Не наддава достатъчно и плаче по цял ден!

  • 1 046
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 383

Освен това има запек явно или е гладен и не може да се изхожда редовно....


Защо смяташ че е запек? На тази възраст и моят син акаше през 2-3 дни, но в обилни количества течни изпражнения, и още е така. А наддаваше по 1 500.

# 16
  • Мнения: 7 106
jillyL , бебчето ти подсказва от какво има нужда. щом се успокоява като го гушнеш, зарежи временно всичко останало и откликни. За да се стабилизира производството на мляко и да наддаде малко повече (въпреки че 550 гр. никак не са малко) трябва да имате около 10-12 кърмения в денонощие. С тези проблеми, които имате в момента 8-10 часова пауза е страшно много за двумесечно бебче. Въведи през този интервал поне 3 кърмения, защото и гърдите ти ако не получават стимулация 10 часа, когато кърмата още не се е ругилирала, ще започне да намалява и ще се получи порочен кръг. Не е задължително да я будиш, за да я кърмиш. Посто я гушни в теб и потъркай със зърно устичката, много бебета сучат и на сън така добре, както и будни. Щом не приема добавката, по-добре не я насилвай, възможно е адаптираното мляко да не понася на коремчето и затова да е нервна. Аз от глупост сама докарах адски колики на моята дъщеря, когато в края на първият месец без да изчакам консултацията реших да я дохранвам и си измъчих детето да се опитвам да го наливам с адапте без нужда. Ефекта беше отвратителни колики, които продължиха до края на четвъртия месец.
Послушай съвета на Andrea$, напълно подкрепям мнението и, отдели цялото си внимание на детенцето в момента, и много скоро тя ще си направи режим, който да те устройва, няма да виси все на гърдата я Wink.

# 17
  • Мнения: 631
Здравейте,
Две мами споменават думата " Слинг"
Какво е това нещо ..... извинете ме за невежеството, но моля обяснете ми
защото моето бебче и то все иска на ръце а работата мен чака ...
Благодарява ви предварително

# 18
  • Мнения: 1 586
Здравейте,
Две мами споменават думата " Слинг"
Какво е това нещо ..... извинете ме за невежеството, но моля обяснете ми
защото моето бебче и то все иска на ръце а работата мен чака ...
Благодарява ви предварително


Ето: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29108.0
Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 2 686
Ах, как ме изпревари.  Wink
Точно и аз изрових тая тема в моите фейвъритс, но още не съм се натутила да си шия (въпреки, че мога), да си призная.

# 20
  • Мнения: 1 586
Ако се натутиш тия дни за шиене, направо да ти поръчам един слинг, че ми трябва за една приятелка и таман обмислях разни разходки за покупки и после по шивачи... Wink

Общи условия

Активация на акаунт