нормално раждане или секцио

  • 1 408
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 186
По мед.показарели мога да родя и секцио но вси4ките ми познати ме разубеждават-4е трудно се възтановяваш ,4е корема не се свивал ,4е след това боли дълго времеи т.н.

Ох аман от "съветници" вече. Това за корема изобщо не е вярно. Всичко си е до ген, структура, мускулатура и еластичност на кожата. Няма значение как си родила. Моят корем се прибра още в болницата след секциото, след това ми трябваше още малко само да се събере кожата, защото все пак това не може да стане от раз. В момента корема си ми е същия както преди, може би ми трябва още съвсем мъничко, но си е ок. Даже и кг си върнах, въпреки че кърмя.
Бързо се възтанових, отдавна забравих за раната, дискомфорт не съм имала, белега е супер, заличава се с всеки изминал ден, ръбовете се изгладиха, абе секциото е супер, поне за мен. Peace Зора е само първите 2- 3 дни след операцията.

# 16
  • Мнения: 1 107
Не разбрах дали адът първия път е бил заради болките при раждането или заради болки при възстановяването, но ако е първото - упойката е прекрасно съвременно решение да избегнеш мъките Wink
Освен това е минало малко време от първото ти раждане и би трябвало второто да стане по-бързо и по-лесно. Много често при второ раждане мамите дори нямат шевове Peace

# 17
  • Мнения: 181
 Winkаз родих секцио и се възтанових много бързо на 20-я ден по4нах с коремните,торба с пясък не са ми слагали,на корема  и пак се прибра бързо вси4ко е до ген мила е и спорт разбира се Confusedако трябва да родя пак  пак ще е секцио Winkаз бях с пълна упойка и единственото неудобство ми беше гадния катетът а не толкова самата операция Confused

# 18
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Избери това, което ще те кара да се почувстваш спокойна! Всичко друго е без  значение!

# 19
  • Мнения: 98
Predi 8 godini/na 22 godini biah/ rodih normalno. Sinyt mi beshe 3,900 kg.,beshe tejko rajdane, naloji se epiziotomia i forceps+ mnogo vytreshi shevove. Edin mesec sled tova ne mojeh nito da hodia,nito da siadam ,nito da disham normalno. Vtoria pyt/ predi 15 meseca/ iskah pak da rajdam normalno/, zashtoto pri vsichkite mi poznati vtoria pyt e bilo po- lesno. No doktoryt mi reshi, che shte e po- bezopasno sekcio, zashtoto bebeto shte e goliamo.Dyshteria mi se rodi 4,200 kg, sys sekcio. Bolkite mi sled operaciata biaha analogichni na tezi pri normalnoto rajdane, no na izpisvaneto veche pripkah i biah mnogo po- dobre, otkolkoto pyrvia pyt, v prodyljenie na 1 mesec useshta samo leko pridyrpvane pri stavane ot legloto, a posle i tova otshumia. taka che vsichko e individualno, ako izpitvash ujas ot normalnoto rajdane i doktoryt te syvetva da e sekcio, niama nishto losho v tova. vajnoto e krainia rezultat, koito slava bogu v pochti vsichki sluchai e otlichen

# 20
  • Мнения: 46 518
... торба с пясък не са ми слагали,на корема  и пак се прибра бързо вси4ко е до ген мила е и спорт разбира се Confused ...

Е то няма връзка м/у двете, нали не си мислиш, че лекарите ги интересува дали ще ти е плосък корема след раждането  Laughing
Слага се, за да се притисне матката и да излязат лохиите. На някои не го слагат, бият им инжекция Метаргин, на други пък прилагат и двете неща успoредно, завсиси от политиката на болницата  Wink

Последна редакция: чт, 22 дек 2005, 16:57 от Писана

# 21
  • Варна
  • Мнения: 974
Трябва да ти кажа, че аз също много се колебаех как точно да родя, стархът и маловодието в края надделяха и родих секцио, и не съжалявам. Видях бебка веднага след като я извадиха, чух пърия и плач, в общи линии болката започва при първото ставане и отминава на десетото, колкото по-често ставаш толкова по-бързо минава. Аз лично бързо се възстанових. Вече  и корем нямам.
Моят съвет е избери това което те кара да си по-спокойна, много е важно да си спокойна, тогава няма проблеми Wink

# 22
  • Мнения: 498
spored men ako sekzioto ne e nalogitelno normalnoto ragdane e za predpo4itane..
pri sekzioto osven 4e ti rgat korema, ti regat i samata matka-kojato po tozi na4in se vuzstanovjava mnogo po-bavno. az bjah na pregled 20 dni sled normalno ragdane i lekarja mi kazaq 4e matkata mi se e svila i ve4e njamam nito belezi, nito njakakvi bolki.. 4ove6kata namesa vinagi e po-opasna i vredna spored men.. prirodata e po-suvur6ena

# 23
  • Мнения: 1 370
Аз също съм раждала със секцио и изобщо не се оплаквам. Всичко мина за 10 минути.Възстанових се много бързо. Не съм изпитвала никакви болки. Но мнението ми е, че ако можеш да си родиш по естествен пъ е по-добре. Все пак секциото си е операция.

Общи условия

Активация на акаунт