Черпиха ли мъжете ви,когато бебчето се роди?

  • 7 747
  • 124
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 965
Не разбирам само дали изобщо не искаш да черпите за бебето или какво?
Моят мъж купони не е правил - аз приемам за неуместно аз да съм в болницата с децата, а той да гуляе, пък и вкъщи събиране не върви, когато след дни бебето се прибира у дома и трябва да му е чисто и подредено, а не домът да е във вид след пиянска оргия.
моят мъж още същия ден беше взел 2 кутии бонбони и занесе по 1 в офисите ни, а после беше минал да почерпи бабите.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 193
Моят мъж пък и купон прави и колеги черпи и после роднини....поне 10-тина дни след изписването продължи черпалото ,но като говорим за почерпка ,то е в кръга на бонбони и уиски  Peace .

# 17
  • гр.София кв.Драгалевци
  • Мнения: 215
Искам да почерпи,но не по начин,който той иска.И аз мислих нещо подобно,даже айде не бонбони уиски само примерно,но мислех да събере най-близките си приятели,които са 3-ма и да излезнат на заведение,ама примерно да изхарцхи 100лв. и на другият ден родата ни и майка му и баща му ама в нас примерно и така да му отидат 100тина 200лв макс,а не 600-700лв,както той иска и мисли да изхарчи и то за сульо и пульо.И всичко това без родителите ни,те отделно.Порсто според мен това е супер излишно...Ама каквото иска да прави.Той,защото когато на кумовете ни им се роди детето,кумът ни дигна ама наистина голямо празненство и изхарчи солидна сума пари и щяли да ни разнясат как не сме почерпили,като хората за детето.Мене не ми пуак особенно мнгоо какво говорят,ама той...

# 18
  • София
  • Мнения: 3 679
Мъжа ми събра голямата ни компания в едно близко заведение+ бабите и  единия дядо/баща ми както винаги беше на път Tired/ и са си за формили един голям понеделнишки купон до ранните часове на нощта
Не го смятам за нещо прекалено- ние така си правим,близки сме и ражданията на децата на приятелите ни са повод за радост на всички ни.
Признавам си че ми се обади да ми каже че ще ги събира еди къде си и аз сама му казах да покани и определени мои приятелки
Не виждам нищо лошо в това- не сме се охарчили прекалено,защото аз като един ярък прием на ТелеЦ и счетоводител си бях определила една сума от фонда точно за това и ...не я беше надвишил много  Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 39 772
Да, черпил е в службата. Роднините са далече, тъй че не са били почерпени Simple Smile

# 20
  • Габрово
  • Мнения: 23
Купон и  за двете  направи. Бонбони само във фирмата.Още се говори как си е поливал децата.

# 21
  • Мнения: 15 379
Да, разбира се.
Почерпил се е с приятели и с колегите в офиса.

# 22
  • Мнения: 4 965
За мен е важно да се почерпят хората за здравето на бебето и родилката.
Останалото ми е прекалено.
Както казва една приятелка "На мен тъкмо ми се е сцепил з---ка, а той ще ми се напива и после ще идва де ме посреща махмурлия - няма как да стане. Детето е ангажимент и за двамата, а не само за майката."
След раждането бащата трябва да е подкрепа на майката, а не да храни и пои тоя и оня.
Това си е личното ми мнение.
И не във връзка с парите и разходите за подобна почерпка, а точно във връзка с отношенията. По-добре цяла нощ таткото да си говори с майката по телефона и да я успокоява /при нужда/ или да си чертаят розовото детско бъдеще, вместо да пие и драйфа, че и приятелите му с него. Peace

# 23
  • Мнения: 309
Аз пък родих в Македония. Традицията тук е таткото да черпи с мекици. Понеже родих в 4 сутринта, още същия ден е събрал роднините и ги е черпил, а на следващия ден е черпил и приятелите.
Интересна традиция .
Моят мъж черпи , да .Но не разточително - събрал е в нас най-близките ни приятели , брат ми , сестра му , бабите .На работа е черпил - кола и бонбони , на моята - същото е занесъл.
С второ пак така ще е .
Наистина не е нужно да правиш почерпка като за сватба - важен е жеста .

# 24
  • Мнения: 776
   Според мене са излишни тези 600-700лв. Почерпи на работата си с уиски, бонбони и ядки доколкото си спомням. Същото занесе и на мойте колеги.

# 25
  • Мнения: 79
Хората черпят като си купят кола ,какво остава при такова събитие! Събирал е в нас роднини на солидна почерпка, неговите и моите колеги също не са били пренебрегнати . И това  при раждането и на двете ни деца .Всичко се прави за здраве на бебчето .

# 26
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 764
Да, разбира се - най-близки приятели и роднини.

# 27
  • Мнения: 111
Според мен е хубаво да се почерпи,пък било то и кутия бонбони...Не е задължително да се 600-700 лева.Особено,ако нямате възможност!
Ще видя сега ноември - декември моя мъж как ще почерпи и ще ви пиша след това...Но мисля,че поне близките ще почерпи!

# 28
  • Мнения: 472
Излишно или не и при нас голямо черпене падна. В моя офис е занесъл питка, торта и уиски. Черпил е и в неговия офис. С най-близките приятели са се събрали в едно заведение-такава е традицията в нашата компания. И отделно с бабите и дядовците.

# 29
  • Мнения: 133
Черпи и то здраво. Почнало се е от сутринта с кафета и се е завършило на кръчма вечерта, че родих в събота. На работа /работехме на едно място/ е занесъл бонбони, уиски, кола, торта и мезе. В болницата на изписването донесе пак кола, уиски, торта, пита и бонбони за лекарите и акушерките /дано са ги пили след раб. време/. Доста пари пръсна, но това беше за мое и на бебка здравето. Сега пак има големи планове с почерпките, но се надявам да е по-скромно от предния път.

Общи условия

Активация на акаунт