60 ОДЗ филиал ул. Васил Друмев

  • 4 089
  • 13
  •   1
Отговори
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Някой може ли да сподели впечатления от 60 ОДЗ филиал ул. Васил Друмев?

# 1
  • Мнения: 798
Може Simple Smile
Имам добри впечатления, но имам и забележки. Не знам какво точно те инересува, за каква възраст и т.н.
В общи линии препоръчвам детската, но не толкова яслата (ама аз по принцип смятам, че на тази възраст децата е по-добре да бъдат гледани вкъщи).

# 2
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Ние ще сме в яслата (2 год.). Като цяло май всичко ме интересува. Учителките (мед. сестри май са в яслата) как се държат с децата? Условията как са, храната? Общо взето не знам и какво да питам, защото още не сме започнали да ходим...
Приемам всякаква информация Simple Smile
Благодаря! Simple Smile

# 3
  • Мнения: 798
Според мен условията са добри, мед. сестри са грижовни. Хигиената е добра. Храната е според новите изисквания. На децата им е вкусно.
Стимулират деца да си носят книжки и там им четат, пеят песнички (госпожата по музика е страхотна!), рисуват, апликират (по-рядко), играят си.
За по-плавна адаптация детето може да се води до обяд.
Според мен недостатъчно извеждат децата от яслената група, но те ми казаха, че им е трудно, като не могат самостоятелно да се обличат.
Както казах, имам дребни забележки, но аз съм претенциозна мама.

# 4
  • София/Правец
  • Мнения: 130
И аз не съм претенциозна имайки предвид, че едва ни класираха някъде изобщо... Но пък все пак като всяка майка искам да се грижат добре за него. Няма да е като при мама де Simple Smile Аз също мисля, че трябва постепенно да се адаптира, за да не се стресира. А за излизането няма как сигурно често, защото групите са смесени от 1 до 2 и нещо години и най-малките са съвсем неоправни. Но ще излизаме след градина Simple Smile
Надявам се да го научат да яде всичко, че плодове и зеленчуци не яде... А видях едно седмично меню и изглеждаше много разнообразно, пълнозърнест хляб, всеки ден плод... Просто за мен без забележки, ако е и вкусно Simple Smile
Сигурно от понедленик ако е здрав ще го заведа поне до обяд и дано му хареса Simple Smile
Много ти благодаря за информацията! Вече мислех, че няма майки от тази градина във форума Simple Smile
Ако се сетиш нещо интересно и половително и отрицателно моля те пиши Simple Smile

# 5
  • Мнения: 348
Здравейте и от мен! Маркирам се да следя темата, защото и мен ме интересува тази ясла. Мерси! Simple Smile))

# 6
  • София/Правец
  • Мнения: 130
В коя група ще сте?

# 7
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Лю, извинявай, че пак те притеснявам, но да те попитам твоето дете ходило ли е на ясла в 60-то ОДЗ?
Ние започнахме в началото на седмицата и нещо не съм много доволна от едната от сестрите в групата. Доста груба и сопната ми се вижда... Никакъв подход няма. Третира ги децата като овце направо. Моето при нея се скъсва да реве Sad

# 8
  • Мнения: 131
Здравейте, майчета!
Синът ми е приет в тази детска ясла о от септември ще ходи милият. Искам да попитам тзи от вас, на които дечицата са ходили в тази ясла какви са ви впечатленията. На този етап най-много ме тревожи дали лекичките са мили и ще успокояват ли двтрнцето като плаче? Имат ли практика да се пускат само до обяд в началото децата или е по-добре направо за цял ден? Заспиваха ли децата ви в началото? Притеснена съм още от сега.
Благодаря ви предварително за отговорите!

# 9
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Здравей!
Моето голямо момче беше в тази ясла и сега е в градината им, а от есента и малкият ще е там. Може да сме в една група даже Simple Smile
Впечатленията ми не бяха чак убийствено хубави... Общо взето моето трудничко се приспособи и не забелязах да са особено мили с децата. Колко са ги успокоявали не знам, но като го вземех на обяд (да, имат практика да се прави така около седмица) беше в окаян вид. Освен това имаше здравословен проблем и колкото и да ги молех да следят положението не го правеха!
Ходенето до обяд на него му се отразяваше много зле и на третия ден им казах, че ще остане да спи там. От тогава положението се подобри. Явно не е седял да плаче докато дойда, защото е имало много повече неща за правене. Така плачеше по малко сутрин и следобед го намирах спокоен.
Според мен си е индивидуално за всяко дете и зависи колко е свикнало с непознати и дали се е делило от майка си... Моето беше доста срамежливо. Имаше други деца, които се приспособиха много лесно и безпроблемно.
Сега записах малкия в другата яслена група. Надявам се там да имаме по-голям успех с учителките. Той е много по-отворен така да се каже, но не е свикнал да се дели от мен, което сигурно пак ще ни е проблем.
Стискам палци и на двете ни да се приспособят лесно хлапетата!
Пиши ми ако искаш като разбереш в коя група ще сте. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 19
Здравейте, и моето дете е от вчера в тази ясла. За сега е спокойна и се адаптира добре. Моля споделете как е минало при вас. Първото нещо, което сподели за яслата е думата "тишина"  Naughty

# 11
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Моят синковец започва утре! Simple Smile Днес занесохме всички изследвания и бележки и стегнахме багажа Simple Smile
Надявам се лесно да се адаптира! Не ми се иска да се повтаря сценарият от преди 3 години с баткото... Дано това, че сме в другата яслена група е плюс! Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 795
какви са ви впечатленията сега, месец след започването? Тя ми е много близо, а живот и здраве догодина ще си имам ясленче Simple Smile

# 13
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Аз съм доволна. Имаме голям напредък с адаптацията. Като боледувания не мога да се похваля, но не мисля, че зависи от конкретната градина.
От опита ми с двете деца мога да кажа, че горе-долу градината е добре. Нямам база за сравнение обаче и не мога да бъда много обективна Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт