Бебе на 4 месеца не спира да плаче

  • 4 949
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте. Бебето ми е на 4 месеца и не спира да плаче. Вече не знам защо. Имахме съмнения за абкм, минахме на специално мляко, нищо не помага. Взимам го на ръце, все тая, пак реве. Вече хем съм крайно изнервена, хем супер притеснена. Ушуте ми слушат само реване по цял ден, това е абсолютна мъка. Дори не знам на какъв лекар да го заведа. Това е почти нон стоп дране и реване. Може ли да е тих рефлукс, вече просто гадая...

# 1
  • София
  • Мнения: 28 515
При какви специалисти е водено досега?

# 2
  • Мнения: X
На няколко много добри педиатри, на гастроентеролог и на алерголог...

# 3
  • София
  • Мнения: 28 515
Не пречи пак да отидете при гастроентеролог, но при друг.
Детето на АМ или на кърма е? Наддава ли нормално?

# 4
  • Мнения: 2 681
Може би зъбите започват да растат.  Те тормозят бебетата доста време преди да се покажат.
Така растат децата - ще има и рев, и будуване, и тичане след прохождащо.

# 5
  • Мнения: 11 969
Да ваше успокоение заведете детето на детски невролог.

# 6
  • Мнения: X
Разбирам да реве, разбирам да има такива периоди, но не и нон стоп...То само това прави...Някакъв ад е....

На АМ е и наддава идеално. Видимо е добрв, чълна мистерия е този плач. В повечето алучаи вече проато вдигам ръцв и той се дерв, защото и да го гушна, ми крвщи в ухото и няма файда...

Последна редакция: чт, 27 дек 2018, 17:28 от Анонимен

# 7
  • Мнения: 29 313
Да не са още колики?!?..или пък зъби?

Не е добре да се дере цял ден. Все има плачливи бебета, но не и постоянно. Как спи? Лесно ли заспива? Какво го успокоява? Бял шум, топло на корема, гел за зъби пробвали ли сте?

Според мен трябва да се консултирате с лекар, дори и за ваше спокойствие.

# 8
  • София
  • Мнения: 28 515
Хм, може би наистина е добре да го види невролог.

# 9
  • Мнения: X
Заспива с дране. През нощта е добре,. Буди се,яде ,заспива без проблеми. Но през деня, ако не спи,само реве. Мнооого рядко се усмихва и се заиграва и след 10 минути се почва рев...Нещо го боли, то просто го усещам, но не зная какво. За това ми хрумна за тихия рефлукс. Четох една статия на майка, детето и така се е драло до 8 месеца, било е ад, оказало се киселини...

# 10
  • Мнения: X
Нито нял шум, нито песни, нито гушкане, нито нищо...Нищо не го успокоява. Сам спира в даден момент. Но аз знам, че не е хубаво да плаче дълго бебе...

# 11
  • Мнения: 25 736
Щом нощем спи сте добре. Моето с коликите си пореваваше и нощем. Търпение и редовни детски консултации.

# 12
  • София
  • Мнения: 971
Ако дадете Нурофен, спира ли за малко да плаче?

# 13
  • Мнения: 9 196
Най-честите причини за рев:
- Глад.
- Физически дискомфорт - запушен нос, прекалено топло, прекалено студено, неудобни дрехи, дразнещи миризми.
- Скука - има нужда да се надига, да се занимава с играчки, активна гимнастика, бънджи, да се правят упражнения, да се разхожда и т.н.
- Заболяване.

Няма други обяснения за рев на бебето на тази възраст, като заболяването е малко вероятно. Сериозно болните бебета са по-скоро тихи и летаргични. 

# 14
  • Мнения: X
Ако дадете Нурофен, спира ли за малко да плаче?
Не съм давала, не знам дали да пробвам.
Най-честите причини за рев:
- Глад.
- Физически дискомфорт - запушен нос, прекалено топло, прекалено студено, неудобни дрехи, дразнещи миризми.
- Скука - има нужда да се надига, да се занимава с играчки, активна гимнастика, бънджи, да се правят упражнения, да се разхожда и т.н.
- Заболяване.

Няма други обяснения за рев на бебето на тази възраст, като заболяването е малко вероятно. Сериозно болните бебета са по-скоро тихи и летаргични. 

Яде, нослето всеки ден чистя, винаги е на подходяща температура, следя ръчичките и нослето, не навличам, миризмите унас са табу, даже парфюм слагаме на терасата, проветрявам редовно,има гимнастика, редувам с кошарата, където йма много играчки и въртележка, отделно си играя с него...Направо съм в шах, наистина. А като хпдим на лекар, е най-кроткото бебе, гласецът не му се чува. Като идват гости, пак така. Взимат го, той кротък...Не знам...При мен е рев Sad А аз се грижа основно за него, при това добре...

Общи условия

Активация на акаунт