Прах за пране и омекотител за дрехи / тема 5

  • 81 450
  • 777
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 164
А, какво ще кажете за турските прахове? В нашият град масово се продават такива и цените са им добри.

# 751
  • Пловдив
  • Мнения: 0
Специално праховете от Турция,които съм си купувала са много добри и качествени.

# 752
  • Мнения: 7 198

Прави и редовни почиствания на пералната машина.


Това исках да попитам - на какъв интервал от време почиствате пералните?

# 753
  • Мнения: 15 379
Аз лично на 2-3 месеца. Миялната - също.
Водата в София е мека, но е много, много мръсна. Пълна с тиня и гадни, черни и лепкави наноси.

# 754
  • Мнения: 7 198
То и нашата във Враца не е китка, та затва се чудех дали е добре на 2 месеца да я почиствам, или по-честичко.
Мерси за отговора!   bouquet

# 755
  • София
  • Мнения: 3 328
Аз лично на 2-3 месеца. Миялната - също.
Водата в София е мека, но е много, много мръсна. Пълна с тиня и гадни, черни и лепкави наноси.

Не ми говори  Sick Преди час миялната реши, че няма да вкарва вода. Добре, че се случи мъжът ми да се прибере точно в този момент. Ръчка нещо по филтъра и тръгна, ама да видим. Преди два дни цял ден нямахме вода, в края на деня потече, кална, естествено. И макар да пуснах миялната едва на следващия ден, ето го резултатът  #Cussing out

# 756
  • Мнения: 15 379
Каримма, редовно вадя камъни и камънища от филтрите на батериите.
Такъв филтър има и на пералните и миялните, на маркучите за входяща вода.
За да работят нормално тези уреди, филтрите на маркучите, които захранват уредите с вода, трябва честичко да се почистват под струя силна вода.

# 757
  • София
  • Мнения: 3 328
Мъжът ми се занимава с това, ще го питам случвало ли се е. Сигурно да.
Благодаря ти, Sourcherry  Hug

# 758
  • Стара Загора
  • Мнения: 839
Momi4eta ako moga da vi predloja edin omekotitel koito az polzvam i e stra6no traen kazva se YUMOS.Ako ne ste go probvali opitaita nqma da sajalqvate
Ако не греша , това е турския еквивалент на Коколино ,Кушелвайх , Кажолин и т. н. - да много е хубав .
Един въпрос - Даш актилифт ( течен-3 литра , за 25 пранета ) , внос от Италия , за 18 лв. - добър ли е като цена и качество ?
Ей , трябваше да задам този въпрос в темата за течните..... baby_neutral

# 759
  • Мнения: 841
Хайде и аз като за край на темата да кажа нещо за прословутото ОМО от Билла. Ами купих си го днес от Биллата в подлеза на Университета - не знам от коя партида е, до сега не съм прала с Омо инямам база за сравнение. НО вече 4-ти месец пера бялото с един страхотен гръцки СКИП Актив Клийн, който обаче колкото хубаво пере, толкова отвратително мирише /на дезифектант, както някой беше сравнил новото Омо/. И така реших, че по - гадно от Скипа няма как да мирише и смело си купих от промоционалното Омо. Трябва да ви кажа, че като отворих пакета Омото миришеше в пъти по - добре от Скипа, в момента пера едно спално бельо и чакам с нетърпение да видя какъв ще е резултата след прането и сушенето /в сушилнята/, защото Скипа пребиваше всички омекотители. Иначе за протокола - когато купувах Скипа си взех обикновенният - Актив клийн, а в магазинчето имаше и още два вида: 2 в 1 с Кокулино /Кажулин май пишеше/ и такъв с аромат на марсилски сапун. Да, ама сега нямаше никакъв Скип, а само Ариели, Аче и Есекси, а аз исках да ги пробвам другите два. Ако някой ги е пробвал - нека да сподели!

# 760
  • Мнения: 22 867
Аз пък от лакомия си купих два пакета ОМО Embarassed, снощи се зачетох в темата и това е резултатът. Имам си стара симпатия към тая марка прах за пране, преди години, когато се появи у нас, го купувах в големи пакети и бях възхитена, белите хавлиени чорапи на синовете ставаха снежно бели и не се налагаше да ги доизпирам на ръка, както обикновено правех при пране с други прахове. После минах на Персил, май през цялата гама предлагани в магазините прахове, включително бонукси и рекс-ове и останах на течен персил. Така че сега ще видя как ще е това ОМО, надявам се да е добро, ако не, ще е на принципа пЕни се не пЕни, пАри съм давАл! Grinning Но дори и през опаковката ухае, ароматът му се усеща, сега цялата ми чанта е парфюмирана, дано и да пере, както си го спомням! Peace

# 761
  • Мнения: 15 379
Пере, не бой се.

# 762
  • Мнения: 22 867


 Hug Hug Щом награбих двата плика, явно съмненията ми са отстъпили назад!  Grinning

# 763
  • Мнения: 1 776
Дай те съвет за бебешки омекотител Praynig Досега бях с бял Сано,но след прочетеното за фосфатите ще спирам с него! Перя бебешките с Феъри.

# 764
  • Мнения: 15 379
labrex, две перални извъртях досега с него. Екстра е.

sparkling eyes, най-добре не ползвай омекотител за бебешките дрехи.

Общи условия

Активация на акаунт