Време е за Икеа! - тема 12

  • 92 950
  • 720
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 228
Днес получих картата си ИКЕА на Пощенска банка и съм много щастлива, че ще мога да пазарувам и на кредит.
Миналата седмица получих чрез транспортната фирма, която работи с ИКЕА диван ALVROS, всеизвестният POANG, масичка LACK и една камара джунджурии за 58 лв доставка до Варна. Доста намъчих момчетата от транспортната фирма да качат дивана (106 кг с опаковката) до петия етаж по тясно стълбище, но те се справиха юнашки.
Очарована съм от качеството на изработката, лекотата на монтажа и отличното обслужване!

Благодаря за новата темичка!

# 16
  • Мнения: 19
Днес получих картата си ИКЕА на Пощенска банка и съм много щастлива, че ще мога да пазарувам и на кредит.
Миналата седмица получих чрез транспортната фирма, която работи с ИКЕА диван ALVROS, всеизвестният POANG, масичка LACK и една камара джунджурии за 58 лв доставка до Варна. Доста намъчих момчетата от транспортната фирма да качат дивана (106 кг с опаковката) до петия етаж по тясно стълбище, но те се справиха юнашки.
Очарована съм от качеството на изработката, лекотата на монтажа и отличното обслужване!

Благодаря за новата темичка!

Всичко това за 58 лева до Варна!?  #Crazy Бравос, това исках да чуя - колко е доставката до Варна - и мен ме касае!  Peace

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Моля някоя от вас като ходи да попита има ли високи шкафове за кухня по 233 см.  Praynig В каталога и сайта ги няма но на планера в английската ми паснаха точно на идеята.
Пробвам да се свържа по телефона да ги питам, но не успявам Confused

# 18
  • София
  • Мнения: 6 363
вместо запис, да направя едно уточнение към simplyaven от предната тема - бор и чам е едно и също. чам е турската дума за бор. а боровете биват няколко вида. ето едно цитатче от друг форум по темата:

"В БГ се продават два вида дървесина (за съжаление) - бук и ''чам'' Sad
Чам е турската дума за Бор.
И сега ...
Въможно е, но не е лесно да си набавиш правилният ''Чам''.
Мога да ги подредя условно така : Черен Бор, Бял Бор,Ела, Смърч.
Ако имаш избор - Черен Бор. Смърча - най не става.
Мурите не ги коментирам-''няма'' откъде."

# 19
  • София
  • Мнения: 11 116
И аз се надявам в петък да стигна до ИКЕА, нещо все не ми остава време ...
Трябват ми ново диванче, както и трапезарна маса + столове.  Wink

# 20
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Надявам се в петък да скокнем и ние до нашата. Трабва да взема на голямата един плот към бюрото, че не й стига. Пък и сьомга ми се хапва  Laughing

Как върви българската ИКЕА, купуват ли хората?

# 21
  • Мнения: 4 460
jam не те репликирам, но понеже съм фен на масива, смея да твърдя познавам хубавия масив и повечето родни производители, ще изкоментирам цитата от другия форум.
В БГ не всичко е бук и чам. Над бука като качество и красота са дъба и ясена, но за съжеление и като цена. Така че, наистина бука е някъде в средата, като разумен компромис.
И аз исках за хола дъб, ама като ми направиха сметката много бързо се съгласих на бук Mr. Green.

# 22
  • София
  • Мнения: 11 116
Надявам се в петък да скокнем и ние до нашата. Трабва да взема на голямата един плот към бюрото, че не й стига. Пък и сьомга ми се хапва  Laughing

Как върви българската ИКЕА, купуват ли хората?

Явно да, като гледам в сайта колко много неща не са налични ...

# 23
  • Мнения: 4 202
В интериора, който пусна simplyaven в края на предишната тема, виждам най-най-любимото ми икейско нещо - лампата с чупещо се рамо, но й забравих името.
Някой виждал ли я е в магазина?
Аз ако мога във всяка стая бих сложила по една такава, не може да ми омръзне.

В Холандия съм я виждала монтирана на тавана  Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 3 034
jam , не знам какви са турските и българските имена, но просто имам и съм имала и иглолистни и чамови мебели и разликата беше много осезаема. Това е. А кое точно от какво е било направено не знам, просто едното си беше "бор", другото "чам". Според етикета.  Peace И пак, за мен най-достоверно е ползването на детски мебели като тест - при положение, че Трофаст-а е иглолистна дървесина, направо не виждам общо с един чамов шкаф, който имах и който с нокът се драскаше.

red shoe, http://www.ikea.com/ca/en/catalog/products/80152117/

# 25
# 26
  • Мнения: 5 873
И аз тук. Simple Smile  Благодаря за страхотната тема!  Hug

# 27
  • София
  • Мнения: 2 132
За запис да кажа, че масата на simplyaven много ми харесва. Аз същия плот съм замислила, но краката са други. Това за пълнежа от хартия, обаче го бях пропуснала и малко ме притесни.
п.п. simplyaven, само размерите показани в сайта ли са плотовете? Този 60/100 само в бяло ли го има?

Последна редакция: ср, 12 окт 2011, 18:07 от Geraldine

# 28
  • София
  • Мнения: 1 365
и ние се разписахме снощи, и колко идеи ми дойдоха  Shocked само финансиране да има  Laughing

# 29
  • София
  • Мнения: 11 116
За запис да кажа, че масата на simplyaven много ми харесва. Аз същия плот съм замислила, но краката са други. Това за пълнежа от хартия, обаче го бях пропуснала и малко ме притесни.
п.п. simplyaven, само размерите показани в сайта ли са плотовете? Този 60/100 само в бяло ли го има?

И аз го харесах, но какво толкова ако се скапе винаги можеш да го смениш.

А какво ще кажете за такъв "крак" за маса ?
http://www.ikea.bg/DefaultM.aspx?page=productview&iID=18966
С такъв плот ?
http://www.ikea.bg/DefaultM.aspx?page=productview&iID=5652

Май ми харесва, но не мога да си го представя в готов вид.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт