bob (или новия бранд на М-тел)

  • 20 137
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1
Колеги, мога да кажа само едно - 3 пъти чети и изсквай инфо - веднъж подписвай! Докато не ви стане ясен и последния детайл от предлаганата услуга и условия, не се подписва! Ако служителя или супервайзора е сърдит - покажете му, че вие "водите хорото" !
При новия мобилен оператор / бранд ( или каквото ) е BOB / БОБ може да няма автоматични преподписвания, но има друг уловки. МТел са уникални манупулатори (незнам за другите, но за тях съм сигурен) и затова аз лично много се дразня като искат да оберат недоволните клиенти с "чисто нова и неопетнена" марка. Целия им персонал е обучен да "клати" клиентите, което, разбира се, се определя от манталитета на мениджмънта им! БОБ / BOB + МТел / Mtel = МОБИЛТЕЛ

Самият факт, че е МОБИЛТЕЛ ЕАД и МТел лъжеха, че незнаят за BOB / БОБ докато се опитваха да вкарат вируса на сините човечета в главите на масите, а впоследствие се оказа, че марката е свързана на МОБИЛТЕЛ ЕАД е ясно и за пореден път - какъв манталитета на компанията МОБИЛТЕЛ ЕАД - Манипулация с цел максимална печалба. Вярно е, че и другите компании ГЛОБУЛ И ВИВАКОМ не са цветущи и затова универсалното решение за всеки от нас е "УМ и МИСЛЕНЕ". Иначе приказката, "докато има балъци ще има и тарикати", ще е валидна вовеки веков!

Ето няколко стати за настоящи и бъдещи фенове на МТел / Mtel  БОБ / BOB и изобщо всички мобилни оператори:
- БОБ (скритите условия) или защо МТел са лъжци и манипулатори - http://www.ivoapostolov.eu/
- МТЕЛ ХАКОВЕ (възползвайте се докато мтел запушват..) - http://www.lifehacker.bg/mtel-hakove-vzpolzvayte-se-dokato-mtel-zapushvat/
- Прекратяване на договора – мисията (почти) невъзможна - http://busylines.wordpress.com/2011/02/13/241/
- Прекратяване на договор към Мтел - http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=144811

p.s. Това е информация от практиката на български граждани и не е измислена с цел манипулация, А НАПРОТИВ - КОРЕКТНО И КАЧЕСТВЕНО ИНФОРМИРАНЕ НА БЪЛГАРИТЕ. Все пак, всеки сам избира дали да и се довери или да я отвърли!

# 16
  • Мнения: 759
Един син младеж ми даде някаква скреч карта, на която пише, че печеля награда и някакъв си номер отдолу... Какво е някой знае ли, да знам дали има смисъл да се разхождам до офисчето им?  Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 5 658
Всяка скреч карта печели. Четните печелят запалка, а нечетните - химикалка (или обратно беше, не помня, понеже спечелих и двете), и двете неща са черни, с логото им. Ако ти се разхожда - това печелиш Simple Smile

# 18
  • Мнения: 759
Всяка скреч карта печели. Четните печелят запалка, а нечетните - химикалка (или обратно беше, не помня, понеже спечелих и двете), и двете неща са черни, с логото им. Ако ти се разхожда - това печелиш Simple Smile
Хаха, мерси за отг. Simple Smile Да се надявам на химикал значи, че тая запалка няма какво да я правя  Laughing

# 19
  • Мнения: 481
Боб има и в Австрия

и поне що се отнася до условията тук - нямам никаква причина да се оплаквам
9 евро на месец=
1000 минути разговор с висчки мрежи
1000 смс
1000 мб

Договор, който може да се прекрати всеки месец или карта припей
Боб принадлежи на А1 ( Мтел май също принадлежи на А1)
Така че говорим за един и същ продукт

# 20
  • Мнения: 4 275
9 евро на месец=
1000 минути разговор с висчки мрежи
1000 смс
1000 мб

Договор, който може да се прекрати всеки месец или карта припей

Като са толкова ербап, защо не пуснат и тука такава оферта?  Whistling
20 лв - 1000 минути към всички, 1000 смс-а, 1000 мб?  Whistling

# 21
  • Мнения: 481
sorry, 9,90€

# 22
  • Мнения: 481
но тук има и по-изгодни оферти от БОБ

# 23
  • Мнения: 0
Мисля, чуе този БОБ е нещо като предплатените карти, но се плаща след като ползваш услугата. Така, че си е съвсем резонна услуга за тези, които предпочитат само да говорят по телефона си.

# 24
  • Мнения: 46
Какви са уловките? Може ли да ги напишете, че не се отваря линка по-горе?

"..Нека погледнем обаче новия БОБ и защо след него ще се стигне до естествената реакция на отделяне на газове. Промотираният като „нова ера в мобилните комуникации“, всъщност е нова ера със стари цени. Едно от четирите послания е „без скрити условия“. Разбира се, когато видим подобно нещо от страна на МТел трябва да имаме 100 наум. За целта се опитах да видя къде се опитват да манипулират и излъжат клиентите си отново:

    Дават Ви 150 минути и 150 минути след закупуване на консерва с БОБ. Трябва обаче да ги изговорите до 30 дни след отваряне на консервата.
    Цена на минута разговор: 0.12 лева. Звучи добре, но имайте предвид, че МТел ще отчита на минута. Тоест всяка започната минута се заплаща изцяло.
    Ако нещо се прецака, а при МТел постоянно нещо е прецакано, ще трябва да плащате по 0.49 лева на обаждане до оператор.
    За да деактивирате гласовата си поща, ще трябва да платите 3.90 лева.
    За да Ви дадат PUK код, отново ще Ви искат пари – 2.40 лева.
    Не е обявен кредитният лимит. Никъде по сайта им.
    Ако се намирате в Гърция и се обадите на мобилен телефон в Румъния, цената ще е по-ниска, отколкото ако се обадите на същият мобилен телефон от България.
    Цената на мобилен интернет в роуминг е 0.99 на 100 килобайта в ЕС и 2.19 извън ЕС.
    6.79 лева на минута ще Ви струва ако се обадите докато сте в ЕС до телефон извън ЕС. Това е и цената на роуминга извън ЕС като цяло. Това е възможно най-скъпата цена на минута в ЕС.
    2.79 лева на минута ще Ви струва, ако Ви потърсят докато сте извън ЕС. Това е възможно най-скъпата цена на минута в ЕС."


Всичките гореопоменати уловки, са описани в сайта на боб, разгледайте всички менюта подробно http://www.bob.bg/index.php?"
В тарифата е обяснено, че 150-те мин. и смс-и трябва да се изразходят в 30 дневен срок. И за 0,12 стотинки пише, че се таксуват на минута. Пише и за деактивацията на гласовата поща и за puk кода. Не е вярно, че никъде не пише за лимита. Има една графа, в която ясно е написано, че кредитния лимит е 100 лв. Може да бъде увеличаван, но не и намаляван. Цените за роуминга са същите като останалите планове на мтелци. Дотук не видях нищо скрито покрито.

# 25
  • Мнения: 69
Ами то и да няма скрито покрито, все ще се намери някой конспиратор дето да измъдри нещо уж съмнително Simple Smile Истината е, че за хора които не говорят много, планът е чудесен. Да се надяваме, че и нашият бобец ще пусне оферта като австрийския в най-скоро време, за да може и ние - както често казва г-н Плевнелиев да станем модерни европейци  и да говорим свободно.Simple Smile Май още съм на тема избори  Peace

# 26
  • Мнения: 4 275
Само не разбрах ... на пост ли ви се плаща или ... то това си влиза в длъжностната характеристика?  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 3 569
ВОВ се появи първо в Австрия, да. Сега идва и тук. Ако не знаете собственици на Мтел са австрийския А-1 и Аустриа Телеком. Това е първия пакет, с който излзиат на БГ пазара. По-натам ще има нови пакети. И не мисля, че има скрито - покрито. Всичко е описано, просто трябва да се прочете внимателно и да сте наясно дали е предназначен за вас или не - услугата е подходяща за хора, които не са целогодишно в Бг и не желаят да плащат месечни такси докато ги няма, за хора, които не говорят много, за хора, които предимно ги търсят, за такива, които не ползват мобилен интернет, блекбъри услуга и т.н. ... Няма измама - просто голяма част от българите не обичат да четат внимателно, очакват някой друг да им сдъвче цялото инфо, а когато това не се случи се чувстват излъгани.. Това е тъпо!

# 28
  • Мнения: 6
- услугата е подходяща за хора, които не са целогодишно в Бг и не желаят да плащат месечни такси докато ги няма, за хора, които не говорят много, за хора, които предимно ги търсят, за такива, които не ползват мобилен интернет, блекбъри услуга и т.н. ...
Всичко тези предимства на БОБ-а дето си го изредил до тук се предлагат и от Прима предплатените карти - няма месечни такси, за хора които не говорят много, за хора които предимно ги търсят и т.н... Каква е разликата между БОБ-а и Примата и кога трябва да се предпочете Прима и кога БОБ-а ако може да ни се обясни от някой ем-телец.

# 29
  • Испания
  • Мнения: 206
И аз имам въпросче  Simple Smile Синът ми е на един от тарифните планове на Мтел.Проблема е ,че пътува често извън граница,и само дето плаща такса от 20 лв,не ползва нищо от безплатните 2000 мин. Сега временно си е в България,и реши да мине на Боб.Само че -на 06.11 отново лети за Германия и не знам дали ще стане за толкова кратко време да сменим плана. Най-вече го притеснява роуминга-пише ,че да му се включи роуминг,трябва да минат 3 месечни фактури ,което не му върши работа  newsm78 Можело и по-рано ,но като се плати гаранция-колко е като сума ,никъде не е упоменато.И сега се чудим,ако може някой да даде съвет.Или да му купувам прима за там,пък този тук да прехвърляме...Не знам,ама иска и номера си да запази  Rolling Eyes Там няма да е за дълго време,връща се след месец,след това 1 месец в Бг и пак заминава и така..Дайте съвет  Praynig Praynig

Общи условия

Активация на акаунт