ЗАНИМАНИЯ С 4 - МЕСЕЧНО БЕБЕ

  • 28 641
  • 730
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 570
и ние имахме поредната ненормална нощ. ставане в 12, 2, 4, като в 4 откара до 5,30 в мрънкане после викане, чешене, рев и после в обратен ред  Rolling Eyes Бях толкова изтощена, че едва си държах главата...накрая благополучно след час и половина заспа  Twisted Evil Станахме в 8,30.
Много се чудя дали да не почнем захранването...дано да почне да спи по повече  Praynig
Ние имаме куче и за сега е екстрадирано на терасата, но мисля съвсем скоро (като направим 6 месеца) да го пуснем вътре.

# 661
  • Мнения: 3 736
Девилче, минаха и заминаха, да. С морков мисля да пробвам отново след още три дни, правилно ли мисля?

Вече втора нощ ми се буди към 4.30-5 гадинката и съответно става по-късно. Не ми харесва така.  Crossing Arms

peiota, не знам дали ще започне да спи по повече, от това, което чета тук във форума май не винаги има връзка между яденето и сънния режим. Що мъчите животното, нека се запознаят.  Grinning И ние пробвахме да изолираме котарака първия месец поне, но не се получи. Пък и космалаците са си навсякъде, с него или без него. Ако те притесняват космите - няма спасение, но няма и нищо страшно.

# 662
  • Мнения: 570
Пуци, то бебето не е единствения фактор за непускането. Женска овчарка е и периодите с косми са ужасТ. Минахме и разгонване, така че сега е "чиста" и ми се струва подходящо Simple Smile Друг е въпроса, че живеем в една къща със свекъри (на отделен етаж), които ще изпаднат в потрес  Twisted Evil

# 663
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 146
Привет момичета!Появих се на фронта.  Hug
Прочетох ви по диагонал,че доста сте пописали.  Blush
Както казах,сестра ми ни беше на гости за 2 дни.Успяхме да се видим,да поприказваме.Тя пък от своя страна се порадва на малката пълноценно-разнасяха се,храниха се,гушкаха се и спяха заедно. Heart Eyes Само не можахме да се разходим,защото времето е кофти.  Tired  Опитите за бебе при тях не вървят и се замисля за алтернативи..  Tired
Съжелявам за безсънните нощи на тези,които са ги имали. Sad При нас се успокоиха нещата и сега спинка значително по-добре.Буди се към 2ч.,но даваме биберон и тя отново заспива.Към 5-6ч. вече я храним и така до 8-9ч. спи.Понякога има проблясъци и иска да лудува още в 7ч.,но няма кой да й обърне внимание и си заспива отново.  Laughing
Имаме ново 5-хваща си крака и си го пъха в устата,като преди това си събува чорапа. Crazy По цял ден се гъзи да го прави,много е смешна.  hahaha Захранването върви с пълна пара.Сега сме на режима 2 дни месо,3 дни чисто,2 дни жълтък,а за вечеря всеки ден каша.Така ни е добре.Днес ще давам пуешко със зеленчуци на Ганчев.И най-после прояде плодово пюре.  Flutter Направих й такова от ябълка и не се мръщи като преди,а си го хапва. Peace Малко се успокоих,защото се бях шашнала от този отказ да хапва плодове.Дори банан не иска. ooooh! Утре ще дам бананово пюренце.Давам го между храненията-днес м/у сутрешното и обедното. Peace
Виждам,че девилчето пита за РД-то на свеки.Изкарахме си супер.Беше ми приготвила специално пилешко филе в плик,без олио и други мазнини.Най-после схвана,че съм на диета.Беше ми купила и биричка,а на изпроводяк ми даде и 1 стек цигари(срам,не срам,за мен си е подарък Embarassed).Тя самата не пуши,но важното е,че се е сетила за мен.Аз на шега й викам "Ти май се грижиш за моето здраве,а?",тя се смее. Laughing Ние й купихме кафе машина,защото няма,а не харесва кафето от джезве. Много се зарадва.  Simple Smile
Чета,че си говорите за животни.Аз много обичам котки,направо съм влюбена в тях.За жалост,мъжът ми не е съгласен да си вземем,заради Лора. Sad  Той е на мнение,че трябва да изчакаме докато навърши 2год. Tired Тогава 100 на 100 си взимаме. Flutter
Доста остаряло разбиране е,че видиш ли,животното представлява потенциална опасност от зарази за детето.Може и така да е,но вероятността детето ти да се зарази от басейн примерно или ГТ,е в пъти повече.Все пак домашното животно е гледано,чисто и ваксинирано. Peace
Това е от нас,после ще пиша пак.   bouquet

# 664
  • Мнения: 86
ИрПуц и Мими периодично има пъпчици много ситни като точки, но са от претопляне, а не от храна да не би и при вас да са от това?
Аз имах папагал, но заради бебка го дадох на племенника, понеже той много крещи и много пера и боклук пускаше и се наложи. А иначе аз пускам косми като за две овчарки  Mr. Green . Педиатъра днес каза вече да я подпирам да сяда и се надявам да и е интересно, нямах търпение вече  Laughing . Все си мисля, че ще почне да се занимава повече и да реве по-малко като започне да сяда. А аз захраних вече със зеленчуци и сега на обед и давам цялото хранене ( всякакви зеленчуци ), плодово между храненето и от днес купих и "първата каша на бебето" на ХИП и почвам пак лъжичка, две и т.н. а даже и ще почваме да даваме жълтък две седмици по два пъти по четвърт и после три пъти в седмицата по една четвърт.
Има ли някой, който също е захранил?

# 665
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 146
ilr ,аз съм зхаранила с жълтък и месце.За сега проблеми нямаме.Давам по 1/4 жълтък 2 пъти седмично. Peace
Пуци,прочетох за пъпчиците.Ако са ситни ,най-вероятно са от претопляне.И ние имахме такива по гърдичките и по вратлето.Педиатърката каза,че сме я попретоплили.  Embarassed И действително изчезнаха,след като спряхме да я навличаме.Каза също да не я мажа с нищо след баня,защото от дрехите и мазният филм от крема,се получавало парников ефект в/у кожата.Вместо това,ни посъветва да капваме емулсия за вана.Ние имаме таква на Д-р Тайс.Няма мирис и овлажнява добре кожата. Hug Все пак,за твое успокоение,може да я закарате да ги погледне.  Peace

# 666
  • Мнения: 3 736
О, ПупиHug Браво на Лора, че е успяла да захапе крак, нашто още не успява, сигурно корема й пречи, знам ли.  Laughing Но си ги държи стръвно, когато има възможност да ги докопа. Днес е с чорапи, че й облякох гащеризон без "крачета". Голяма грешка, събува ги във всеки удобен момент.

Не, не бяха от претопляне пъките със сигурност. Едно, че не я навличам, второ, че се появиха вечерта след като яде морков и до следващата сутрин бяха изчезнали. Знам ги тия от претопляне, лятото в жегите й излизаха.

Да я похваля - похапна си картофено пюре с апетит даже. Е, в един момент се сети, че нещо не е както трябва и си затвори устата, но съм доволна и от този частичен успех.

Това за мазането ще го кажа на мъжа ми - той държи да я маже след всяко мокрене, пък аз мърморя.

# 667
  • Мнения: 86
За котките и аз много ги обичам, но от малка все кучета сме гледали (майка не търпи котки, настръхва от тях). Моя мъж не обича котки много че много драскат и своенравни, иначе и двамата много искаме куче и на няколко пъти аха да си вземем, но малко е апартаменчето, пък и няма кой да се грижи за него (особено пък сега). Иначе бебе и животни ми се струва че не е добре заради космите и особено казват за котките, отделно че детето ще дармони животното (това го мразя), а пък от друга страна съм на мнение че трябва децата с животни да живеят, защото така се учат да ги обичат и не стават коткоубийци ( хоби на доста от момченцата ).
Pupitka съжалявам Докато пишех си писала и не съм видяла.
Браво на Вас за спането  Hug
Аз не мисля че от бебешките лосиончета се образува мазен филм, те са хидратиращи и не утежняват. То за парниковия ефект важи за маста, но само през лятото. Зимата дори с мас да мажеш няма проблем, та някой мажат и лятото даже, ние мажехме с зехтин, но много мазно ми се видя и почнах с лосион. Иначе според мен бебешката кожа трябва да се маже с нещо особено след баня, защото кожата много се изсушава. Но все пак всеки педиатър препоръчва различно и е добре да си го слушаш каквото ти каже. Аз например ходя при един частно и една по каса и двамата казват различни неща, но аз си слушам само този частно дето ходим и каквото ми каже за чиста монета го взимам, нали затова все пак ходя при него. Все пак във форума има много различни мнения и е най-добре доктора да си слушаш.

# 668
  • Мнения: 3 736
А, да, за животните и бебетата - тъй като съм твърд поддръжник на хигиенната хипотеза (която не знам защо още е само хипотеза, като непрекъснато виждам доказателства за истинността й), и за миг не съм си помислила да махам котката заради космите. Трупат се данни, че съжителството на децата с животните е здравословно, намалява риска от алергии и да, има психологически благотворен ефект.

не стават коткоубийци ( хоби на доста от момченцата ).

Какви са тия момченца, и по-скоро какви са им родителите.  Twisted Evil

# 669
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 146
Освен това,да допълня,че рискът от ВДС спада,при съжителството с животни. Peace
За мазането какво да ви кажа.Емулсията наистина овлажнява достатъчно кожата и просто няма нужда от допълнително мазане,та си го спестявам.Не съм забелязала сухи участъци.Има само по лицето,там мазвам кремче.  Peace Иначе и аз като ilr слушам педито.Може да не изпълнявам всичко,но все пак тя е учила толкова години и си разбира жената от работата.Имам й доверие. Hug
Пуц,щом хапва картофче,си е добре детето.Той си е доста безвкусен,така че сигурно няма да има проблем с останалите зеленчуци.Можеш след 2-3 дни пак да опиташ мокровче малко и ако пак се появи такава реакция,да го спреш и да кажеш на педиатърката.
Какви са тия инквизитори на животни?!Ужас!  Twisted Evil До нас има един съсед,бивш военен,ако ви кажа как говори на кучето си.. ooooh! Само му крещи и го бие.Горкото,една мила дума не е чуло за краткия си живот. Tired Голям грубиян е.Забелязала съм,че такива хора се държат лошо и със себеподобните си. Wink

# 670
  • Мнения: 86
В фейсбук членувах в една група за защита на животните и там на какво се нагледах, няма да разправям такива неща сега  ooooh! но през бременността спрях да гледам, че много зле ми се отразяваше. Иначе повечето деца като малки тормозят уличните животни, но по-големите деца.
Вие какви пюрета давате?
Аз давам на Сънвал и Бебевита, защото само такива яде, домашно да не види. Обаче тези на Сънвал никъде ги няма само в Вис Виталис.
Сега и дадох жълтък в пюрето, но за малко да повърне толкова гадно и стана и едвам изяде пюрето хем го разредих с мляко, насила яде, пях дрънках с дрънкалки....

# 671
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 146
Аз давам месни на Ганчев,нямат сол и други добавки,а само зеленчуци и месо.Останалите,чистите зеленчукови и плодовите пюрета,засега ги приготвям сама. Peace
Ами като не й е харесало,няма да я насилваш.Другия път ще си го хапне. Hug Аз жълтъка го слагам в картофеното пюре и той почти не се усеща,но важното е,че е там. Wink
И ние прибягваме до дрънкалките по време на хранене.Става й скучно и започва да се върти като пумпал. Crazy

# 672
  • Мнения: 3 736
Да бе, то си е добре детето иначе, други реакции не е имало. Дано да не се повтори, де, че много й беше вкусен морковът.

За жестокостта към животните просто не ми се говори, толкова изроди да има сред нас, отвратително е.

Илр, аз засега й варя картофи собственоръчно, по-нататък ще видим дали ще мога да й осигурявам необходимото разнообразие от вкусове.

Пупи, щом сте с емулсия да, ние с шампоан къпем и след него добре идва мазането.

ПП Аз да питам ужасолюбителките - гледате ли American Horror Story?  Mr. Green

# 673
  • София
  • Мнения: 1 149
Здравейте, момичета!
Да се мерна и аз тук.
ilr, честити 5 месеца на Мимето! Сега видях от лентичката, че днес ги прави. Да ти е жива и здрава и много да ви радва!
Пупи, лелеее, като чета Лорчето как добре си хапва... Браво! Пу-пу, да не й е уроки. Ако Митко ядеше така, до сега да е станал 100 кила. Всъщност на вашите месеци и той така се хранеше - нищо не отказваше, на обяд изяждаше по 250-270 гр. пюре, което аз му правех... Ех, отминаха тез` безгрижни дни... Сега е мъкаааа! Добре сте изкарали у свеки, супер! Ех, да бях случила и аз на свекър и свекърва... Ама това е друга тема.
Аз пюрета давам на Хип и Бебивита. Даже мисля самона Бебивита да давам, че Хип много скъпи ми излизат. А и скоро ми изтича първата година от майчинството и от януари 2012 г. ще ми дават само 240 лв. Как ще се оправяме, не знам. Само вноската за заема ми е 250 лв.  Confused
За жълтъка - опитах се а го въведа преди месец - цяла седмица упорствах, и всичките пъти Димитър повръщаше след това. И изобщо не искаше да го яде - насила го тъпчех  Embarassed Спрях го. Тия дни мисля да пробвам пак.
Телцето не му мажа с нищо. Само бузаците и дупето.

# 674
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 146
Мели,здравей!  Hug И аз само бузките и тия другите бузки на дупето мажа.  Mr. Green Понякога слагам и на вратлето,защото бузите й падат отгоре и гънката се зачервява. Rolling Eyes
Абе ние ядем,ама плодовете не са й любими и на мен това ми е дерта.Не знам защо не харесва плодови пюрета.Днес хапна малко ябълка и не направи типичната отвратена физиономия,ама не знам дали ще прояде и други..  Confused Напоследък млякото не го иска много.Пие,но се влачим по цял час,докато направи една доза. ooooh! И на мен ми идва скъпичко да купувам пюрета,защото аз съм на социално майчинство и чакаме само на мъжа ми.. Sad Имам стажа и тр. договор имах,но нещата се объркаха зверски и сега се влачим по институциите.Не ми се говори за тая история.. Rolling Eyes
Както знаеш, и аз не бях особено доволна от свекито(записана съм в оная тема  Mr. Green),но напоследък много ни помага и виждам светлина в тунела. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт