Време е за Икеа! - тема 12

  • 93 133
  • 720
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 198
Mia, диваните са повече от един пакет. Поне Кивика беше три, самият диван беше два пакета, и калъфа един. Доставката ни беше май 22 лева.
И аз се съмнявам, че ще е само 1 пакет, но като гледам не излиза скъпа доставката. Видях, че предлагат и монтаж, но се колебая, по-скоро ще се пробваме със сглобката първо сами, надявам се да не е трудно.

# 661
  • Мнения: X
При нас пък цената зависи от цената на стоката. Ако си купил неща от 0 до £300, доставката е £15. Ако си ги поръчал онлайн е повече.

# 662
  • Мнения: X
При нас всеки диван беше в един пакет. Тоест ние имаме 3-ка, 2-ка и фотьойл, но бяха 3 пакета. Става въпрос за SKOGABY. ЕКТОРП може да не са така.  Peace

# 663
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 121
При нас пък цената зависи от цената на стоката. Ако си купил неща от 0 до £300, доставката е £15. Ако си ги поръчал онлайн е повече.
Къде е това при вас? В Англия доставката беше 45£, до 300£, сега я смъкнаха на 30£, 15£ са за допълнителното плащане.
http://www.ikea.com/ms/en_GB/img/site_images/customer_services/s … elivery_rates.pdf

# 664
  • Мнения: 766
Mia, в такъв случай СоВ сигурно е права. Сега влезнах и погледнах ЕКТОРП и СКОГАБИ и двата имат размер на опаковката, докато КИВИК няма. Ако е така, може да платиш само за един пакет, а за калъфа да не ползваш доставка, той е малък пакет.

# 665
  • Мнения: X
Дорет, не исках чак с подробности да разказвам къде е при нас, защото едва ли е толкова интересно. Интересен ми се стори само факта, че явно в различните държави цената за доставка се определя по съвсем различен начин.  "При нас" също е Англия, вчера ни пристигнаха мебелите от ИКЕА, на 3.12. сме платили 15 лири за доставка до дома, стойността на покупката е 290 лири. Става дума за мебели, които ние сме си събрали вече в склада и те само ни  ги докарват след ден-два. Има разлика в цената, както казах, ако поръчваш онлайн или ако техни служители ти събират нещата из склада. А между другото, това варира и от магазин до магазин. Примерно тук за Бристол http://www.ikea.com/ms/en_GB/img/local_store_info/thurrock/web%2 … l_services/TS.pdf

# 666
  • София
  • Мнения: 56
Момичета има ли отзиви за диваните Манстад? Гледам приличат на много произведени тук, на същата цена са, как е качеството обаче? Имат ли някаква гаранция като другите дивани? за този питам http://www.ikea.bg/DefaultM.aspx?page=productview&iID=23034

# 667
  • Мнения: X
А иначе Галактик май питаше, как е шкафа в гръб, Нали някой са талашитени. Но аз не съм го заглеждала.
Именно. Понеже реално ще играе ролята на разделител между двете легла.  Peace

Днес специално загледах един сглобен такъв шкаф в зоната с намалени стоки. Гърбът не е талашитен, комбинация от червено и бяло е подобно на лицевата част - според мен е идеален за такъв разделител.

# 668
  • Мнения: 411
Zvunche, само така! Като ти отговорят от централата в Швеция осведоми ни, моля.
Вчера ходих и понеже беше работен ден в товарна зона, имаше 2 коли, които товареха. Това, че понякога нямало места на Р не ги оправдава изобщо  Naughty!
Била в почивни дни, товарната зона пълна с паркирани просто коли, но не съм чула да викат да си местят колите.

# 669
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Момичета има ли отзиви за диваните Манстад? Гледам приличат на много произведени тук, на същата цена са, как е качеството обаче? Имат ли някаква гаранция като другите дивани? за този питам http://www.ikea.bg/DefaultM.aspx?page=productview&iID=23034
Практичен е, вече цяла година го ползваме. Всъщтност се оказа по добре от колкото предполагах. Идеята беше да го вземем за 6 месеца - до 1 година, но май ще го задържим по дълго. На мен лично не ми харесва как се седи на него, малко е по твърд от колкото очаквах. В магазина модела беше много по мек. Но пък е практичен. Има къде да спят гостите.   Laughing Преди имахме кожен диван, супер се седеше и беше много практичен за почистване. В това отношение, този му пускам маркуча на прахосмукачката на 2 седмици. Завила съм го с одеала, цветът не ми е баш по вкуса, но пак... практичен е. Каквото дал, това и взел. За функционалността си и цената човек трябва да направи и компромиси. Има много по хубави като дизайн и цвят, подобни модели, пак от плат, но във Франция Швейцария в друга верига магазини.  Sad

# 670
  • Мнения: 6 393
Има много по хубави като дизайн и цвят, подобни модели, пак от плат, но във Франция Швейцария в друга верига магазини.  Sad

Магазини FLY ли имаш предвид?

# 671
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Магазини FLY ли имаш предвид?
Не, имах в предвид магазини като Конфорама, друг имаше един подобен, но сега не мога да се сетя името му.

# 672
  • софия
  • Мнения: 25 963
Zvunche, само така! Като ти отговорят от централата в Швеция осведоми ни, моля.
Вчера ходих и понеже беше работен ден в товарна зона, имаше 2 коли, които товареха. Това, че понякога нямало места на Р не ги оправдава изобщо  Naughty!
Била в почивни дни, товарната зона пълна с паркирани просто коли, но не съм чула да викат да си местят колите.
Сега няма да пиша до централата, но ако пак засека подобна ситуация ще го направя. Освен това свободни места на паркинга имаше достатъчно, но не бяха толкова близо до входа/изхода.
Аз се издразних, защото колите не бяха 1-2, а цели 7, местата в товарна зона там са около 12-13 (т.е. на 2/3 от тях беше паркирано), имаше хора от персонала, но нищо не правеха. За цялата събота сутрин, до 2 ч. не чух нито веднъж да викат собственик на кола.
Хайде стига за това. Извинете за лекия офф!

# 673
  • Мнения: 111
Магазини FLY ли имаш предвид?
Не, имах в предвид магазини като Конфорама, друг имаше един подобен, но сега не мога да се сетя името му.

Дивана ни от Конфорама започна да се разпада след около 3 години ползване. Не струват мебелите там. В събота си купихме Кивик  Grinning

Някой знае ли столовете HENRIKSDAL в колко пакета са?

# 674
  • София
  • Мнения: 6 010


Цитат
Още една изненада от ИКЕА - всеки делничен ден от 12-ти до 23-ти декември ви каним между 18:00 и 20:00 на Традиционен шведски коледен бюфет с неограничена консумация на храна само за 9,99 лв. на човек. Ще се насладите на специалните ни ястия - коледна шунка, херинга, пушена сьомга, шведски кюфтенца, варени картофи и шведски десерт. Заповядайте!

Източник: Страницата на ИКЕА във Фейсбук

Общи условия

Активация на акаунт