TR TeMa 43 :)

  • 45 963
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • до вятърните мелници
  • Мнения: 195
това е сложен въпрос, Бъфи...

зависи по кое време на деня. с колко ресурси разполагаш и дали имаш много багаж.

аз бих взела такси до Еминьоню или Каракьой. после фери до Кадикьой и от там има едни автобуси директно за летището. тръгват от до сами фериботите, така че е лесно... има и недиректни автобуси, градски, които също са сравнително бързи, и пак от същото място се взимат.

може и други варианти да има, но за мен този е най-бързия...

# 16
  • Мнения: 42
Джорди, благодаря за бързия отговор. Денят е неделя (ако това има значение), часът е около 6:30-7:00ч. сутринта трябва да пристигнем от София на тази автобусна гара и имаме време до към 11:30-12:00ч. на обяд, да се придвижим до летището, може пък да се окаже, че разполагаме с време, знам ли ...  Rolling Eyes
Относно багажа, Да с багаж ще бъдем, един голяям куфар и две ръчни чанти  Wink  Embarassed

# 17
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Джорди, ти пишеш на кирилица! Стана ли , стана ли?

Да не се изказвам некомпетентно, но няма ли да е някак си по-лесно с маршрутка до Таксим и от там с  шатъл на Хаваш до Сабиха Гьокчен? newsm78

# 18
  • до вятърните мелници
  • Мнения: 195
е, че то това не е много багаж Simple Smile))

а това симпатичното от аватара с вас ли ще е?

времето от 7 до 11.30 не е чак толкова много, но нека и някой друг с повече опит да се изкаже.

принципно от Кадикьой до летището е около 40 мин. без спирки.

от автогарата до Еминьоню зависи от трафика, но да речем в неделя е по-спокойно по пътищата... 10-20 мин.

и 20 мин. е фериботът.

но трябва да си сложите екстра време за чакане на превозните средства....

а не може да няма и автобуси от Европейската част за Сабиха Гьокчен, но аз не ги знам... а и ме е страх да минавам по мостовете, че имам кошмарни преживявания в задръстване, както знаят някои от момичетата тук.

а можете и такси да хванете директно от автогарата до летището, но ще излезе доста хм, соленко...„

# 19
  • до вятърните мелници
  • Мнения: 195
Анджи, продължавай да стискаш палците, защото още нямам новини от доктора на лапито Sad

пиша ви от работа. ей какво ли не прави човек за да не работи...

# 20
  • Мнения: 42
е, че то това не е много багаж Simple Smile))

а това симпатичното от аватара с вас ли ще е?

времето от 7 до 11.30 не е чак толкова много, но нека и някой друг с повече опит да се изкаже.

принципно от Кадикьой до летището е около 40 мин. без спирки.

от автогарата до Еминьоню зависи от трафика, но да речем в неделя е по-спокойно по пътищата... 10-20 мин.

и 20 мин. е фериботът.

но трябва да си сложите екстра време за чакане на превозните средства....

а не може да няма и автобуси от Европейската част за Сабиха Гьокчен, но аз не ги знам... а и ме е страх да минавам по мостовете, че имам кошмарни преживявания в задръстване, както знаят някои от момичетата тук.

а можете и такси да хванете директно от автогарата до летището, но ще излезе доста хм, соленко...„


Това от аватара няма да е с нас  Wink, с арабския свят ще се запознава по-натам  Grinning За времето, с което разполагаме .. хем ще има време, хем знам, че градът е голям, има задръствания и някак си ми е притеснено дали ще успеем. Влязох в сайта на esenler otogar, но пусто нищо не отбирам на турски  Rolling Eyes и не мога да се оправя да прочета дали има някакъв траспорт директно до летището. Иначе и на мен ми казаха, че от Таксим има автобуси на фирма Хаваш, които пътуват до летището, въпросът е дали това е най-удачния вариант Есенлер-Таксим-Сабиха и как с най-малко прекачвания да се придвижим до Таксим. Както казва angelina.bgk дали пък няма да има някоя маршрутка от автогарата до Таксим  Rolling Eyes?

# 21
  • Истанбул
  • Мнения: 307
От Таксим до автогарата няма маршрутки,а пък аз никога не съм ползвала това летище,и друго да попитам =вие с кои авиолинии ще пътувате,знам ,че някои от тях имат сервизни коли на Таксим.

# 22
  • Мнения: 42
От Таксим до автогарата няма маршрутки,а пък аз никога не съм ползвала това летище,и друго да попитам =вие с кои авиолинии ще пътувате,знам ,че някои от тях имат сервизни коли на Таксим.

От Сабиха ще пътуваме с FlyDubai .. сервизни коли не знам дали имат  newsm78

# 23
  • Истанбул
  • Мнения: 307
Разрових се аз из разни форуми,има 2=3 варианта ама все с прехвърляния

1.Като слезете на автогарата слизате до метрото и се качвате на метро за летището.Летището е последната спирка.Оттам се качвате на сервизните коли на Хаваш за Сабиха Гьокчен.

2.От автогарата се качвате на автобус номер 830 отогар=таксим и от Таксим пак на сервизните коли на Хаваш.

# 24
  • Varna
  • Мнения: 2 595
Значи, аз не съм патувала до Сабиха Гьокчен, но бих действала като Джорди,....
Пътувала съм сутрин от Отогарата точно по това време което е показала buffy, но не трябва да се офлянквате, а бързо да се изнесете от автогарата. Гоня ли самолет, викам такси до ЕминЮнЮ или Каракьой и от там със шеркетата...бам на Кадъкьой. Поне няма да се натрисам на трафика по мостовете. А от там щом има директен автобус до летището, няма проблем. Важното е да се отървете от трафика в Европейската част, защото на мене все ми се случва да е натоварено и рано сутрин в неделята. Та затова съм забелязала, че до 7.30 вече трябва да съм във трамвая, че при него няма проблем с трафика и не се бавим. Успех ти пожелавам!

# 25
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Аз бих пътувала по първия вариант на Хаки - с метрото и с директния шатъл. Минимум оперативно време за влачене на куфари понеже ще се загуби.

# 26
  • Мнения: 42
Много Благодаря за обясненията   bouquet  Blush! Има и друг вариант да пристигнем в Истанбул през ноща към 3-4 часа, заслужва ли си, дали ще има работещ транспорт по това време на денонощието?

DELTA_DELTA колко горе-долу излиза таксито до  ЕминЮнЮ или Каракьой? А шеркетата ще рече ферибот ли  Wink  Simple Smile?

haksev вариантът с метрото до летището ми се струва най-удачен. След като летището е последна спирка, защо трябва да се хваща автобус на Хаваш? Сигурно разстояноето от спирката на метрото до летището е голямо?

# 27
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Защото става въпрос за летище "Ататаюрк". А от "Атататюрк" до "Сабиха Гьокчен" има шатъли на "Хаваш".
Не си струва да пристигате толкова рано в Истанбул. 6.30 е един добър отправен час.

# 28
  • Мнения: 42
Защото става въпрос за летище "Ататаюрк". А от "Атататюрк" до "Сабиха Гьокчен" има шатъли на "Хаваш".
Не си струва да пристигате толкова рано в Истанбул. 6.30 е един добър отправен час.

Ахаа, сега разбрах!  bowuu

# 29
  • Varna
  • Мнения: 2 595
Ами 30 пари струваше последно, ама това беше ранна пролет. То от тогава мина доста време и цените се вдигнаха. Аз ти давам максимум цена за тогава, защото 30 пари ми струваше когато влизах с такси в Автогарата. Просто му взимат парички на шофьора за влизането. Но това бих го направила ако гоня самолет. Да шеркета е ферибот smile3521
Гледай обаче което ще ти е най-удачно, и най-лесно, че то багаж ще има да носите. Аз просто споделих моето пътуване от Отогарата до Старата част на Истанбул. Не съм пътувала никога до Таксим от Отогар. Ако има транспорт Отогар- Таксим и от там направо Летището Сабиха...мисля, че е най-удачно. Аз просто не го обичам тоя трафик, че ми ври отвътре бавенето и затова бих предпочела шеркетата. После ще кажеш как е минало, че и ние да попием опит. Колкото повече информация имаме за придвижване, толкова по- добре...И ти благодаря предварителнУ Hug

Общи условия

Активация на акаунт