Искам стъклен чайник- от къде?

  • 9 650
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Не. Това са карти ,само за фирми.
Другият вариант е да влезеш и да помолиш на касата ,да ти услижи някой от клиентите с неговата карта. Касиерката само да я маркира. Без карта не могат да ти изпишат стоката, която купуваш.
Провери и в др. магазини,все ще намериш. Успех.  Peace

# 16
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Хубава каничка. По-добре от без хич, но аз искам чайник, а не кана. Confused

За стъклен чаен сервиз даже не споменавам- май трябваше да си донеса моите. Confused

И каква е разликата, според теб, между стъклен и керамичен чайник? то това нещо по-скоро се нарича заварник (поне на руски е така).

В Метро може да влезеш с еднодневна карта, която ще ти издадат на входа на Информация за 5 мин!

За тази еднодневна ми поискаха лична карта. Shocked Майната им- ядосах се- егати бизнеса и чудото да не можеш да влезнеш в магазина. Ами ако не ми хареса нищо? Правят си бизнеса от входни карти. В този магазин няма да стъпя. Колко струват между другото тези карти?

Разликата между стъклен и керамичен е очевидна. Първият е ПРОЗРАЧЕН. Лек, красив, изчистен, елегантен и т.н.

В българския език няма дума заварник, както и в руския между другото. Казва се "заварной чайник".


виждам, че който каквото и да ти каже - ти все си контра настроена.  ooooh!

за вкусовите качества на чая попитах каква е разликата дали ще е в стъклен или керамичен.

ето виж, че на руски се казва заварник: http://www.google.ru/#sclient=psy-ab&hl=bg&newwindow=1&a … =1024&bih=579 ч (намерила си с кой да спориш относно руския  Mr. Green)

# 17
  • Мнения: 45
Не. Това са карти ,само за фирми.
Другият вариант е да влезеш и да помолиш на касата ,да ти услижи някой от клиентите с неговата карта. Касиерката само да я маркира. Без карта не могат да ти изпишат стоката, която купуваш.
Провери и в др. магазини,все ще намериш. Успех.  Peace

Излиза че можех да вляза и да разгледам и без карта така ли? Rolling Eyes Пък мен тази на входа дето изписва картите така ме стрелна като казах че нямам документ че се завъртях кръгом. Laughing можех поне да видя какви чайници там има и на каква цена. Карай.

Киса,вкусът и удоволствието зависят и от външния вид. Някои хора си запарват чай и директно в термос, но аз в къщи не съм на поход. Така както не пия вино от пластмасови чаши, така имам претенции и за чайника. За мен лично става дума за различен вкус.

Заварник е разговорен жаргон (супер грозен при това), на литературен руски е заварной ЧАЙНИК. Предлагам да не спорим за руски- на български всичко това е чайник.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 10 790
питах за разликата, защото аз пия много чай (само черен), ако те затруднявам - може да не отговаряш.  Confused

имам керамичен "заварной чайничек", даже бях чела, че не е хубаво да се мие често, а напротив да се оставя тази "налет" по стените,  което със стъкления чайник не би се получило - няма да изглежда естетично

# 19
  • Мнения: 45
питах за разликата, защото аз пия много чай (само черен), ако те затруднявам - може да не отговаряш.  Confused

Не ме затрудняваш, но мисля че ти отговорих. Ако си пила вино от водна и от винена чаша,от стъклена или кристална,  знаеш каква е разликата. Ако за теб няма такава, можеш да пиеш от каквото искаш. За мен има. Аз пия всякакви чайове и наслаждението от цвета им е половината удоволствие от чая.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 10 790
 Rolling Eyes естетиката е ясна... явно само това целиш, не че има нещо лошо.  Wink

# 21
  • Мнения: 45
Rolling Eyes естетиката е ясна... явно само това целиш, не че има нещо лошо.  Wink

Не е само естетика, но няма да го разбереш. Ако нарежеш картофите на различна форма за борша, той ще има различен вкус. Храната ще има различен вкус ако е подредена по различен начин в чинията или ако е в две различни чинии примерно. Вкусът на храната е съвъкупност от визуални, тактилни и олфакторни възприятия. И именно за вкуса и не е все едно как и в какво е сервирана.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Rolling Eyes естетиката е ясна... явно само това целиш, не че има нещо лошо.  Wink

Не е само естетика, но няма да го разбереш.

ХА-ХА-ХА!  Mr. Green

Ясно е че чуваш само себе си.  Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 12
Здравейте,  Hug Hug Hug
реших да отправя питането си тук, понеже в темата сте се събрали все хора с опит в избора и ползването на чайници.  

Става въпрос за този чайник:
Виждали ли сте някъде в София да се продава такъв (червен на бели точки) ?
Харесах го в ebay, но  се опасявам, че ще дойде на парчета.


 

# 24
  • Мнения: 45
Няма да ти дойде на парчета- работа на продавача е да го уплътни както трябва. Но това изглежда съвсем миниатюрно. Колко милилитра поема?

# 25
  • София
  • Мнения: 12
Не е толкова малък - над 600 мл. За целите, за които ще го ползвам, този размер ме устройва.

Срещали ли сте в София?

# 26
  • София
  • Мнения: 247
След всичко изписало се-проблема във формата (чучура )ли е ?Написах по-горе 4есъм виждала в ТСМ и Солинген но беше отдавна.А иначе огнеупорни канички има и могат да се ползват и на котлона.Лично на мен ми се намира и чайник,но си го ползвам за красота

# 27
  • Мнения: 6 299
Здравейте,  Hug Hug Hug
реших да отправя питането си тук, понеже в темата сте се събрали все хора с опит в избора и ползването на чайници. 

Става въпрос за този чайник:
Виждали ли сте някъде в София да се продава такъв (червен на бели точки) ?
Харесах го в ebay, но  се опасявам, че ще дойде на парчета.

Miss Optimist, aко с издирването на подобен чайник удариш на камък, можеш да си купиш някакъв чайник в дюс червен цвят и да си направиш белите точки (или пък други цветове) със специален маркер за порцелан и керамика. Такива маркери се продават в магазините за художнически материали, например в книжарница "Слънчоглед". Маркерът е водоустойчив, дори и в миялна машина. Има и бял маркер, така че няма проблем за твоите точки.

# 28
  • София
  • Мнения: 12
Barbabeau, благодаря за идеята!  Hug

# 29
  • Мнения: 45
Обаче ще личи че точките не са под глазурата.

Общи условия

Активация на акаунт