За 5 стотинки

  • 3 962
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15 379
Мисля че на всички абонати на ЧЕЗ им надписват по няколко стотинки.Капка по капка-вир става.

Да.
Аз редовно например плащам лихви на Софийска вода, м...а им.
Топлофикация София е другата монополистка, за която ода мога да сътворя. Гадове.

# 16
  • Мнения: 5 539
Много дребнава тема. Сигурна съм, че 5-те стотинки имат някакво обяснение.
Да ви имам проблемите, бих казала.

# 17
  • Мнения: 4 300
По принцип съм човек на точните сметки и не бих адмирирала счетоводство през куп за грош. Но от друга страна си имам личен праг на значимост и няма начин да си хвърлям време, нерви и усилия да търся разлика от 5 стотинки.
Плащам всичко автоматично от сметка, та не ми се е случвало да закъснявам, нито пък дебна какво точно са написали ЧЕЗ във фактурата.
възможно обяснение за това да има просрочена сума 0, но и лихва, е просрочието да е погасено вече, а лихвата да е оставена към следващата фактура. Защо не им пишете мейл на хубавците? Забелязала съм, че всеки се плащи повече от писма и отговаря много съвестно и старателно, за разлика от често немотивираните и незнаещите служители по касите.

пп. оказа се, че съм имала едно просрочено плащане, идея нямам защо. Така или иначе само на реда срещу него има неустойка. Пействам направо от сайта на ЧЕЗ:

Последна редакция: нд, 16 окт 2011, 08:55 от Рокси

# 18
  • Мнения: 3 794
На мой колега пък му спрели тока на вилата, защото не е платил сметка от 0лв и 0 стотинки  Shocked
А за пускане на ток има такса в размер на 15лв май или нещо от сорта  Crossing Arms Crossing Arms

# 19
  • Мнения: 27
Мисля че на всички абонати на ЧЕЗ им надписват по няколко стотинки.Капка по капка-вир става.
И аз така мисля. Всеки месец плащам някаква лихва - 1, 2, 5 стотинки, без значение дали съм си платила сметката в срок.

# 20
  • Мнения: 353
Не прочетох всички мнения, но и при мен се получи същото. При платена сметка в срок имам лихва 9 стотинки...

# 21
  • Мнения: 9 481
Защо не сигнализирате Комисията за защита на потребителите, да разнищят проблема? Mr. Green
http://www.kzp.bg/

# 22
  • Мнения: 0
Не прочетох всички мнения, но и при мен се получи същото. При платена сметка в срок имам лихва 9 стотинки...
Тук 5 стотинки, там 9 стотинки и ей ти я перлената вана в кабинета на шефа на ВиК:) Няма само Вальо топлото да има:)

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 4 019
Аз също имах лихва от стотинки за минал период, въпреки, че всичко е платено....

# 24
  • Мнения: 2 716
Именно затова е темата.
Ясно е, че няма да хукна да си гоня 5-те стотинки. Нито имам желание, нито нерви, нито сумата си заслужава.

Не ми е мисълта и за това, че, видите ли, лъжат. Това са фактури - те се осчетоводяват, има си данъци и прочее...

Ще ги попитам с писмо  Mr. Green

Благодаря на отзовалите се  Hug

Общи условия

Активация на акаунт