Сърбят ме ушите!

  • 49 921
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аурора, а дали не си за промивка вече? Щом ти заглъхва ухото, си мисля, че си натрупала много ушна кал на входа на канала. Отиди пак на УНГ.

Аз имам само сърбеж и като прекаля понякога с грубо чесане ми излиза нещо като цирей вътре и не мога да си легна на тази страна на главата от болка  Close. До 2-3 дни ми минава.

С какво се мажеш и какво капеш в момента? Какви препарати?  Rolling Eyes

# 16
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
И аз го имам от години тоя проблем, решавам го временно с мазане с антибиотичен крем и почти никакво чесане по възможност Naughty

# 17
  • София
  • Мнения: 3 880
Аурора, а дали не си за промивка вече? Щом ти заглъхва ухото, си мисля, че си натрупала много ушна кал на входа на канала. Отиди пак на УНГ.

Аз имам само сърбеж и като прекаля понякога с грубо чесане ми излиза нещо като цирей вътре и не мога да си легна на тази страна на главата от болка  Close. До 2-3 дни ми минава.

С какво се мажеш и какво капеш в момента? Какви препарати?  Rolling Eyes

ами не, в сряда бях на УНГ, почти нямаше никаква ушна кал, но беше набъбнал канала и тя каза, че от там идва това глъхнене...сега два-три пъти на ден капя Отинум (капки за външни ушни раздразнения) и Дипрогента маз...с една клечка намазвам вечер преди лягане канала...по-добре е определено, ама всичко е временно, за съжаление.

мен ме е страх щото пролетта от едно такова раздразнение се стигна до тва да ми се лющи кожата вътре в ухото, което освен със сърбежи беше съпроводено и с едни люспици, които ми запушваха канала, та трябваше често да ходя да ми чистят ухото...бе гадост голяма...появи ми се след раждането на мен...

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
мдам. Ясно

На мен ми се появи 4-5м. бременност с щерката...От тогава си го влача  Close

# 19
  • София
  • Мнения: 3 880
ох, и моята докторка предполага, че е нещо свързано с некви си хормонални изменения  и бла-бла...ако съм родила пак можело да се оправят нещата, хахаха
обаче аз след раждането  се сдобих и с много гаден алергичен ринит #Cussing out

а колко често получаваш тея проблеми с ушите? и какво казват лекарите на теб?

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Всъщност от тогава, февруари-март-април '97г. не са ми минавали ушите  Confused.
Аз и по-нагоре казах: едните казват гъбички, другите екзема!  Crazy А двете се лекуват с коренопротивоположни мехлеми...така да се каже, взаимноизключващи се.

По едно време ходех в ИСУЛ при шефа на УНГ лекарите и той ми ги чистеше и мажеше с нещо...Времено имах ефект и до там. Каза ми да не си ги мокря, ама хич, много да внимавам за тях и подобни приказки. Добре де, значи цял живот да се къпя с предпазени уши и да не вляза в басейна и в морето под вода  Shocked. И така постепено ми се върна пак проблема.

После се консултирах с друг лекар, той ми взима секрет и каза гъби. Изписа ми Батрафен и каза, да се лекувам 20-30 дни. Капеш и лежиш 1/2 час на уше Wink Но не бях стриктна, пък и адски ме щипеше (щото при чесането съм си наранявала повърхността) и бързо-бързо прекратих лечение  Tired После човека ми предложи още терапии, на които аз поради липса на време не се навих...

И ето ти проблем с почти 9г. давност.

Била съм на около 4-5-6, май вече не си спомням точно колко промивки. Бях разорила мъжО, щото ходех в Грийнберг за тях  Twisted Evil
Мъкаааааа  Tired

# 21
  • София
  • Мнения: 3 880
леле, звучи страшничко...9 години! и нищо да не помага Shocked
а и аз съм ходила на промивки в Грийнберг, при Асенова...и въобще що лекари обиколих и аз разорих моя мъж...ама като са толкова неприятни проблемите с ушите, трудно е да ги изостави човек така...мен много ме е страх тея неща да не ми се отразят на слуха. все ме плашат разни "доктори", че може да се случи така Sad
а сега си приела нещата и вече не ходиш по лекари доколкото разбирам?
да взема да се примиря и аз освен...

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ми чак пък да съм се примирила - не съм. Но на тоз етап не се лекувам.
И мен ме плаши страха от загубата на слуха, щото то не може да чешеш там 100 години и да не си докараш накрая нещо.  ooooh!

Но ти не се отказвай!  Peace Мини през 1-2-3 лечения, пък може все някое да ти помогне.  Simple Smile

Аз имам и себорея и при мен се получава затворен кръг.  Close

# 23
  • Мнения: 596
Преди 6-7 год. се бях разболяла много сериозно от уши,беше нещо ужасно-хем ме боляха от възпалението,хем ме сърбяха,ходих на унг и ми изписаха клотримазол доколкото си спомням за сърбежа,с гогова клечка за уши трябваше да нанасям от кремчето всяка вечер.Излекувах се,но 2-3год. след това без да съм болна ушите ме наболяваха,особено от студа,но сърбежа изчезна.

Общи условия

Активация на акаунт