ЮНЧЕ гладно виква: "За Хелуин ще папам тиква"!

  • 33 592
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
А не, аз нямам предвид, че няма да го пуска с майките, а че той ще предпочете мъжка компания пред женските приказки.  Wink
Шегичка и от мен.

# 61
  • Мнения: 84
Аз направо се уволних, не съм излизала в майчинство. Не се чувствам изостанала или не реализирана, напротив. Peace Всеки има своите идеи и начин на живот и мислене. Аз лично се чувствам най реализирана между децата ми. Ако имам възможност и цял живот така ще съм си (дай боже)...  Laughing

# 62
  • Мнения: 2
Накри88, затова казах, че е въпрос на личен избор.  Laughing

# 63
  • Мнения: 2
Момичета, Нашият татко е толкова комуникативен, че ще се радва и на мамчеста, и на татковска компания. Ама да не говоря от негово име, той си знае най-добре. Аз мога само да приветствам срещите - обмяната на опит и приятното прекараното време са чудесни занимания. Лека вечер на всички и спокойна нощ. Нека всички малчовци да са здравички Laughing

# 64
  • Мнения: 4 370
Здравейте, днес имахме наситена програма - на гости, на заведение с приятели, после ние имахме гости. Сега всички заспаха и се включвам.

Чин, благодаря за новата тема!  Hug

Пао, излишните бебешки неща може да обявиш че ги подаряваш или продаваш тук във форума. Аз от време на време засичам теми на мами в нужда и давам каквото ми е излишно. Понякога нося в Дом Майка и Дете, подарявам на приятели.

Хелен, мама лека полека се възстановява в домашна обстановка. Вчера за първи път я изведохме от тях, но с колата де, за да гледа Ники у нас и то заедно с баща ми. Леле, какво нещо е живота! Здрав прав човек и изведнъж не знаеш от къде ти идва!  Crazy

Майденли, браво! Поетеса си!

# 65
  • Мнения: 57
Добра вечер ,мамчета!
Леле , за малко да зачезна и вие нова темичка сте подхванали-браво!
Добре дошли на новите мами - Накри и Елисавета!
Честити месечинки на  Оги на Хаберлеа, на Крум на Мушмуронко, на Ралка на Ваче, на Дилянка на Теди Варна, Вихрен на къдрокоса! Hug

За захранването да кажа ,че аз също съм се насочила към готовите пюренца и дори дадох на Венцислава  да опита това от моркови и тиква на Ганчев.  Хапна си го с голяма  наслада детето ,че дори за още се облизваше))Ще видя как ще реагира педиатърката ни ,че тя искаше след шести месец да започнем,но на мен кърмата ми осезателно намалява , а сякаш не искам да минаваме само на АМ.
Ваче ,да се присъединя и аз към клуба на нощноразираните бебоци. Такава програма ни спретна снощи нашата хубавица ,че днес се чудя къде да се облегна и да дремна малко. Най- страшното за мен беше ,че като й направих АМ- заспа на мига, а преди това я бях кърмила . SadБеше си глано детето! Sad
А за сядането и аз я подпирам с възглавници за десетина минути и като цяло бебка се чувства много добре- оглежда се , разучава.... интересно й е.
helen 30, и Венцислава не се обръща сама все още, но и не се е и напъва много-много.

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Пао, и аз щях да ти пиша за нещата, които не ти трябват - може да пишеш в чакащите бебе през октомври, ноември, декември (т.в. тези със скорошно раждане), ако има някоя мама от Пловдив, на която направо да ги дадеш.

За майчинството и мултитаскинга - според мен самото гледане на бебе без чужда помощ е достатъчно динамично и доказателство за организационните възможности на майката, какво остава за повече от 1 дете или и работа на това отгоре.
Цуцита, без да се обиждаш, според мен самата ти подценяваш неработещите по време на майчинството майки. Затова и се опитваш да се доказваш професионално. Но реално докато работиш, има кой да се занимава с детето ти.
Тук има много майки, които са свикнали на забързан ритъм и не забелязвам да са се разплули от това, че не работят. Wink Децата ги изцеждат достатъчно.
Но всеки решава кое е най-добро за семейството му, някои не щат да се правят на герои (че то и полза няма, дори няма кой да те потупа по рамото), но са длъжни, за да има какво да ядат.  Wink

# 67
  • Мнения: 2
Скъпа Шунка,

Не чакам потупване от никой или признание. Нито пък се доказвам професионално - вече съм го направила и сега се поддържам във форма. Още по-малко подценявам майките, които се посвещават на децата си. Не ме вкарвай там, където не съм стъпила Stop. Всеки преценява как да си изкара майчинството и как да се чувства добре през този период, аз съм избрала моя начин и се чувствам супер така. И не съм си позволила да коментирам решението на другите майки, защото всичко е въпрос на личен избор. А аз уважавам това, всеки да си носи последствията от решенията. Всичко написано е моето виждане за нещата.

# 68
  • Мнения: 86
Хелен и Мими не се върти по корем, нещо неможе да си оправи ръцете  Grinning , а като я сложа аз по корем след малко почва да плаче, не и харесва.
За сядането аз още не я слагам, страх ме е. Иначе тя се набира като я хвана за ръце.

# 69
  • Варна
  • Мнения: 58
Nakri88 в никакъв случай не го приемам като закачка или неприятен коментар. Само поясних как стоят нещата при нас. А да работя си е лично мой избор. Не казвам, че е грешка да се отдадеш изцяло на детето. Просто не искам да излизам от форма, държа си много на контактите и хората, с които работя и искам да продължа да се развивам. Винага съм смятала, че дъщеря ми заслужава майка със самочувствие. Свикнала съм да ми е динамично и интересно. Работих до последния ден преди да родя, реално въобще не съм спирала. И така се чувствам страхотно, защото доказвам и на другите, и на себе си, че майките могат много неща и хич не са за подценяване. Не знам как е при вас, момичета, но някак не ми е приятно отношението към излизащите в отпуск по майчинство. Много мои приятелки просто ги отписват за това време без дори да попитат за техните желания. А поне в моята работа Катерина е извор на вдъхновение и нови идеи, така че определно смятам, че сега като майка съм много по-ценна за фирмата. Станах виртуоз в мултитаскинга. Например мога да пиша, да цедя кърма, да говоря по телефона по едно и също време. Мисля, че всеки работодател би искал да има толкова комбинативен човек в екипа си:)))) Вие какво мислите?

  202uu  Нямам никакво време да пиша, но на това не се сдържах. Децата наистина имат право на майки със самочувствие и така последните са много по-ценни за малчовците.

И като съм отворила вече  Grinning  Янита, аз си взех на ИКЕА люлеещия стол POANG или нещо подобно. Някаква сливенска фирма беше свила модела. Кълна се в него и само дето не го целувам (а може би трябва). Първия месец на каката свеки го беше окупирала и после като седнах в него направо изстенах и не си го давам вече.
Сега се сещам, че някой беше питал и за белега от секциото. Аз мажа със Содермикс. По описание пречи на образуването на допълнителен колаген и според мен действа чудесно точно в тази насока. Иначе за цвета уж мажех и Контрактубекс, но напоследък пропускам.

Вашите бебета не обичат суматоха, моето пък явно държи на нея. Сутрин като тръгне кака му за ясла и настава рев. Вчера бяхме на РД - клоун, аплодисменти, шумотевица, а нашият спа или будува кротко. Само дето се разболяхме. Аз вчера, анего го простудих явно преди 2-3 дни на разходка, на която спа като къпан 5 часа. Обаче после го погна хрема, днес вече и покашля. Аз пък изобщо не разбрах откъде ми дойде, но това е положението - сега ще се гледаме болни. Само каката да устиска здрава в яслата, чеее .........

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Такова впечатление остави у мен поста ти, явно съм те разбрала погрешно, Цуцита.  Peace

# 71
  • Мнения: 4 413
Ето и ние се завърнахме в Русе. Напътувахме и находихме се в този студ. Йоана е каталясала и спи от 20 часа. Дано не стане рано рано сутринта, че и аз съм уморена.

Гледам тук спор някакъв се е завързал. Е, не бива така де. Да не вземем сега да загубим Тати като компания тук във форума. Друго си е да има мъжко присъствие сред толкова жени  Laughing

Аз съм малко уморена и неадекватна в момента, затова прочета това, което съм пропуснала и лягам. Утре трябва да сложат на Йоана Синфлорикса. Марти ми обеща той да я заведе, дано не му излезе нещо спешно.

Бухта да оздравявате бързо.

# 72
  • Мнения: 84
Не знам как е при вас, момичета, но някак не ми е приятно отношението към излизащите в отпуск по майчинство. Много мои приятелки просто ги отписват за това време без дори да попитат за техните желания. А поне в моята работа Катерина е извор на вдъхновение и нови идеи, така че определно смятам, че сега като майка съм много по-ценна за фирмата. Станах виртуоз в мултитаскинга. Например мога да пиша, да цедя кърма, да говоря по телефона по едно и също време. Мисля, че всеки работодател би искал да има толкова комбинативен човек в екипа си:)))) Вие какво мислите?

Не искам да продължа спора, ама няма как. Mr. Green Шунка добре е казала, че подценяваш майките. Какво ще рече, че не ти е приятно отношението към излизащите в отпуск по майчинство. newsm78 Това е природата майката да седи до детето си. Peace
п.с. може би по често трябва да се запитаме какво иска дете ни, а не работодателя... Peace
Ти си права за себе си, но определено  не е тук мястото да говорим колко важна е работата, пренебрегвайки собствените си деца. Значи ще те разбера много повече ако кажеш, че имаш нужда от пари, но не и че не си седиш с детето, защото не се чувстваш реализирана. И интересно ми стана какво толкова работиш, че е толкова важно - адвокат,доктор...???

Извинете за спора, но аз много се дразня като знам, от колко неща се лишават хората само и само да си останат вкъщи с децата си. По колко часове работят мъжете ни, за да ни осигурят тази възможност. Какво значи да си майка 24 срещу 24 часа и накрая да те подценяват и пренебрегват по този начин.


202uu  Нямам никакво време да пиша, но на това не се сдържах. Децата наистина имат право на майки със самочувствие и така последните са много по-ценни за малчовците.

Децата имат нужда най вече от майка си... Peace

Последна редакция: нд, 16 окт 2011, 22:57 от nakri88

# 73
  • Мнения: 4 413
Абе нямаше да се намесвам, ама не ме свърта нещо.
Накри, аз съм по майчинство. С мъжа ми сами си гледаме детето. Той работи по 8 часа на ден, ако не се случи нещо извънредно (като оня ден да не спи повече от 24 часа). Аз работя от къщи, когато Йоана спи или се занимава сама(има дни, в които Марти я взема на работа при него). Правя го поради две причини. Едната е финансовата. Нея воъбще няма да я коментирам. Докато съм по майчинство първата година ще вземам добра сума, но държа и аз да съм в час с работата си, защото втората година да мога да работя от къщи, че да си докарваме една по-прилична месечна издръжка на семейството. Иначе ще трябва да пускам Йо на ясла и аз да се върна на работа. С минималното майчинство сме жив зян.
Втората е социалната. Аз около себе си нямам компания от други мами/татковци. Цял ден съм сама и само гукам и укам, сменям памперси, мия дупета и т.н. В моментите, в които мога да разменя нормална дума с някого, било то служебно или по скайп се чувствам истински щастлива. В дните, в които не съм се чула с никого, когато Марти се върне от работа му надувам главата, защото все нещо имам да казвам  Mr. Green
Така че, въобще не смятам, че си пренебрегвам детето, като поработвам. Единственото, което пренебрегвам понякога е реда в къщи и сготвеното ядене.

# 74
  • Мнения: 925
Ани2, ЛЛЛ преди време гледах някъде една табличка /не помня тук ли беше или в кърмаческият подфорум/. В нея беше описано на различните възрасти какво количество полезни вещества дава на детето кърмата /примерно колко калций осигурява кърмата на едногодишно дете/. Накой сеща ли се за тази табличка? Мислех, че съм си я запазила, но не успях да я открия...

dinora1605,
тук на 5та страничка има една таблица, дано ти е от полза.

Общи условия

Активация на акаунт