Бебе на 4 месеца се храни само спящо

  • 1 260
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте, има няколко теми по въпроса, но реших да направя нова, защото предишните са стари. Бебето ми е на почти 4 месеца и от 1 седмица категорично отказва да яде . Успявам да я нахраня само ако е сънена или заспала. Храни се изцяло с ам . Педиатърката ни каза че е кърмаческа стачка. И преди ни се е случвало, но беше на 1-2 хранения, а сега е на всяко хранене. Изпива по 30-40 мл и започва да плаче. Изпробвахме всякакви пози, шишета , различни часови интервали на 2,3и 4 часа и разлика няма. Будна ли е просто не иска да яде. Моля ако някой има подобен опит да каже за колко време или какво мога да направя, за да се справим с тази криза по- бързо.

# 1
  • Мнения: 15 356
На шишето заспива ли? Буди ли се за мляко често?

# 2
  • Мнения: 4
Да заспива на шишето . Това е единствения вариант да яде . Буквално я приспиваме на ръце и бутаме шишето . През нощта си спи нормално и не се буди за храна. През деня когато е будно помрънква, че е гладна и аз веднага й давам . Изпива по 30-60 мл макс и започва да плаче и да върти главата. Първо помислих , че може би трябва да увелича часовете и да храня на 4, но ако ще и 10 часа до са минали си пие едно и също количество и прави същия номер.

# 3
  • Мнения: 15 356
Опишете режима, ако имате дневник в приложение дайте скрийншот на дневните дремки и нощния сън.
Възможно е да е развило детето асоциация за заспиване с шишето и да свързва храненето със съня. Но не съм сигурна. Може ли да заспи по друг начин освен с мляко? Къде и как заспива, какво става след заспиване? В количка заспива ли без мляко?

# 4
  • Мнения: 4
Заспива навсякъде без проблеми, в количката или в леглото няма значение. Обща взето нямаме точен режим . Преди да започне тази криза се хранеше на около 3 часа макс на 3 часа и половина . Следях кога е гладна и ако минеше 3 час и спи не съм у будила, а изчаквах тя сама да се събуди. Без проблеми ядеше 130-150 мл на ядене . Иначе през деня има 3-4 дремки като никога не е заспивала на шишето . През нощта спи и първото хранене е към 5-6 сутринта .

# 5
  • Мнения: 3 902
Ако е утеха ще ви кажа, че дъщеря ми беше така. По-късно разбрахме, че има и рефлукс. Та само анти рефлуксно мляко не опитахме. Вече беше късно. Но реално започна да яде към 2г, на захранването се дегустираше. Като започна да комуникира каза как не обича мляко и храненето е скучно. А сме пробвали всичко, включително клипчета, консултации, лекари и тн. здрави нерви за вас, дано е просто стачка покрай зъби. Насън се отключва инстинкт и ядат. Моята ядеше само в дълбок сън и така порастна.

# 6
  • Мнения: 8 239
Не съм хранила с АМ, но и с моето преживях две кърмачески стачки.
Крмех го в банята на тъмно беше кофти период.
При първата се оказа, че от едната гърда млякото тече много по-силно от другата и явнои това  го караше да се чувства неконфортно. Затова се замислих да не сте сменяли биберона?
Втората стачка беше, когато ми дойде цикъла. Консултант по кърменето ми каза, че кърмата променя вкуса си.
Та втората мисъл която ми мина през главата е да не сте сменили млякото?

# 7
  • Мнения: 15 356
Педиатърът какво казва?
И аз бих се замислила за смяна на АМ.

# 8
  • Мнения: 4
Днес отново й писах и ми препоръча смяна на млякото. До сега не сме го сменяли

# 9
  • Мнения: 10 384
Дъщеря ми от 2рия месец беше така, ядеше само в полузаспало състояние и в движение. Кърмех я, не е била на АМ, но се хранеше или ако кърмя и ходя подрусващо, или ако сме в кола... Опитвала съм всичко - включително я хранех със спринцовка. Имаше дни, в които повече от 200мл за 24 часа не й се събираха. Обиколихме пловдивска област 20 пъти докато навърши 7-8 м. Захранването също не й беше любимо, прояде 1-2 клас по-нормално. Иначе си вървеше горе-долу в нормите, но на мен какво ми костваше ...
Докторите казваха, че всичко й е наред, нищо не се установи специално.

# 10
  • Мнения: 267
Ако ще те успокоя, моята така порасна най-радостно ми беше, когато изяждаше 90мл. И с храната беше, а и още е същата на година и половина е, но си търси млякото вечер изпива по 150-180мл, през деня яде само супа и ориз, друго не. От 4 до 10м ядеше само заспала, опитвах клипове, песни-не. Хранех я и в движение, когато я нося и и бутах шишето ядеше доста и до 120мл стигаше, но когато стана 10кг беше ад. Ужасно е . Смени млякото, надявам се поне при вас да отмине или децата са си злояди.. незнам....

# 11
  • Мнения: 793
Имам бебе на 8 дена и незнам какво да правя не иска да яде от гърда камоли от шише с биберона мъка и тегло е нейното ядене ядем на всеки три часа с зорлем яде заспива ми на ръцете и я побутвам гъделичкам и какво ли не и не става и не става яде по 30 40 грама и това е изтормозих се с това нейно ядене какво да правя вече незнам като стане време за ядене я будя отваря си устата и мъжа че е гладна а като и дам да яде от моята кърма дори от см за дохранване пак е голяма мъка и тегло какво да правя ми кажете.как да постъпя

# 12
  • Мнения: 10 384
На 8 дена 30-40 гр си е ок. Давай на поискване по-често, то гърда. Не я бъркай с биберон щом суче.
Жълтеницата ги приспива, затова е сложно събуждането.

# 13
  • Мнения: 8 239
Имам бебе на 8 дена и незнам какво да правя не иска да яде от гърда камоли от шише с биберона мъка и тегло е нейното ядене ядем на всеки три часа с зорлем яде заспива ми на ръцете и я побутвам гъделичкам и какво ли не и не става и не става яде по 30 40 грама и това е изтормозих се с това нейно ядене какво да правя вече незнам като стане време за ядене я будя отваря си устата и мъжа че е гладна а като и дам да яде от моята кърма дори от см за дохранване пак е голяма мъка и тегло какво да правя ми кажете.как да постъпя

Викни консултатнт по кърменен да дойде у вас.
Според мен детето се храни идеално, само ти се притесняваш.  Може да е по-поспаливо и трябва да го подбутваш със сигурмост ен с гъделичкане. Но 40 грама на 3 час не са лошо хранене.

# 14
  • Мнения: 793
На 8 дена 30-40 гр си е ок. Давай на поискване по-често, то гърда. Не я бъркай с биберон щом суче.
Жълтеницата ги приспива, затова е сложно събуждането.
на гърда я мързи камоли от шише с моята кърма за 8 ден трябва да изяжда по 80 грама нито с гъделичкане нито  с побутване става

Общи условия

Активация на акаунт