега трябва да се лекувам вкъщи,а не да обикалям града болна по автобуси,да търся доктори,комисии и да вися пред кабинети. Confused

# 54
  • Мнения: 2 200
Сега си прегледах Амбулаторната карта.Под първият болничен има имената на двама доктори,които са шеф и главен лекар на Патология,т.е не е издаден чрез ЛКК.
Но за вторият болничен,за 30 дни имам печат от ЛКК и подпис на Председател.
Та сигурно се приема,че имам 23 дни като еднолично издаден болничен. Thinking
Ако целия болничен за 23 дни е за болничен престой може да бъде издаден еднолично. Ако е така имате право на още 17 кал. дни еднолично издаден болничен до края на 2011 г.

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
От 13.09 съм болничен, като първият е 7 дневен и след това е продължен с ЛКК до 19.10
Кога мога да чакам да ми се преведат парите по болничните?

И още един въпрос относно ПИК кода, които мога да си извадя от НАП. Какво по-точно виждам чрез този код ?

през октомври парите за септември или начаото на ноември-зависи работодателят кога внася осигуровките
с пика от НОИ ще виждаш-кога са ти внесени болничните,има ли проблем с тях,кога ще ти пуснат парите и точно колко ще ти пуснат

# 56
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
Сега си прегледах Амбулаторната карта.Под първият болничен има имената на двама доктори,които са шеф и главен лекар на Патология,т.е не е издаден чрез ЛКК.
Но за вторият болничен,за 30 дни имам печат от ЛКК и подпис на Председател.
Та сигурно се приема,че имам 23 дни като еднолично издаден болничен. Thinking
Ако целия болничен за 23 дни е за болничен престой може да бъде издаден еднолично. Ако е така имате право на още 17 кал. дни еднолично издаден болничен до края на 2011 г.

Дейзи, явно аз съм те заблудила по-горе  Blush, но на Вива може да вярваш по въпроса.  Peace

# 57
  • Мнения: 2 463
Момичета,много ви благодаря. Peace
Междувременно звъннах на софийски телефон посочен в сайта на НОИ откъдето ме насочиха къде да търся номер за справка в Бургас.Там много мила госпожа ми обясни,че предишните ми болнични са ОК,кога за предадени,че са одобрени и кога да чакам пари по карта.Е след това си зададох въпроса и тя ми отговори,че няма да има проблем с настоящия ми болничен.Пита ме кой ми го е издал,за колко време е и каза,че това си е съвсем нов болничен за общо заболяване,който не се явявал продължение на предишен.Дано да е така.Значи ЛЛ не е наясно.
Благодаря ви отново.Много е хубаво,че ви има.  bouquet  bouquet  bouquet

# 58
  • Мнения: 494
Момичета, а какво представлява лекарската комисия за дългия болничен (180 дни)? След ин витро съм, но нямам проблеми и се следя в частна клиника. Всеки месец ли се преиздава?
Малко ми е неудобно при положение, че нямам проблеми да искам болничен от следящата ме лекарка, но зимата пътувам по повече от час до работа и обратно и май ми се иска да си го спестя....

# 59
  • София
  • Мнения: 6 260
АГ ЛКК, продължава се на 30 дена (т. е. вс. месец се преиздава), наблюдаващата те гинеколожка трябва да те насочи към комисията. Ако не си минала 40 дена еднолично издадени болнични за настоящата г., първият болничен ще ти се издаде еднолично (не от ЛКК) за 14 дена.

Общи условия

Активация на акаунт