Прием в детски градини в Пловдив - 2

  • 57 670
  • 756
  •   1
Отговори
# 45
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Това значи,че напразно обикаляхме да подаваме документи,така ли?

Да.

И обяснява защо може във всички градини да подаваш за всички набори. Ще се кандидатства наново, явно.
Е, това ще е пълна тъпотия. Аман от умници в управлението.

# 46
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Все още не са решили в общината какво да правят с подадените вече молби за учебната 2012/2013 година. тепърва ще става ясно дали за тези деца ще важи електронното записване, което все още е само идея и добро намерение. Обсъждат се няколко варианта за програма, която ще се ползва. Ясно е само, че най - вероятно няма да е тази, която експериментираха в Тракия. От следващия месец ще се тестват вариантите, които вече са въведени в други градове, едва след това ще се решава.

# 47
  • Мнения: 2
Според мен, точно в момента, никой за нищо не е сигурен в Общината.
Докато се наместят и пренаредят новите управници...
В този ред на мисли, всяка "актуална" наредба, е предпоследна.

# 48
  • Мнения: 397
Предполагам, че до Нова година ще има яснота, но най-важното ще е какви ще са критериите - точкова система ли ще е, нещо по подобие на софийската ли...?

# 49
# 50
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
За съжаление, колкото и да сме зле финансово, съм склонна да се съглася, че по-високите такси са необходимост. Така да се надяваме, че ще изчезнат и постоянните извинения.

Само Тотев да не запее изтърканата песен за "лошото наследство", че аман вече от нея.

# 51
  • Мнения: 2 382
Нямам против вдигането на таксите, но на фона на това миналата седмица да текат дискусии за осигуряване на безплатен транспорт до училище за децата от ромската общност.... Дано не са приели тази глупост Sick.
От септември в яслите не се заплаща такса и не преставах да се възхищавам как директорката ни успява да се оправя . От родителите не се събират никакви консумативи и пари, абсолютно нищо. За децата има осигурено всичко, за което може да се сетите.
В същото време много градини, където спонсорството е традиция са в плачевно състояние.

# 52
  • plovdiv
  • Мнения: 112
Само не можах да разбера и за яслите ли ще се кандидатства през интернет Thinking???

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 1 215
И аз това се чудя за яслите? И какво всъщност става с тези, които сме подали отдавна молби и след 2 месеца идва нашия ред, наново ще кандидатстваме с всички ли?

# 54
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
И аз това се чудя за яслите? И какво всъщност става с тези, които сме подали отдавна молби и след 2 месеца идва нашия ред, наново ще кандидатстваме с всички ли?


Не е ясно. От общината още се чудят.

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 3 560
И ние преди месец пуснахме молба за градина. Приеха ни я, имаме си входящ номер, а между 10.01 и 30.03 трябва да потвърдим. Ама дали, или!?

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 1 215
И аз това се чудя за яслите? И какво всъщност става с тези, които сме подали отдавна молби и след 2 месеца идва нашия ред, наново ще кандидатстваме с всички ли?


Не е ясно. От общината още се чудят.

Ейййййй, ако кандидатстваме наново за ясла и градина с чиста съвест ще ида да гръмна някой    #2gunfire   Ако ми се наложи да изживявам втори път ад и с малката и да няма кой да ми я гледа , както беше с каката като я изписаха от яслите юни и започна градина чак октомври поради ремонт...    #Cussing out

# 57
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
.... Ако ми се наложи да изживявам втори път ад и с малката и да няма кой да ми я гледа , както беше с каката като я изписаха от яслите юни и започна градина чак октомври поради ремонт...    #Cussing out

Няма да се изписват децата от яслите преди началото на септември, когато ще тръгнат в първа група в градина. Това е ясно поне, предстои и като официално решение да бъде спуснато.
Проблемът с приемането на молби още не е решен. Кога, как и в какви срокове - над това се чудят още. Няма да има опашки обаче - документите ще се подават по И-нет или в районните кметства.

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 1 215
Цитат
Няма да се изписват децата от яслите преди началото на септември, когато ще тръгнат в първа група в градина. Това е ясно поне, предстои и като официално решение да бъде спуснато.
Проблемът с приемането на молби още не е решен. Кога, как и в какви срокове - над това се чудят още. Няма да има опашки обаче - документите ще се подават по И-нет или в районните кметства. 
 
 

Мдааааа, поне има един плюс в цялата работа- че веднъж прието детето в яслата, няма да го изпишат до септември. Това ми стана ясно още това лято и действително беше така с децата. Въпросът ми е по какъв критерий ще се примет децата. Опашките хич не ме плашат, вече съм опитна и в опашките цяла нощ за училището. Като че ли няма да е определящ входящия номер или бъркам? Какви ще са критериите за прием в яслите и в градините? Има ли някъде инфо, където да мога да прочета?

# 59
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
..... Какви ще са критериите за прием в яслите и в градините? Има ли някъде инфо, където да мога да прочета?

Не, няма. Още умуват, след Нова година ще тестват и различните системи за електронно класиране, които се ползват в страната.
Т.нар. точкуване, което изпробваха в Тракия, също няма да се ползва като модел.

Общи условия

Активация на акаунт