ЮНЧЕ гладно виква: "За Хелуин ще папам тиква"!

  • 33 595
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 13 206

Забравих да пиша аз вчера, че като те видях на срещата си помислих, че си ми позната отнякъде.  Я покажи някоя снимка от КакАфонските години да видим от там ли ще да е Wink

OOOO от време какафонско имам само видео...от другаде ще да е,но не искам да казвам Grinning Wink

Е, айде сега.. не искала да казва... Crazy

# 721
  • Мнения: 547
Да,да казвай!Не може така,само аз разкрита! Twisted Evil

# 722
  • Мнения: 379
tzvetihc Режима на Владис за спане е такъв- става в 10 часа сутринта,заспива към 11 до 12,после папка в 13 часа,заспи в 14 до 14 и 30,папка в 16,заспива към 17 и 30 до към 18,папка в 19 после в 21 и нещо я къпя и заспива към 22 часа или понякога 23 часа и на другият ден пак така  Hug Hug

# 723
  • София
  • Мнения: 10 698

Забравих да пиша аз вчера, че като те видях на срещата си помислих, че си ми позната отнякъде.  Я покажи някоя снимка от КакАфонските години да видим от там ли ще да е Wink

OOOO от време какафонско имам само видео...от другаде ще да е,но не искам да казвам Grinning Wink

Е, айде сега.. не искала да казва... Crazy
ЕЕЕ,сам за това казах и то защото Силвето го разкриха ,а все пак сме снимали заедно Simple Smile а и беше отдавна Simple Smile стига,плс Simple Smile не е важно Simple Smile
отивам да къпеме болничкия Жожо...

# 724
  • Мнения: 2 837

Анн2,беше ме питала за кърменето при нас HugИмаме 8 хранения, две с пюре плюс 60 мл.кърма , 3 с добавена кърма нощно изцедена и останалите 3 са през 1, 5-2, горе долу така. Но вече почвам само да цедя, Симона не мога да я накарам да суче от едната гърда Sad. Мога ли някак да я отпуша да тече от повече каналчета не само от 1. newsm78. Много интересно се повтарят нещата с батко и си приличат по поведение и на външен вид, той на 5м също отказа тази гърда, но аз не изцеждах тя се запуши даже припаднах в банята тогава и след това не потече мляко от нея изобщо, останалите 6 м го кърмих от една гърда, която компенсираше с добро количество  мляко. Сега реших да цедя и да давам, само нощем суче от едната гърда. Тези дни Симона яде в 20ч, после в 2ч и чак 6-7 сутрин.Мисля че това е защото вечер пие 130мл. кърма и се засища. Аз разбира се ставам да цедя.Много дълго стана, но исках да споделя с теб Hug

Цвети, според мен по-добре да си предлагаш тази гърда, от която си суче, а да изцеждаш само другата - и за лактацията, и по-лесно ми се струва...Компресията и топлите компреси преди кърмене не помагат ли за по-силна струя? Пробвала ли си дали в просъница и нощем Симонка няма да засуче от гърдата с по-слаба струя? Освен това някои майки са доволни от разни маневри - преместване от люлка на едната гърда във футболна топка на другата - така не завърташ бебка. В легнала позиция също понякога помага подобна маневра. Аз наистина се учудвам, че преди не си имала проблеми с количествата, а сега е различно - по принцип при първо успешно кърмене би трябвало сега да си с повече мляко, освен ако няма някаква причина...Но пък ти си много чувствителна и явно това повлиява рефлекса на потичане. Няма да споменавам даже, че ти се възхищавам как  ставаш да цедиш  ooooh!
Магнетче, да оздравява Жожо и всички други болни дечица...
Даги, да, между храненията всъщност и по време на твърдите храни е най-подходящо въвеждането на водата.
Ева, помним те, помним, и чакаме добра новина - дажа наскоро се чудех дали ще ни навестиш, като те навести щъркелът  Hug
Хеленче, и на Явор често са му студени ръцете...но носът например - не.
Днес се сдобих с намален дънков гащеризон за 30 лева  - размер 25, и се чувствам сууупер - след като онзиден и номер 27 не ми ставаха в един магазин...
Хубава вечер, дано не съм забравила нещо важно...

# 725
  • Мнения: 11
Ваче, И аз мисля, че моят стомах или черва са се "разбъзикали", обаче не киселини, а май имам херния, защото нещо ми изскача от време на време на различни места из стомаха. Дали са черва, дали е херния нещо...не знам, ама аз толкова тежко досега никога не съм вдигала, както сега с това 7 и половина кг. бебе, та може като нищо да е херния...

Дарка, прочетох за проблема ти, стискам палци скоро да се оправиш и да си като нова Simple Smile Дано да е безболезнено и безпроблемно!

Ева–82, и аз те помня, въпреки че тогава не писах, и те мисля и ти пращам много положителни мисли за скорошна радост!!!

Пао, това наддаване според мен си е за завиждане, и аз на толкова се надявам дугата седмица,.


Ние днеска сме също с хрема и запушен нос. Казвам ние, защото и аз съм така, аз първа започнах и сега и бебо шмърка и се чуди как да диша милият. Капя му морска вода на тонимер и давам някакви хомеопатични капки композитум нещо си, което ми препоръча педито. Не им имам много вяра на хомеопатиите, но да видим. Иначе си хапва засега ОК и не е вдигал темп. Мисля да спи пак при нас на спалнята, за да е под контрол бебенце.

Искам да почерпя и за годишнина от годежа днес, но не знам как точно да кача снимчица, затова на ум Simple Smile   chef А и по-важното - преди година на този ден видях  EFP Няма по-незабравимо пътешествие, от това, което започна тогава!!!

Имаше още за писане, но забравих!
  bouquet на всички! И спокойна нощ!

Последна редакция: вт, 25 окт 2011, 21:08 от hopeful_sunshine

# 726
  • София
  • Мнения: 10 698
Готово, малкия изкъпан и приспан,след малко ще готвя...а ме  е страх  да го оставям сам за дълго,защото се завива постоянно през глава ooooh!

Да попитам,понеже ми е 1-о хлапе и нямам представа...когато се опипва венеца за зъбки какво се очаква да се напипа newsm78 извинете ме ако ми е тъп въпроса,но вчера прокарах пръст отгоре и отдолу и нищо как да кажа...необичйно не докоснах, същевременно детето си яде нон стоп лигавниците,ръцете,одеалото с настървение, маха бибата и я гризе откъм твърдата част...

Ваче, аз също пропуснах фирмените профилактични прегледи и не съжалявам...всеки си преценява има или не нужда.

hopeful_sunshine това е много неприятно с хремата-съчувствам,дано ви размине бързо...ето ние сега след баня цял ритуал- физ разтвор,помпичка за нос,капки-това гарнирано с кански рев,после сироп против кашлица....
И честита ви годишнина от годежа  bouquet

# 727
  • Мнения: 4 370
Цвети, ники до миналата седмица спеше по 4 пъти на ден, но по кратко, но от скоро започна да спи по 3 пъти през деня.

Ева, помним те! И едва ли някога ще забравим (Николина)! Аз поне често си мисля за теб. Някъде по това време на годината имаш рожден ден! Нали? Искам да ти пожелая скоро да ни се похвалиш с бебче в корема.  Heart Eyes

Бюти, още помня количката като я показа, толкова много ми хареса, а Лорчето така да протестира!  Heart Eyes

Ваче и на мамограф ли ще ходиш? А верно ли са задължителни тези прегледи?  Confused

Съншайн, честита годишнина! Весел празник днес!   bouquet

Днес пак се разхождахме цял следобед. И фитнеса си поднових. Свеки разхожда Никола през това време. Взех си карта и няма измъкване следващия месец.  Simple Smile

# 728
  • Мнения: 141
Добър вечер  Wink

Бюти,обичам да казвам - "такова ти се е паднало" : ) Не се притеснявай или ядосвай,период е.Може би като започне да седи на дупето госпожицата ще се успокои и ще ти се реваншира с много послушание.

Хоупфул,същото мисля и аз.Дано и при вас всичко е наред.Но нали знаеш-колкото толкова,щом детенце е спокойно.Честита годишнина   bouquet

Лека на всички,до утре Wink

П.П. Светна ми,че и аз познавам (виртуално де) Ева_82.Радвам се,че се отби тук. Hug Simple Smile

Последна редакция: вт, 25 окт 2011, 21:55 от PaO

# 729
  • Мнения: 445
Момичета,

ето тук намерих моята схем за захранване, но има и много други. Вижте ги, може да са ви от полза
https://accounts.google.com/ServiceLogin?service=writely&pas … omepage&nui=1

юзър:heka3bam@abv.bg
парола:mamiteshema

Последна редакция: вт, 25 окт 2011, 21:48 от helen 30

# 730
  • Мнения: 175
Ани, имах, беше вчера  Simple Smile Много ме изненада, че помниш рождения ми ден  Heart Eyes благодаря  Party
Разчуствахте ме, че ме помните и се сещате за мен  Hug
Още преди време обещах когато забременя (макар и не веднага) да ви се похваля и ще си спазя обещанието  Heart Eyes
Пращам ви много целувки и прегръдки  Hug Heart Eyes

# 731
  • Мнения: 0
Момичета, минавам само да се запиша, при нас всичко е наред... Приспахме преди малко малката и готвим и ние... Телевизора работи за фон, без да го гледаме, но го слушаме горе-долу... И в този ред на мисли - да се оплача от рекламата на ДМ - колкото пъти я пуснат, толкова пъти търча до стаята да видя Катето да не се е събудила... Направо ми предизвиква психози тая реклама с това ревящо бебе Simple Smile

# 732
  • Мнения: 26
Здравейте!

Цвети, и Сиана спи по около 14 часа, обаче повечето през нощта, а през деня на 3 пъти за по 30-тина мин. Обаче всяка вечер, като по часовник в 7 часа, започва да мрънкоти, да си яде ръцете и да нервничи. Чудим се с какво вече да я занимаваме поне да 8, когато я къпем и до 9 вече е заспала.
Тази вечер я занимавахме с това, придружено с моето пеене и танци из стаята  Laughing
http://www.gabka.org/index1.html
Много богато съдържание има този сайт.

Шунчи, Чинче, къде сте? Липсвате!  Hug

Бюти, когато искам да сложа Сиана в количката, а тя се бунтува, й давам някаква играчка да се кротне и след това вече започва да си разглежда дърветата. Ни й ли предизвикам интереса с нещо, мрънкането преминава в истерия. Пробвай нещо подобно.

А бе аз може и да знам откъде е толкова позната Магнет, т.е. на мене може и да ми е споменала нещо през трите дни, докато лежахме в ТК, ама пусто като не помня  Embarassed

Магнет, нашата педи каза, че трябвало венците да са зачервени и подути, а по някое време и да прозира зъбче. Това доста преди да усетиш нещо, щото тогава то вече ще е излязло. Просто погледни, или направи теста с лъжицата, дето момичетата споменаха  преди няколко страници. Виж дали ще изтрака нещо, като я сложиш в устата му.

Ваче, нали ще ходиш на мамолог, не на мамограф, че надали това е удачно сега  newsm78

Съншайн, честита годишнина!  bouquet

Ани, честита карта! Няма извинения вече  Laughing

# 733
  • Мнения: 49
Само аз не успявам да гледам вчерашното "На кафе" Embarassed- грешка при връзка със сървъра newsm78, имам някакъв софтуеър, който го блокира newsm78

МАГНЕТ, оздравявайте вече, че да се видим, докато е топличко Hug
За зъбките: на долната челюст има едно ръбче най-горе, то трябва да изчезне, за да почнат да избиват зъбките, освен това венците почервеняват и набъбват лекичко отзад и отпред, където се готви да се подаде зъбчето.

Ние днес бяхме 2 часа навън, Дара си отспа, но като й пипнах носа, се ужасих колко е студен, както и бузките, а ръчичките и вратлето бяха топли.

Нашият татко е с хрема и болки в гърлото, което означава, че най-вероятно няма да бият на Дара ваксините в четвъртък.

Абе ЗВЕРЧЕТО ми се губи нещо, 25- число мина- няма ли да идваш насам тия дни?

ХЕБЕРЛЕА, много ценно инфо, и си признавам, че в главата ми е пълна каша с това захранване Embarassed и на мен ми се вижда сложно и трудно newsm78

ЦВЕТИ, миличка, успокой топката, на Мони и Дани им трябва спокойна и добричка мама  bouquet

СЪНШАЙН, честито  bouquet

# 734
  • София
  • Мнения: 13 206
Ваче, И аз мисля, че моят стомах или черва са се "разбъзикали", обаче не киселини, а май имам херния, защото нещо ми изскача от време на време на различни места из стомаха. Дали са черва, дали е херния нещо...не знам, ама аз толкова тежко досега никога не съм вдигала, както сега с това 7 и половина кг. бебе, та може като нищо да е херния...
Е, не вярвам да е херния.
Честита годишнина!!! Hug Hug Hug

Магнетче, аз не мога да ги пропусна и да искам.. задължителни са за всички ни. Дали са достатъчно дати, за да може да се организираме.
Ани, мамолог ще има, не мамограф (МамоАни Hug). Мамография се прави само при нужда и профилактично след определена въраст, ама вече се отрича тази профилактика с рентгена. Има и ехографски изследвания. При нас специално е мануален прегледа. Ако има нужда вече насочват къде какво да се прави. За една жена според мен е задължително всяка година да минава освен АГ и на мамологичен преглед. Само че аз кърмя и се чудя дали ще могат да ме прегледат както трябва. ще видим...
На нас от около 10 г. ни правят тия прегледи. Що болести откриха на колегите... ooooh! Съвсем сериозно се отнасят, не претупват нищо.

Магнетче, не се пила НА венеца за ЗАД венеца. Първите зъбки изникват сякаш отзад. И стават пътво подутинки като оризчета. После като прореже ще го видиш леко беличко, на пипане е остро и ако дадеш на детето да захапе метална лъжичка зъбчето трака. Нашата педиатърка като прегледа посления път гърлото на Ралка тракна с това металното за гърло и на венеца. Е, нищо не изтрака де..  Wink

Пишете за носа и студа. Ами според мен носа изобщо не енадежден показател дали а детето е студено. Ето Кити пише, пипа й носа и бузите - студени. Ами как няма да са студени като навън е студено  Laughing Обаче на детето може да си му е ОК

Общи условия

Активация на акаунт