Така ли трябва да се таксуват изследвания?

  • 2 302
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Пускала съм си изследвания в Писанец в "Медлайн" - цената на изследването според сайта беше 13 лв, а крайната цена, която платих, беше 15 лв (13 лв изследване +2 лв венепункция). Предполагам и твоят случай е такъв.

П.С: Подкрепям мнението на 10 c's.

# 16
  • Мнения: 234
Интересно ми е дали друг е забелязал тази тенденция и към кого трябва да се обърна и да сигнализирам.

Момичето пита. Нищо лошо.
Хърмаяни е дала повече от добър съвет Peace
Успех в изясняването на ситуацията.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 4 136
Така е, тези два лева са за извършване на самата манипулация, а другото е цената на съответното изследване. Дори и с направление да отидеш в някоя поликлиника, първо долу на касата или регистратурата, не знам как се води, плащаш тези два лева и отиваш в лабораторията да те бодат. Ако сама си занесеш проба, не би трябвало да ти вземат пари за манипулация, защото те реално не са я извършили. Новата просто ощетява лабораторията, като спестява таксите за манипулация. Правила съм много изследвания за мен, сега и за детето и с направления и без направления, таксата от 2 лева си я плащам и в двата случая. Съответно ми дават и касова бележка за това. Ако на теб ти взимат 15 лева, но ти дават бележка за 13 лева тогава се оплачи. "Писанец" имат голямо текучество на персонал, особено в лабораториите, където само взимат пробите. Аз ходя винаги в Гранда, където е най-голямата им лаборатория и където правят изследванията.

Други

Домашно посещение 10.00 лв
Резултат по ПОЩА 3.50 лв.
Реултат по e-mail 2.50 лв.
Резултат по Куриер 5.50 лв.
Резултат по Факс 3.50 лв.
Венепункция 2.00 лв.

Редактирам се, имат си ги в ценоразписа тези два лева.

Последна редакция: пт, 14 окт 2011, 12:26 от razel_dazel

# 18
  • Мнения: 116
Според мен не би трябвало да пускаш такава тема, преди да си сигурна каква е работата и да си говорила поне с персонала или управителя на мястото Rolling Eyes.  Не можем да разрушаваме бизнеса на всеки, който сме решили, че не ни е обслужил добре. Може да има логично обяснение, може и да няма - най-добре е първо към тях да се обърнеш,  както и към съответните органи, преди да поставяш хората в такава ситуация.
Защото този форум има свойството да бълва кал  и слухове, и то напълно безнаказано.  В тази лаборатория някой си изхранва семейството. Този 'персонал' не е неодушевен,работят имат фамилии -  и вместо да идваш тук да мрънкаш и да нанасяш неясно какви вреди, по-добре изчисти казуса лично  от "ами мисля, че еди какво си видях/не видях", и ако е чак такова общественовредно такова място, тогава бий камбаната.


И изобщо тези жалващи се теми срещу конкретни магазини, заведения, които зачестиха  и т.н ми се струват адски  некоректни и би трябвало да се променят правилата на форума. Аз мога да реша да пусна тема срещу някой магазин и да твърдя, че съм видяла еди какво си, или че еди къде си са ме обслужили еди как си без да съм стъпвала там. Да се натрупат 50 страници 'а аз пък..." с разни историйки, а горките хора да не могат и да обяснят, че нямат сестра и да потъват ли потъват, защото на някой не са му симпатични.
Това не е нормално.

Нищо лично.

Какво искаш да кажеш 10c's?Че аз си пускам теми за Писанец без да съм стъпвала там?!Мислиш ли,че нямам по-интересни занимания от това да се жалвам безпричинно и измислено?Не искам да сривам ничий бизнес.Точно затова уточнявам за кой кабинет става въпрос,за да не обобщавам за всички.Ако си прочела първият ми пост,сигурно си забелязала,че не ми е единичен случай.Най малкото е некоректно,че няма ценоразпис,а лаборантката търси цените в сайта.Както и това,че не ми даде касова бележка.Ето затова питам-как е при другите пациенти,за да разбера нормално ли е,и ако не,да знам как да действам.

# 19
  • Мнения: 116
Смених заглавието защото допускам един малък процент,че може аз да съм в грешка.

# 20
  • Мнения: 347
Аз скоро си правих изследвания и освен цената на изследването си платих и такса екарисаж. Мисля че беше около 3 лева, но мен ме предупредиха още при приемането на пробите и после го видях и най-долу на листовката на лабораторията отбелязано със звездичка, че винаги сле плаща.

# 21
  • Мнения: 116
Аз нямам нищо против да си ги платя тези 1-2-3 лева,но нека е упоменато някъде на видно място,или поне като питам да ми даде смислен отговор,а не на въпросът ми защо ми иска 3,а пише 2 лева,да ми отговаря,че колежката и не разбира и да ме оставя с впечатление,че ми ги взима неправомерно.

# 22
  • Мнения: 5 710
Смених заглавието защото допускам един малък процент,че може аз да съм в грешка.

Благодаря за което. Все по-рядко някой проявява разбиране в днешно време.   bouquet


Сега, от моята гледна точка коректното поведение се изразява в следните съпки:
следващият път,  когато отида на гишето ще поговоря със служителката - къде е ценоразписа, къде ми е документа, в който се описват разходите.  И ако няма такива или ми отговаря несвързано и неудовлетворително, ще попитам къде е началника й. Там ще поставя и въпроса защо всеки път ме изненадват с някакви необяснимо различни  сметки.
Ако и той се държи неадекватно ще се отнеса към службите защитаващи потребителите, както и разни ревизорни служби, данъчни, фин. полиция и т.н ( не съм запозната кои са).
Разбирам, че това ще е времеотнемащ и неприятен процес, но ми се струва единственият резултатно ориентиран.

# 23
  • Мнения: 0
Не е въпроса в левчето.
Липсата на ценоразпис е нарушение по ЗЗП, но се съм на работа и нямам у дома програмата със законите, а ми е много трудно да откривам точните текстове в Интернет. Липсата на фискален бон също е нарушение.
Можеш да се оплачеш, разбира се. Но преди да го направиш е добре все пак да провериш дали ценоразписът не е сменен. Това може да стане като си получаваш резултатите от днешното изследване.
Tired

# 24
  • Мнения: 116
Идвам да дам обратна връзка.Получих отговор от лабораторията.Оказа се,че за плащането аз съм в грешка-начислява се за онищожаването на отпадъците.Нарушението,което установиха и са коригирали е липсата на ценоразпис и не даването на касова бележка.Служителката ги маркирала,но не ги давала за да не бави пациентите.Извиних се,както си му е реда,но се радвам,че случаят се изясни.Ако имаше ценоразпис и бях получила касова бележка нямаше да се стигне до това недоразумение.

Общи условия

Активация на акаунт