Прием в детски градини в Пловдив - 2

  • 57 676
  • 756
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 382
A утре да тичаме ли да потвърждаваме вече подадените молби, както беше по последната наредба?

# 91
  • Мнения: 244
За Каменица някой нещо да е чул за набор 2009? На вратата няма нищо залепено

# 92
  • Мнения: 47
Добро утро ва всички,
В Еделвайс,Кремена и Десислава / в Тракия /, също нищо не знаят, вчера им се обаждах. Питах и дали е необходимо да се потвърждават подадените до момента молби, отговорът беше че не е необходимо. За сега все още важат старите молби.
Но все пак казаха, че очакват накъкво развитие по въпроса с електронното класиране.
Дано само да не изпуснем сроковете, че............... #Cussing out

# 93
  • Мнения: 313
Здравейте мами,извинявам се ,че нахлувам в темичката ви,но и аз се вълнувам от темата градини.Имам дъщеричка,която е набор 2009,изпуснала съм периода,когато миналата година са се подавали документи,за това сега действам по въпроса Simple SmileЖивея в район централен,до военна болница иреших,че ще подам в Малкия принц и каменица,като най-близки до нас.майка ми живее в Тракия до Еделвайс,мислех и там да подам,но ще видим какво ще стане.
Та -вчера рано сутринта си грабнах подготвените документи и тръгнах.Реших първо да ида в каменица.Звъннах и през домофона разговарях с някаква жена.Пита ме дали ще подавам документи и след като потвърдих,каза,че нямало смисъл,защото чакали електронното приемане на документи,при което я попитах за някакъв интернет адрес,защото 5 дена се ровя из нета и нищо не намирам,а тя каза,че все още нищо не знаят и когато получат информация,ще я оповестят на вратата.Благодарих и се запътих към Малкия принц.Посрещна ме учтивия бодигард,попита дали са ми готови документите,казах-да,а той пак-ама в 2 екземпляра ли? GrinningИ аз пак-да.Заследих го до домакинката,където учудващо ми приеха документите,като вх. ми номер е......2 ShockedОт това още повече се учудих.В малкия принц аз да съм втора!?Имайки предвид колко се натискат за тази градина.Жената каза,че се очаква електр. подаване и че ако не се въведе/което е малко вероятно/в края на май да проверя резултатите.
та въпросът ми е следният-при електронно подаване този вх. номер отпада ли?май да Simple SmileИли още никой нищо не знае!?
това е,дано съм ви била полезна

# 94
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Ами логично е входящият номер да е втори за тази година, в градината няма отделен регистър за входящи документи само за кандидати за градина, те са в общия регистър.

# 95
  • Пловдив
  • Мнения: 112
На вратата на ЦДГ Осми март има бележка ,че подалите молби за набор 2009,трябва да препотвърдят желанието си!

# 96
  • Мнения: 4
ami moeto dete navarshva 3 ianuari dogodina dnes ot desislava trakiq ne me varnaha dadoha mi nomer4e no ako se vavede elektronnoto nisto ne vaji taka ili ina4e kazaha da proverim kam dekemvri mesec eventualno taka ili ina4e po rano ot septemvri 2013 niama da tragnem mai

# 97
  • Мнения: 300
Момичета, а правилно ли съм разбрала че молба за градина се подава в годината, в която ще навърши 3 години?
А има ли предимство при класиране адреса, на който живее детето да е в квартала.

# 98
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Момичета, а правилно ли съм разбрала че молба за градина се подава в годината, в която ще навърши 3 години?
А има ли предимство при класиране адреса, на който живее детето да е в квартала.

Според правилата, въведени в края на миналата година, молба се подава когато искаш, но задължително се потвърждава в годината, когато детето ще навърши 3г.
Дали адресът е предимство засега се определя според преценката на директора във всяка детска градина.

# 99
  • Мнения: 300
Днес ходих в общината в отдел образование, оказа се че новите критерии с точкова система ще включват и точки за местоживеене, както и работна заетост на родителите, родител в отпуск по майчинство и т.н., Ще се подава само в градината която е първо желание, а останалите ще се посочват в електронния формуляр. Уж до март месец ще стане, пък да видим. Там ме посъветваха да не подавам сега, защото няма да са актуални после молбите, т.е. да не въртя на празни обороти.

# 100
  • Пловдив
  • Мнения: 1 215
Ще чакаме новите правила тогава. Благодаря за инфото.

# 101
  • Пловдив
  • Мнения: 78
Днес ходих в общината в отдел образование, оказа се че новите критерии с точкова система ще включват и точки за местоживеене, както и работна заетост на родителите, родител в отпуск по майчинство и т.н., Ще се подава само в градината която е първо желание, а останалите ще се посочват в електронния формуляр. Уж до март месец ще стане, пък да видим. Там ме посъветваха да не подавам сега, защото няма да са актуални после молбите, т.е. да не въртя на празни обороти.

Благодаря за информацията. Те всичко правят в последния момент. Дано само не изпуснем някакви срокове, че малчугана ми другия месец навършва 3 години, а чак септември ще сме в градина.

Успех на всички!

# 102
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Няма да изпуснете сроковете.
В момента в Общината има работна група във връзка с изработването на критерии за електронното класиране за детските градини. Ще последва приемането им от Общинския съвет и стартиране на процедурата, което е свързано и с изработването на програмата за това. При всички положения ще има голяма гласност на самата процедура и достатъчно време да се изминат етапите й.
До приемането на електронното подаване и класиране на децата за детски градини важат старите правила, които са специфични като критерии за всяка градина. Със стартирането на електронното подаване на заявленията, всички молби, подадени на хартия в градините, ще бъдат нулирани.

# 103
  • Мнения: 15
Здравейте!
Включвам се да пиша, до сега само четях. Моето дете навършва февруари месец 3 год. Току що се обадих в "Люляк", защото искам там да го запиша и ми казаха, че молби се приемат всеки вторник от 8.30 до 16.30ч. При тях има готови заявления, само копие от акта за раждане на детето искат. НОООО, ако се въведе ел. класиране, подадените молби се нулират и всичко започва наново. По телефона прозвучаха доста убедително, че ще се въведе тази година ел. класиране!

Успех на всички, ще пиша ако разбера нещо повече. УТре отивам да подам молба, пък каквото сабя покаже!

# 104
  • Мнения: 5 598
Здравейте,къде мога да прочета тази нова наредба за ДГ ,специално ме интересува отсъствията-колко може да отсъства,преди да го "изключат" от градината.Благодаря   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт