Халит Ергенч и новата продукция "Великолепният Век" ( Muhteşem Yüzyıl) тема 22

  • 66 347
  • 742
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 1 825
Интервюто:

Направили са интересен микс с реплики от двата сериала, които се конкурират в сряда, като например: СС: "Годеницата ви е готова да даде за вас 50 хил. златни дукати", героят на Къвач: "Не искам дори 5 стотинки от никой".
Халит признава, че гледа сериала "Север, запад" /не знам как го превеждат/ .... в рекламните паузи. Laughing
Казва, че любовните сцени трябва да се приемат нормално.
Малкият Али напоследък наричал всеки мъж с брада, особено ако е с тюрбан и на кон, "татко". Ако са повече, казвал: "И този ми е баща, и този ми е баща, и този ...". Бергюзар твърди, че най-вероятно тогава се сеща за баща и за това говори така.

Турските журналисти обикновено все искат да знаят как ще продължи сериалът. Халит подсказва, че отношенията му с Ибрахим ще се променят, но най-важната промяна ще настъпи с порастването на Мустафа и Михримах, както и с раждането на Джихангир, което определя като един от най-съществените моменти за СС.

Или оглушавам, или пералнята ми пречи, но едвам чувах какво си говорят.

# 556
  • Мнения: 683
Емел, чок, чок мерси за превода   bouquet  Hug
А не казаха ли кога да чакаме Мустафа да порасне, че да станем разногледи с няколко убавци наведнъж
Laughing  Embarassed

# 557
  • София
  • Мнения: 1 825
Каза, че се наблюдавал бум на простудни заболявания в България при жените във възрастовата категория 16-42 г. и с цел превенция, не съобщава кога ще се появи следващият убавец.

Апелира прозорците да се затварят плътно, защото "който иска, намира начин". Laughing

# 558
  • Мнения: 683
Умник ни е той и толкова грижовен за българските жени. Но тъй като е говорил само за България, аз продължавам да си държа моя прозорец отворен  Laughing

# 559
  • Истанбул
  • Мнения: 123
Здравейте, любители на чистия вечерен въздух Hug Joy
Току що приключих с 30_та серия и вече е метната във фурната за титри, като се зачервят и станат по вкуса ви, ще сервират Crazy
Емел, добре удържаш директния преводачески фронт, докато аз се потя на тихия такъв, на заден план ooooh! Kuzey-Güney се превежда Север- Юг, като тези наименования се ползват и за  мъжки имена в Турция  Grinning Фактически, това са двама братя, като имената им отразяват и характерите Thinking Добър сериал, между другото Simple Smile

# 560
  • Мнения: 13 622

Емел, Мистик -  smile3525 smile3525 smile3501

# 561
  • Мнения: 683
И малко Мерием




# 562
  • до най слънчевия бряг
  • Мнения: 1
Ани ,Емел   благодаря за клиповете и превода им
Мистик   благодарности за "недопечения " ти труд ,сега заверата ще го опече и ние ще го излапаме с кеф

Притеснително е това увеличаване на простудните заболявания ,затова препоръчвам
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTV2vxm5CNmiTZWyWd4ImlMF … FIebTQ0365xJNJong

и може смело да продължим със стоенето на чист въздух ,само че май вече няма нужда ,съдейки по последния трей

За колието цъфнало на шията на Изабел и за нежните пръсти на Хюрем , стискайки  мястото на което висеше колието  ,си мисля ,че е просто  кошмарен сън .


# 563
  • Мнения: 0
Ами то ако "достойнството" му не е обрязано, какъв мюсюлманин ще е.

Преди повече от 10 години случайно говорих с мой познат хирург , обиколил и работил дълги години в мюсюлмански държави . Та значи там (по неговите думи) процентът на миома и разните му там женски инфекции предавани по полов път, е десетки пъти по-нисък, отколкото в християнските страни (като тук изобщо неспоменаваме традиционната източно-православна липса на елементарни хигиенни навици , особено при мъжете ....а и отчасти и при жените ) ....

Една от версиите е,че обрязването освен че е ритуал , има и много положителни страни откъм хигиена (за мъжа , а оттам и за жената.....) и от повече плътско женско удоволствие като това последното са ми го споделяли мои приятелки в лични разговори, които са си лягали  с мюсюлмани  Peace ....За контрацептиви изобщо не говоря ,доколкото използването им е , меко казано ....нежелателно  Hug.

Но както е казал Чърчил : "Ориентът започва оттам, откъдето миришат тоалетните и се пие боза !" #Crazy ....Имал е предвид , на югоизток от Белград  ooooh! ...Или пък това за българите :"Българинът докато не спре да си честити банята и да си бърше ръцете в покривката - човек няма да стане ! "  Cry ....Това последното и 1000- годишно османско управление не може да го изкорени  Thinking..... Naughty...... Embarassed...... Laughing

....Току що приключих с 30_та серия и вече е метната във фурната за титри, като се зачервят и станат по вкуса ви,....

  bouquet

Като историк-любител можеш да потърсиш мнение от capo di tutti capi   chef на Завер Ханъм  Rolling Eyes  , защо има тънка но съществена  разлика,  между руските субтитри  и БГ превода на сериала  Peace

....Емел, добре удържаш директния преводачески фронт, докато аз се потя на тихия такъв...

 Sunglasses

http://www.youtube.com/watch?v=-hu0-lQORcs&feature=related

  bouquet

  smokeuu

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Поздрав за всички   bouquet

# 564
  • Мнения: 13 622

Михайлов И.А. , вече бях забравила, че имаше и такъв персонаж - Мюлер - невероятен беше!  Peace Много му се радвахме!   bouquet А и артистът - забравила съм му името - беше най-добрият във филма!  Simple Smile

http://www.youtube.com/watch?v=-hu0-lQORcs&feature=related

А за руското чувство за хумор - няма равно!  Mr. Green

# 565
  • Мнения: 4
Здравейте,едва ли ме помните,но аз съм онова момиче,което щеше да заминава за Истанбул и ви питаше къде е сниман сериала..
Много интересно интервю..Много благодаря за превода..Любопитно ми е какво е казал Бурак за тази 1 минута,тъй като ми е фаворит..Адски ми действа,особено в еротичната сцена преди няколко епизода,наистина е страхотен..Честно казано,макар че адски харесам Сюлейман и като излъчване,и като цялостна визия,Бурак ми е идеалът за мъж..
А иначе относно пътуването ми в Турция...докато бях в Топкапъ сравнявах всичко със сериала,особено внимание обръщах на някакви малки детайли,за разлика от другите туристи..Направих интересни снимки..Невероятно впечатление ми направи Дивана,чиято сграда беше забележителна,цялата в злато...Ако се интересувате,тук ще постна снимки Simple Smile)

# 566
  • Мнения: 13 622

LoLi7a , естествено се интересуваме - щом са снимки от Истанбул!  Praynig Hug

# 567
  • Мнения: 683
Както обещах ето и запис на телефонното обаждане в студиото на Халит Ергенч.



Нямам време да пиша нашироко, но Халит изказва съоблезнования на хората от Ван и им пожелава Бог да им помага. Казва, че каквото и да направят и да им съчувстват от тук, болката и неволите ги изпитва народа във Ван. Казва, че на сета са били много натъжени и са решили всички да съберат пари. Събрали 44355 лири, отделно продуцентската къща ТИМС дава 100 000 тр лири. Халит поздравява присъстващите в предаването за добрата работа..После като последно каза, че след като се съберат парите най-важното е доброто им разпределение/усвояване.

Това разбрах аз набързо.

И понеже имаше спекулации, че Халит дал от собствените си пари 100 000 лири, искам да припомня превода на Мишел, за който и благодаря и да прибавя пояснението на Емел  newsm51 smile3525

Екипът на сериала /зад камера и пред камера/ събрал 44355 YT, а ТИМС добавили известна сума, така че да се закръгли на 100 000.
Просто Халит се е обадил да каже за това дарение от името на всички.
Още веднъж благодаря на Мишел и Емел
   bouquet

# 568
  • Мнения: 9 790
МИСТИК newsm51трудът ти на "тихия фронт" е високо оценен от нас- БЛАГОДАРЯ Hug
ЕМЕЛ   bouquet  АНИ   bouquet МЕРСИ за клипчетата и превода Hug Hug

...а по въпроса за възрастовата граница, покрай отворените прозорци, се почувствах дискриминирана smile3518  smile3521

# 569
  • до най слънчевия бряг
  • Мнения: 1
Лили smile3505  шшт ,една -две години  повече не са от разлика  smile3521

Общи условия

Активация на акаунт