Бихте ли взели дрехи под наем?

  • 5 203
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 7 998
За дрехи, които предполагат обличане за няколко часа и след това трайно не ми трябват, бих.
За ежедневни дрехи - не.

# 31
  • Мнения: 2 386
Interesno pazarno prouchvane. Do avtorkata - v Bulgaria nyama tazi kultura za rent-vane na oficialni drehi i dizainerski toaleti, nishto che e nezapulnena pazarna nisha. Pomisli si.  Wink

Az lichno ne bih vzela pod naem dori Halloween-ski kostum, purvo zashtoto poznavam edna biznes dama, koyayo gi "nosi na himichesko chistene, no samo ponyakoga" i vtoro zaradi problemi kato durvenici, cherven vyatyr, kojni ekzemi i molci. Az sum si paranoya.

Sorry za latinicata.

# 32
  • Мнения: 2 197
Не. Не давам дрехи на химическо (естествено не включвам връхните). По този повод никога не бих взела носена от неясно колко човека дреха, особено за дъщеря ми. По повод карнавалните костюми - правих наскоро проучване за детето на моя приятелка, за което трябваше такъв костюм. Оказа се, че наема на костюма излиза на цената на нов (и то с доставката от провинцията). Така се получава, защото наема е на ден, а ти трябва да си вземеш костюма минимум за два дена и то в най-добрия случай - ако го вземеш в самия ден на събитието и го върнеш на следващия. Та по 18 на ден прави 36 лева, малко по-малко отколкото излезе поръчания от провинцията.

# 33
  • Мнения: 1 253
Оказа се, че наема на костюма излиза на цената на нов (и то с доставката от провинцията). Така се получава, защото наема е на ден, а ти трябва да си вземеш костюма минимум за два дена и то в най-добрия случай - ако го вземеш в самия ден на събитието и го върнеш на следващия. Та по 18 на ден прави 36 лева, малко по-малко отколкото излезе поръчания от провинцията.

Зависи от костюма и от дрехата обаче. Тази година наемах няколко пъти костюми (и за мен и за детето), с качество и вид, което е мноого над стойността на евтините костюми на пазара. Освен това, хората от които ги наемам ме таксуваха за един ден, дори когато се беше наложило веднъж да го взема за повече - представление на детето + генерална репетиция с костюми. А такъв костюм не бих могла да купя за 30 лева в никакъв случай.

Същото се отнася и за официалните дрехи. Ако е някоя полиестерна евтина рокличка, няма никакъв смисъл. Но ако е скъп официален костюм или рокля, наемът е много пъти под стойността и излиза много по-евтино, ако знаеш, че няма да я носиш често.

Мен това, което ме притеснява в бизнес модела е друго. Представям си някоя убийствена рокля, примерно Валентино, от типична червена колекция. Проблемът е, че София е малко село и събитията, за които може да ти потрябва се посещават от малък кръг хора. Представям си как някой се появява с нея, а всички си казват - "А, този път Кинчето е взела червеното Валентино..." Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 399
 Бих, мразя да си пълня гардероба с "паметници".
Чудя се обаче при това положение:
По този повод никога не бих взела носена от неясно колко човека дреха, особено за дъщеря ми.
, как реагирате на оборотните костюмчета за тържество в градината- детето не участва или всеки път взимате модела и шиете същото лично за него?

# 35
  • Мнения: 21 581
  Е кой толкова ще го е носил, някое друго дете ще да е било... Laughing

# 36
  • Мнения: 1 446
Не!!!!!
п.п.олелеле с Минз сме на едно мнение Shocked

+1

Не може да бъде  Joy

# 37
# 38
  • Мнения: 6
Това би имало смисъл само ако се предлагат скъпи марки, които иначе биха били недостъпни за потребителите в противен случай защо хората да наемат нещо което лесно може да се намери в магазините. скоро гледах за дрехи под наем за булченска рокля за една приятелка и попаднах на един сайт който е на Старо Загорска фирма но предлагаше пълни боклуци. Рокли които не струват и 20 лв те ги дават под наем за 40 лв. Но имаше и един много готин саит от които си наех една рокля на Долче и Габана оригинална за едно парти и беше много луксозна доиде си в плик за костюми миришеше страхотно без забележка , но от както започна короната спряха да доставят. Те обаче предлагат главно официални и по елегантни рокли, няма такива за всеки ден. Само да ви кажа , че цената на роклята беше обявена за 150 лв за 4 дни наем но аз им писах във фесбоок и се договорихме за 70 лв така , че ако ви трябва може да пробвате като отворят. А да и да не забравя поискаха ми депозит за гаранция, но ми го върнаха след това. 

# 39
  • София
  • Мнения: 38 660
Нещо официално - бих.
Неопренов костюм - никога повече! Няма такава гнус!

# 40
  • Мнения: 14 695
Никога не ми се е случвало,но ако се наложи,бих взела.

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 13 529
Бих взела.

# 42
  • Мнения: X
За повод - парти, карнавал, строго официална среща - да, бих. При условие, че е на добра цена. Не познавам марките. Добър костюм мога да си намеря и за 2-300 лв, тъй че  няма да платя 100 лв за наем на същия - по-добре да си го купя нов от магазина.

# 43
  • out of space
  • Мнения: 8 574
За дрехи, които предполагат обличане за няколко часа и след това трайно не ми трябват, бих.
За ежедневни дрехи - не.

Мнението ми е сходно, но като знам как се поливам и цапам- не бих рискувала да се сдобия с лекьосана рокля за четирицифрена сума Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт