Развиващи игри за...възрастни?

  • 3 110
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 253
Подобно нещо съм учила и в университета- че най добра реализация имат хората с успех много добър ( всъщност не съм сигурна дали между 4.5 и 5.5 или между 4 и 5), а не отличниците.
Знам, че има разлика между интелигентността и академичния успех, но все пак са и доста обвързани.

Имам някакви предположения относно причините, ама да не се излагам тук с лаишки разсъждения  Blush. А и предполагам това ( второто особено) се базира на наблюдения извън България, щото аз тук читава статистика за следдипломната реализация на студентите не съм видяла. Имаше един сайт, официален, даже си спомням че сме го коментирали тук във форума, но беше сякаш доста измислен.

newsm10  Напълно съгласна, Роски. Доколкото си спомням, обяснението беше, че пълната шестица понякога говори за прекалена изпълнителност, липса на креатвиност или липса на всякакви други интереси. В този смисъл, някои компании и университи биха предпочели успех около 5.30 - 5.75, да кажем, особено ако видят занимания, клубове, работа, изобщо инициатива, креативност и социални умения, по-широк кръг от интереси.

Но човек не бива да се успокоява заради това и да щрака с пръсти, де, или да си губи времето. Аз си спомням как тази теория ми я разви първия ми семестър съветничката ми (нещо като класна) и аз после така се радвах на разни петички... И си джитках картички, клубове, приятели. Изобщо, чуден "социален живот" имах в университета  Embarassed. Истината е, че няма универсално правило. На някои компании или университети, такава диплома може пък да говори за посредственост или липса на достатъчно амбиция. Така че трябва да внимаваме как го поднасяме на новите студенти Simple Smile Някои само това чакат, за да не си дават много зор  Wink

# 16
  • Мнения: 4 300
Какви са тези бизнесстимулатори? Или симулатори?

Специално за кръстословици и судоко съм със смесено, да не кажа отрицателно мнение. Майка ми много решаваше кръстословици едно време и баща ми накрая от яд се запъна и в продължение на няколко месеца той взе монопола върху вестника. Накрая се оказа, че има един набор от думи, които се въртят и чието запомняне гарантира едни 90%, че и повече запълнени кутийки. Това какво ти носи?
Или събирането на числа? Едно време в гимназията покрай математиката си смятах перфектно наум, и помнех квадратите на всички числа до 30. Сега смятам 15% с елка, но пък съм развила други умения.
 Полезно ми се струва да се учи език например.
А, и също за хора като мен, които прекарват много време в нет-а, се развива нещо като трудност от четене на дълги равни текстове и по бърза загуба на концентрация. Това също е нещо, върху което е полезно да се работи.   

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 959
Във ФБ има игра Brain Buddies, която е добра в това отношение  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 2 217
Рокси, на 100% процента съм съгласна за езиците!!!! Peace
Даже смятам, че покрай двата си родни езика - руски и български, е редно да взема да донауча английски, за да не страдам, когато не разбирам нещо, написано или звучащо на този език.

# 19
  • Мнения: 4 399
Какви са тези бизнесстимулатори? Или симулатори?

Специално за кръстословици и судоко съм със смесено, да не кажа отрицателно мнение. Майка ми много решаваше кръстословици едно време и баща ми накрая от яд се запъна и в продължение на няколко месеца той взе монопола върху вестника. Накрая се оказа, че има един набор от думи, които се въртят и чието запомняне гарантира едни 90%, че и повече запълнени кутийки. Това какво ти носи?
  

Не е необходимо да ти носи нещо директно, достатъЧно е Че тренира памет, ако не нещо друго. Аз съм на мнение, Че на възрастта на нашите родители (или поне на моите) абсолютно всяко мозъЧно натоварване под каквато и да е форма е полезно. За съжаление мозакът дегенерира много бързо когато не се ползва и специално за судокото и кръстословиците се смята Че са много добра превенция срещу болестта на Алцхаймер, поне според специализираната литература.

Общи условия

Активация на акаунт